تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - ۲۲ دی ۱۳۹۹

آشنایی با برترین رستوران های مشهد برای گردشگران

رستوران های متعددی در سطح شهر مشهد فعالیت می کنند که هر یک از این رستوران ها ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و غذاهای متنوعی را در اختیار مشتریان قرار می دهند. در بررسی بهترین رستوران های مشهد با بهترین ها از نظر مردم آشنا خواهیم شد که بتوانید در سفر خود به این شهر یکی از آنها را برای میل غذا انتخاب نمایید.

رستوران های مشهد برای گردشگران

اقتصاد۲۴ - برخی از رستوران های مشهد غذاهای فست فودی و امروزی ارائه می کنند اما برخی دیگر، انواع غذاهای سنتی را در اختیارتان قرار خواهند داد. توجه داشته باشید که بهترین رستوران های مشهد در جای جای این شهر پراکنده شده اند و در هر نقطه که باشید می توانید خوردن غذا را به یکی از رستوران ها اختصاص دهید. برای سفر به مشهد می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید اما بهترین و به صرفه ترین مورد برای سفر، رزرو بلیط هواپیما مشهد خواهد بود چرا که در روش هوایی می توانید خود را در مدت زمان کوتاه تری به مشهد برسانید و به همین دلیل فرودگاه مشهد از جمله پرتردد ترین ها است.

از آن جایی که مشهد یکی از کلان شهر های توریستی ایران محسوب می شوند برای رفاه بیشتر گردشگران و ارائه خدمات بهتر به آنان رستوران های فراوانی در این شهر راه اندازی کرده اند که پاسخگوی نیاز هر سلیقه ای باشند و خاطره خوبی برای افرادی که به این شهر سفر می کنند بسازند. این شهر در سال های اخیر به لحاظ امکانات تفریحی و رفاهی پیشرفت های زیادی داشته است به طوری که به یکی از لوکس ترین شهر های ایران تبدیل شده است که این موضوع جذب توریست به این شهر را دو چندان می کند. به عنوان مثال پاساژها، مراکز تفریحی، رستوران های متعدد و .... از جمله مواردی است که به تازگی در این شهر رونق گرفته است.

در ادامه به بررسی بهترین رستوران های مشهد پرداخته ایم:

رستوران پسران کریم

رستوران پسران کریم از جمله بهترین رستوران های مشهد است و توانسته نظر بسیاری از مردم را نسبت به خود جلب نماید. این رستوران علاوه بر اینکه انتخاب بسیاری از مسافران مشهد است، بسیاری از مردم مشهد نیز آن را برای سرو غذا انتخاب می کنند. این رستوران در سال ۱۳۵۹ در خیابان طالقانی افتتاح شده و در سال ۱۳۷۶ به محل فعلی خود یعنی خیابان خیام منتقل شده است. در این رستوران بهداشت محیط و غذا حرف نخست را می زند و چنانچه یک آدم حساس هستید انتخاب بسیار مناسبی برایتان خواهد بود چرا که کلیه اقدامات بهداشتی در آن رعایت می شود. میزان قیمت غذاهای آن نیز با توجه به کیفیت بالای غذاهایش مناسب بوده و ارزش حداقل یک بار امتحان کردن را خواهد داشت.

رستوران باغ زیتون ۲

رستوران باغ زیتون ۲ یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد است اما این رستوران غذاهای به روز و امروزی را در منو خود جای داده است. رستوران باغ زیتون۲ با نام سجاد نیز شناخته می شود و در آن می توانید بهترین انواع پاستا و پیتزا را خریداری کنید. استیک های باغ زیتون ۲ نیز حرف هایی برای گفتن دارد و طعم فراموش نشدنی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. این رستوران در بلوار سجاد واقع شده و به راحتی می توانید خودتان را از هر نقطه شهر به این نقطه برسانید. 

رستوران معین مشهد

رستوران معین به عنوان یکی از قدیمی ترین رستوران های مشهد شناخته می شود و ساختمان با قدمت بیش از ۱۰۰ سال آن نشان از قدیمی بودن آن دارد. رستوران معین مشهد بهترین انتخاب برای مشکل پسندان است چرا که بهترین آشپز ها در آن به کار گرفته شده اند و لذیذترین غذا ها را طبخ می کنند. غذا های سنتی معین مشهورترین غذاهای منو رستوران هستند و کباب های آن از جمله مشهورترین های مشهد به شمار می رود. در صورتی که با خرید بلیط هواپیما مشهد به این شهر سفر کرده باشید می توانید شکم گرسنه خود را در این رستوران سنتی و شیک سیر کنید. البته در اغلب مواقع رستوران مملو از جمعیت خواهد بود و ممکن است نیاز باشد تا مدتی منتظر خالی شدن میز باشید. 

