تاریخ انتشار: ۲۱:۴۷ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

پیروزی ارزشمند تیم ملی والیبال مقابل ایتالیا

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین بازی خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ از ساعت ۱۹ امروز در زمین شماره یک سالن فیرا به مصاف ایتالیا، میزبان مسابقات رفت و سه بر یک این تیم را شکست داد.

تیم ملی والیبال

اقتصاد ۲۴ -  ملی پوشان والیبال ایران در بازی‌های اول و دوم مقابل ژاپن و روسیه شکست خوردند. بلندقامتان ایران در بازی سوم مقابل هلند و در بازی چهارم مقابل کانادا به پیروزی رسیدند تا موتور پیروزی‌های ایران در این رقابت‌ها روشن شود.

ایتالیایی‌ها که میزبان این رقابت‌ها هستند بدون بازیکنان اصلی پا به میدان این مسابقات گذاشتند. فدراسیون والیبال ایتالیا اعلام کرده بود که بازیکنان به دو گروه مستقل برای مسابقات لیگ ملت‌ها و المپیک تقسیم بندی شده‌اند.

ملی پوشان ایتالیایی در بازی اول مقابل لهستان، در بازی دوم مقابل اسلوونی و در بازی سوم مقابل صربستان شکست را پذیرا شدند. جوانان والیبال ایتالیا در بازی چهارم مقابل بلغارستان اولین برد خود را در این رقابت‌ها کسب کردند.


بیشتر بخوانید:رفتار غیرحرفه‌ای از سرمربی تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها


فدراسیون جهانی والیبال با تحسین تیم جوان ایتالیایی نوشت: "ایتالیا با ترکیبی از ستاره‌های جوان همراه با بازیکنان باتجربه در لیگ ملت‌های والیبال برای نمایش آینده قدرتمند خود به میدان خواهد رفت. "

ایتالیا که برنامه بلند مدت خود را آغاز کرده در این رقابت‌ها به جوانان خود میدان داده تا تجربیات آن‌ها افزایش یابد؛ کاری که آلکنو در دستور کار خود برای تیم ملی ایران قرار داده است.

ملی پوشان والیبال ایران در این مسابقه با ترکیب صابرکاظمی، سعید معروف، علی اصغر مجرد، میلاد عبادی پور، مسعود غلامی، امیرحسین اسفندیار در این مسابقه حضور پیدا کردند.

ست اول: ایران ۲۶ - ۲۴ ایتالیا

ملی پوشان ایران که با لباس قرمز در این بازی به میدان رفتند، درحالی مقابل ایتالیا با لباس سفید قرار گرفتند که کار را در ست اول خوب شروع کردند به طوری که نتیجه ۵ بر ۳ به سود ایران شد.

در امتیاز ۱۰ به سود ایران سعید معروف با پاس سرعتی مجرد را صاحب توپ کرد که این امتیاز به سود ایران شد.

ملی پوشان والیبال ایران در اوایل ست اول عملکرد خوبی در حمله و دفاع داشته و توانستند نتیجه را ۱۲ بر ۷ به سود خود کنند؛ در این زمان سرمربی ایتالیا تصمیم گرفت برای عدم افزایش اختلاف امتیاز وقت استراحت بگیرد.

ملی پوشان ایتالیا در ادامه این ست نا امید نشده و دوباره به بازی برگشتند به طوری که در امتیاز ۱۳ بر ۱۱ به سود ایران، آلکنو تصمیم گرفت که وقت استراحت بگیرد.

والیبالیست‌های ایران در ست اول روی ضربات سرویس دقت لازم را نداشتند و این موضوع سکوت آلکنو را به همراه داشت.

دریافت‌های ناقص در زمین ایران در اواسط بازی باعث شد آلکنو کمی عصبانی شود چرا که توپ‌ها به خوبی به پاسور تیم ملی نمی‌رسید و ایران در زمان‌های حساس امتیاز را از دست می‌داد.

ایتالیا عملکرد بهتری نسبت به ایران داشت و توانست اختلاف امتیاز را به یک برساند تا امتیاز‌ها ۱۹ بر ۱۸ به سود ایران شود، اما جوانان ایتالیایی در ضربات سرویس بی دقت بوده و امتیازات را به ایران تقدیم می‌کردند.

