تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۲۳ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

افشای اطلاعات ۸ نماد بورسی در سامانه کدال

در چند روز گذشته اطلاعیه‌های متعددی منتشر شده است که بخشی از این اطلاعیه‌ها به افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها اختصاص دارد.

افشای اطلاعات ۸ نماد بورسی در سامانه کدال

اقتصاد ۲۴- طی چند روز گذشته اطلاعیه‌های متعددی در سامانه کدال منتشر شده است که بخشی از این اطلاعیه‌ها به افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها اختصاص دارد. این اطلاعیه‌ها که در دو گروه الف و ب دسته بندی می‌شوند، از این رو برای سهامداران حائز اهمیت است که به بهای سهام شرکت‌ها سمت و سو می‌دهد. در ادامه به تشریح جزئیات چندی از این اطلاعیه‌ها پرداخته شده است.

شلعاب: شرکت لعابیران از برگزاری مزایده فروش دو دستگاه ماشین‌آلات بالمیل ۱۲هزار لیتری کارکرده خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که این شرکت طی مصوبه هیات‌مدیره مبنی بر فروش دو دستگاه بالمیل ۱۲هزار لیتری کارکرده مطابق آیین‌نامه معاملات نسبت به برگزاری مزایده از طریق آگهی در مورخ ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۰ در روزنامه خبر جنوب اقدام کرده است. همچنین با برگزاری کمیسیون مزایده فروش از سوی اعضای آن کمیسیون در تاریخ ۲۶/ ۰۸/ ۱۴۰۰ برنده مزایده از طریق بالاترین قیمت پیشنهادی مشخص خواهد شد.

سجام: شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا اعلام کرد که بازگشت به نامه مورخ ۲۷/ ۰۷/ ۱۴۰۰ شرکت فرابورس ایران مبنی بر خرید یک واحد آپارتمان اداری به استحضار می‌رساند، با هماهنگی و توافق صورت گرفته با فروشنده تعداد دو واحد از واحد‌های خریداری شده با یک واحد در همان طبقه معاوضه شده است که در نتیجه متراژ کل خریداری شده از ۳۸۴ متر به ۳۴۴ متر کاهش و مبلغ نیز از ۱/ ۳۳میلیارد تومان به مبلغ ۲۹‌میلیارد تومان کاهش یافته است.

سفاسی: شرکت فارسیت اهواز توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده در کدال مبنی بر صدور اجرائیه توقیف و مزایده اموال بابت ضمانت تسهیلات دریافتی شرکت فارسیت دورود ارائه کرد. در بخشی از این اطلاعیه خطاب به مدیر نظارت بر ناشران بازار پایه فرابورس آمده است که همانگونه که مدیران شرکت فرابورس در جریان وضعیت شرکت فارسیت دورود هستند، مدت زیادی است که شرکت مزبور فاقد هیات‌مدیره مشخص بوده و از لحاظ ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده سنوات اخیر و افشای اطلاعات در مورد وضعیت عمومی شرکت، شرایط نامناسبی دارد. همچنین طبق قرارداد تسهیلات فروش اقساطی، شرکت فارسیت دورود در سال ۱۳۸۷ تسهیلاتی از بانک سپه شعبه دورود با ضمانت شرکت فارسیت اهواز دریافت می‌کند که موفق به پرداخت اقساط تسهیلات نمی‌شود. بانک سپه اقدام به طرح دعوا علیه شرکت‌های فارسیت اهواز و دورود و خواسته مطالبه وجه شامل اصل بدهی، سود و خسارت تاخیر تادیه، هزینه دادرسی و حق الوکاله وکیل می‌کند. بر این اساس شرکت فارسیت اهواز محکوم به پرداخت مبلغ پنج میلیارد تومان بابت محکوم به در حق محکوم له شده است. همچنین بانک سپه خواستار ارجاع امر به کارشناس در خصوص بازدید و قیمت‌گذاری ۸ دستگاه وسیله نقلیه سبک و سنگین در محوطه شرکت فارسیت اهواز شده است. بر این اساس شرکت فارسیت اهواز به منظور جلوگیری از برگزاری مزایده و فروش اموال شرکت و با موافقت بانک سپه ۲ماه مهلت گرفت و دستورات لازم جهت آزادسازی اموال شرکت صادر شد. در این مرحله به علت مذاکره با مسوولان بانک سپه و اخذ مهلت جهت پرداخت محکوم به، اجرای حکم متوقف می‌شود. با توجه به اقدامات و پیگیری صورت گرفته، برآورد تصمیمات هیات‌مدیره این بود که حکم صادره اجرا نخواهد شد و به همین دلایل جهت جلوگیری از پیچیدگی موضوعات مطرح شده و عدم‌سردرگمی سهامداران تا تعیین‌تکلیف نهایی در سامانه کدال افشا نشد.


