تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

حیوان سال ۱۴۰۱ چیست؟ +جزییات

با نزدیک شدن به نوروز سال ۱۴۰۱، همه شما منتظرید تا بدانید که طالع بینی چینی؛ حیوان سال ۱۴۰۱ یا حیوان سال ۲۰۲۲ را اعلام کند. چینی ها دوست دارند، نام یک حیوان را به عنوان نماد برای هر سال اختصاص دهند.

حیوان سال ۱۴۰۱

اقتصاد۲۴- با نزدیک شدن به نوروز سال ۱۴۰۱، همه شما منتظرید تا بدانید که طالع بینی چینی؛ حیوان سال ۱۴۰۱ یا حیوان سال ۲۰۲۲ را اعلام کند. چینی ها دوست دارند، نام یک حیوان را به عنوان نماد برای هر سال اختصاص دهند. اما حتما برایتان سوال شده که چرا و چگونه حیوان سال را انتخاب میکنند؟! حیوان سال ۱۴۰۱ چیست!؟ بر چه اساسی این جانوران را انتخاب و به عنوان جانور ترند سال ۲۰۲۲ اعلام میکنند!؟

طبق تقویم چینی ببر؛ حیوان سال ۱۴۰۱ است. ببر حیوان سال ۲۰۲۲ میلادی هم هست و در سال ۲۰۲۳ یا ۱۴۰۲، سال خرگوش آغاز میشود. به نظر شما چگونه حیوان یا نماد هر سال را تعیین میکنند؟ ببر نماد چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ طالع بینی سال ببر چیست؟ آیا ببر از نظر چینی ها حیوان خوش یمنی است؟ روابط احساسی نماد این حیوان با بقیه ماههای سال چیست؟ اگر میخواهید به جواب این سوالات خود برسید در ادامه این مقاله از مجله سبک زندگی وقت مد با ما همراه باشید.

حیوان سال چگونه و بر چه اساسی انتخاب میشود!؟

برخلاف فال که در غرب رواج داشته و براساس ماه است، طالع بینی چینی در آسیا بر اساس یک چرخه ۱۲ ساله میباشد. به این صورت که آنها هر سال را به یک حیوان مرتبط میکنند. به ترتیب، این علائم و حیوانات سال شامل این حیوانات است؛ موش، بوفالو، ببر، خرگوش، اژدها، مار، اسب، بز، میمون، خروس، سگ و خوک هستند.

همانطور که گفتیم حیوان سال ۲۰۲۲؛ ببر است. طبق باورهای طالع بینی، نماد هر سال بر روی شخصیت، آینده شغلی، وابستگی و روابط زوجین تاثیر میگذارد. برای تعیین حیوان سال، ابتدا از سال مورد نظر عدد شش را کم میکنند. سپس عدد به دست آمده را تقسیم بر دوازده کنید. باقی مانده تقسیم را با جدول زیر تطبیق دهید و حیوان مورد نظر آن سال را بیابید.


بیشتر بخوانید: تقویم ۱۴۰۱/ لحظه تحویل سال ۱۴۰۱ +عکس


عدد به دست آمده حیوان سال
۱ موش
۲ گاو
۳ ببر
۴ خرگوش
۵ اژدها
۶ مار
۷ اسب
۸ گوسفند
۹ میمون
۱۰ خروس
۱۱ سگ
۱۲ خوک
جدول راهنمای انتخاب حیوان سال

چرا از روی این ۱۲ حیوان، نماد یا جانور سال را انتخاب میکنند!؟

12 حیوانی که نماد و حیوان هر سال شامل آنها می شود.
این ۱۲ حیوان نشان دهنده ۲۸ صورت فلکی نجوم باستان هستند.

یکی از سوالاتی که ممکن است برای هر یک از ما پیش بیاید، این است که چرا چینی ها بر اساس این ۱۲ حیوان یا نماد، جانور سال را انتخاب میکنند!؟

این دوازده جانور؛ حیوانی هستند که به زندگی روزمره چینی های باستان مرتبط هستند. گاو، اسب، بز، خروس، خوک و سگ شش حیوان اهلی هستند که در طول تاریخ توسط جمعیت چینی پرورش میشوند. حیوانات دیگر مانند موش، ببر، خرگوش، اژدها و میمون نمادین سنت و اساطیر چینی هستند. برای مثال اژدها حیوانی است که نماد شانس و قدرت میباشد و یا میمون نمایانگر هوشمندی و زیرکی هست. طبق مطالعات، ۱۲ حیوان نشان دهنده ۲۸ صورت فلکی نجوم باستان هستند. نظریه های دیگری استدلال میکنند که انتخاب چرخه ۱۲ ساله به حرکت سیاره مشتری به دور خورشید مربوط میگردد. بر همین اساس از این جانوران خاص برای انتخاب حیوان سال استفاده می کنند.