رستوران معلق مشهد

چنانجخ به دنبال غذا و هیجان هستید رستوران معلق یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود. این رستوران همانطور که از نام آن پیداست به صورت کاملا معلق بوده و می توانید تجربه ای هیجان انگیز در آن داشته باشید. رستوران معلق مشهد دارای ۹ تن وزن و ظرفیت ۳۲ نفر است و برای میل غذا ۱ ساعت وقت خواهید داشت. در این ۱ ساعت کفه رستوران تا ارتفاع ۴۰ متر به صورت عمودی بالا و پایین خواهد رفت و می توانید از منو متنوع آن بهترین ها را برای سرو انتخاب کنید. این رستوران در کیلومتر ۱۰ جاده شاندیز واقع شده است.

چلوکبابی امید مشهد

چلوکبابی امید مشهد یکی از بهترین رستوران های مشهد به شمار نی رود. همانطور که از نام آن پیداست این رستوران مختص کباب بوده و می توانید انواع اقسام کباب های مختلف را در آن میل نمایید. این رستوران فضایی تمیز داشته و نظافت کاملا رعایت شده و از بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه برای طبخ غذا استفاده می شود و به هیچ وجه نگران سلامت غذا نباشید. چلوکبابی امید بیش از ۱۰۰ سال قدمت داشته و بهترین خدمه و آشپز ها در آن مشغول به کار هستند. این رستوران نیز در خیابان فدائیان اسلام واقع شده است. اگر با رزرو بلیط هواپیما مشهد و به صورت هوایی به این شهر سفر کرده باشید می توانید به سهولت از فرودگاه خود را به این رستوران برسانید.

رستوران ایتالیایی لیو

لیو یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد است. این رستوران کاملا ایتالیایی طراحی شده و دارای معماری زیبا است. انواع غذا های ایتالیایی در لیو ارائه می شود و بهترین انتخاب برای افرادی است که می خواهند لحظات خوش و آرامی را به همراه سرو غذا سپری کنند. خوردن سالاد های ایتالیایی خوشمزه این رستوران را به هیچ وجه از دست ندهید. برای دسترسی به رستوران لیو لازم است خود را به میدان آزادی، نبش آزادی یکم برسانید.

رستوران شایان شاندیز مشهد

رستوران شایان شاندیز یکی از بهترین رستوران های مشهد است. این رستوران شیشلیک های بسیار مشهوری سرو می کند و بهترین انتخاب برای شیشلیک خورها است. البته منو رستوران غذاهای متنوع را در بر می گیرد اما با رفتن به آن بوی شیشلیک هر فردی را مست خود خواهد کرد و بر روی اغلب میزها سیخ های شیشلیک به چشم می خورد. توجه داشته باشید که شاندیز از جمله رستوران های گران قیمت مشهد شناخته می شود اما طعم غذاهایش باعث شده که یکی از شلوغ ترین ها نیز باشد. این رستوران نرسیده به شاندیز در نبش میدان پدیده قرار گرفته است.

رستوران نسیم لبنان

رستوران نسیم لبنان یکی از بهترین رستوران های مشهد است که یک رستوران عربی بوده و بهترین منو غذاهای عربی را دارد. مشهد مقصد بسیاری از اعراب مسلمان از سراسر نقاط جهان نیز هست و به همین دلیل غذاهای عربی از جمله پرفروش ترین ها در آن است. رستوران های عربی متعددی در سطح مشهد فعالیت می کنند اما رستوران نسیم لبنان مشهورترین آنها است و خوردن غذای شاورما در آن بهترین انتخاب خواهد بود. این رستوران در سه راهی ادبیات مشهد واقع شده است.

رستوران های سدروس

رستوران های سدروس هرکدام از جمله بهترین رستوران های مشهد شناخته می شوند. سدروس دارای ۴ شعبه در سطح مشهد است که هم کیفیت غذایی بالایی داشته و هم فضایی شیک و آرام را برایتان به ارمغان خواهد آورد. این رستوران میزان هزینه های مناسبی نیز خواهد داشت و همگان می توانند غذاهای لذیذ آن را امتحان کنند. 

رستوران بام کوهسر مشهد

بام کوهسر یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد است. همانطور که از نام آن پیداست رستوران بام کوهسر در ارتفاعات کوهسر واقع شده و نمایی بسیار زیبا از شهر را برایتان به تصویر خواهد کشید. این رستوران بهترین انتخاب برای کسانی است که می خواهند در نمایی زیبا بهترین غذاها را میل کنند. بام کوهسر علاوه بر انواع غذا های ایرانی دارای منو ایتالیایی نیز هست و خواهید توانست بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ایتالیایی را در آن تجربه کنید. میزان قیمت غذاهای رستوران بام کوهسر نیز مناسب بوده و می توانید متناسب با خواسته خود غذای انتخابی را میل نمایید.