بیشتر بخوانید:  شاخص کل از کف رکورد زد


ساذری: شرکت آذریت توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده در کدال ارائه کرد. در اطلاعیه شرکت آمده است که با توجه به راه اندازی ۵۰‌درصد از ماشین آلات تولیدی خط جدید محصولات سیمانی، فروش و درآمد عملیاتی نسبت به مدت سال قبل، ۴۷‌درصد افزایش داشته است، ولی به دلیل افزایش بی‌سابقه قیمت مواد اولیه (علی‌الخصوص قیمت سیمان در چند ماه اول سال) بهای تمام شده درآمد‌های عملیاتی ۶۶‌درصد افزایش داشته است که در نتیجه منجر به افزایش زیان عملیاتی شرکت به میزان ۱۴‌درصد نسبت به سال قبل شده است. همچنین نسبت به ۶ ماهه مشابه سال گذشته علاوه بر افزایش بی سابقه نرخ مواد، سایر هزینه‌های اداری عمومی نیز به میزان ۵۲‌درصد افزایش داشته که به‌رغم افزایش سایر درآمدها، منجر به افزایش زیان عملیاتی به میزان ۵۹‌درصد شده است.

قشرین: شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان از عدم‌حصول نتیجه از برگزاری مزایده ۲۰ قطعه زمین تفکیکی طرح مصوب با کاربری باغ مسکونی با میانگین مساحت ۲۰۸۶ مترمربع خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که مزایده در زمان مقرر برگزار و برای ۱۸ قطعه پاکت پیشنهادی به همراه وجه تضمین شرکت در مزایده دریافت شد؛ بنابراین هیچ‌کدام از برندگان نسبت به انعقاد قرارداد خرید در مهلت مقرر اقدام نکردند و بنابراین عدم‌حصول نتیجه در مزایده فوق به اطلاع عموم سهامداران گرامی می‌رسد. احتمالا مزایده مجدد به زودی و با طی تشریفات قانونی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ختور: شرکت رادیاتور ایران توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده در کدال ارائه کرد. در اطلاعیه شرکت آمده است که بازگشت به نامه مورخ ۱۹/ ۰۸/ ۱۴۰۰ سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر افشای دلایل افزایش سود عملیاتی دوره ۶ماهه ۱۴۰۰ نسبت به دوره مشابه سال قبل به استحضار می‌رساند، دلایل تغییر عمدتا بابت تغییر در ترکیب، حجم تولید و فروش محصولات است.

سبزوا: شرکت سیمان لار سبزوار از افزایش سرمایه شرکت فرعی (سنجش سهام سیمان سبزوار) خبر داد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام مورخ ۲۱/ ۰۹/ ۱۴۰۰ سرمایه شرکت سنجش سهام سیمان سبزوار (سهامی خاص) از مبلغ ۱۷۵‌میلیارد تومان به ۲۲۸‌میلیارد تومان سهم ۱۰۰۰ریالی از محل مطالبات حال شده سهامداران افزایش یافت.

