تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

مطلبی که خواهید خواند درباره سلبریتی‌های ایرانی است که لباس‌هایی متفاوت و چشمگیری را در جشنواره‌ها و مراسم رسمی پوشیده اند.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

اقتصاد۲۴- اشتباه نیست که به آن‌ها می‌گویند؛ «ستاره»، چون کارشان درخشیدن است. از دور و نزدیکش فرق نمی‌کند. حتی سال‌ها می‌تواند بگذرد و همچنان در قاب زرد شده عکس‌ها بدرخشند. اما گذشته از چهره و استایل بدنی که با آن به دنیا آمده اند، درخشش‌شان را مدیون بهترین طراحان لباس، مزون ها، استایلیست‌ها هستند. برای همین است که در همه دنیا حتی بیشتر از پرداختن به چهره‌ای که یک ستاره دارد؛ درباره لباس و پوشش و آریش او صحبت به میان می‌آید. انگار که این‌ها از او جدا هستند و ارزش ویژه‌تری دارند.

مطلبی که خواهید خواند درباره سلبریتی‌های ایرانی است که لباس‌هایی متفاوت و چشمگیری را در جشنواره‌ها و مراسم رسمی پوشیده اند.

مهتاب کرامتی و درخشش در کنار نیکول کیدمن

مهتاب کرامتی در کنار نیکول کیدمن

فکر کنید هر بازیگری در کنار نیکول کیدمن قرار بگیرد می‌توانند از درخشش و توجه‌ای که همیشه به خود جلب می‌کرده؛ کم شود. به هر حال نیکول کیدمن است؛ همسر سابق تام کروز؛ بازیگری با آن چهره سرد و یخی با بازی‌های متفاوت که توانسته با اهمیت‌ترین جوایز سینمایی و تلویزیونی را از خودش کند؛ جوایزی از اسکار و بفتا و گلدن گلوب گرفته تا جایزه امی!

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

اما این تصور را مهتاب کرامتی شکست. مهتاب نه تنها از نظر چهره و استایل بدنی فردی خاص است که از نظر پوشش هم همیشه نشان داده؛ می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد. مهتاب و نیکول کیدمن در کنار هم قرار گرفتند و بازیگر ایرانی به اندازه بازیگر استرالیایی- امریکایی شناخته شده با آن لباس طوسی نقره‌ای خاص‌اش درخشید.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

مراسم به افتخار مجموعه جدید «جورجیو آرمانی» طراح سرشناس ایتالیایی بود و مجموعه لباس‌های پاییز و بهاره مربوط به سال ۲۰۱۹ که از آن‌ها رونمایی می‌شد. مهتاب هم مهمان این جشن بود.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

البته مهتاب یکی از بازیگرانی بود که تجربه فعالیت به صورت تخصصی در زمینه پوشاک هم داشت، او حدود ۲۲ سال پیش زمانی که تازه مزون زدن رونق پیدا کره بود؛ در شهرک غرب تهران یک مزون افتتاح کرد که البته در سال ۱۳۹۵ خودش مدیریت آن را کنار گذاشت. به هر حال هر روز در معرض مد و پوشاک بودند، تاثیر زیادی روی استایل بیشتر مواقع اسپورت مهتاب گذاشت.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

برسیم به این لباس که کمتر مشابه آن را در تن مهتاب و در مراسم و جشنوارها دیده بودیم. لباس او در عین سادگی- یک شومیز و شلوار- و نداشتن برش خاص مورد توجه قرار گرفت.سربند آبی-طوسی مهتاب که به شکل کلاه‌های هندی بسته شده بود، دستمال گردنی از همین جنس و کیف طوسی رنگ و شال حریر سفیدی که روی دست انداخته بود به او شکل یک مجسمه از سنگ تراشیده را داده بود.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

کیف کلاچ نقره‌ای و کفش‌هایی نوک تیزی که در قسمت جلو کراس- ضربدری- بودند، تیپی کاملا یک دست و ظرافت برای او ساخته بود که به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف در ایران و مستقیما به دعوت طراح بزرگ، جورجیو آرمانی به این مراسم رفته بود.


