تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۳۰ دی ۱۳۹۹
مظفری خبر داد:

افزایش ۹ درصدی آمار گردشگری در جزیره کیش نسبت به سال گذشته

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با وجود محدودیت های ناشی از شیوع کرونا در کیش به دلیل اهتمام جدی در رعایت کامل ضوابط بهداشتی ، ازخرداد امسال تاکنون نسبت به سال گذشته، پذیرش مسافر در منطقه ۹ درصد افزایش داشته است.

منطقه آزاد کیش

اقتصاد۲۴ -غلامحسین مظفری گفت: جزیره کیش یکی از بهترین مناطق دنیا به دلیل میزان اکسیژنی است که در این جزیره وجود دارد و به تعبیری می توان گفت که کیش یکی از ۴ منطقه دنیا به دلیل میزان اکسیژن است که دلیلش مرجانی بودن این جزیره است.

مظفری تصریح کرد: با وجود محدودیت های ناشی از شیوع کرونا در کیش به دلیل اهتمام جدی در رعایت کامل ضوابط بهداشتی ، آمارجذب مسافر به جزیره کیش در بازه زمانی خرداد تا دی امسال نسبت به سال گذشته، رشد۹ درصدی رانشان می دهد.


بیشتر بخوانید: الزام داروخانه ها و فروشگاه ها به فروش ماسک با قیمت مصوب در کیش


وی با بیان اینکه جزیره کیش به عنوان منطقه آزاد اقتصادی تجاری یکی از مقاصد اصلی گردشگری است، تصریح کرد: سالانه نزدیک به یک میلیون و هشتصد هزار گردشگر وارد کیش می شوند. جزیره کیش یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری است از همین رو یکی از سرمایه گذاری ها در این چزیره بحث هتل است که در این جزیره ۵۲ هتل فعال داریم و ۶۰ هتل در حال ساخت است که به طوری طبیعی سرمایه گذاری ها در کیش در بخش گردشگری نیز صورت گرفته است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: در حوزه صنعت و تولید نیز در جزیره کیش اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است. اکنون حدود ۳۴۲ واحد صنعتی فعال در کیش وجود دارد که تعدادی دانش بنیان هستند و بسیاری نیز محصولاتشان به نقاط مختلف دنیا صادر می شود یه ویژه در حوزه پزشکی و بخشی دیگر نیز در حوزه فنی مهندسی فعالیت می کنند. در بخش ساخت و ساز برای واحد های مسکونی متقاضی زیادی وجود دارد و مراکز تجاری نیز لازمه گردشگری است که در جزیره کیش به خوبی فعالیت می کنند.

مظفری بیان داشت: چون جزیره کیش منطقه آزاد است نیاز به ویزا ندارد و در زمینه اقامت بلند مدت هم با توجه به شرایط می توانند اقدامات لازم را انجام دهند. در همین ایام کرونا سه واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه گذار خارجی افتتاح شده و به کشورهای مختلف محصولشان صادر می شود.

وی درباره گردشگری سلامت نیز گفت: بیمارستان کیش در بحث گردشگری سلامت عملکرد خوبی داشته است که بیشترین متقاضی از عمان و سپس عراق بوده است و مذاکرات برای جذب سرمایه گذاری دراین حوزه نیز ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در خصوص جذب سرمایه گذاری خارجی درکیش به ویژه درگردشگری سلامت به یکی از کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: کسانی از کشورهای خارجی و عربی منطقه درخواست های سرمایه گذاری داشته اند که از جمله حدود ۹۵ نفر از پزشکان یک کشور درخواست کرده اند با تاسیس شرکتی، برای ساخت بیمارستانی در کیش اقدام کرده و به هموطنان خودشان و سایر کشورها که به ایران سفر می کنند خدمات درمانی ارائه کنند و ما نیز از این پیشنهاد استقبال کرده ایم.

مظفری با اشاره به تامین زیر ساخت های اصلی کیش گفت : پایانه جدید فرودگاهی کیش که تا پایان امسال راه اندازی خواهد شد، پذیرش ۶ میلیون نفر مسافر را در سال خواهد داشت همچنین امکانات بندری منطقه درحال بروز شدن است که بعد از اتفاقات کرونا ما خدمات دریایی به کشورهای بسیاری را خواهیم داشت.