حیوان سال ۱۴۰۱ یا نماد سال ۲۰۲۲ ببر است

با توجه به موارد گفته شده که بر اساس آن جانور یا نماد سال را انتخاب میکنند، امسال یعنی سال ۱۴۰۱ شمسی یا سال ۲۰۲۲ میلادی؛ سال ببر است. برای آنکه بدانید خصوصیات ببر به عنوان نماد سال چیست! با ما همراه باشید.

طالع بینی شخصیت ببر در سال ۱۴۰۱ به عنوان نماد سال ۲۰۲۲

متولدین چه حیواناتی با ببر به خوبی جفت میشوند؟! معمولا متولدین این سال با اژدها، اسب و خوک خوب هستند (البته این هیچ مبنای ندارد و صرفا بر اساس شایعات و دورغ است). ببر به عنوان نماد سال ۱۴۰۱، خوش شانسی و شگفتی های بسیاری برای تمام جنبه های زندگی دارد.

بر اساس طالع نماد سال؛ فعالیتهای مثبتی مانند ورزش، تغذیه سالم و پیاده روی را انجام دهید. ممکن است در محل کارتان، مشغول چند پروژه دشوار باشید و آنها شما را تحت فشار قرار دهد. به خودتان اعتماد کنید، زیرا اعتبار لازم برای حل مشکلات و انجام کار را دارید. احتمالا حجم زیاد کار منجر به تنش با شریک زندگی در خانواده شود.

برای اطلاع از رنگ سال و پالت های رنگی آن، به اینجا مراجعه بفرمایید.

حیوان سال 1401
ببر نماد خوش شانسی و شگفتی بسیار است.

در مورد سلامتی خودتان، غافل نشوید و کمی استراحت کنید. مقاومت در برابر شخصیت های روانشناسی سال ببر دشوار است زیرا آنها شخصیتی مغناطیسی دارند و اقتدار آنها اعتبار خاصی به آنها میدهد.

افرادی که در سال ببر به دنیا آمده باشند؛ طوفانی و در عین حال آرام، خونگرم و ترسناک هستند. همچنین آنها از زندگی پر از چالش و رویدادهای غیر منتظره همچون بازدید از مکانهای غیرمعمول و ملاقات با افراد برجسته، همواره لذت میبرند. سایر مردم و اطرافیان ببر به راحتی جذب شور و شوق و شیوه زندگی او میشوند.

نماد سال تولد و ویژگیهای شخصیتی متولدین این سال ها چیست!؟

تصویری از تعیین نماد سال یا حیوان سال
هر حیوان یا نماد دارای ویژگی های خاص است که بیانگر شخصیت فرد است.

بر اساس طبق طالع بینی سنتی، هر نماد یا حیوان دارای ویژگی های خاصی است که نمایانگر شخصیت هر فرد هستند. سال تولد شما چیست؟ دوست دارید شخصیت خودتون رو بیشتر بشناسید؟ در جدول زیر، حیوان متولدین سالهای مختلف و ویژگیهای هر یک را آورده ایم:

نام حیوان سال خصوصیات شخصیتی و روانشناسی متولدین هر یک از نماد های سال
موش کسی که در سال موش به دنیا آمده باشد؛ فردی باهوش، همه فن حریف، مهربان و مدبر است.
بوفالو افراد متولد سال بوفالو؛ شخصیتی کوشا، قابل اعتماد، قوی و مصمم دارند.
ببر (حیوان سال ۱۴۰۱) کسانی که در سال ببر، حیوان سال ۲۰۲۲ به دنیا آمده اند؛ دارای روحیه شجاع، با اعتماد به نفس، رقابتی هستند.
نماد سال خرگوش افراد متولد سال خرگوش؛ دارای شخصیت روانشناسی ساکت، ظریف، مهربان و مسئولیت پذیر هستند.
سال اژدها بر اساس افسانه ها، متولدین سال اژدها؛ از اعتماد به نفس زیادی برخوردار بوده و باهوش و پرشور هستنند.
حیوان سال مار افراد سال مار؛ معمایی، باهوش و خردمند هستند.
اسب خانم ها و آقایان سال اسب؛ سرزنده، فعال و پرانرژی هستند.
بز متولدین سال بز؛ افرادی با روحیه آرام، مهربان و همدل هستند.
میمون کسی که در سال میمون به دنیا آمده، شوخ طبع، حیله گر و سرزنده است.
گاو آقایان و خانم های متولد سال گاو؛ از ویژگی ناظر خوب، سخت کوش، شجاعت برخورداند.
سگ صادق و وفادار، محتاظ و دوستانه؛ ویزگی متولدین سال سگ است.
خوک کسی که در سال خوک به دنیا آمده؛ فردی دلسوز، سخاوتمند و کوشا است.
جدول ویژگی شخصیتی متولدین هر سال