لکما: شرکت کارخانه‌های مخابراتی ایران دو اطلاعیه در سامانه کدال منتشر کرد که در اطلاعیه اول از شرکت در مناقصه خرید تجهیزات GPU (پروژه اینترنت کودک) که از سوی شرکت ارتباطات سیار ایران برگزار شده، خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که این شرکت در تاریخ ۲۱/ ۰۹/ ۱۴۰۰ در مناقصه شرکت ارتباطات سیار با موضوع ذکر شده شرکت کرده و پس از بازگشایی پاکات و طی فرآیند قانونی، در صورتی که نتیجه نهایی مشخص و ابلاغ شود، موضوع بدون فوت وقت به اطلاع سهامداران و ذی‌نفعان خواهد رسید.

قطران: شرکت پالایش قطران زغال‌سنگ از برگزاری مناقصه خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور با توان خروجی ۸۵۰ KVA برابر با ۸۶۰ KVA خبر داد.

نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰
معلما دیگه حوصله ی همه رو سر بردن ،خوبه همشم تعطیلن
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان رتبه نخست تنوع تولید کشور را دارد

منتظر افزایش قیمت خودرو باشیم؟

احتمال بازگشت محدودیت‌ها

سرقت محتوا در برنامه فوتبال برتر! +فیلم

بازدید مشاور رئیس جمهور از واحد‌های تولیدی فعال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

اعتراضات پتروشیمی رازی به روز دوم کشیده شد/ کارگران بیشتری ممنوع‌الورود شدند+اسامی

معرکه گیری پهلوانان در روستاهای گلستان

سقوط بورس از کجا ناشی می‌شود؟ / ریزش ۲۶ هزار واحدی شاخص ! / خطای پیش بینی‌ها و تحلیل‌ها در چشم انداز مبهم اقتصادی

فیلم/ نجات معجزه‌آسای سرنشینان از تصادف مرگبار

پیام جالب سردار آزمون برای بازیکن عراق +عکس

افشاگری داماد روحانی از پشت‌پرده جلسات پدر زن

نماز رئیسی پیش یا پس از دیدار با پوتین بوده است؟ + عکس

با قبضینو جریمه رانندگی پرداخت نکنید

فیلم/ واکنش سخنگوی دولت به احتمال توافق موقت در مذاکرات وین

حل مشکل مسکن با خانه‌های خالی وهمی بیش نیست/ در اروپا با ۱.۵ ساعت کار روزانه مسکن را تهیه می‌کنند

تصاویری دردناک از لرز کودک آواره سوری در سرما

اتهام عجیب بازیکن عراق به فدراسیون فوتبال ایران

فیلم/ آخرین تصمیمات درمورد ارز ترجیحی

چند درصد بیکاران کشور فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند؟

حکم بدوی پرونده پلاسکو صادر شد

فیلم/ افشاگری کتایون امیرابراهیمی علیه مهران مدیری و رامبد جوان

شمخانی برای آمریکایی‌ها در وین شرط گذاشت +عکس

فیلم/ سفیر برزیل: آبادان برزیلته!

ستاره‌ای که از تیم ملی به استقلال رسید

عابدزاده بهترین دروازه‌بان هفته اسپانیا شد+عکس

کشور در آستانه پیک ششم کرونا

فیلم/ افشاگری درباره تن فروشی زنان ایرانی در برنامه تلویزیونی!

وام مسکن چند؟

اصرار مجیدی به جذب بازیکن ملی‌پوش

چرا میثاقی روی اعصاب استقلالی‌ها است؟

فیلم/ پوتین اینجوری از محمد خاتمی استقبال کرد

پلیس راهور: خودروسازان خودروی ایمن تولید کنند

فیلم/ بازگشت خبرساز مسی به بارسلونا

امیرعبداللهیان: اگر لازم باشد با آمریکا گفتگو می‌کنیم

فیلم/ میثاقی جواب توییت باشگاه استقلال را داد!

اولین عروسی در متاورس + فیلم

واکنش حسین فریدون به اظهارات نماینده دادستان