وی گفت: ما برای خارجی هایی که علاقمند به سرمایه گذاری در کیش هستند، گزینه های مختلفی داریم. بحث هتل یکی از مواردی است که سرمایه گذاری های خارجی در این حوزه جذب شده است . در بخش صنعت امتیازاتی از جهت مالیات، واگذاری زمین و هم شرایطی که منطقه آزاد قایل شده، برای سرمایه گذاران درجزیره کیش فراهم شده است. در بخش های سرمایه گذاری در زمینه کشتی های تفریحی، حوزه زیرساخت ها از جمله بحث تبدیل پس ماند جزیزه به انرژی، با سرمایه گذاران خارجی مذاکراتی شده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: البته محدودیت هایی در زمینه صنایع داریم و آنهم پذیرش صنایع غیر آلاینده است که از نظر زیست محیطی پاک باشد، در بحث دریا و اقتصاد دریا سرمایه گذاری ها را خواهیم پذیرفت از جمله پرورش ماهی در قفس، پرورش جلبک های دریایی. در مرکز نوآوری کیش یکی از اصلی ترین بحث های ما شرکت های دانش بنیانی خواهد بود که درحوزه دریا فعال هستند و قرار است در حوزه اقتصاد دریا فعال شوند تا بتوانیم در کیش در مجموع از بازار بسیار بزرگ ۵۰۰ میلیون نفری منطقه از جمله کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و مجموعه اکو برخوردار شویم.

مظفری خاطرنشان کرد: طبق قوانین مناطق آزاد تسهیلات و معافیت های ویژه ای برای سرمایه گذاران اختصاص یافته که این مزیت ها هم برای سرمایه گذاران داخلی و هم برای سرمایه گذاران خارجی فراهم شده است.

وی افزود: برای سرمایه گذاران خارجی اصل سرمایه، امکان برگشت اصل و سود سرمایه و امکان اقامت آنان فراهم و تضمین شده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: بحث حمل ونقل هوشمند کیش و استفاده از خودروهای خودران در این منطقه دردست انجام است که مطابق با استانداردهای جهانی خواهد بود و کنترل حمل و نقل توسط پهپاد انجام خواهد شد که ارتقای کیفیت را دراین بخش خواهیم داشت.

مظفری افزود: کیش شهری است که در آن چراغ قرمز وجود ندارد و آیین نامه های راهنمایی و رانندگی و استانداردهای بسیار خوبی داریم و در بحث هوشمند سازی اقداماتی که در حال انجام است بسیار سودمند است.

به گفته مظفری با یکی از شرکت های بزرگ کشور تفاهم نامه ای جهت ایجاد زیرساخت های تامین نیازمندی شرکت های دانش بنیان به اینترنت پرسرعت بدون محدودیت امضاء شده است و خوشبختانه دسترسی به فناوری نوین ۵g در کیش که به عنوان پایلوت کشوری شهر هوشمند انتخاب شده است زمینه و بستر مناسب در عرصه زیرساخت های هوشمندسازی را فراهم کرده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه فرودگاه بین المللی منطقه متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش است و سالانه بخش زیادی از یک میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر سالانه کیش از مسیر هوایی تردد می کنند و بخش اندکی از طریق بندر و دریا وارد می شوند به همین منظور پایانه جدید فرودگاهی را در دست ساخت داریم که تجهیزات این پایانه مطابق استانداردهای بین المللی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخل کشور تولید شده است وتا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید که ظرفیت بسیار خوبی درحوزه گردشگری است.

وی همچنین در خصوص اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا افزود: در اسفند سال گذشته که شیوع کرونا شدت پیدا کرد جزیره کیش اقدامات فوری در مقابله با ویروس کرونا انجام داد که در این راستا به تدریج مراکز تفریحی گردشگری رستوران ها و هتل ها را تعطیل و برای همه پرواز ها منع تردد صادر شد و اقدامات بسیار سختگیرانه ای برای مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام شد. از فروردین پرواز های یک طرفه از کیش به استان های دیگر را آغاز و در برگشت مسافران به کیش قرنطینه می شدند. اردیبهشت ماه نیز مسافران برای ورود به جزیره باید ثبت نام می کردند و با اولویت‌بندی واردجزیره می شدند.

وی افزود: بدون استثنا همه مسافران ورودی کیش که شامل ساکنان و فعالان اقتصادی بودند قرنطینه شدند . از اوایل خرداد مسافر و گردشگر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در کیش پذیرش شدند و خوشبختانه جزیره کیش توانست شرایط بسیار خوبی پیدا کند و به طوری که هم اکنون تنها یک نفر بیمار کرونایی در جزیره کیش بستری است .

منبع: منطقه آزاد کیش
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
برچسب منتخب
# مناطق آزاد

صفحه اول روزنامه‌های سیاسی امروز

قیمت ماهی امروز + جدول

قیمت خودرو‌های مدیران خودرو امروز

پیش‌بینی هواشناسی تهران و ایران امروز + جدول

قیمت لیر ترکیه امروز در بازار + جزئیات

وضعیت هواشناسی امروز

قیمت دینار عراق امروز در بازار + جزئیات

قیمت خودرو‌های سایپا امروز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ + جدول

عکس/ آزاده صمدی با رضا رویگری ازدواج کرد!

