تاریخ بروز رسانی: ۱۲:۰۲ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
با حضور مدیرعامل فولاد مبارکه؛

خط تمام اتوماتیک تولید ماسک پیشرفتۀ N ۹۵ با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه افتتاح شد

هم‌زمان با مـــیلاد پــر خیــروبرکت بانـــوی کوثـــر، حضرت فاطمۀ زهرا (س) خط تمام اتوماتیک تولید ماسک N ۹۵ با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه و با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان، با حضور مهندس عظیمیان و اعضای هیئت‌رئیسۀ دانشگاه صنعتی اصفهان با ظرفیت ۶۰ هزار ماسک در ۲۴ ساعت به بهره‌برداری رسید.

 تولید ماسک اقتصاد۲۴ - مهندس عظیمیان  از این پروژه که روز پنج‌شنبه شانزدهم بهمن‌ماه در محل دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد، به‌عنوان اقدامی مبارک در ادامۀ همکاری‌های گستردۀ علمی و فناورانۀ فولاد مبارکه با دانشگاه صنعتی اصفهان و مراکز علمی کشور یاد کرد.

وی با اشاره به اهداف فولاد مبارکه از مشارکت در این پروژه اظهار داشت: فولاد مبارکه به منظور عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، حمایت از دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین پشتیبانی از استارت‌آپ‌ها را در دستور کار خود قرار داده و معتقد است با تکیه بر دانش و تخصص کاملا بومی می‌توان به دستاورد‌های ارزشمندی دست یافت که بومی‌سازی و تولید ماسک پیشرفتۀ N۹۵ نمونۀ بارز این رویکرد موفقیت‌آمیز است.

مدیرعامل فولاد مبارکه اجرای این پروژه را نشان از واقف بودن بخش صنعت و دانشگاه به مسئولیت‌های اجتماعی ارزیابی و خاطرنشان کرد: خرسندیم که فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی اصفهان در یک کار مشترک موفق به اجرای پروژه‌ای شده‌اند که نتیجۀ آن تولید ۶۰ هزار ماسک در هر شبانه‌روز با کیفیت بالا بوده است.

مهندس عظیمیان در ادامه به تحریم‌های چندین بارۀ آمریکا علیه این شرکت اشاره کرد و گفت: در شرایط تحریم اقتصادی کشور، برای رشد و توسعۀ مناسب، ملزم به استفاده از ظرفیت جامعۀ علمی کشوریم و بنا داریم در ادامه نیز مصمم‌تر از قبل در این مسیر حرکت کنیم.

مدیـــرعامل فــــولاد مبــــارکه در ادامـــه به حضـــور فرهیــــختگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی اصفهان در بخش‌های مختلف شرکت فولاد مبارکه اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ارتباط بسیار خوبی میان بخش‌های تحقیقاتی مجموعۀ فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برقرار است و به دستاورد‌های خوبی هم منتج شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت استفادۀ حداکثری از ظرفیت‌های دانش روز در صنعت افزود: فولاد مبارکه برای حفظ سهم ۵۰ درصدی خود در تولید فولاد کشور و تولید محصول با تکنولوژی و علم روز دنیا، خود را ملزم به استفاده از نسل چهارم تکنولوژی می‌داند، چراکه صنایع بزرگ کشور به ورق‌های فولادی با ویژگی‌های متفاوتی همچون استحکام و انعطاف‌پذیری زیاد و وزن سبک نیاز دارد.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه کشور ما، به‌ویژه فولاد مبارکه در تولید فولاد از دنیا عقب نیست، اما در تنوع محصولات کمی از سایر کشور‌ها عقب مانده است، ادامه داد: برای اینکه بتوانیم این عقب‌افتادگی را جبران کنیم، باید با مراکز علمی و دانشگاهی کشور ارتباط نزدیک و کاملی داشته باشیم.

عظیمیان با اشاره به نقش‌آفرینی فولاد مبارکه در مبارزه با ویروس کرونا در ادامه افزود: مجموعۀ فعالیت‌های شرکت فولاد مبارکه برای مبارزه با بیماری کرونا در کشور بی‌نظیر است؛ شرکت تاکنون در زمینۀ مساعدت به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای خرید تجهیزات پزشکی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان کمک کرده، درحالی‌که هیچ شرکتی در ایران به ۱۰ درصد از این مبلغ هم نرسیده است.

وی در همین خصوص گفت: بخش عمده‌ای از این کمک‌ها در قالب تجهیزات به دانشگاه علوم پزشکی بوده و بخشی نیز به تهیۀ تبلت برای دانش‌آموزان بی‌سرپرست و کم‌برخوردار تحت حمایت کمیتۀ امداد امام خمینی (ره) اختصاص یافته است.

تحریم فولاد مبارکه نشان از نقش استراتژیک این صنعت در اقتصاد و توسعۀ کشور دارد

در ادامۀ این مراسم، دکتر سید مهدی ابطحی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه این همکاری از آخرین روز‌های سال گذشته آغاز شده و خوشبختانه با مشارکت بسیار خوب فولاد مبارکه به نتیجه رسیده است گفت: تحریم فولاد مبارکه نشان از نقش استراتژیک این صنعت در اقتصاد و توسعۀ کشور دارد و عملکرد خوب این شرکت را تأیید می‌کند. بدون شک اگر این قبیل شرکت‌ها و بنگاه‌های صنعتی و اقتصادی در اقتصاد و خودکفایی کشور مؤثر نبودند، دلیلی برای این نوع مانع‌تراشی و تحریم‌ها وجود نداشت.

