تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰

دست خشک کن برقی، دستگاهی برای کاهش اثرات زیست محیطی

اصل مهم در طراحی دستگاه دست خشک کن افزایش بهداشت فردی در محیط‌هایی مانند سرویس‌های بهداشتی عمومی می‌باشد. اما چالش‌های زیادی در مسیر فروش این دستگاه‌ها به وجود آمد.

اقتصاد ۲۴-اصل مهم در طراحی دستگاه دست خشک کن افزایش بهداشت فردی در محیط‌هایی مانند سرویس‌های بهداشتی عمومی می‌باشد. اما چالش‌های زیادی در مسیر فروش این دستگاه‌ها به وجود آمد. تعدادی از مدیران رستوران‌ها و هتل‌ها عقیده داشتند که استفاده از این دستگاه چندان به صرفه نیست، برخی دیگر معتقد بودند کاربران از آن استقبال نمی‌کنند زیرا سرعت خشک کردن دست کم است. اما بازدهی این دستگاه در عمل با تصورات مدیران بسیار متفاوت بود. مردم در هنگام استفاده از سرویس‌های بهداشتی فضاهای عمومی و رستوران‌ها با خوشحالی زیادی از امکانات بهداشتی آن فضا صحبت می‌کردند. هزینه‌های خرید حوله‌ها و همچنین دستمال‌های کاغذی به شدت کاهش پیدا کرد. تنها هزینه‌ای که صاحبان رستوران‌ها و یا هتل‌ها متقبل می‌شونند، هزینه‌ خرید دستگاه و تعمیر و نگهداری آن است. ما در وبسایت آریان فراز پرسام، به عنوان نماینده‌ی فروش لوازم بهداشتی و مدرن در ایران، بررسی دقیق مزایای استفاده از این دستگاه را وظیفه خود می‌دانیم. بنابراین در ادامه نکات حائز اهمیت در انتخاب و خرید آن را مطرح خواهیم کرد.

دست خشک کن برقی، دستگاهی برای کاهش اثرات زیست محیطی

انواع دست خشک کن

دست خشک کن‌ها در دو نوع مختلف ساخته شده و در بازار موجود هستند:

  1. مدل استاندارد
  2. مدل پرسرعت

مدل استاندارد با دمیدن هوای گرم باعث خشک شدن دست‌ها می‌شود اما سرعت آن بسیار کم بوده و نمونه‌ی پرسرعت طرفداران بیشتری در بین مصرف کنندگان دارند. مدل پرسرعت در اوایل دهه 2000 به بازار عرضه شد. این نوع دست خشک کن در حال حاضر کارآمدتر و سریعتر از نسل‌های قبلی خود می‌باشد. هرچه سرعت سیستم خشک کن بیشتر باشد، ترافیک کمتری ایجاد کرده و بیشتر مورد پسند کاربران و مدیران قرار خواهد گرفت.

دست خشک کن برقی، دستگاهی برای کاهش اثرات زیست محیطی

مزایای استفاده از دست خشک کن

  1. هزینه‌های تولید

خرید دست خشک کن‌های برقی نسبت به حوله‌های پارچه‌ای و حتی کاغذی هزینه اولیه‌ی بیشتری دارند. این هزینه مربوط به دو بخش خرید سخت افزار و نصب اتصالات الکتریکی آن است. طبق آمار جهانی، هزینه‌های اولیه اغلب مانع از تغییر روند بهداشتی فضاهای عمومی می‌شود. اغلب مدیران به همین دلیل بر روی استفاده از دستمال کاغذی تاکید می‌کنند. اما طبق محاسبات آماری جهانی، خرید دست خشک کن و نصب آن در محل مورد نظر، طی 10 سال، بیش از 8000 دلار از هزینه‌های مصرفی را کاهش می‌دهد.

پس از خرید و نصب دستگاه خشک کن با سرعت بالا، هزینه‌های اجرایی آن بسیار ارزان‌تر از حوله و دستمال کاغذی خواهد بود. هزینه‌های تولید، حمل و نقل، نگهداری و دفع دستمال کاغذی به طور قابل توجهی بالاتر از خرید و نصب یک سیستم اتوماتیک است.