در پایان این ست دو تیم پایاپای پیش رفته، اما ایران توانست این ست را با امتیاز ۲۶- ۲۴ به نام خود کند.

ست دوم: ایران ۲۹- ۲۷ ایتالیا

در آغاز ست اول آلکنو سعی داشت نکات فنی را به بازیکنان گوشزد کند. سرویس‌های ایتالیا در ابتدای این رقابت بسیار خوب زده می‌شد به طوری که دریافت ایران دچار مشکل شده بود.

سرویس‌های زیبای صابر کاظمی در اوایل این ست باعث شد ایران با نتیجه ۵ بر ۳ از حریف جلو بیفتد که تشویق آلکنو را به همراه داشت.

ایتالیا در این ست عقب نشینی نکرد و عملکرد خوبی را از خود نشان داد تا دو تیم در امتیاز ۶ برابر شوند.

علی اصغر مجرد در امتیاز ۹ به سود ایران تک دفاع زیبایی را انجام داد که با تشویق آلکنو همراه شد.

در امتیاز ۱۲ به سود ایران، سعید معروف دریافت تک دست خوبی را انجام داد که در آخر این توپ برای ملی پوشان ایران به امتیاز تبدیل شد تا امتیازات ۱۲ بر ۱۰ به سود ایران شود، اما طولی نکشید که ایتالیا به امتیاز ایران رسید و دو تیم در پوئن ۱۲ برابر شدند.

ملی پوشان جوان ایتالیا نا امید نشده و توانستد به بازی برگردند به طوری که ایتالیا با نتیجه ۱۷ بر ۱۵ از ایران پیش افتاد.


علی اصغر مجرد و صابر کاظمی در امتیاز ۱۷ به سود ایران دفاع خوبی انجام داده به طوری که آلکنو از آن‌ها تشکر کرد، با این دفاع دو تیم در امتیاز ۱۷ برابر شدند.

در امتیاز ۲۰-۲۲ به سود ایتالیا داور اشتبا‌ها خطای تور را به نفع ایتالیا اعلام می‌کند که آلکنو ویدئو چک می‌گیرد. بررسی ویدئو چک ایران بسیار طول کشید به طوری که بازیکنان سرد شدند، اما آخر داور امتیاز را به سود ایران اعلام می‌کند.

ایران درحالی که دو امتیاز از ایتالیا عقب بود، به بازی برگشت و توانست نتیجه را ۲۴-۲۳ به سود خود کند.

ایران در انتهای این ست عملکرد خوبی از خود نشان داد و توانست در ست دوم به پیروزی ۲۹ بر ۲۷ برسد.

ست سوم: ایران ۲۱ - ۲۵ ایتالیا

ایتالیا درحالی این ست را آغاز کرد که تنها به فکر برد بود چرا که در صورت باخت این بازی را از دست می‌داد. ملی پوشان ایتالیا بازی را خوب شروع کردند و توانستند با نتیجه ۴ بر ۱ از ایران پیش بیفتند.

در امتیاز ۵ به سود ایران، سرمربی ایتالیا ویدئو چک گرفت که باز هم مدت زمان بازبینی طولانی شد. پس از بررسی مشخص شد که داور به درستی امتیاز را به ایران داده است.

سرویس‌های ایتالیا در این ست، دریافت ایران را با مشکل مواجه کرده بود به طوری که امتیازات در ابتدای این ست ۱۰ بر ۷ به سود ایتالیا شد.

در اواسط بازی، ایتالیا تیم برتر میدان بود و میزبان این رقابت‌ها در دریافت و سرویس عملکرد بهتری نسبت به ایران داشت. ایتالیا در اواسط این ست با امتیاز ۱۶ بر ۱۳ از ایران جلو افتاده بود.

ایتالیا در این ست عملکرد درخشانی داشت و توانست ۶ امتیاز اختلاف ایجاد کند. ملی پوشان ایتالیا موفق شدند با نتیجه ۲۱ بر ۱۵ از ایران جلو بیفتند.

در انتهای این ست، ایران عمل خوبی نداشت و نتیجه را ۲۵ بر ۲۱ به حریف واگذار کرد.

