تاریخ بروز رسانی: ۱۳:۳۲ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۹

سمیرا زرگری: امیدوارم قانون خروج زنان از کشور تغییر کند

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین زنان پس از آنکه حضور در مسابقات جهانی را بخاطر ممنوع‌الخروج شدن توسط همسرش از دست داد، گفت: از کمیته ملی المپیک با من تماس گرفته‌اند و قول کمک داده‌اند.

صحبت های سمیرا زرگری درمورد قانون خروج زنان از کشور

اقتصاد۲۴ - تیم‌های ملی اسکی آلپاین مردان و زنان ایران در رقابت‌های مارپیچ بزرگ و کوچک مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی کورتینا ایتالیا شرکت کرده‌اند که کار دختران اسکی باز روز گذشته (شنبه) با برگزاری مارپیچ کوچک به پایان رسید.

سمیرا زرگری، سرمربی تیم زنان که به دلیل ممنوع‌الخروجی توسط همسرش امکان حضور در مسابقات و همراهی ملی‌پوشان را نداشت در مورد عملکرد دختران اسکی‌باز در قهرمانی جهان به ایسنا گفت: بدنسازی آن‌ها در زمان قرنطینه و ارتباطمان مجازی بود، با این حال خیلی خوب کار کردند، اما پیست‌ها به خاطر شیوع کرونا دیر باز شدند و شرایط تمرین نداشتیم، حتی مجبور شدیم به پیست پولادکف شیراز برویم و دو هفته تمرین کنیم. زمانی که اردوی شیراز را آغاز کردیم چندین مسابقه جهانی برگزار شده بود در حالی که اسکی‌بازان ایران هر سال به اروپا می‌رفتند و مدتی تمرین می‌کردند. همچنین شرایط یخ پیست‌های مسابقات جهانی را در ایران نداریم و دختران روز قبل از مسابقه حتی یک دور هم اسکی نکرده بودند.

او افزود: همیشه تعداد اسکی تمرین و مسابقه برای ورزشکاران ایرانی کم بوده است، در صورتی که ورزشکاران خارجی حداقل سه اسکی برای تمرین و مسابقه دارند، چون پیست یخ است، اسکی کند می‌شود، اما بچه‌های ما با همان اسکی تمرین، مسابقه هم می‌دهند. تیم ایران هیچوقت skiman نداشته که اسکی بچه‌ها را درست کند و آن‌ها خودشان باید این کار را انجام دهند. البته مربی کمک می‌کند، اما یک مربی نمی‌تواند همه کار‌ها را با هم انجام دهد. امیدوارم روزی این کم و کسری‌ها جبران شود.

تیم ملی باید یک پیست اختصاصی داشته باشد

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین زنان ایران به لزوم اختصاص یک پیست به تیم ملی اشاره کرد و گفت: فدراسیون باید یک پیست اختصاصی برای تیم ملی درست کند و روی آن آب بپاشد که شرایط پیست مثل کشور‌های اروپایی شود تا ورزشکارانمان در مسابقات برون مرزی خیلی اذیت نشوند. صدف ساوه شمشکی خیلی خوب اسکی می‌کرد، اما فشار یخ به حدی زیاد بود که در اواسط مسیر ACL او آسیب دید. صدف در مارپیچ بزرگ یکی از خوش تکنیک‌ترین ورزشکاران ایران است، گفته شده که دو هفته دیگر بهبود پیدا می‌کند و امیدوارم به زودی مصدومیتش برطرف شود تا برای سهمیه المپیک رقابت کند.

او ادامه داد: آرزوی تک تک اسکی‌بازان ایران است که حقوق داشته باشند، باشگاه‌ها و کمپانی‌های قوی به لیگ وارد شوند و تیم ملی پیستی اختصاصی داشته باشد که روی آن آب بپاشند و مانند پیست‌های اروپایی یخ داشته باشند تا در مسابقات به این اندازه فشار تحمل نکنند، چون زندگی خود را برای اسکی گذاشته‌اند.

