تاریخ انتشار: ۱۳:۰۳ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰

معافیت پسران از سربازی با ورود به این دانشگاه

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از ارزیابی میزان اثربخشی محتوی و نحوه آموزش‌های مجازی و تولید محتوا‌های الکترونیکی انجام شده در دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

معافیت پسران از سربازی

اقتصاد۲۴ - رضا کچوئیان، درباره روند ارزیابی کیفیت خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان و با اشاره به فارغ التحصیل شدن نخستین گروه از دانشجو معلمان این دانشگاه در سال ۱۳۹۴ و ورود این افراد به دستگاه عظیم آموزش و پرورش، مسئولیت سنجش و ارزیابی عملکرد همه معلمان کشور را متوجه دستگاه اعلام شده دانست و گفت: پس از پایان سال تحصیلی ۹۴ ارزیابی عملکرد نو معلمان نیز همچون دیگر معلمان توسط وزارت آموزش و پرورش انجام شد.

وی با مهم خواندن چگونگی و نحوه ارزیابی خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان و تاکید وزیر آموزش و پرورش در این خصوص گفت: سال گذشته به دستور وزیر آموزش و پرورش، کارگروهی با محوریت مرکز سنجش این وزارت با حضور معاونان آموزش ابتدایی، متوسطه، پرورشی و فرهنگی و همچنین مدیران مرکز سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای منابع انسانی دانشگاه فرهنگیان در محل دفتر رئیس مرکز سنجش و پایش آموزش وزارت آموزش و پرورش به منظور برنامه ریزی و اقدام اساسی برای ارزیابی خروجی‌های این دانشگاه برگزار شد.


بیشتر بخوانید: اگر سربازی حقوق نگرفت چه کند؟


عضو هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان، طراحی شاخص‌های مربوط به ارزیابی عملکرد اثربخش معلمان به ویژه مهارت آموزان ماده ۲۸ را از مصوبات جلسه برگزار شده برشمرد و گفت: در این جسه مقرر شد با مشخص شدن شاخص‌ها و سنجه‌های مرتبط با ارزیابی عملکرد خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان، مسئولیت انجام کار به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و یا معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان محول شود.

وی مراحل اولیه این فرایند را در حال اجرا شدن دانست و افزود: بعد از تکمیل شدن فرایند، ارزیابی و سنجش عملکرد معلمان هم انجام خواهد شد و ما می‌توانیم آمار و اطلاعاتی دقیق از میزان کیفیت عملکرد خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان کسب کنیم.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، در پاسخ به این سوال که چه تدابیری برای تمایل دانش آموزان سرآمد و برجسته به منظور ادامه تحصیل در این دانشگاه اتخاذ شده است؟ اظهار کرد: امتیازات خاص دانشگاه فرهنگیان، در قیاس با سایر دانشگاه‌ها موقعیتی مناسب برای استقبال دانش آموزان فارغ التحصیل شده از مدارس کشور برای انتخاب این دانشگاه به منظور ادامه تحصیل است.

وی، معاف شدن از خدمت سربازی را یکی از مهم‌ترین امتیازات دانشگاه فرهنگیان برای دانش آموزان پسر و انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل برشمرد و گفت: علاوه بر این عامل انگیزشی مهم، دانشجویان دختر و پسر به محض پذیرش از طریق کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان با دارا بودن حکم کارگزینی به عنوان دانشجو معلم و کارمند رسمی وزارت آموزش و پرورش با تعیین حقوق از جانب سازمان امور اداری و استخدامی کشور مشغول به تحصیل می‌شوند.

کچوئیان، برخورداری از مزایای بیمه را یکی دیگر از امتیازات دانشگاه فرهنگیان برای ورودی‌های خود دانست و خاطر نشان کرد: حداقل طی ۳ سال گذشته شاهد انتخاب رشته و حضور رتبه‌های تک رقمی و برتر کنکور سراسری به عنوان دانشجو معلم در این دانشگاه بودیم.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات انجام شده برای تقویت اعضای هیئت علمی دانشگاه تصریح کرد: تقویت اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان، در ۲ محور قابل بررسی است.