سحر دولتشاهی، یاقوتی ساده

سحر دولتشاهی بازیگری را با استایلی ساده و چهره‌ای دوست داشتنی شروع کرد. او از میان اخبار حاشیه‌ای زیادی که همیشه درباره‌اش گفته شده و می‌شود – و البته خودش هیچگاه جوابی به آن‌ها نداد- به دنیای سینما حرفه‌ای‌تر از همیشه نگاه کرد و به سبک پوشش هم راستای با همین تغییرات، اهمیت بیشتری داد، خصوصا در جشن‌ها و مراسم.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

او که به پوشیدن لباس‌های رسمی و مزونی، طرفدارانش را در داخل ایران عادت داده است؛ در جشنواره‌های خارجی هم سعی کرده، پوششی متفاوت داشته باشد که البته بیشتر از آنکه به برند آن‌ها اهمیت بدهد به طراحی های‌شان نگاه داشته است.سحر در جشنواره کن سال ۲۰۱۶ یک پیراهن سبز یاقوتی بلند، اوور سایزِ ساده را با سربند طوسی؛ گوشواره‌های آبشاری بلند با طرح ایرانی و سنگ‌های فیروزه‌ای پوشیده بود.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

او به دلیل مدل پیراهن و رنگ‌اش که اصولا هر فردی را – به دلیل گشادی که دارد- کوتاه‌تر نشان می‌دهد؛ یک کفش پاشنه بلند جیر به همان رنگ پوشده بود. لباس سحر جشنواره کن خیلی مورد توجه دوست دارانش قرار نگرفت.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

حتی خودش در مصاحبه های‌اش به شوخی‌هایی که با این لباس شده بود اشاره کرد: ««منظورتان آن شوخی‌هایی است که در فضای مجازی درباره کاهو و پرده اتاق و…؟ ساختند (می خندد) خب من در آن حوزه هم ریسک پذیرم! وقتی با طراح لباسم حرف می‌زدیم به نتایجی رسیدیم که من نمی‌توانم این فکرها را زیرنویس کنم! خیلی انتخاب خوبی به نظر می‌رسد ولی وقتی واکنش‌های عمومی در این ابعاد و این حجم گسترده را دیدم، برایم تعجب برانگیز بود. من همیشه فکر می‌کنم سلبریتی‌ها وقتی با این شوخی‌ها مواجه می‌شوند اولش تعجب می‌کنند و بعد می‌خندند. برای من هم اولش خنده دار و بامزه بود، ولی وقتی این حجم واکنش را دیدم؛ تعجب کردم. خب یک لباس است دیگر. چرا این قدر خشمگین هستید، به خانواده شما که توهین نکرده ام. این همه حرف نامربوط لازم نبود!»

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

سحر اما او در جشنواره بین المللی فیلم دبی ۲۰۱۷ پوششی داشت که هرچند کمتر دیده شد اما خاص‌تر از کن بود. سحر در دبی، که البته یکی از اعضای هیئت داوران این جشنواره بود؛ به غیر از یک پیراهن آبی نفتی که در عکس می‌بینید؛ پوشش رسمی‌تر با رنگی محافظه کاراته داشت.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

پیراهنی نیم کلوش، با کت کوتاه و همچنان اکسسوری‌های بزرگ مورد علاقه سحر (گوشواره برنجی)، گردنبند بافت که همگون با پارچه مدل بافت لباسش بود، پوشش او را می‌ساخت.سحر همچنین با گردنبد، دستبند، کیف و کفش‌هایی که در تم‌های رنگی همدیگر بود؛ چرخشی متعادل و یک دست را در تصویری که دیگران از او می‌دیدند، ساخته بود. جزییاتی که توی چشم فرو نمی‌رفتند و برای دیدن‌شان دقت لازم بود.


