تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۲۳ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

افشای اطلاعات ۸ نماد بورسی در سامانه کدال

در چند روز گذشته اطلاعیه‌های متعددی منتشر شده است که بخشی از این اطلاعیه‌ها به افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها اختصاص دارد.

افشای اطلاعات ۸ نماد بورسی در سامانه کدال

اقتصاد ۲۴- طی چند روز گذشته اطلاعیه‌های متعددی در سامانه کدال منتشر شده است که بخشی از این اطلاعیه‌ها به افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها اختصاص دارد. این اطلاعیه‌ها که در دو گروه الف و ب دسته بندی می‌شوند، از این رو برای سهامداران حائز اهمیت است که به بهای سهام شرکت‌ها سمت و سو می‌دهد. در ادامه به تشریح جزئیات چندی از این اطلاعیه‌ها پرداخته شده است.

شلعاب: شرکت لعابیران از برگزاری مزایده فروش دو دستگاه ماشین‌آلات بالمیل ۱۲هزار لیتری کارکرده خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که این شرکت طی مصوبه هیات‌مدیره مبنی بر فروش دو دستگاه بالمیل ۱۲هزار لیتری کارکرده مطابق آیین‌نامه معاملات نسبت به برگزاری مزایده از طریق آگهی در مورخ ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۰ در روزنامه خبر جنوب اقدام کرده است. همچنین با برگزاری کمیسیون مزایده فروش از سوی اعضای آن کمیسیون در تاریخ ۲۶/ ۰۸/ ۱۴۰۰ برنده مزایده از طریق بالاترین قیمت پیشنهادی مشخص خواهد شد.

سجام: شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا اعلام کرد که بازگشت به نامه مورخ ۲۷/ ۰۷/ ۱۴۰۰ شرکت فرابورس ایران مبنی بر خرید یک واحد آپارتمان اداری به استحضار می‌رساند، با هماهنگی و توافق صورت گرفته با فروشنده تعداد دو واحد از واحد‌های خریداری شده با یک واحد در همان طبقه معاوضه شده است که در نتیجه متراژ کل خریداری شده از ۳۸۴ متر به ۳۴۴ متر کاهش و مبلغ نیز از ۱/ ۳۳میلیارد تومان به مبلغ ۲۹‌میلیارد تومان کاهش یافته است.

سفاسی: شرکت فارسیت اهواز توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده در کدال مبنی بر صدور اجرائیه توقیف و مزایده اموال بابت ضمانت تسهیلات دریافتی شرکت فارسیت دورود ارائه کرد. در بخشی از این اطلاعیه خطاب به مدیر نظارت بر ناشران بازار پایه فرابورس آمده است که همانگونه که مدیران شرکت فرابورس در جریان وضعیت شرکت فارسیت دورود هستند، مدت زیادی است که شرکت مزبور فاقد هیات‌مدیره مشخص بوده و از لحاظ ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده سنوات اخیر و افشای اطلاعات در مورد وضعیت عمومی شرکت، شرایط نامناسبی دارد. همچنین طبق قرارداد تسهیلات فروش اقساطی، شرکت فارسیت دورود در سال ۱۳۸۷ تسهیلاتی از بانک سپه شعبه دورود با ضمانت شرکت فارسیت اهواز دریافت می‌کند که موفق به پرداخت اقساط تسهیلات نمی‌شود. بانک سپه اقدام به طرح دعوا علیه شرکت‌های فارسیت اهواز و دورود و خواسته مطالبه وجه شامل اصل بدهی، سود و خسارت تاخیر تادیه، هزینه دادرسی و حق الوکاله وکیل می‌کند. بر این اساس شرکت فارسیت اهواز محکوم به پرداخت مبلغ پنج میلیارد تومان بابت محکوم به در حق محکوم له شده است. همچنین بانک سپه خواستار ارجاع امر به کارشناس در خصوص بازدید و قیمت‌گذاری ۸ دستگاه وسیله نقلیه سبک و سنگین در محوطه شرکت فارسیت اهواز شده است. بر این اساس شرکت فارسیت اهواز به منظور جلوگیری از برگزاری مزایده و فروش اموال شرکت و با موافقت بانک سپه ۲ماه مهلت گرفت و دستورات لازم جهت آزادسازی اموال شرکت صادر شد. در این مرحله به علت مذاکره با مسوولان بانک سپه و اخذ مهلت جهت پرداخت محکوم به، اجرای حکم متوقف می‌شود. با توجه به اقدامات و پیگیری صورت گرفته، برآورد تصمیمات هیات‌مدیره این بود که حکم صادره اجرا نخواهد شد و به همین دلایل جهت جلوگیری از پیچیدگی موضوعات مطرح شده و عدم‌سردرگمی سهامداران تا تعیین‌تکلیف نهایی در سامانه کدال افشا نشد.


بیشتر بخوانید:  شاخص کل از کف رکورد زد


ساذری: شرکت آذریت توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده در کدال ارائه کرد. در اطلاعیه شرکت آمده است که با توجه به راه اندازی ۵۰‌درصد از ماشین آلات تولیدی خط جدید محصولات سیمانی، فروش و درآمد عملیاتی نسبت به مدت سال قبل، ۴۷‌درصد افزایش داشته است، ولی به دلیل افزایش بی‌سابقه قیمت مواد اولیه (علی‌الخصوص قیمت سیمان در چند ماه اول سال) بهای تمام شده درآمد‌های عملیاتی ۶۶‌درصد افزایش داشته است که در نتیجه منجر به افزایش زیان عملیاتی شرکت به میزان ۱۴‌درصد نسبت به سال قبل شده است. همچنین نسبت به ۶ ماهه مشابه سال گذشته علاوه بر افزایش بی سابقه نرخ مواد، سایر هزینه‌های اداری عمومی نیز به میزان ۵۲‌درصد افزایش داشته که به‌رغم افزایش سایر درآمدها، منجر به افزایش زیان عملیاتی به میزان ۵۹‌درصد شده است.