وی ترمیم اعضای هیات علمی از نظر آمار را از اهم موارد برشمرد و تاکید کرد: ترمیم و تقویت کمی هرم اعضای هیات علمی دانشگاه از برنامه‌های اولویت دار دانشگاه به شمار می‌رود. چرا که تعداد اعضا از نظر مرتبه استادیار، دانشیار و مربی با توجه به افزایش جمعیت دانشجو معلم این دانشگاه، بسیار محدود و کم است.

این استاد دانشگاه، از مذاکرات متعدد انجام شده توسط وزیر آموزش و پرورش، رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در به رسمیت شناختن افراد معرفی شده این دانشگاه به عنوان اعضای هیئت علمی یادآور شد: از نظر وزارت علوم شاخص‌هایی مورد نظر است که در برخی موارد تبدیل وضعیت معرفی شدگان دانشگاه را برای مهمور شدن حکم کارگزینی این افراد به مهر هیئت ممیزه وزارت علوم دشوار می‌سازد.

کچوئیان، معدل‌های دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری، رتبه دانشگاه‌های فارغ التحصیل شده استادان، نوع دانشگاه‌های محل تحصیل و همچنین تعداد مقالات علمی و پژوهشی ISI و ISC را برخی ملاک‌های مهم وزارت علوم به منظور پذیرش داوطلبان متقاضی عضویت در هیئت علمی دانشگاه اعلام و با اشاره به حضور استادان مدعو و حق التدریس از دیگر دانشگاه‌های کشور برای برای تدریس در دانشگاه فرهنگیان، ابراز امیدواری کرد: با پیگیری‌ها و اقدامات صورت گرفته بتوانیم به زودی مجوز جذب تعداد بیشتری از داوطلبان و افراد متقاضی هیئت علمی این دانشگاه را از وزارت علوم دریافت کنیم.

وی افزایش سطح دانش، مهارت و نگرش اعضای هیئت علمی را محور دوم اقدامات دانشگاه ذکر کرد و گفت: مدیریت بالندگی حرفه ای، موازی با اقدامات معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه در شرایط کرونایی کشور با برپایی دوره‌های توانمندساز، همایش و سمینار‌های مجازی مرتبط با تخصص اعضای هیات علمی، درصدد افزایش کارایی و به روز بودن اعضا است.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، تولید محتوا در قالب آواچه و پیام‌های صوتی کوتاه را برای مدیران و کارکنان دانشگاه اعم از اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی از دیگر اقدامات مدیریت بالندگی حرفه‌ای برای ارتقای علمی و مهارتی اعضای دانشگاه فرهنگیان ذکر کرد.

استاد دانشگاه، به عنوان آخرین سوال، از برنامه خود در خصوص نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه در سال جاری با اشاره به استمرار برنامه‌های سنوات گذشته معاونت نظارت اظهار داشت: نظارت بر میزان تحقق برنامه‌های عملیاتی سالانه معاونت‌های دانشگاه و همچنین سایر بخش‌ها از مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌های کارکنان دفتر نظارت، ارزیابی و تعالی سازمانی به شمار می‌رود.

وی، ارزیابی عملکرد سالانه اعضای غیر هیات علمی، مدیران و کارکنان، ارزیابی پردیس‌ها و مراکز، همایش‌ها و جلسات برگزار شده در دانشگاه را از دیگر فعالیت‌های این دفتر عنوان و تصریح کرد: ارزیابی میزان اثربخشی آزمون‌های مجازی و تولید محتوا‌های الکترونیکی انجام شده نیز توسط کارکنان دفتر نظارت، ارزیابی و تعالی سازمانی دانشگاه در حال انجام است. همچنین با تغییرات اعمال شده در فرم‌های ارزیابی عملکرد سالانه کارکنان دانشگاه و درج عوامل عملکردی به عنوان شاخص‌های ادراکی در فرم‌های مذکور، ارزیابی کارکنان متفاوت با سال‌های قبل انجام خواهد شد.

