از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:

روی دیگر تبلیغات بسته‌های آموزش زبان چیست؟/ پولتان را دور نریزید لطفا!

«با خرید این DVD‌ها یا نصب فلان آپ بر روی گوشی‌های هوشمندتان، دیگر کودک دلبندتان ره صد ساله را یک شبه طی می‌کند؛ مطمئن باشید که نورچشمتان حالا مثل بلبل برایتان انگلیسی صحبت خواهد کرد؛ به خودتان افتخار کنید! شما پدر و مادری نمونه هستید!» چکیده تمام پیام‌های تبلیغاتی است که از چند سال پیش تاکنون در کانال‌های مختلف بی وقفه پخش می‌شوند.

بازار خودرو در سال ۹۹ به کدام سمت می‌رود؟

یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است: اگر شرکت‌ها مجددا با رویه قیمت‌گذاری دستوری حرکت کنند، دوباره ماشین تولید زیان آن‌ها فعال می‌شود و سال را با زیانی جدید باید به پایان می‌رسانند.

مردم جهان باز هم برای «سفر» هزینه خواهند داد؟

تا سال ۲۰۱۹، مردم چین بزرگترین هزینه‌کنندگان در بخش صنعت گردشگری در خارج از کشور خود بوده‌اند، اما پس از اتمام بیماری همه‌گیر کووید-۱۹، به نظر می‌رسد که در این رویه تغییر چشمگیری ایجاد شود.

حمایت‌های کرونایی دولت از کسب‌وکارها صوری است/ بهترین راهکارهای اقتصادی در دوران پساکرونا کدامند؟

طغیانی گفت: با شوک اقتصادی که ویروس کرونا به اقتصاد کشور تحمیل کرده است، دولت قطعاً با کسری بودجه مواجه خواهد شد. اصلاح بودجه ۹۹ امری غیرقابل انکار است. چه دولت برای احیای اقتصاد ورود کند و چه نکند با کسری بودجه مواجه است و از نظر ما منابع دولت برای تامین بودجه ۹۹ واقعی و قابل تحقق نیست.

کرونا باعث رکود عمیق در حوزه مسکن شده است/ حال مسکن خوب باشد ۱۳۰۰ شغل وابسته هم حالشان خوب است

عقبایی گفت: بازار مسکن یک بازار بزرگ است که ۱۳۰۰ شغل و صنعت وابسته را دربرمی‌گیرد. یعنی اگر سیاست‌ها در این بخش درست و منطقی باشد شغل‌های وابسته به آن هم وضعیت خوبی را سپری خواهند کرد و در نهایت به بهبود اقتصاد کشور کمک خواهد شد.

بیشتر ایرانیان از قرن جدید اجاره‌نشین خواهند شد/ نه تسهیلات به کار می‌آیند و نه قیمت‌ها مجالی برای خانه‌دار شدن گذاشته است

یک کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است اگر قرار است مردم با رویای صاحبخانه شدن زندگی کنند باید در معادلات کنونی بازار مسکن تغییراتی در جهت کنترل کردن روند افزایشی قیمت‌ها و افزایش توان اقتصادی عمومی ایجاد شود؛ به صورت مشخص تسهیلات کنونی برای همه قابل استفاده نیست و همینطور اعطای مشوق‌های کنونی هم برد موثری ندارند.

نرخ‌های فعلی بازار ارز غیرواقعی است/ جولان دلالان بازار با تعطیلی صرافی‌های رسمی

رئیس شورای عالی کانون صرافان با بیان اینکه قیمت‌هایی که به عنوان نرخ ارز در کانال‌های تلگرامی منتشر می‌شود غیرواقعی است، گفت: به دلیل عدم فعالیت صرافی‌های رسمی، بازار ارز به دست دلالان افتاده که با معامله بین خود نرخ تعیین می‌کنند.

کارگران بیکار شده بر اثر کرونا، حاجی فیروز‌ خیابان‌ها شده‌اند/ به فکر پساکرونا باشیم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بنگاه‌های اقتصادی زودبازده و یا کسب و کار‌های خرد به تبع شیوع ویروس کرونا در معرض آسیب بیشتری هستند و باید مورد حمایت‌های ویژه قرار بگیرند. پیشنهاد من به وزیر اقتصاد این بود که انتقال سررسید اقساط به سه ماه بعد منتقل شود تا فشار روانی وارد شده بر این بنگاه‌ها کاهش پیدا کند، اما متاسفانه این امر با کندی انجام شد.

اما و اگرهای ورود ایران به گردشگری سلامت/ کرونا، بازار را کساد کرده است

طبق برآورد‌ها ایران در سال ۹۷ مقصد ۳۵۰ هزار گردشگر خارجی بوده است و طبق یکی از آخرین اعلان‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تنها در سال ۹۸ برای ۱۵۰ بیمارستان و ۵۰ شرکت تسهیل‌گر مجوز گردشگری سلامت صادر شده است و انتظار می‌رود که با توجه به تغییر نرخ ارز از سال ۹۹ گردشگران درمانی بیشتری برای تامین نیاز‌های خود راهی ایران شوند.

حداقل دستمزد در سال ۹۹ چقدر افزایش می‌یابد؟

یکی از اعضای کمیته دستمزد شورای عالی کار می‌گوید کارگران به هیچ عنوان حاضر نیستند قانون کار را نادیده بگیرند و حداقل دستمزد جدا از میزان دریافتی کارگران باید براساس نرخ تورم مصوب یعنی ۳۴ درصد افزایش یابد.

در قرنطینه خانگی، ایرانگردی کنیم/ انتقاد از نگاه پولکی صداوسیما در زمانه کرونا

سیاوشی گفت: درست است که فضای مجازی طبقه خاصی را نمی‌شناسد و شامل همه می‌شود، اما صدا و سیما عام‌تر است و حتی کسانی که توانایی استفاده از ابزار‌های فضای مجازی را ندارند هم می‌توانند در صورت جاذبه این رسانه، از آن استفاده کنند.

کرونا ۴۰ پمپ بنزین را تعطیل کرد

مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی گفت: در حال حاضر وضعیت جایگاه‌های سوخت مطلوب نیست و حداقل ۳۰ تا ۴۰ جایگاه در کشور تعطیل شده اند و ما خواستار حمایت دولت در این شرایط هستیم.

این بار اقتصاد و کرونا با هم یقه کتاب فروشان را گرفتند/ آبی از سال ۹۸ گرم نشد

با اینکه چیزی از سال جدید نگذشته است، اما برخلاف همیشه این بار بیشتر کتابفروشی‌های یکی از خلوت‌ترین روز‌های خود را سپری می‌کنند؛ اهالی این صنف حالا یکی از لطمه خورده‌های ویروس کرونا در ایران هستند.