قشرین: شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان از عدم‌حصول نتیجه از برگزاری مزایده ۲۰ قطعه زمین تفکیکی طرح مصوب با کاربری باغ مسکونی با میانگین مساحت ۲۰۸۶ مترمربع خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که مزایده در زمان مقرر برگزار و برای ۱۸ قطعه پاکت پیشنهادی به همراه وجه تضمین شرکت در مزایده دریافت شد؛ بنابراین هیچ‌کدام از برندگان نسبت به انعقاد قرارداد خرید در مهلت مقرر اقدام نکردند و بنابراین عدم‌حصول نتیجه در مزایده فوق به اطلاع عموم سهامداران گرامی می‌رسد. احتمالا مزایده مجدد به زودی و با طی تشریفات قانونی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ختور: شرکت رادیاتور ایران توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده در کدال ارائه کرد. در اطلاعیه شرکت آمده است که بازگشت به نامه مورخ ۱۹/ ۰۸/ ۱۴۰۰ سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر افشای دلایل افزایش سود عملیاتی دوره ۶ماهه ۱۴۰۰ نسبت به دوره مشابه سال قبل به استحضار می‌رساند، دلایل تغییر عمدتا بابت تغییر در ترکیب، حجم تولید و فروش محصولات است.

سبزوا: شرکت سیمان لار سبزوار از افزایش سرمایه شرکت فرعی (سنجش سهام سیمان سبزوار) خبر داد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام مورخ ۲۱/ ۰۹/ ۱۴۰۰ سرمایه شرکت سنجش سهام سیمان سبزوار (سهامی خاص) از مبلغ ۱۷۵‌میلیارد تومان به ۲۲۸‌میلیارد تومان سهم ۱۰۰۰ریالی از محل مطالبات حال شده سهامداران افزایش یافت.

لکما: شرکت کارخانه‌های مخابراتی ایران دو اطلاعیه در سامانه کدال منتشر کرد که در اطلاعیه اول از شرکت در مناقصه خرید تجهیزات GPU (پروژه اینترنت کودک) که از سوی شرکت ارتباطات سیار ایران برگزار شده، خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که این شرکت در تاریخ ۲۱/ ۰۹/ ۱۴۰۰ در مناقصه شرکت ارتباطات سیار با موضوع ذکر شده شرکت کرده و پس از بازگشایی پاکات و طی فرآیند قانونی، در صورتی که نتیجه نهایی مشخص و ابلاغ شود، موضوع بدون فوت وقت به اطلاع سهامداران و ذی‌نفعان خواهد رسید.

قطران: شرکت پالایش قطران زغال‌سنگ از برگزاری مناقصه خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور با توان خروجی ۸۵۰ KVA برابر با ۸۶۰ KVA خبر داد.

نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰
معلما دیگه حوصله ی همه رو سر بردن ،خوبه همشم تعطیلن
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

مواد غذایی جبران کننده فقر آهن

پایان تلخ فصل برای کریستیانو رونالدو

ویتامین C چه تاثیری بر بدن دارد؟

ابتلا به پارکینسون قابل پیشگیری است؟

تصاویری از زهرا امیر ابراهیمی در جشنواره کن

حمله به بازیکنان مس پیش از ورود به ورزشگاه خرم آباد

پرسپولیسی‌ها علیه استقلالی‌ها سند رو کردند!

دستگیری عوامل شرارت با قمه در اتوبان سعیدی

تصاویری تلخ از مدافع حرمی که ترور شد

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران

افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار

احتمال حذف ارز ترجیحی دارو در نیمه دوم سال

نرخ تورم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شد

نوراللهی در مسیر بازگشت به پرسپولیس

زمان افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد

ترور مدافع حرم در خیابان مجاهدین اسلام تهران+عکس

طرد شدن سحر قریشی توسط پدرش/ اولین عکس از پدرخانم بازیگر

لحظه‌ای سرنوشت‌ساز در انتظار پرسپولیسی‌ها

دهک بندی اقتصادی خانوارها را چه کسی انجام می‌دهد؟

هر آنچه که از فارکس باید بدانید!

کدام بازیکنان پرسپولیس را ترک می‌کنند؟

قیمت مواد شوینده و بهداشتی چقدر گران می‌شود؟

عکس/ کنایه کمرشکن رئال مادرید به امباپه

هوای این استان قرمز شد

توافق گازی ایران‌-عمان تا چه حد عملی است؟

ارزش سهام عدالت اول خردادماه ۱۴۰۱

تقلای بیت‌کوین در کف کانال ۲۹ هزار دلار

قیمت خودرو کاهشی شد، اما هنوز گران است

شاخص بورس به کدام سو حرکت می‌کند؟

آخرین وضعیت نگهداری از توله یوز باقیمانده/ ایران نباید سزارین می‌شد

اردیبهشت هم تمام شد و خبری از افزایش حقوق بازنشستگان نشد

فیلم/ رشد ۵۲ درصدی اجاره‌بها در شهرها!

واردات خودرو از آمریکا و آلمان صحت دارد؟

وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی ایران از شفافیت معاف شدند

واریز سود سهام عدالت جاماندگان تا چه ساعتی است؟

۲ پیش‌بینی دیگر از سقوط بیت‌کوین!

موافقان و مخالفان افزایش حقوق بازنشستگان چه می گویند؟