پیام‌های تبریک زیادی از کشور‌های اروپایی داشتم

زرگری در مورد بهبود تکنیک دختران اسکی‌باز در مسابقات جهانی گفت: تکنیک دختران ما خیلی خوب شده و پیام‌های زیادی از یورواسپورت، سرمربیان اروپایی و کشور‌های دیگر دارم. آن‌ها به من تبریک گفتند که تکنیک دختران ایران تغییر کرده است. علاوه بر این در سال‌های قبل و در هر مانش ۶-۷ ثانیه با پسران اختلاف داشتیم، اما الان در مسابقات داخلی این اختلاف خیلی کم شده و حتی نفرات اول برابر با پسران شده‌اند.

او افزود: نتایجی که می‌گیریم برایم خیلی عالی است. ورزشکار و مربی مقصر نیستند بلکه بودجه لازم داریم. الان یک جفت اسکی نزدیک به ۳۰ میلیون تومان است و فدراسیون نمی‌تواند اسکی زیادی برای آن‌ها دریافت کند. ورزشکاران دو اسکی برای مارپیچ بزرگ و کوچک گرفتند و برخی از آن‌ها اسکی‌های سال‌های قبل را برای تمرین برده بودند.

گاهی نفرات اول هم به خط پایان نمی‌رسند

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین زنان در مورد اینکه عاطفه احمدی موفق به اتمام مسابقه خود در مارپیچ کوچک نشد، در حالی که در مارپیچ بزرگ به عنوان اولین زن ایرانی به دور دوم رسیده بود، گفت: وزن عاطفه عقب افتاد و تعادلش بهم خورد. پاهایش به گونه‌ای پیچ خورد که تا یک ساعت استرس داشتم و می‌گفتم آسیب دیده است، اما بدنسازی خوبی داشت و آسیب ندید. هر کسی آنگونه زمین می‌خورد پایش می‌شکست، اما برای عاطفه اتفاقی نیفتاد و این نشان دهنده پیشرفت دخترانمان است. او یکی از ورزشکاران آینده دار است و اگر برنامه ریزی دقیقی برایش انجام شود، راحت می‌تواند نزدیک به ۳۰ نفر برتر جهان قرار بگیرد. تمریناتش را برای من فرستاده که مثل اروپایی‌ها در یخ تمرین می‌کند. از طرفی این اتفاق در ورزش اسکی طبیعی است و نفرات اولی داریم که به خط پایان نرسیده‌اند.

او در مورد دیر اعزام شدن ملی‌پوشان به مسابقات گفت: وقتی فشار مسابقات زیاد است باید زودتر اعزام می‌شدند، اما این اتفاق نیفتاد و فکر می‌کنم به خاطر بودجه بود.

چشم جهان به دختران ایران بود

زرگری در پاسخ به این سوال که آیا انتظارات شما از دختران اسکی در این مسابقات برآورده شد؟ گفت: بله، همین که می‌بینم تکنیک آن‌ها در سطح اروپایی‌ها شده، برایم کافی است. نتیجه کارم را دیدم و در سال‌های آینده هم خواهم دید.

سرمربی تیم ملی در مورد نحوه ارتباط خود با دختران اسکی‌باز گفت:در پیست، در حال مسابقه، قبل از بازی، شب موقع خواب، صبح وقتی بیدار می‌شدند، در تمام این اوقات با آن‌ها از طریق تماس تصویری ارتباط داشتم و سعی می‌کردم انرژی خود را برایشان بفرستم. خوشحال بودم نه تنها ایران بلکه یک دنیا چشم‌شان به این دختران بود و خیلی از این ماجرا خوشحال شدم.

او در پاسخ به این سوال که آیا این توجه به خاطر حواشی ناشی از ممنوع‌الخروجی شما بوده است؟ گفت: شاید کسی اسکی دختران ایران را نگاه نمی‌کرد، اما الان معلوم شد که آن‌ها چقدر تلاش می‌کنند. خیری بود و از این بابت خیلی خوشحال هستم.

