از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:

چه عواملی باعث پیشرفت اولین منطقه آزاد تجاری جهان شده است؟/ بهشت شرکت‌های چند ملیتی

ابتکار تاسیس منطقه آزاد را با کشور ایرلند می‌دانند، اما این کشور از زمان تاسیس اولین منطقه آزاد خود تاکنون، مبادرت به افزایش قارچ گونه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خود نکرده است و با تمرکز بر همان مناطق موجود و پایبندی به قوانین حاکم در آن توانسته نظر شرکت های چند ملیتی را جلب کند.

مناطق آزاد آرژانتین راهی برای توسعه اقتصادی در این کشور/ آرژانتینی‌های در سودای بازگشت به مسیر توسعه

آرژانتین یکی از زیباترین کشورهای آمریکای لاتین محسوب می‌شود که دارای فرهنگ غنی و منابع طبیعی بسیار است. اما سالهاست این کشور فشار بدهی‌های سنگین میلیارد دلاری را حس می‌کند و همین امر موجب بهم‌ریختگی های اقتصادی و سیاسی بسیاری در این کشور شده است.

مناطق ویژه اقتصادی تانزانیا در سودای رسیدن به رقابتی جهانی

کشور تانزانیا کشوری غنی از لحاظ منابع طبیعی است و بسیاری از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران معتقدند این کشور منابع استفاده نشده فراوانی دارد که می‌تواند عاملی برای سرمایه گذاری بیشتر در این کشور و حرکت به سمت توسعه اقتصادی باشد. دولت تانزانیا با درنظر گرفتن برنامه‌ای اقتصادی، در نظر دارد تا با استفاده از مناطق ویژه اقتصادی به رشد این کشور کمک کند.

مناطق آزاد لبنان و تلاش برای حمایت از جامعه محلی/ چرا مناطق آزاد عروس خاورمیانه رشد چشمگیری نداشته است؟

لبنان با وجود درگیری های داخلی و جنگ های خارجی توانسته اقتصاد خود را سر پا نگه دارد و نمونه ای موفق از مدیریت اقتصاد باشد. این کشور با وجود کوچک بودن، اما دارای موقعیت استراتژیک خاص است و همین واقع شدن در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا و همچنین جاذبه های گردشگری فراوان، موجب جلب توجه جهانیان به آن شده است. این کشور در تلاش است تا با گسترش مناطق اقتصادی خود، در توانمندسازی جامعه محلی رشد چشمگیری ایجاد کند.

برترین مناطق آزاد جهان در سال ۲۰۱۹

مجله Siteselection که یک نشریه در حوزه انتشار اطلاعات اقتصادی و صنعتی است و سعی می‌کند با کمک به برنامه ریزان و مدیران، آن‌ها را در برنامه‌ریزی برای توسعه بهتر یاری کند، در جدیدترین شماره خود برترین مناطق آزاد جهان در سال 2019 را معرفی کرده است.

مناطق آزاد عربستان در مسیر جدایی نفت از اقتصاد/ خواب بن سلمان برای عربستانی نوین

عربستان سعودی که به‌عنوان بازیگر نفتی در خاورمیانه شناخته می‌شود، در نظر دارد برای کاهش وابستگی به نفت و ایجاد تنوع در اقتصاد، شهرهای اقتصادی مدرن و کارآمدی را طراحی کند و با آن نه‌تنها توجه سرمایه گذاران مطرح جهان را به خود جلب کند، بلکه بتواند با جذب جوانان، فضاهایی برای تحصیلات مدرن فراهم آورد.

با اقتصاد و مناطق پردازش صادرات بنگلادش آشنا شوید/ در سودای تشکیل ۱۰۰ منطقه آزاد تجاری

هر چند بنگلادش کشور فقیری است اما در سال های اخیر با تکیه بر صنایع و توسعه صادرات توانسته رشد چشمگیری در اقتصاد داشته باشد که به نظر می رسد بتواند در سال های آینده در اقتصاد از هند هم پیشی بگیرد.

مناطق تجارت آزاد کانادا ، زنجیره‌های تامین برای اتصال اقتصاد کانادا به بازارهای جهانی

مناطق آزاد تجاری در کانادا به مکان هایی استراتژیک برای تجارت بین الملل اشاره دارد. جایی که سازمان وظیفه اش ارتقاء تجارت محلی و ایجاد فرصت برای سرمایه‌گذاری خارجی است و مزیت‌هایی خاص برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ایجاد می‌کند.