آیا ببر به عنوان حیوان سال ۲۰۲۲، حیوان خوشقدم و خوش اقبالی است؟

در قاره آسیا، اعتقاد بر این است که ببرها؛ متعصب و جسورترین هستند. ببر ها؛ عاشق خطرات، ماجراهای جدید و اول بودن در همه چیز میباشند. همچنین خصوصیت متولدین سال ببر؛ مستقل و شجاعت است و از غرایز خود پیروی میکند. به علاوه، آنها ماجراجویی را به امنیت ترجیح میدهند.

نماد سال 1401
ببرها، مستقل، جسور، ماجراجو و خوش یمن هستند.

کسانی که در سال ببر متولد شده اند، برای امتحان روندهای زیبایی و مدهای جدید تردید نکنند. آنها دنباله رو استایل ترندی خواهند بود. ببر نماد قدرت و جن گیری بدیها است. بسیاری از کودکان چینی برای خوش شانسی از کلاه و یا کفشهایی با عکس ببر استفاده میکنند. همانطور که در بالا اشاره شد، ببر در میان علامت های شرقی ها ها، رتبه سوم را دارد. آخرین سال در سال ۲۰۱۰ سال ببر بود. با این حال امسال، یک ببر آبی خواهیم داشت که به معنای فردی است که دارای استایل جذاب، عزت نفس و توانایی یادگیری میباشد.

نماد یا حیوان سال ۱۴۰۰ چه بود؟

سال گذشته، سال گاو بود. ویژگیهای این نماد عبارتند از سخت کوشی، قدرت، صداقت، پشتکار و ثروت است. در سال گذشته اتفاقات بسیاری زیادی برای کره زمین افتاد. یکی از این اتفاقات ترند شدن مد سبز یا مد اخلاقی بود.

افراد مشهور متولد سال ببر

برخی از افراد مشهور دنیا که متولد سال ببر هستند را در پایین آورده ایم:

 • • لئوناردو دی کاپریو : بازیگر، تهیه کننده فیلم، فعال محیط زیست
 • Bear Grylls : ماجراجو، نویسنده، مجری، تاجر
 • لیدی گاگا : بازیگر، خواننده، ترانه سرا
 • جو ویک : گورو تناسب اندام
 • جی لنو : مجری برنامه گفتگو
 • استیوی واندر : خواننده
 • مالوری بلکمن : نویسنده

مشاغل مربوط به حیوان سال یعنی ببر چیست؟

ببر ماجراجو نماد یا حیوان سال 1401 یا 2022 است.
مشاغلی که در سال ببر افزایش میابد.

مشاغل ایده آل برای ببرها عبارتند از: کارآفرین، افسر نظامی، سیاستمدار، موسیقیدان، نویسنده، شاعر، هنرمند، کارگردان تئاتر، مهندس زیست شناسی و محیط زیست، دلال بورس، ورزشکار، ستاره فیلم، رهبر اتحادیه، مدیر شرکت، بدلکار، کاشف و وکیل. بر اساس طالع چینی این مشاغل در سال ببر افزایش خواهد داشت.

روابط احساسی متولد سال ببر با افراد دیگر چگونه است؟

تصویری از نماد سال حیوانی که با ببر رابطه احساسی خوبی دارند.
ببرها با متولیدن سال سگ، اژدها و اسب روابط خوبی دارند.

با اینکه ببر، میتواند دوستی شجاع و سخاوتمند باشد، اما اگر به آنچه که میخواهد نرسد، میتواند فردی خود محور میشود. بنابراین چنانچه دوست شما در این سال به دنیا آمده باشد در روابط شما پستی و بلندی هایی وجود خواهد داشت. اما دوستی شما ماندگار خواهد بود. ببرها با افرادی که در سال سگ، اژدها و اسب متولد شده اند، بهترین رابطه را دارند. اگر به فال و تقویم طالع بینی اعتقاد دارید، میتوانید در جدول زیر، روابط احساسی و سازگاری نمادهای مختلف را با متولدین سالهای مختلف ببینید:

