تاریخ انتشار: ۲۲:۳۶ - ۲۷ تير ۱۴۰۰

مجیدی: کجای دنیا اسپانسر سرمربی تعیین می‌کند؟

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران می‌گوید اسپانسر با حضور او مخالف بوده و قصد تعیین سرمربی دیگری داشته‌اند.

صحبت های مجیدی درباره اسپانسهای استقلال

اقتصاد ۲۴- فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ابتدا در گذشت حمیدرضا صدر را تسلیت می‌گویم. همچنین برد در دربی را به هواداران تبریک می‌گویم. من سالیان درازی در استقلال بوده ام و همیشه مشکلات در این تیم وجود داشته است، اما چیزی که الان می‌بینم را نمی‌توانم باور کنم؛ حس می‌کنم یک برنامه هدفمند وجود دارد که این باشگاه از بین برود. مسئولین به فکر این تیم نیستند. شرایط روحی بازیکنان طوری بود که امروز تمرین نکردند و این برای تیمی مثل استقلال که هواداران زیادی دارد خوب نیست.

او ادامه داد: من صحبتی با آقای ملکیان و دلفی داشتم، آن‌ها ایده‌های خوبی داشتند، اما وقتی من سرمربی شدم فهمیدم که اسپانسر دنبال مربی دیگری بوده است. می‌خواهم بگویم آقای میری در هیچ جای دنیا اسپانسر مربی را تعیین نمی‌کند. فرخ مهر یکی از دوستان من گفت که تا پنج صبح دنبال این بودیم که مربی دیگری را به عنوان مربی استقلال انتخاب کنیم و آقای علی نژاد و آقای مددی موافقت کرده بودند، اما آقای سلطانی فر زیر بار نرفتند.

او همچنین گفت: من می‌دانستم که مربی مدنظر اسپانسر نبودم، اما در عربستان با آن‌ها گرم گرفتم. وقتی هم که برگشتیم تنها کسی که از قرارداد گابریل پین اطلاع داشت، آقای میری بود. او با سربرگ شرکت‌های وب به من یک قرارداد دادند که تمام هزینه‌های آقای پین را پرداخت می‌کند و روی حساب حرف‌های آقای مددی با او مذاکره نکردم، بلکه روی حساب حرف آقای میری رفتم و با مربی تیم ملی ایتالیا صحبت کردم. او یک دفعه چند روز جواب تلفن من را نداد و بعدش هم پیامک داد که یک ریال پول نمی‌دهد.

مجیدی اضافه کرد: ببینید صحبت‌های من در کنفرانس خبری بعد از بازی با پرسپولیس چقدر در این موضوع تاثیر داشته و بعد از آن هم گفتم کارگزار کم کار شده و درست هم گفتم. اکنون هم گفته است تا فرهاد مجیدی باشد یک ریال پول نمی‌دهم. اینجا جای عقده‌های شخصی نیست، چون اینجا استقلال است و این همه هوادار دارد. تیم نباید لطمه ببیند و این بازیکنان و این هواداران چه گناهی کرده‌اند؟

او اضافه کرد: آقای مددی بابت داربی حتی یک تبریک هم به من نگفته و یک تماس هم نگرفته است. از موقعی که مربی استقلال شدم، فقط دو مرحله پنج درصد به بازیکنان پول دادند. مشکل‌شان این است که من اصول را رعایت می‌کنم و همیشه هم گفته ام اولین چیز برای من نظم و انضباط است. فرشاد ماجدی دوست ۲۰ ساله من است، اما شب بازی به خانه رفت و من گفتم دیگر حق ندارد به تمرین ما بیاید. اینجا با کسی شوخی نداریم و استقلال برای مردم و هواداران است و با برادرم هم شوخی ندارم.


بیشتر بخوانید: انتقام سخت هواداران پرسپولیس از سرمربی استقلال پس از شکست در دربی


سرمربی استقلال با بیان این‌که تیم من ۴۰ روز دیگر می‌خواهد با الهلال بازی کند و هنوز قرارداد بازیکنانم تمدید نشده است، گفت: من نمی‌دانم برای بازی با الهلال چه بازیکنانی را در اختیار دارم و اصلا عین خیال‌شان نیست. هر چه نامه می‌زنم و صحبت می‌کنم به هیچ جا نمی‌رسد و حتی یک تبریک به من نمی‌گویند. آقای میری برای برد داربی حداقل یک تبریک به هواداران نگفته است و همه چیز را علنی کرده اند. آن‌ها خوشحال نیستند داربی را بردیم و منتظرند من یک بازی را ببازم.

