تاریخ انتشار: ۲۰:۵۵ - ۲۸ تير ۱۴۰۰

مهمترین مواردی که در بازسازی خانه باید رعایت کرد

یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از دست به کار شدن برای بازسازی خانه، بررسی بودجه در دسترس و تخصیص هزینه‌ها به ترتیب اولویت نوسازی است.

مهمترین موارد در بازسازی خانه

اقتصاد ۲۴- بسیاری از افرادی که طرح بازسازی خانه یا محل کار خود را در ذهن دارند، نمی‌دانند که این پروژه را باید از کجا آغاز کنند. این در حالی است که برخی از مجریان بدون در نظر گرفتن مواردی که در بازسازی خانه باید رعایت کرد وارد عمل شده و شکست می‌خورند. این افراد معمولا در اواسط کار دچار خستگی شده و یا پروژه را نیمه‌کاره رها می‌کنند و یا به بدترین شکل به آن پایان می‌دهند. بنابراین برنامه‌ریزی قبل از شروع کار و اطلاع از روند بازسازی خانه می‌تواند روی نتیجه تاثیر زیادی داشته باشد. فراموش نکنید که پروژه‌های بازسازی و نوسازی چیزی متفاوت‌تر از پروژه‌های ساخت هستند و ریزه‌کاری‌های خاص خود را دارند. در ضمن گاهی ممکن است هزینه‌ها و موارد پیش بینی نشده‌ای در این پروژه‌ها وجود داشته باشد که روند کار را پیچیده‌تر کند. بنابراین قبل از اینکه روند کار را آغاز کنید باید با اطلاع از مواردی که در بازسازی خانه باید رعایت کرد؛ پیچ و خم‌های مسیر را بشناسید. برآورد هزینه یکی از همین نکات است. در تخمین هزینه‌ها نوع متریالی که استفاده می‌کنید تاثیر زیادی دارد. به عنوان مثال اگر بخواهید از چوب نمای ساختمان استفاده کنید؛ هزینه نهایی پروژه شما بسیاری متفاوت‌تر از سایر گزینه‌های انتخابی می‌شود. البته در این شرایط نتیجه نهایی نیز بسیار متفاوت است. 

نکات مهم قبل از انجام بازسازی خانه

یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از دست به کار شدن برای بازسازی خانه، بررسی بودجه در دسترس و تخصیص هزینه‌ها به ترتیب اولویت نوسازی است. در این مسیر به فاکتورهای زیر کاملا توجه کنید.  

 • با چندین پیمانکار مصاحبه کنید

معمولا هزینه‌هایی که پیمانکاران مختلف برای بازسازی دریافت می‌کنند با یکدیگر متفاوت است. بنابراین پیشنهاد ما مصاحبه با چندین پیمانکار و مقایسه قیمت‌های پیشنهادی آنها با یکدیگر است. بدون مشورت با پیمانکاران متعدد، این امکان وجود دارد که شما کاری را با هزینه بالاتر و کیفیت پایین‌تر به یک فرد غیر متخصص واگذار کنید. 

 • شرایط شروع به کار کارگران را در نظر بگیرید

 اگر تغییرات بزرگی در لیست بازسازی شما وجود دارد که نمی‌توانید خودتان آنها را انجام دهید؛ می‌بایست یک پیمانکار استخدام کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که پیمانکاران از ساعات ابتدایی صبح شروع به کار می‌کنند. 

 • در مورد جدول زمانی خود واقع‌بین باشید

اغلب اوقات بازسازی خانه بیش از آنچه که انتظار می‌رود به طول خواهد انجامید. بنابراین آماده باشید و برای جلوگیری از ناامیدی، محل اقامت موقتی را برای خود در نظر بگیرید. بازسازی خانه در شرایطی که اعضای خانواده در آن زندگی می‌کنند؛ بسیار طاقت فرسا و تقریبا غیر ممکن خواهد بود. از سوی دیگر از قبل وسایل و لوازمی‌ که قرار است جایگزین موارد قدیمی ‌‌شود را مشخص کنید و در صورت امکان آنها را تهیه کنید. به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید جایگزینی وان حمام و یا روشویی و شیرآلات بسیار سریع خواهد بود؛ اما همین انتخاب چندین روز شما را سرگردان کند. همچنین ممکن است در بخش‌هایی مانند تعویض لوله‌های آب و یا گاز مشکلات پیش‌بینی نشده‌ای رخ دهد که تا قبل از آن هرگز با چنین مواردی روبرو نشده باشید. خلاصه آنکه در مورد روند نوسازی خانه و جدول زمانی خود واقع‌بین باشید و قبل از حذف وسایل موجود، لوازم جدید خود را انتخاب و یا آنها را تهیه کنید.