زرگری در مورد اضافه شدن حامد کیاشمشکی به کادر فنی تیم ملی در زمان مسابقه و هدایت دختران اسکی باز در مارپیچ کوچک قهرمانی جهان، بیان کرد: آقای کیاشمشکی قبلا همکار من بود. همه چیز را به او انتقال می‌دادم و خیلی کمک کرد.

از دفتر رئیس کمیته ملی المپیک قول کمک دادند

زرگری در مورد احساسش از اینکه در مسابقات حضور نداشت، گفت: چهار شب است که نخوابیده‌ام. استرسی که داشتم خیلی بیشتر از زمانی بود که در مسابقات حضور داشتم، چون در کنار ملی‌پوشان نبودم و شرایط سخت بود، اما بعد از هر سختی، آسانی است.

او در پاسخ به این سوال که آیا هنوز زمان آن نرسیده که در مورد دلایل ممنوع‌الخروجی‌تان صحبت کنید؟ بیان کرد: از دفتر آقای صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک با من تماس گرفته اند و قول کمک داده‌اند، منتظرم ببینم چه می‌شود. امیدوارم این قانون حداقل برای زنان و ورزشکارانی که در عرصه‌های بین‌المللی فعالیت دارند، برداشته شود تا برای کشور افتخارآفرینی کنند. همچنین امیدوارم صدایم به گوش مسئولان رسیده باشد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

ماشین فوق لاکچری فرزاد حسنی +عکس

شرایط برای گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار فراهم است

برای لاغر شدن در این ظروف غذا بخورید

پیش بینی وضعیت صنایع غذایی در سال ۱۴۰۰

بهترین مراکز آموزش آنلاین موسیقی در تهران

فیلم/ درگیری طرفداران و مخالفان ترامپ در نیویورک

فیلم/ حرکت تماشایی یک سگ برای نجات ماهی از دست یک گربه

مسابقه‌ای تازه با اجرای محمدرضا گلزار

۱۱ میلیون واحد تقاضای تلنبار شده در تولید مسکن داریم/ قیمت منطقی هر متر مسکن ملی ۶ تا ۸ میلیون تومان است

۲۰۸ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن افتتاح حساب کردند

آیا رژیم غذایی پرکربوهیدرات سلامت قلب را تهدید می‌کند؟

یک جودوکار دیگر پناهده شد

فیلم/ چرا باید به FATF بپیوندیم؟

آخرین خبر از سهمیه بنزین نوروزی

ولوو C۴۰ ریچارج ۲۰۲۲ معرفی شد

خوزستان قرنطینه شد

واژگونی تراکتور روی یک پیرمرد+عکس

اجرای فاز دوم متناسب سازی از اسفند

۱۰ باور اشتباه درباره فشارخون

تابلوی بورس: کاهش ۸ هزار واحدی شاخص کل/ قدرت عرضه، نفس بازار را گرفته است

فراخوان عضویت در قدیمی ترین اتاق بازرگانی سوئیس و ایران

فیلم/ دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی

فیلم/ نجات جان ۲ نوجوان از آتش‌سوزی یک منزل مسکونی

ترکیب پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان مشخص شد

هجوم ملخ صحرایی به کشور از اواخر هفته

فیلم/ شرایط سفرهای نوروزی از زبان سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا

فیلم/ جولان کرونای انگلیسی در بین مبتلایان به بیماری کووید_۱۹ در ایتالیا

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز شنبه ۱۶ اسفند ۹۹

پورشه تایکان کراس توریزمو معرفی شد

AFC شرط جدید گذاشت/ لیگ قهرمانان به تعویق می‌افتد؟

مصدق، سیاستمدار تنها

فیلم/ آتش سوزی در گمرک مرزی افغانستان با ایران

سحر قریشی عزادار شد

سریال پلیسی ضد گلوله به تلویزیون آمد

کدام رژیم ارزی، مطلوب رانت‌خواران است؟

ضرورت پایش مستمر اجرای استاندارد‌ها با هدف افزایش کیفیت ساختمان‌های قشم

فیلم/ حیوانات در سرمای کشنده قزاقستان یخ زدند