او درخصوص شایعاتی مبنی بر بی احترامی مجیدی به پرسپولیسی‌ها گفت: من هیچ بی احترامی نکردم و حتی در کنفرانس بعد از بازی هم به آن‌ها خسته نباشید گفتم. کادرفنی این تیم از مربیان خوب کشورمان و دوستان خوب من هستند و اصلا بی احترامی نکردم، اما باشگاه پرسپولیس می‌تواند از حق حقوقی‌اش دفاع کند. احترام و نظم و انضباط برای من مهم است و بازیکنانم امکان ندارد به کسی بی احترامی کنند.

مجیدی درباره پرداختی‌هایش به اعضای تیم استقلال بیان کرد: من دوستان خوبی دارم که عاشق استقلال هستند، اما نمی‌خواهند اسم‌شان فاش شود. صد برابر هم برای بازیکنان جدید به من کمک می‌کنند، اما باشگاه باید یک ساختار داشته باشد. انگار نه انگار استقلالی وجود دارد. مسئولانی که در این تیم حضور دارند پدر استقلال را در آوردند و این تیم را ده سال عقب انداختند. میلیچ ۵۰۰ هزار دلار، دیاباته ۶۰۰ هزار دلار و یک میلیون و هفتصد هزار یورو استراماچونی از استقلال طلب دارند. این‌ها را چه کسی می‌خواهد پرداخت کند؟ اگر از این تیم امتیاز کسب شود آقای مددی و علی نژاد جواب می‌دهند؟

او اضافه کرد: من به دولت کاری ندارم و یک مربی هستم و کارم در زمین چمن است. دوست ندارم به این حوزه‌ها ورود کنم و وظیفه من نیست این کار‌ها را انجام دهم، اما نمی‌توانم از حق بازیکنانم بگذرم. متولی هر دو باشگاه یک نفر است، اما مدیرانی که در این چند سال برای پرسپولیس گذاشتند را با استقلال مقایسه کنید و ببینید چه وضعی داریم. آقای سلطانی فر متولی این دو باشگاه است و ببینید حتی اجازه نمی‌دادند در یک ماه تعطیلی لیگ بازی دوستانه برگزار کنیم.

سرمربی استقلال با بیان این‌که اصلا دوست ندارم در حوزه مدیریتی دخالت کنم، اما هر کسی باید وظیفه خودش را درست انجام دهد، عنوان کرد: دو هفته دیگر بازی‌ها تمام می‌شود، اما چه کسی باید پرداختی‌ها را انجام دهد؟ بازیکنان تمدید نکردند و چه کسی باید این کار را انجام دهد. تیم‌های دیگر دارند بازیکن می‌گیرند، اما من هنوز نمی‌توانم با بازیکنان خودم تمدید کنم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: من به خاطر استقلال خیلی حرف هارا نزدم. شب بازی با سپاهان به من زنگ زدند و گفتند اگر امشب ببازی سرمربی را عوض می‌کنند و من گفتم اگر صلاح می‌دانند این کار را انجام دهند. داریم می‌رویم برای بازی پرسپولیس و باز هم همین حرف را می‌زنند. من هیچ یک از این مسائل را مطرح نکردم تا تیم به حاشیه نرود. بازیکن تیم دیگری به من زنگ می‌زند و می‌گوید من جلسه داشته ام، با اجازه چه کسی این کار‌ها انجام می‌شود این بازیکن بازیکن مورد نظر من نبوده. همان سناریوی سال قبل را اجرا می‌کنند. آقای مددی هفته گذشته قول دادی که پول می‌دهم پس کو؟ بازیکن من تمرین را تعطیل کرده آن هم در روز قبل از بازی. هیچ پرداختی انجام نشده است. الان بازیکنان من صحبتی کردند که من شرمنده آن‌ها شدم می‌گویند اگر پول نمی‌دهند حداقل احترام بگذارند. نمی‌خواهید یک تبریک بگویید که بازیکنان دربی را برنده شده اند؟