بازسازی خانه

 • انتظار موارد غیر منتظره را داشته باشید

همه خانه‌ها مشکلات اسرار آمیزی در دیوارها، کف و مکان‌های دیگر دارند. نوسازی خانه می‌تواند آنها را عیان کند. به عنوان مثال گاهی ممکن است در هنگام اندازه‌گیری برای تعداد کفپوش‌های چوبی متوجه رطوبت و یا نم کف شوید. در این شرایط باید ابتدا این مشکل را برطرف کنید و قبل از خراب شدن کفپوش‌های جدید توسط رطوبت، تیرچه کف را تعمیر کنید. این تنها یک نمونه از اتفاقات غیرمنتظره‌ای است که با برنامه‌ریزی زمانی شما مغایرت دارد. بنابراین در جدول زمانی نوسازی خانه خود این موارد و البته تخصیص هزینه‌های آن را هم بگنجانید. 

 • ابتدا آشپزخانه را نوسازی کنید

در این سبک از پروژه‌ها بهتر است ابتدا از آشپزخانه شروع کنید. به لحاظ عملی، انجام بازسازی آشپزخانه در ابتدا سبب ایجاد بیشترین گرد و غبار و زباله می‌شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید این آلودگی‌ها روی رنگ جدید دیوارها و یا کفپوش‌ها بنشیند؛ حتما اول آشپزخانه را بازسازی کنید. از آنجا که به طور معمول چندین هفته بازسازی یک آشپزخانه بزرگ به طول می‌انجامد؛ حتما مکانی را به عنوان جایگزین و موقت در فضای خانه، به عنوان آشپزخانه در نظر بگیرید.

 • در مورد ایده‌های طراحی خاص باشید

قبل از انجام بازسازی خانه، برای طراحی داخلی خود یک پیش زمینه ذهنی در نظر داشته باشید. از مرور مجلات دکوراسیون منزل گرفته تا وب سایت‌های طراحی دکوراسیون داخلی همگی به شما کمک می‌کنند تا طرح‌های مناسبی را برای منزل خود انتخاب کنید. چنانچه به دنبال استفاده از متریال‌های جدید و مدرنی همچون ترموود در پروژه‌های نوسازی خود برای اجرای نمای ترموود، کف پوش، دیوارپوش، چهارچوب پنجره هستید؛ می‌توانید با مشاوران متخصص در این زمینه تماس بگیرید و در جریان قیمت چوب ترمووود، جزییات لازم برای استفاده از چوب ترمو نما مناسب با پروژه خود قرار بگیرید. دستیابی به دانش و آگاهی در این زمینه کمک می‌کند تا در مورد ایده‌های شخصی خود دید متفاوتی را داشته باشید. همچنین این موضوع سبب می‌شود تا مواد و متریال لازم را گران نخرید و همچنین آنها از کیفیت مطلوب و مرغوبی برخوردار باشند. 

نکات مهم بازسازی خانه

بازسازی نمای خارجی سازه با استفاده از چوب نما

آنچه که بیش از هر چیز سبب می‌شود تا خانه‌ها فرسوده و قدیمی ‌به نظر بیایند؛ نمای آنهاست. زیرا بیننده در نگاه اول هیچ برداشتی از فضاسازی و دکور داخلی شما ندارد. آنچه برای دیگران اهمیت دارد؛ نمای خارجی ساختمان است. این فاکتور در هنگام فروش ملک بسیار به چشم می‌آید. بنابراین اگر می‌خواهید واقعا نمای خاص و منحصر به فرد داشته باشید؛ ما استفاده از چوب نما را پیشنهاد می‌دهیم. 

اگرچه تا چندین دهه قبل، استفاده از چوب طبیعی به دلیل مقاومت نسبی کم برای نمای ساختمان بسیار انگشت شمار بود؛ اما امروزه به لطف متریال قوی و پرکاربردی همچون ترموود، دیگر استفاده از چوب نما یک رویا نیست. با این وجود شما می‌توایند با استفاده از ترمو چوب پروژهای خاص و بینظیری را اجرا کنید.