رستوران الماس مشهد

بی شک اصلی ترین دلیل خرید بلیط هواپیما مشهد و سفر به این شهر زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) است. پس از زیارت حرم حتما گرسنگی به سراغتان خواهد آمد و رستوران الماس یکی از بهترین انتخاب ها است چرا که هم در نزدیکی حرم واقع شده و هم غذا های متنوعی را در اختیارتان قرار خواهد داد. خدمه رستوران در ابتدا از شما سفارش گرفته و بدون معطلی غذای شما را روی میز تمیز و سفره انداخته شده قرار خواهند داد. منو رستوران شامل انواع مختلف غذا ها است و هر فردی متناسب با خواسته خود می تواند بهترین ها را انتخاب کند. توجه داشته باشید که رنج قیمت غذاهای رستوران الماس مناسب بوده و به همین دلیل در اغلب مواقع شلوغ خواهد بود. رستوران الماس در هتل الماس مشهد واقع شده است.

رستوران قصر درویش مشهد

رستوران قصر درویش با زیبایی خاصی که دارد هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد ساخت. فضای رستوران درویش اصلی ترین دلیل محبوبیت آن است چرا که از تزئینات خاص در ساخت آن استفاده شده و بهترین و زیباترین دیزاین ها در آن انجام شده اند. اما فقط زیبایی نیست که مردم را به قصر درویش می کشاند و طعم غذاهای رستوران نیز فراموش نشدنی خواهند بود. این رستوران دارای ۲ سالن مجزا بوده و در هر زمان از روز می توانید از خدمات آن بهره مند شوید. توجه داشته باشید که میزان قیمت غذاهای رستوران درویش برخلاف تصور مناسب خواهد بود و می توانید قیمت ها را در منو غذایی مشاهده و سپس سفارش دهید. رستوران قصر درویش مشهد در میدان تقی آباد خیابان کوهسنگی واقع شده است. 

هم چنین می توانید برای آشنایی بیشتر با برترین رستوران های مشهد به مقاله ای که در سایت فرارو در خصوص رستوران های مشهد منشر شده است مراجعه نمایید.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

چالش جدی قطعی برق در تابستان/ استخراج بیت کوین تاثیر چندانی بر خاموشی‌ها ندارد

سودای درآمد ۵ هزار میلیارد تومانی از محل واردات خوروها از مناطق آزاد/ ماجرای مصوبه‌ عجیب مجلس برای خودروهای بعضا مستهلک

گل محمدی: دهان کنعانی پر خون شد، اما داور برای فولاد پنالتی گرفت

خسارت دلالان چینی به زعفران ایرانی

وام ازدواج ۷۰ میلیونی می‎شود

لاوروف: سوریه نباید به میدان نبرد ایران و اسرائیل تبدیل شود

اقدام جالب پسر روسیه‌ای برای رسیدن به دختر رشتی + عکس

عذرخواهی نفیسه روشن از همسرش

حمله مسلحانه به مدیرعامل منطقه آزاد قشم

توسعه تفصیلی و صنعتی سازی موتور سه استوانه ایران خودرو کلید خورد

حسام الدین عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک دستگیر شد

محمدعلی زم: پسرم با استخاره و اذن خدا قدم در این راه گذاشته است! + فیلم

رزم حسینی: سیاست وزارت صنعت رقابتی ساختن خودروسازی است

«نسل Z» چه کسانی هستند و چه نقشی در آینده سیاسی ایفا می‌کنند؟

اولین قربانی بورس/ معاون معدنی وزیر صمت استعفا داد

توسعه روابط ایران و روسیه با تکیه بر فرصت‌ها و امکانات موجود در منطقه آزاد انزلی

کارشناسی داوری پرسپولیس و فولاد

نوراللهی نوار تساوی‌های پرسپولیس را پاره کرد

بازگشت قیمت دلار به یک قدمی شهریور ۹۷

تکذیب ادعای عجیب عباس میلانی توسط همایون شجریان + عکس

مرد ۳۴ ساله زنش را از طبقه ششم پرت کرد + عکس

فشار خون عادی چند است؟

عصرجدید به آنتن برگشت

تاثیر افسردگی و تنهایی بر اثرات واکسن کرونا

تمام تلاش ما این است تا خللی در خدمت رسانی به مردم ایجاد نشود

مگاپروژه ترمینال اروند در فرودگاه بین المللی آیت الله جمی(ره) آبادان آماده افتتاح است

«ملت تک» دریچه‌ای نو به دنیای بیمه‌گری دیجیتال

استقلال انتقام گرفت و صدرنشین شد

شایعترین سردرد‌ها چیست؟

فیلم/ حاشیه عجیب از لیگ برتر فوتبال بانوان

اینفوگرافی/ کرونا چقدر خسارت‌های بیمه‌ای را بیشتر کرده است؟

احمدی نژاد: بخاطر یارانه‌ها تهدید به زندان شدم

واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس + فیلم

فیلم/ سهامداران معترض پرچم بورس را پایین کشیدند

سپرده‌های بانکی ۴۰ درصد زیاد شد

پستی که «نفیسه روشن» خطاب به همسر سابقش نوشت و پاک کرد!

مزارع ارز دیجیتال در منطقه آزاد ارس وجود ندارد