او درباره جدا شدن بازیکنان از این تیم اظهار کرد: این تیم در آسیا حرف برای گفتن دارد و من اجازه نمی‌دهم حتی یک بازیکن از این تیم جدا شود. البته بحث قایدی فرق دارد من جلوی ترانسفر و پیشرفت یک بازیکن را نمی‌گیرم. اگر یک بازیکن جدا شود من هم می‌روم. باید قرارداد بازیکنان تمدید شود. ما ۴۵ روز دیگر با الهلال بازی داریم الکی که تیم بالا نمی‌رود باید ساختار وجود داشته باشد. فرشید اسماعیلی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر و اکثر بازیکنان قراردادشان دارد تمام می‌شود. من هرچیزی دارم از باشگاه استقلال دارم و در این مدت بلد بودم چطور تیم را اداره کنم، اما این‌ها دوست دارند استقلال زمین بخورند. من درباره آقای بذرپاش هم تحقیق کرده ام و اصلا صحت ندارد و از اسم آقای بذرپاش استفاده نکنند.

مجیدی درباره اسپانسر گفت: این اسپانسر هر سال در باشگاه هست. خیلی سال‌ها بوده که اسپانسر به خاطر وضعیت باشگاه پول سال بعد را هم داده است. الان تیم با الهلال بازی دارد، یک قران پاداش نداده اند و حتی تبریک هم نمی‌گویند و خودشان را از باشگاه جدا کرده اند. من که آمدم دیدم پنج نفر از افراد‌های وب سرتمرین هستند و گفتم لزومی ندارد پنج نفر سر تمرین باشند. پس فردا دیدم آمدند که شلنگ‌ها را جمع کنند. در هفت هشت بازی یک ریال پاداش ندادند در حالی که هشت میلیارد به تیم حریف کمک کرده اند. شما انتظار دارید بگویم اسپانسر پر کار است؟ بله پر کار است، اما برای تیم حریف. ایشان جلوی آقای سلطانی فر گفته که اینجا یا جای من است یا مجیدی. خب آقای میری بیایند و صحبت کنند اگر بدون من به بازیکنان پول می‌دهند من می‌روم مربی برای استقلال زیاد است این بازیکنان با غیرت هستند.

او درباره جمله من به این‌ها نمی‌بازم که بعد از بازی با پرسپولیس گفته بود اظهار کرد: من این جمله را خطاب به پرسپولیس نگفتم. دربی برد و باخت دارد نه تنها من و بازیکنان بلکه هواداران هم طور دیگری خوشحال بودند. من فقط دربی را نبردم بلکه خیلی‌ها را بردم و من نگذاشتم تیم را بهم بریزند.

او در پاسخ به این سوال که آیا با وزیر ورزش دیداری داشته است گفت: من حتی یک بار هم آقای سلطانی فر را ندیده ام و فقط شاید دوبار با او تلفنی صحبت کرده ام و چند بار پیام داده ام و زنگ زده ام که ایشان جواب نداده اند.

او ادامه داد: من هم تا حدی می‌توانم بازیکنان را نگه دارم. من چه مذاکره‌ای بکنم. آمدند و گفتند به تیم میرسند، اما هیچ اتفاقی نیفتاد. قبل از دربی میبینم که بازیکنم در کرواسی است که واقعا خنده دار است. اگر این تیم دست بخورد من یک ثانیه هم نمی‌مانم. تیم برای قهرمانی به ساختار نیاز دارد. پرسپولیس قهرمان می‌شود، چون ساختارش را حفظ کرده است. نمی‌شود که هرسال پانزده بازیکن بیایند و بروند و بازیکنان دلالی آقایان به تیم بیایند. من تیم را به این شکل رسانده ام و نباید دست بخورد. من هنوز نمی‌دانم چه بازیکنانی را برای بازی با الهلال در اختیار دارم. من بازیکنان را می‌خواهم. در این چند سال استقلال را ببینید. دو سال است تیم بدون سرمربی بسته می‌شود جسارت داشته باشند و بگویند چه کسی تیم را بسته است. پاداش و سرتمرین آمدن پیشکش فقط یک تبریک می‌گفتند برای برد دربی. چرا بازیکن من باید زده شده باشد. استقلال باشگاه بزرگی است و مردم یک هفته با برد این تیم خوشحال می‌شوند چطور مدیری می‌گذارید که نمی‌تواند اداره کند. در این چند سال مدیران تیم رقیب را ببینید و با استقلال مقایسه کنید خودتان به پاسخ سوالات میرسید.