 نمای ترموود

اگر می‌خواهید طرحی متفاوت داشته باشید و روی اجرای نمای ساختمان حساس هستید؛ ما به شما اجرای نمای ترموود را پیشنهاد می‌دهیم. نمای ترموود یکی از زیباترین و جذاب‌ترین نمونه‌هایی است که در مقایسه با بسیاری از مصالح  و متریال‌های رایج، از کیفیت و کارایی بالاتری برخوردار است. امروزه کارفرمایان به دلایل زیر ترجیح می‌دهند نمای ترموود را برای سازه‌ها‌های خود اجرا کنند. 

 • نمای ترموود بار اضافی و سنگین به سازه اضافه نمی‌کند
 • اجرای نما با چوب ترمو، سرعت پروژه را تا حد زیادی بالا می‌برد
 • چوب ترمووود کیفیت و کارایی بالایی داشته و در مقابل شرایط مخرب جوی، اشعه خورشید و حمله آفات و حشرات مصون است
 • طرح‌های متنوعی را می‌توان با ترموود اجرا کرد که با سایر مصالح عملا غیرممکن است.
 • نمای ترموود بسیار خاص و جذب‌کننده است؛ که این عامل در هنگام فروش واحد بسیار مهم است.
 • قیمت چوب ترموود در شرایط فعلی بازار، برابر با مصالح دیگری همچون سنگ طبیعی است.
 • دستمزد نصب آن کمتر از سایر متریال ساختمانی مناسب برای اجرای نما می‌باشد.
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

(تصاویر 16+) طالبان چهار نفر را در ملاءعام اعدام کرد

سازه اصطبل‌های سوارکاری کیش تکمیل می‌شود

جنجال قرارداد زیردریایی‌های اتمی ادامه دارد

آمریکا اجازه تراکنش مالی با طالبان و شبکه حقانی را صادر کرد

ایران: به زودی به مذاکرات احیای برجام بر می‌گردیم، آمریکا: به زودی چه معنایی دارد؟

رئیسی: فعالیت آزمایشی سامانه هوشمند کنترل کرونا آغاز شود

فیلم/ درخواست جالب شهروند تهرانی از رئیس جمهور

مدیریت جنگ در دفاع مقدس می‌تواند از موضوعات مهم رساله دکترا باشد

فیلم/ آواز خواندن هواداران بر سر مزار شجریان در سالروز تولدش

پیش‌فروش سه خودرو زیرقیمت بازار بدون قرعه‌کشی!

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

۴۸ شرکت دانش‌بنیان به تابلو‌های بورس و فرابورس راه یافتند

موقعیت مناسب سهام بورسی برای سرمایه‌گذاری میان‌مدت و بلندمدت

زیباترین عکس‌های هوایی ۲۰۲۱

توضیح وزیر علوم درباره حضوری شدن دانشگاه‌ها

فروش قسطی به مسکن رسید

مردم درحال تاوان دادن برای تحریم‌ها هستند نه مسئولان

هفته پژوهش و فناوری با شعار پژوهش و فناوری؛ پشتیبان تولید برگزار می‌شود

کولبرکشی تا کی؟

تصادف خونین در استان مرکزی با ۴ کشته

ابلاغ یک دستور بورسی برای فعالیت استارتاپ‌ها

فیلم/ سرقت دستگاه عابر بانک با بولدوزر

پیاده روی اربعین حسینی

مترو در این روز رایگان است

شرایط حضور کارکنان در زمان واکسیناسیون

فیلم/ با سینوفارم به کجا می‌توانیم سفر کنیم؟

واکنش رسانه‌های اروپایی به گل طارمی +عکس

فیلم/ حرکت هیجان انگیز پلیس برای نجات یک مرد از خودکشی

غیبت مشکوک مجیدی در تمرینات استقلال

منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز میزبان سرمایه گذاران روسی می‌شود

قیمت انواع لپ تاپ دل

طرح فروش اقساطی آپارتمان، دریاچه چیتگر تهران

قیمت بازی پلی استیشن و ایکس باکس + جدول

بورس شاخص کانال حساس را پس گرفت

کاهش ۴۰ درصدی بارندگی‌ها

رعایت استاندارد برای واحد‌های استخراج رمزارز اجباری می‌شود/ تست دستگاه‌های ماینر توسط آزمایشگاه‌های مورد تائید سازمان استاندارد

قیمت مرغ، گوشت سفید و تخم مرغ