عکس/سرود ملی ایران در زمان رضاشاه چه بود؟

عکس/ لباس زنان ایران در افتتاحیه المپیک

عکس/سعید جلیلی با خاک یکسان شد

اینفوگرافی/بیشترین جست‌وجوی ایرانی‌ها در تیرماه چه بود؟

عکس/ تیپ جالب الناز شاکردوست در پست جدیدش

عکس/ حمایت رهبر انقلاب از مسعود پزشکیان

عکس/ تونل توحید در فهرست زیباترین گذرگاه‌های جهان

عکس/ آرایش غلیظ و زنانه امیر آقایی

اینفوگرافی/میزان مشارکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ به تفکیک سن

عکس/ ویرانه‌های خانه لوکس و دلباز مادر مظفرالدین‌شاه

عکس/ آخرین پست پادکستر ایرانی در کانادا که قطعا شوکه تان می‌کند!

خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

وضعیت هواشناسی امروز

پیش‌بینی هواشناسی تهران و ایران امروز + جدول

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی امروز

صفحه اول روزنامه‌های سیاسی امروز

صفحه اول روزنامه‌های ورزشی امروز

پیش بینی بورس امروز یکم مرداد ۱۴۰۳

در اقتصاد ایران نه‌تنها طیب نیا که حتی نوبلیست اقتصاد هم نمی‌تواند کار کند/ به دنبال دلایل استعفای طیب نیا در دولت روحانی بروید/ قیمت بنزین در ایران به تناسب دستمزدها گران است/ پزشکیان دست الکاپون‌ها از بورس را کوتاه کند

عکس/هانیه توسلی با یک استایل زیبا و خاص دلبری کرد

عکس خیلی متفاوت از رضا عطاران با لنگ در حمام

عکسی از مهران غفوریان و دخترش هانا در کربلا

عکس/استایل شیک نعیمه نظام‌دوست در یک فستیوال خارجی

آژیر قرمز بورس با فصل ناامیدکننده مجامع به صدا درآمد/ رشد لاک‌پشتی دلار نیما کمک زیادی به بورس نمی‌کند/ پیروزی ترامپ خوشبینی بازار را به دولت چهاردهم کمرنگ می‌کند

 فاجعه بزرگ در کمین بازار تهران

هزینه نجومی اجاره خوابگاه و پانسیون در تهران

خودرو گران می‌شود/سایپا: مجوز اصلاح قیمت را گرفته‌ایم

اینفوگرافی/آخرین آمار جمعیتی ایران

عکس/تتلو به بند عمومی زندان منتقل شد

عکس/ انتصابات دقیقه نودی

عکس/بایدن از رقابت‌های انتخاباتی آمریکا کناره‌گیری کرد

تقسیم سود نقدی ۴۵ ریالی به ازای هر سهم بیمه ملت

عکس/ آیفون های آمریکایی در دستان نمایندگان مجلس

آمار عجیب و ترسناک از قتل ناموسی زنان در ایران!

وزیر اسرائیلی: احتمالا تا ۲ هفته آینده، با حماس توافق می‌کنیم

بازنشستگان حساب خود را چک کنند

انتصاب دقیقه نودی برادرزاده وزیر ارشاد در وزارت بهداشت

این ۲ استقلالی جدا نمی‌شوند

جزئیات جدید از فرود سخت هواپیمای ماهان؛ علت چه بود؟

سال جدید تحصیلی با کمبود ۸۰ هزار معلم در راه است

در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه سرمد: صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ به تصویب رسید

کاهش محسوس دما از این تاریخ آغاز خواهد شد

غیبت نگران‌کننده حسینی در تمرین استقلال

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

شناسایی پشه آئدس در ۷۸۰ نقطه چابهار

اختلاف پرسپولیس و گولسیانی برای تمدید قرارداد

رضا کیانیان: آقای پزشکیان لطفا کت و شلوار خوب و خوش دوخت، کفش مناسب داشته باشید

دلنوشته هدی زین‌العابدین برای ماهی «در انتهای شب»

رویداد بازیستا به نیمه راه رسید

چیپس‌های فلفلی ۱۴ دانش‌آموز را به بیمارستان فرستاد

هدف قراردادن بندر ایلات توسط یمن

پیش بینی قیمت دلار فردا دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

جزییات خودکشی تلخ دو خواهر نوجوان در شرق تهران

چگونه جلوی قطعی برق را بگیریم؟

افسردگی و اضطراب شایع‌ترین اختلالات روانی در ایران

قیمت بلیت هواپیما نیم بها شد

نقش پررنگ اصناف و بازاریان در اقتصاد دولت چهاردهم

عکسی از آزاده صمدی در کنار رضا رویگری

عکس/ آرایش غلیظ و زنانه امیر آقایی

طرز صحیح استفاده از آفتاب‌گیر شیشه جلو ماشین

وراث چگونه سود سهام عدالت را دریافت کنند؟

تصویب صورت‌های مالی ۱۴۰۲ در مجمع بیمه سینا