او درباره دلایل جدایی کادر فنی این تیم اظهار کرد: آقای کمالوند در عربستان با من صحبت کردند و گفتند بعد از سال‌ها مربی گری از یک تیم تهرانی پیشنهاد دارند و من مخالفت نکردم. آقای ماجدی بدون اجازه من از هتل خارج شدند و اجازه نشستن روی نیمکت استقلال را ندارند نظم برای من مهم‌ترین فاکتور است و از برادرم هم گذشت نمی‌کنم. آقای دانشی هم پیشنهاد خارجی داشتند و من مخالفت نکردم، چون در حیطه ایشان مرتضایی را هم داریم.

او درباره احتمال مذاکره با احمد مددی گفت: من هیچ مشکل شخصی با هیچ کس ندارم چه با آقای مددی و چه با آقای میری. هوادارن قهرمانی می‌خواهند و برای قهرمانی باید ساختار تیم را حفظ کرد با این مدیریت تیم لطمه می‌خورد. نمی‌دانم مشکل من هستم یا استقلال، اما خواهش می‌کنم جسورانه حرفشان را بزنند. من مثل مدیران نیستم که از باشگاه بروم دیگر کسی من را نشناسد. بیست سال بعد هم هوادار من را با باشگاه استقلال می‌شناسد. امیدواریم در جام حذفی قهرمان شویم و تمام سعی مان را می‌کنیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

خودروسازی ظرف ۲ سال باید به افتخار ملی تبدیل شود/ ایران خودرو نشان داد تحقیق و توسعه فراموش نشده است/ از سال ۱۴۰۲ نباید خودرو زیر ۳ ستاره داشته باشیم

اسحاق جهانگیری پدربزرگ شد

دستور اردوغان: اخراج سفیر ده کشور از جمله فرانسه و امریکا از ترکیه

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات بیش از ۳ هزار محکوم قضایی

روحانی: عفو فراگیرِ پیامبر عامل جذب مخالفان شد

مادر ۲۹ ساله مشهدی چهار قلو به دنیا آورد

تاثیر سرکه سیب در کنترل قند خون

ادامه پافشاری نمایندگان مجلس به تغییر مدیران

وعده وزیر صمت: قیمت خوردو تا پایان سال کاهش خواهد یافت

ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره‌ای به مناطق آزاد ابلاغ شد

تکمیل ظرفیت طرح انتخابی نو/ فعال شدن طرح خرید کالای خانگی پس از تامین اعتبار مجدد

١١ باور اشتباه و غیرعلمی برای واکسن نزدن

کاهش ۹۵ درصد فوتی‌های کرونا در میان کادر درمان

چرا برخی مردم واکسن‌گریز شده‌اند؟

شایعه افزایش قیمت بنزین واقعیت دارد؟

تقدیر از فعالان مراقبت پرواز فرودگاه بين المللي كيش

سلفی شاهرخ استخری و دختر بامزه اش در شیشه + عکس

قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟

تأثیر کرونا بر بهداشت قاعدگی زنان

‌قوه قضائیه و کارایی سیاست‌گذاری اقتصادی

ماجرا‌ی استخدام دختر نماینده مجلس چیست؟

زنی که شبکه‌های اجتماعی را شگفت‌زده کرد

سکه گران شد

بارش برف و باران در برخی استان‌ها

آتش‌سوزی مهیب در پست برق بندرعباس

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران

دلجویی نمایندگان مجلس از استاندار آذربایجان شرقی

کدام قالیباف‌ها تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند؟

دومین دوره مسابقات شنا و چهارمین دوره مسابقات قایق‌های چوبی (هوری) قشم برگزار شد

امیرعبداللهیان: به زودی مذاکرات از سرگرفته می‌شود

کارگران کارگاه‌های کوچک قبل از کرونا مشکل داشتند

مهریه توافق است، مرد می‌تواند امضا نکند

ارزان‌ترین تلویزیون‌های بازار

همه چیز در مورد دورکاری مادران کودکان زیر ۶ سال

منع تردد شبانه کرونا حذف می‌شود؟

یک گام تا راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات در بازار سرمایه

قیمت بازی پلی استیشن و ایکس باکس + جدول