 • موش: سازگاری با بوفالو، اژدها، خرگوش
 • خرگوش: موش، بز، سگ، خوک و میمون
 • اسب: بز و ببر
 • خروس: بوفالو و مار
 • بوفالو: موش، میمون، خروس
 • اژدها: موش، ببر، مار
 • بز: خرگوش، اسب، خوک
 • سگ: خرگوش
 • ببر: اژدها، اسب، خوک
 • مار: اژدها، خروس
 • میمون: بوفالو، خرگوش
 • خوک: بز، ببر، خرگوش

حیوان سال تولد شما چیست؟

با توجه به آموزش های گفته شده در بالا میتوانید به راحتی حیوان سال تولد خود را بدست بیاورید. با هم در این مقاله تمام با حیوان سال ۱۴۰۱ یا جانور نماد ۲۰۲۲ آشنا شدیم. همچنین تمام ویژگی ها، خصوصیات، روش انتخاب حیوان سال را با هم مطالعه کردیم.

عزیزان لطفا دقت کنید که این ها تمام بر اساس افسانه بوده و راهی برای استفاده سودجویان از شماست. مراقب افراد کلاه بردار باشید. بر طبق دین اسلام، طالع بینی و پیشگوی کاری حرام است و حربه ای از طرف شیطان برای گول زدن شماست. رسانه وقت مد تمام این مطالب در مورد طالع بینی را رد کرده و صرفا جهت احترام و برطرف کردن حس کنجکاوی مخاطبان عزیزمان این مطب درج شده است.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

وزیر کار: ۹۰ درصد مردم مستحق دریافت یارانه‌اند

واکنش دبیر ستاد حقوق بشر به لغو دیدار ایران و کانادا

آقای مدیر مدرسه که هر روز از همسرش کتک می‌خورد! + فیلم

پرستویی خطاب به جبلی: ظاهرا از شما هم آبی گرم نمی‌شود!

مجری فوتبال برتر هم مسافر کانادا بود!

علم‌الهدی: با گرانی مردم مجبور می‌شوند دزدی و کلاهبرداری کنند

آخرین وضعیت نوزاد رها شده در سطل زباله

شکار بزرگ پرسپولیس در راه است؛ یک ملی‌پوش مشهور

خبر مهم وزیر کار درباره یارانه ۴۰۰هزار تومانی

خروج چک‌های فاقد شناسه ۱۶ رقمی صیادی از شبکه بانکی

آینده بدون برجام برای ایران چگونه خواهد بود؟

یارانه تیرماه ۱۴۰۱ چه زمان واریز می‌شود؟

رها شدن حدود پنج هزار نوزاد در خیابان طی ۱۰ روز

وام مسکن ۱۱۳ میلیون تومانی برای متاهلان در هفته اول خرداد

محموله بزرگ نهاده دامی کپک زد و از بین رفت

بیانیه فدراسیون فوتبال کانادا بعد از لغو بازی با ایران

کدام کمیسیون در شهرداری‌ها فاجعه متروپل‌ها را می‌آفریند؟

استقلال منتظر فهرست جدید فرهاد مجیدی

«کالابرگ» هم مانند «ارز ترجیحی» فسادزا است

اشتباه محاسباتی در رویکرد مذاکرات هسته‌ای

روش تازه تولیدی‌ها برای افزایش قیمت شوینده‌ها

قیمت انواع مربا در بازار چقدر است؟

دوراهی یحیی برای ادامه کار در پرسپولیس

انفجار قیمت برنج ایرانی در راه است؟

ادامه خرید نفت ارزان روسیه از سوی هند

خیزش گردوخاک در برخی مناطق کشور

رشد ۱۲۳ درصدی ارزش صادرات نفت عربستان

اگر عبدالباقی مُرده، حالا متهم متروپل کیست؟

فیلم/ علی دایی: کارگر برای منزل آوردیم فوق لیسانس داشت، گریه ام گرفت

اصلاح جزئی شاخص‌ها ناقض روند مثبت آن‌ها نیست

سفر ۲ مقام آمریکایی به ریاض برای گفتگو درباره ایران و نفت

قیمت خودرو امروز ۶ خرداد ۱۴۰۱

عرضه گوشت قرمز در فروردین ماه ۱۴۰۱ به بیش از ۴۶ هزارتن رسید

چرا بانک‌ها به مردم وام نمی‌دهند؟

پوشیدن مانتو‌ها با قد بالای زانو هم ممنوع شد

کدام دو گروه یارانه جدید را نگرفتند؟

تعداد جان باختگان حادثه ساختمان متروپل آبادان به ۲۲ نفر رسید