  1. اثرات زیست محیطی

مدیران تاسیسات همیشه به دنبال راهی برای بهبود عملکرد روزانه و صرفه‌جویی در هزینه‌های عملیاتی هستند. اما محاسبات تاثیرات زیست محیطی به چیزی بیش از استفاده و سهولت کاربران وابسته است. شرایط تولید مواد خام، حمل و نقل تاسیسات کارخانه، سیستم فروش و حتی پیامدهای دفع و دفن زباله باید برای تعیین تاثیر دستمال کاغذی و دست خشک کن برقی بر محیط زیست در نظر گرفته شود.

با بررسی تمام عوامل گفته شده مشخص می‌شود که استفاده از دستمال کاغذی تاثیر مخرب بیشتری نسبت به دست خشک کن برقی بر روی محیط زیست دارد.

  1. کاهش تولید کربن دی اکسید

هر دو نوع خشک کن یعنی نمونه استاندارد و پرسرعت، عمر مفیدی بین 7 الی 10 سال دارند و به همین دلیل تاثیر کمتری بر تخریب محیط زیست ما دارند  42 درصد کمتر از دستمال‌های کاغذی دی اکسید کربن تولید می‌کنند. در صنعت امروزی و دنیای تجارت، تمام فناوری‌ها به سمت شیوه‌های تجاری پایدار و کارآمد منتهی می‌شوند که انتشار دی اکسید کربن را کاهش دهند.

مقایسه میزان انتشار دی اکسید کربن:

  • دست خشک کن: 9 الی 40 گرم کربن دی اکسید بعد از هر بار استفاده
  • دستمال کاغذی: 56 گرم انتشار کربن دی اکسید بعد از هر بار استفاده
  1. بهبود در افزایش بهداشت فردی

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که بیشترین دغدغه و تقاضای مردم جهان افزایش تمیزی و نظافت بی‌عیب و نقص دستشویی‌های عمومی است. دستمال‌های کاغذی اغلب روی زمین و روشویی می‌افتند و باعث می‌شوند وسایل تا حدودی نامرتب و آلوده به نظر برسند. برای افزایش بهداشت فردی بهتر است از لوازم هوشمند و اتوماتیک استفاده کنید. سطل‌های اتوماتیک، مایع ریز اتوماتیک و دستگاه دست خشک کن اتوماتیک، دستگاه‌هایی هستند که این امکان را برای شما فراهم خواهند کرد.

امروزه، محصولات هوشمند و اتوماتیک در بین مصرف‌کنندگان محبوبیت بسیار زیادی دارند، زیرا افراد نسبت به میکروب‌ها و باکتری‌ها محتاط‌تر از قبل شده‌اند. بیماری کرونا و درگیری‌های بسیار زیاد مردم در کشورهای مختلف با ویروس کوید 19 باعث شده تا حساسیت بهداشتی یک امر حیاتی و جهانی محسوب شود. قبل از آن و طی یک نظرسنجی در سال 2014، مشخص شد که 65% از افرادی که از دستشویی‌های عمومی استفاده می‌کنند، حوله‌ها و دستمال‌های کاغذیرا انتخاب کرده‌اند. آن‌ها معتقدند که خشک کن‌های دست میکروب بیشتری نسبت به دستمال کاغذی دارند. با این حال، نتایج بدست آمده از مطالعات اخیر نشان داده است که خشک کن‌های دست اولتراسونیک و پرسرعت تقریبا شش برابر تمیزتر و بهداشتی‌تر از دستمال‌های کاغذی هستند.

  1. پایداری بهتر و بیشتر

همانطور که تحقیقات نشان می‌دهد، دستگاه پخش یا نگهدارنده‌ی دستمال کاغذی گزینه‌ی پایداری برای استفاده در اکثر فضاها نیست. عواملی مانند صرفه‌جویی در هزینه، اثرات زیست محیطی، کاهش تولید دی اکسید کربن و افزایش بهداشت محیط که در بالا به بررسی آن‌ها پرداختیم، به تعیین سطح پایداری گزینه‌های دستمال کاغذی و دست خشک کن کمک می‌کنند.

