تاریخ انتشار: ۱۳:۲۲ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

۱۰ ستاره قدیمی و ماندگار هالیوود را بشناسید

باز لورمن امسال با یک فیلم زندگینامه ای به هالیوود باز خواهد گشت، فیلم Elvis که در ماه ژوئن اکران می شود اما ژانر زندگینامه ای از دیرباز یکی از محبوب ترین و اصلی ترین ژانرهای هالیوود بوده که باعث شده سینماروها بتوانند نقبی به ذهن و زندگی شخصیت های مختلف تاریخی بزنند.

۱۰ ستاره قدیمی و ماندگار هالیوود را بشناسید

اقتصاد۲۴- در حالی که موزیکال های زندگینامه ای در سال های اخیر بسیار پرطرفدار شده اند این موضوع صحت دارد که برخی از ستارگان دوران قدیم هالیوود می توانند بهترین گزینه برای ساخت فیلم های زندگینامه ای باشند. در دامه این مطلب قصد داریم شما را با برخی از ستارگان و غول های دنیای هالیوود قدیم آشنا کنیم که زندگی ها و عشق هایشان می توانند مبنای خوبی برای ساخت فیلم های زندگینامه ای باشند و این داستان ها خواهند توانست سینماروهای امروزی را سرگرم نمایند.

۱۰- اورسن ولز

۱۰ ستاره قدیمی و ماندگار هالیوود را بشناسید

اورسن ولز هنوز هم یکی از خلاق ترین و متفکرترین کارگردان تاریخ هالیوود به شمار می آید. حتی امروز نیز بسایر از بهترین فیلم های او به سرگرم کردن مخاطبان ادامه می دهند. اما او بارها و بارها نیز نشان داد که به عنوان بازیگر نیز حضور ترسناکی دارد و در نقش های ماندگار بسیاری ظاهر شد. بازیگران کمی وجود ندارند که بتوانند به خوبی نقش او را در سینمای امروزی هالیوود بازی کنند. اما بسیاری بر این باورند که لئوناردو دی کاپریو می تواند بهترین گزینه برای بازی در نقش اورسن ولز باشد و از آنجایی که دی کاپریو بازیگری توانمند و قابل احترام است، بدون شک می تواند عدالت را در این نقش رعایت کند.

۹- مارلون براندو

مارلون براندو

مارلون براندو بدون شک شخصیتی بسیار برجسته در دنیای سینماست که قدرت و اعتبار او بر هالیوود سایه افکنده است، کسی که بازی های قوی او در تئاتر و سینما را می توان تنها با زندگی پرآشوبش مقایسه کرد. بدون شک مارلون براندو یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت فیلمی زندگینامه ای بر اساس زندگی ستارگان هالیوود قدیم است. ماجراجویی های زندگی دوران کودکی و جوانی براندو و همچنین دشواری ها و مشکلاتی که بر سر پروژه های سینمایی ایجاد می کرد که ناشی از حس سرکشی درونی همیشگی این ستاره دنیای سینما بود، او را به گزینه ای بی نقص برای ساخت یک فیلم زندگینامه ای تبدیل می کند. هر بیوگرافی سینمای یکه روی زندگی براندو تمرکز داشته بود، منابع بسیاری برای الهام گرفتن خواهد داشت، با توجه به این که وی مدت طولانی با موفقیت در هالیوود فعال بود.

۸- هدی لامار

هدی لامار

در دوران اوج حرفه اش در هالیوود، هدی لمار یکی از زیباترین و جذاب ترین ستارگان هالیوود به شمار می رفت. او در نقش های بزرگ و شناخته شده بسیاری ایفای نقش کرد که برجسته ترین آن ها بازی در نقش دلیله افسونگر در فیلم Samson and Delilah بر اساس متون دینی مسیحیان بود. بالاتر از آن اینکه هدی لمار یک تکنولوژی رادیویی اختراع کرد که اژدرهای دشمن را دچار خطا می کرد و این تکنولوژی را به ارتش ایالات متحده اهدا کرد. زندگینامه ای از او می تواند بر حرفه او در هالیوود و همچنین اختراعات موفق این ستاره هالیوودی تمرکز داشته باشد و منابع کافی برای ساخت چنین فیلمی نیز وجود دارد.