رونمایی از وب‌سایت مرجع فناوری‌های ساخت دانشگاه صنعتی اصفهان

در این آیین همچنین نشست هم‌اندیشی هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی با مدیران فولاد مبارکه به‌منظور تبادل فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با صنعت با عنوان «فکر نو» برگزار و از وب‌سایت مرجع فناوری‌های ساخت دانشگاه صنعتی اصفهان رونمایی شد.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این خصوص گفت: هم‌اینک با معرفی ۴۰۰ فناوری در سطوح مختلف بر روی وب‌سایت isco دانشگاه، فرصت‌های سرمایه‌گذاری به علاقه‌مندان علم و فناوری عرضه می‌شود.


بیشتربخوانید:قیمت ماسک ۲۰۰ تومان کاهش یافت/ عرضه ماسک با نرخ ۱۳۰۰ تومان


ابطحی توجه به تربیت نیروی انسانی کارآمد برای صنعت را مورد تأکید قرار داد و افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان سومین دانشگاه برتر کشور در رتبه‌بندی ISC شناخته شده و با توجه به اهمیت کیفیت‌بخشی به دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم، از سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی آموزش و پژوهش به خود دانشگاه‌ها واگذار می‌شود. بدین ترتیب دانشگاه تعیین می‌کند در مقاطع مختلف چه تعداد دانشجو جذب کند و این مهم با همکاری نزدیک با صنعت تحقق می‌یابد.

این ماسک شش‌لایه از ماسک‌های N۹۵ معمولی بسیار لطیف‌تر است

رئیس هیئت‌مدیرۀ شرکت آتیه‌فولاد معدن پارسیان نیز که به نمایندگی از فولاد مبارکه نقش مؤثری در به بار نشستن این پروژۀ مشترک داشت، گفت: در اوج شیوع بیماری کرونا، با تأیید مهندس عظیمیان مدیرعامل و معاون نیروی انسانی شرکت فولاد مبارکه این وظیفه را بر عهده گرفتیم.

علیرضا ملکی در تشریح این پروژه اظهار داشت: این ماسک شش‌لایه با استفاده از روش التروسونیک تولید می‌شود که یک لایۀ آن نانو است و از ماسک‌های N۹۵ معمولی بسیار لطیف‌تر و با وجود شش‌لایه بودن بسیار سبک‌تر است. محصول مشترک فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی اصفهان مجوز‌های لازم را از سازمان غذا و دارو نیز اخذ کرده است.

وی از تولید این ماسک‌ها در انواع سوپاپ‌دار و بدون سوپاپ خبر داد و گفت: ماسک‌های سوپاپ‌دار مصارف صنعتی و نوع بدون سوپاپ آن مصارف بهداشتی دارد. ضمن اینکه ماسک تولیدی سوپاپ‌دار نیز در شرکت فولاد مبارکه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ملکی با تأکید بر اینکه انگیزۀ فولاد مبارکه از مشارکت در این پروژه به‌هیچ‌عنوان اقتصادی نبوده است، تصریح کرد: فولاد مبارکه به‌منظور تعهد خود به ایفای نقش در حوزۀ مسئولیت‌های اجتماعی در این کار مشارکت کرد.

منبع: فولاد مبارکه
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/ حرکت تماشایی یک سگ برای نجات ماهی از دست یک گربه

مسابقه‌ای تازه با اجرای محمدرضا گلزار

۱۱ میلیون واحد تقاضای تلنبار شده در تولید مسکن داریم/ قیمت منطقی هر متر مسکن ملی ۶ تا ۸ میلیون تومان است

۲۰۸ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن افتتاح حساب کردند

آیا رژیم غذایی پرکربوهیدرات سلامت قلب را تهدید می‌کند؟

یک جودوکار دیگر پناهده شد

فیلم/ چرا باید به FATF بپیوندیم؟

آخرین خبر از سهمیه بنزین نوروزی

ولوو C۴۰ ریچارج ۲۰۲۲ معرفی شد

خوزستان قرنطینه شد

واژگونی تراکتور روی یک پیرمرد+عکس

اجرای فاز دوم متناسب سازی از اسفند

۱۰ باور اشتباه درباره فشارخون

تابلوی بورس: کاهش ۸ هزار واحدی شاخص کل/ قدرت عرضه، نفس بازار را گرفته است

فیلم/ دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی

فیلم/ نجات جان ۲ نوجوان از آتش‌سوزی یک منزل مسکونی

ترکیب پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان مشخص شد

هجوم ملخ صحرایی به کشور از اواخر هفته

فیلم/ شرایط سفرهای نوروزی از زبان سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا

فیلم/ جولان کرونای انگلیسی در بین مبتلایان به بیماری کووید_۱۹ در ایتالیا

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز شنبه ۱۶ اسفند ۹۹

پورشه تایکان کراس توریزمو معرفی شد

AFC شرط جدید گذاشت/ لیگ قهرمانان به تعویق می‌افتد؟

مصدق، سیاستمدار تنها

فیلم/ آتش سوزی در گمرک مرزی افغانستان با ایران

سحر قریشی عزادار شد

سریال پلیسی ضد گلوله به تلویزیون آمد

کدام رژیم ارزی، مطلوب رانت‌خواران است؟

ضرورت پایش مستمر اجرای استاندارد‌ها با هدف افزایش کیفیت ساختمان‌های قشم

فیلم/ حیوانات در سرمای کشنده قزاقستان یخ زدند

رشد ۶۱ درصدی میزان سرمایه گذاری داخلی در منطقه آزاد اروند

سفر به این شهر‌ها ممنوع است

جزیٔیات تازه از جدایی دو بازیکن پرسپولیس

فیلم/ سفر نوروزی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع شد

فیلم/ جزئیات طرح حمایت از سهامداران خرد در بورس

مراسم رونمایی از بورس تحصیلی سواحل مکران در چابهار برگزار شد

بیانیه دفتر آیت الله سیستانی درباره دیدار با پاپ فرانسیس