ست چهارم: ایران ۲۵ - ۲۲ ایتالیا

ایران، ست چهارم را خوب شروع کرد و توانست با نتیجه ۵ بر ۲ از حریف پیش بیفتد. در ابتدای این ست میلاد عبادی پور توانست امتیاز مستقیم از سرویس را به دست بیاورد که سرمربی تیم ملی ایتالیا وقت استراحت گرفت؛ پس از وقت استراحت عبادی پور سرویس ساده را زد که با امتیاز ایتالیا همراه بود.

در ادامه کار، بلند قامتان ایران موفق شدند اختلاف ۳ امتیاز را حفظ کنند به طوری که ایران با نتیجه ۹ بر ۶ از حریف پیش افتاد.

در اواسط این ست (۱۴-۱۰ به سود ایران) ملی پوشان ایران برتر از ملی پوشان ایتالیا بودند و موفق شدند اختلاف خود را با این تیم به عدد ۴ برسانند.

در ادامه کار، ایتالیا حرفی برای گفتن نداشت و بلند قامتان ایران با امتیاز ۱۶ بر ۱۱ از میزبان این رقابت‌ها جلو افتادند.

در امتیاز ۱۷ بر ۱۵ به سود ایران، جوانان ایتالیا اختلاف را کم کردند، اما پاس سرعتی سعید معروف به مجرد باعث شد این توپ به نام ایران ثبت شود و اختلاف به ۳ برسد.

در اواخر بازی، درحالی که ایران ۲۲ بر ۲۰ جلو بود، بازیکنان ایران اشتباهات زیادی را داشتند و برای همین آلکنو وقت استراحت گرفت که این وقت استراحت به سود ایران بود چرا که امتیاز ۲۳ برای ملی پوشان ثبت شد.

در انتهای این ست ایران تیم برتر میدان بود و توانست ایتالیا را ۲۵ بر ۲۲ شکست دهد.

با این تفاصیل ملی پوشان والیبال ایران توانستند با نتیجه ۳ بر یک مقابل میزبان لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱ به پیروزی برسند و سومین پیروزی متوالی خود را ثبت کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

شورای ششم تهران؛ شورای برج باغ‌ها است

شرایط مالیات دریافت کنندگان سکه در سال ۹۹ اعلام شد

چرا روی برگه‌های رأی اسم عباس بوعذار و محمود احمدی نژاد بود؟

صحت انتخابات ریاست جمهوری تایید شد

مشکل بی‌آبی هفت تپه حل شد

دلار به دو شرط تک نرخی می‌شود

واکنش خطیب‌زاده به توقیف وب‌سایت ایرانی

خبر مهم درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

فیلم/ درگیری خونین در لیگ دسته دو فوتبال ایران!

طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی به هیئت رییسه مجلس ارسال شد

جهرمی:پرتاب ناموفق دو ماهواره صحت ندارد

مسکن مهر‌های ناقصی که فروخته می‌شوند!

شیب تند گرانی محصولات فولادی

سرنوشت حبیب، در انتظار شهرام شب‌پره؟

درختان خون اژدها در جزیره سقطرا +عکس

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

خوش اخلاقی شما با این خوراکی‌ها تضمینی است

حیرت مسافران از ورود یک مهمان ناخوانده به مترو! +فیلم

حیوانات با رنگ‌های غیر منتظره! +عکس

دلیل قطعی برق در تهران مشخص شد

اعتصاب کارگران مستمر فاز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی نسبت به مشکلات معیشتی

قیمت ماشین‌های بالای یک میلیارد

کارگران معترض پالایشگاه نفت تهران نامه اخراج گرفتند + فیلم

اتفاق عجیب در مقدماتی جام‌جهانی برای تیم ملی ایران

جنجال بر سر ادعای اخلال در جداول بودجه

عضویت بورس تهران در هیات‌مدیره فدراسیون بورس‌های اروپا-آسیایی

رقم قرارداد مهدی ترابی لو رفت

گریم عجیب بیژن بنفشه‌خواه +عکس

جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری

فیلم/ تکذیب خبر افزایش قیمت شیر توسط دولت

فیلم/غافلگیری BBCفارسی از صحبت‌های میهمانش درباره ایران

تکذیب پرتاب ناموفق ماهواره پارس یک و ناهید

قیمت All-in-One اپل، MSI و لنوو امروز + جدول

صف حج طولانی‌تر شد

اولین واکنش عربستان به پیروزی رئیسی

قیمت گوشی اپل و هواوی امروز

تیپ لیلا اوتادی در ماقبل انقلاب + عکس