۷- کلارک گیبل

کلارک گیبل

کلارک گیبل بدون شک یکی از مشهورترین ستارگان هالیوود کلاسیک بود و نماد کامل یک مرد از لحاظ اخلاقی و فیزیکی در دوران خود به شمار می رفت. او در دوران اوجش بت هالیوود بود و شکی وجود ندارد که مانند بسیاری از ستارگان هالیوود در آن زمان، یک زندگی شخصی پرحادثه و دراماتیک با روابط عاشقانه بسیار داشت. اما شکی نیز وجود ندارد که گیبل بیشتر به خاطر ایفای نقش در تعدادی از مهم ترین فیلم های تاریخ سینما از جمله Gone with the Wind شناخته می شود که یکی از بهترین فیلم های حماسی تاریخ هالیوود به شمار می آید.

۶- پل نیومن

ل نیومن

وقتی پل نیومن برای اولین بار در دنیای سینما ظاهر شد، نوع جدیدی از ایده آل های مردانگی را به نمایش گذاشت، ایده آلی که بسیار زمخت و به شکل منحصربفردی زیبا بود. او نه تنها در هالیوود دوران حرفه ای بسیار موفقی را تجربه کرد بلکه در زمینه رانندگی ماشین های مسابقه ای و کارهای بشردوستانه در حوزه حقوق مدنی نیز فعالیت های ماندگاری داشت. همچنین پل نیومن نشان داد که می شود حرفه ای موفقی در هالیوود داشت و همزمان ازدواج پایدار و وفادارانه ای را تجربه کرد. ازدواج چند دهه ای و پایدار او با جوآن وودوارد بدون شک می تواند مبنای ساخت یک فیلم زندگینامه ای تحسین برانگیز، رمانتیک و بسیار زیبا باشد.


بیشتر بخوانید: ۱۰ فیلم برتر تاریخ سینما در مورد شکست عشقی


۵- کریستوفر لی

کریستوفر لی

اگر چه او در اواخر زندگی اش به خاطر بازی در نقش سارومان در فیلم های The Lord of the Rings به شهرت رسید اما کریستوفر لی یکی از متنوع الکارترین ستارگان عصر خود بود و یکی از هیجان انگیزترین زندگی های چهره های هالیوود را تجربه کرد. او دستاوردهای بسیاری داشت و کسی بود که توانست تالکین را از نزدیک دیده و با او صحبت کند. تنها مشکل در ساخت فیلمی زندگینامه ای در مورد کریستوفر لی این است که مشکل است بتوان بازیگری با هیبت و قدرت او پیدا کرد که نقشش را بازی کند.

۴- هامفری بوگارت

هامفری بوگارت

برخی ستارگان هالیوود چنان نمادین و ماندگار هستند که سخت است صنعت سینما را بدون آن ها تصور کرد. هامفری بوگارت که در برخی از ماندگارترین و بهترین فیلم های هالیوود کلاسیک ایفای نقش کرده است یکی از این بازیگران است. علاوه بر این، او به خاطر ازدواجش با لورن باکال نیز شهرت دارد، باکالی که به نوبه خود دوران حرفه ای موفقی را در هالیوود تجربه کرد. بسیاری بر این باورند که بهترین گزینه برای کارگردانی فیلم زندگینامه هامفری بوگارت کسی نیست جز مارتین اسکورسیزی. با توجه به عشق خاص اسکورسیزی به هالیوود کلاسیک، به نظر می رسد او بهترین گزینه برای کارگردانی چنین فیلمی خواهد بود.

۳- باربارا استنویک

باربارا استنویک

باربارا استنویک یکی دیگر از ستارگان زن مشهور هالیوود کلاسیک است. موفقیت او در هالیوود با توجه به شروع فروتنانه اش به عنوان یک یتیم که در کودکی در خانواده های متعددی بزرگ شد، بسیار قابل توجه است. مصمم بودن چهره و اشتیاق او به کار باعث شد که استنویک دوران موفقی در سینما و تلویزیون تجربه کند. او نیز مانند بسیاری دیگر از ستارگان قدیمی هالیوود، زندگی سخت و پرتنشی را تجربه کرد که باعث می شود گزینه بی نقصی برای ساخت یک فیلم زندگینامه ای جذاب باشد.