کچوئیان، انجام مقدمات استقرار کانون‌های ارزیابی در سطح کشور طی سال ۹۹ را اقدام بسیار بزرگ و اساسی مشترک دفتر نظارت، ارزیابی و تعالی سازمانی و مرکز سنجش شایستگی‌های حرفه‌ای اعلام و یادآور شد: با تلاش‌های صورت گرفته امید می‌رود در سال جاری شاهد فعالیت این کانون‌ها در سطح استان‌های کشور باشیم.

وی از شرکت جمعیت ۸۸ هزار نفر معلم حق التدریس، خرید خدمات آموزشی و نهضت سوادآموزی در آزمون جامع پایان دوره خبر داد و گفت: مرکز سنجش معاونت نظارت، عهده دار برگزاری آزمون‌های مرتبط با این جامعه هدف گسترده است.

کچوئیان، مرکز سنجش را اجرا کننده برنامه جدید دانست و گفت: طی این برنامه فاصله میان برنامه آموزشی قصد شده و آن چه باید عملاً در کلاس درس اجرا شود اندازه گیری می‌شود. با اجرای این برنامه فاصله میان آموخته‌های دانشجو معلم و استاندارد‌های آموزشی، سنجش و در صورت همخوان نبودن این فاصله با برپایی دوره‌های ضمن خدمت و بازآموزی، توانمندی دانشجو معلمان حفظ می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پایان از برنامه ملی ارزیابی درونی گروه‌های آموزشی در سال جاری به عنوان کامل‌ترین اقدام در قیاس با نحوه ارزیابی‌های گذشته گروه‌های آموزشی یاد کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

قیمت خودرو‌های سایپا + جدول

قیمت سکه پارسیان + جدول

قیمت سکه و طلا + جدول

قیمت بیت کوین و رمزارز‌ها + جدول

قیمت دلار، یورو و سایر ارز‌ها + جدول

محمد صلاح با لیورپول تمدید کرد

حادثه دلخراش رانندگی در محور جنوب سیستان و بلوچستان/ ۱۲ نفر در آتش سوختند

تاثیر خواب شبانه روزی در سلامت قلب

تلاش پلیس برای منصرف کردن یک نفر از خودکشی

قیمت مرغ افزایش می‌یابد

افزایش خودکشی نوجوانان به دلیل فقر و کودک‌همسری

مجیدی: این استقلال مال آقایان!

افزایش شهرها با وضعیت زرد کرونایی در کشور

ظریف: این آقایون اگر بتوانن دو صفحه توافق بنویسند، دستشان را می‌بوسم

مذاکره باشگاه استقلال با بازیکن موردنظر پرسپولیس

واردات خودرو به زودی ابلاغ می‌شود

فیلم/ تصاویر هولناک و دلخراش از حمله مسلحانه در کرج

زلزله ۴.۴ ریشتری در مرز کرمان و هرمزگان+جزئیات

استقلال و پرسپولیس باید متن قرارداد‌های خود را افشا کنند

فهرست بدهکاران کلان بانک صنعت و معدن اعلام شد

فیلم/آتش گرفتن کشتی در بندر دبی

وریا غفوری در استقلال ماندنی شد؟ + عکس

بازداشت گسترده کارمندان یک اداره در رباط کریم

شناسایی قطعی ۲۳ مورد ابتلا به وبا در کشور

منتظر پرواز بورس باشیم؟

واردات سیاه‌دانه ممنوع شد

ضایع شدن حقوق ملت در طرح جدید مجلس

تهدید امام جمعه فردیس در نماز جمعه/ روزی حقایق را خواهم گفت

ساخت خانه‌های استیجاری برای اجاره‌نشین‌ها

فیلم/ پژو ۲۰۶ در هلند؛ ۱۰۰ یورو!

سیدجلال حسینی دستیار گل‌محمدی می‌شود

قیمت جدید مرغ اعلام شد

حضور غیرمنتظره یک یاغی در پرسپولیس؟

افزایش ۳ برابری فروش نفت ایران

آخرین قیمت گوشت قرمز در بازار

برای خرید میز تحریر چقدر هزینه کنیم؟

چه بیماری‌هایی در تابستان شایع می‌شود؟