 

ما در وبسایت آریان فراز پرسام بهترین نمونه‌های تولید شده در داخل و خارج از کشور را به شما عزیزان ارائه می‌دهیم. این نمونه‌ها در اندازه‌ها و قدرت‌های متفاوت تولید شده و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند. برخی از این دستگاه‌ها به صورت تمام استیل و برخی دیگر با متریال پلاستیکی ترکیب می‌شوند. اگر می‌خواهید یک سرویس بهداشتی هوشمند در خانه خود داشته باشید، توصیه می‌کنیم دست خشک کن اتوماتیک را وارد دستشویی کوچک خود کنید. ما در وبسایت خود علاوه بر فروش محصولات بهداشتی ساختمانی و شیرآلات بهداشتی، در بخش وبلاگ خود مقالاتی به صورت روزانه در مورد انواع شیرآلات بهداشتی، ایده‌های دکوراسیون داخلی و حتی تعمیرات شیرآلات با شما به اشتراک می‌گذاریم. تمام توجه تیم فروش و تحقیقات آریان فراز پرسام بر روی آسان‌سازی فرآیند خرید و آگاه‌سازی مشتریان وفادار و هموطنان ما در سراسر ایران است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره‌ی رایگان قبل از خرید، از طریق شماره تماس درج شده در بخش تماس با ما اقدام نمایید.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

جدیدترین آمار غیررسمی از جان‌باختگان وقایع اخیر

وزارت خارجه ایران در واکنش به اقدام آمریکا درباره کاهش تحریم‌ها در حوزه ارتباطات: تلاش واشنگتن برای نقض حاکمیت ما بی پاسخ نخواهد ماند

فارس: دادستانی باید از طریق پلیس اینترپل علی کریمی را تحت تعقیب قرار دهد

واکنش قالیباف به درگذشت امین تارخ

فیلم/بخشی از هنرنمایی تماشایی امین تارخ در «آقازاده»

تهدید بزرگ برای حساب اینستاگرامِ کاربران ایرانی

محمدجواد لاریجانی: در نیویورک اگر خانمی در خیابان راه برود و قسمت بالاتنه‌اش را لخت کرده باشد، پلیس جلویش را می‌گیرد

تسنیم از قول یک منبع آگاه امنیتی: بیش از ۱۲۰۰ نفر از عاملان مؤثر در اعتراضات اخیر شناسایی شده‌اند

۴ مهرماه، زمان خاکسپاری امین تارخ

ذوالنوری: فوت یک دختر را بهانه ایجاد آشوب کرده اند / در ۸۸ هم شاهد چنین فراز و نشیب‌هایی بودیم

طرز تهیه موساکا؛ لذت یک غذای متفاوت

فیلم/ وداع باشکوه و احساسی با راجر فدرر

خبر خوش برای هواداران پرسپولیس

نان فانتزی فروشان آجر شد

حمله روزنامه زاکانی به علی کریمی

ویژگی برجسته بازار املاک کلنگی

لیر صعود می‌کند؟

فیلم/ طوفان فیونا هشدار برای بدترین حالت ممکن

خانه‌دار شدن در تهران را به یک واقعیت تبدیل می‌کنیم

خبر مهم برای معترضان به خانه خالی

امین تارخ درگذشت

کدام رمزارزها در سال ۲۰۲۲ پر بازدید شدند؟

جهش ۸درصدی دوج کوین در روز توقف بیت کوین و اتریوم

رتبه بندی معلمان به کجا رسید؟

کاخ سفید: مذاکرات برجام در راستای منافع امنیت ملی‌مان است

محرومیت سرمربی پرسپولیسی

سقوط بورس ادامه دارد

عکس/ خداحافظی احساسی راجر فدرر از دنیای تنیس

اطلاعیه وزارت کشور درباره اعتراضات مردمی

فیلم/ چیپ دیدنی لیونل مسی در بازی مقابل هندوراس

حمله هکری به وب‌سایت ابرآروان؟

واگذاری زمین خانواده‌ها را دلگرم می‌کند

تثبیت مدیریت در منطقه آزاد چابهار

قطعی اینترنت تا کی ادامه دارد؟

فیلم/ تکنولوژی جدید انریکه برای هدایت بازیکنان اسپانیا

تغییرات ثبت شده در قیمت طلای جهانی

حذف خودخواسته ناطق نوری از مجمع تشخیص؟