۲- کلینت ایستوود

کلینت ایستوود

کلینت ایستوود بانی ساخت فیلم های بی نقص و بزرگ بسیاری بوده است، هم در پشت و هم در جلوی دوربین. او همچنین دوره های تاریخی بسیاری را در هالیوود تجربه کرده است و هم در سینما و هم تلویزیون نقش های ماندگاری را بازی کرده است. ایستوود به معنای واقعی کلمه یک افسانه و نماد فراموش نشدنی هالیوود است. هر کسی که بخواهد فیلمی در مورد زندگینامه او بسازد، منابع بسیار زیادی در اختیار دارد، از جمله زندگی شخصی ایستوود و ساخت برخی از فیلم هایی که وی در آن ها ماندگار شده است.

۱- پل لیند

پل لیند

پل لیند همانند بسیاری از بازیگران هم عصر خود دارای یک دوران حرفه ای متنوع بود و هم در سینما و هم تلویزیون فعالیت ماندگاری داشت. لیند موفقیت بزرگ خود را با بازی در مسابقه Hollywood Squares کسب کرد، بازیگر و مجری که شخصیت جذاب و حس شوخ طبعی بسیار بامزه ای داشت. بسیاری می گویند که استیو کارل بهترین گزینه برای ایفای نقش پل لیند در یک فیلم زندگینامه ای است، زیرا کارل نیز یکی از بهترین بازیگران کمدی نسل حاضر است و می تواند گزینه مناسبی برای زنده کردن شخصیت منحصربفرد لیند باشد.

منبع: برترین ها
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

حضور غیرمنتظره یک یاغی در پرسپولیس؟

افزایش ۳ برابری فروش نفت ایران

آخرین قیمت گوشت قرمز در بازار

برای خرید میز تحریر چقدر هزینه کنیم؟

چه بیماری‌هایی در تابستان شایع می‌شود؟

توصیه مهم درباره ریزش مو بعد از کرونا

ستاره جنجالی پرسپولیس فردا تمدید می‌کند؟

معرفی بهترین بازی های دونفره کامپیوتر

علت حضور خاتمی، سیدحسن خمینی، کروبی در منزل ابطحی چه بود؟

مهریه همسر و دختر رییس‌جمهور چقدر است؟

اعتراض عضو شورای شهر تهران به آسیبی که به مجسمه فردوسی زدند+عکس

کاپیتان پرسپولیس رسما از فوتبال خداحافظی کرد

خبر نگران‌کننده رسانه بلژیکی برای استقلال!

برگزاری دور جدید مذاکرات تهران - ریاض

چه بر سر قیمت دلار خواهد آمد؟ / هیجان‌ زودگذر سینگال‌های سیاسی در بازار ارز

پیش ثبت‌نام اربعین آغاز شد

از فردا کدام کالا‌ها ارزان می‌شوند؟

قیمت برخی از انواع ماست در بازار

پرونده سرقت از بانک ملی به کجا رسید؟

خروج پول حقیقی از بازار سهام

دست رد آسمان‌خراش ایرانی به پیشنهاد استقلال

افزایش حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

قیمت انواع تخم مرغ در بازار

مقصر به نتیجه نرسیدن مذاکرات کیست؟

میرکاظمی در مورد افزایش حقوق بازنشستگان چه گفت؟

وریا غفوری در استقلال ماندنی شد؟ + عکس

طوفان گردوخاک در راه ۸ استان کشور!

ترکیه مایل به همکاری آبی با ایران نیست

قیمت خودرو‌های سایپا + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو + جدول

قیمت سکه پارسیان + جدول

قیمت سکه و طلا + جدول

قیمت بیت کوین و رمزارز‌ها + جدول

قیمت دلار، یورو و سایر ارز‌ها + جدول

شناسایی ۷۰ متخلف کنکور در جلسه امتحان!

گفت‌وگوی تلفنی امیر قطر و رئیسی

عذرخواهی جوکر از معلولان و جامعه کم‌توان جسمی