سیمن، خوش تیپ با لباس‌های زرد قناری

ما عادت داریم به اشتباه تنها به آدم‌های نزدیک خود و زمانی نه چندان دور نگاه کنیم، اما اگر کمی از این زاویه دید فاصله بگیریم؛ حتما بازیگرانی را خواهیم دید که در سال‌های اخیر و خیلی پیش از این‌ها که تا این حد توجه به لباس و مد و خصوصا استایل شخصی جلب شود؛ درخشان و زیبا و مهمتر از همه شاید «متفاوت» ظاهر می‌شدند.یکی از این افراد سیمین معتمد آریا بود که گاه با لباس های‌اش کار هم دست خودش می‌داد و ممنوع التصویر هم می‌شد.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

فاطمه معتمدآریا بازیگر ایرانی در مراسم جوایز آسیا پاسیفیک اسکرین یک مانتوی بلند با خط نستعلیق که شعری از مولانا بود؛ به تن داشت. یک سمت مانتو هم الهام گرفته از نقاشی مینیاتوری بود.جنس این مدل مانتو ساتن‌های ابریشمی است که هم لطافت دارد و هم شق و رق می‌ایستد. البته این تنها مانتو از این مدل نبود که سیمین معتمد آریا می‌پوشید و چندین بار دیگر هم با این پوشش در جشنواره‌ها حاضر شده است.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

او در جشنواره ونیز چهار سال پیش، زمانی که هنوز شلوارهایی با طرح گلدار مد نشده بود، یک شلوار گلدار زمین مشکی با بلوز مشکی پوشیده بود و روپوشی ابایی سبز حریر روی دوش های‌اش انداخته بود.معتمد آرا که بیشتر وقت‌ها کفش‌های جلو باز با پاشنه‌ای نسبتا کوتاه می‌پوشید، در این جشنواره هم این استایل خود را تکرار کرده بود.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

این خانم بازیگر ایرانی و البته بین المللی که برای جشنواره‌های زیادی از او دعوت می‌شود؛ در اختتامیه جشنواره ونیز یک لباس سبز زمردی با جنس مخمل پوشیده بود که بسیار شبیه لباس‌های قدیمی بود که در موزه‌ها می‌بینیم با لبه‌های کار شده و نقره ای. لباس‌هایی که با آن‌ها زربفت می‌گفتند.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

لباس‌های زرد و لیمویی هم که خیلی‌ها ریسک نمی‌کنند تا بپوشند؛ از لباس‌های محبوب او است و بارها با این رنگ در جشنواره‌ها و مراسم بوده و درخشیده.


لیلا حاتمی، بازیگری در تونل تاریخی

نمی‌توان از لباس‌ها و استایل خاص بازیگران حرف زد و از لیلا نگفت. او که در بسیاری از جشنواره‌ها و مراسم بین المللی حضور دارد؛ همیشه لباس‌های خاصی را برای این مراسم در نظر می‌گیرد. اما اگر بخواهیم از خاص ترین‌های آن‌ها بگوییم؛ جشنواره کن ۲۰۱۴ بود که نه به عنوان بازیگر که در سمت یکی از داوارن بین المللی حاضر شده بود.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

او در این رویداد بزرگ، لباسی با قدمت ۱۸۰ساله را پوشیده بود. طراح لباس او مهرنوش شاه حسینی بود. معماری که تقریبا نزدیک به ۳۰ سال است کار طراحی لباس می‌کند و عناصر معماری را وارد لباس های‌اش می‌کند.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

او درباره لباس لیلا در جشنواره کن که حرفش را زدیم؛ گفته بود؛ این کت ودامن به خانواده‌ی سنتی ما تعلق دارد و تا به امروز فقط یک بار از آن استفاده شده و پس از آن در صندوقچه‌ی شخصی و خانوادگی‌مان نگهداری می‌شد، مادرم فقط به خاطر ارادتی که به «لیلا حاتمی» و خانواده‌ی او دارد، حاضر شد این لباس را در اختیار ما قرار دهد.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

یکی دیگر از لباس‌های لیلا که مورد توجه بود و یکی از زیباترین استایل‌ها را داشت، و به انتخاب «مرکز ورلدفشن ترندز» جزو ده لباس برتر شد پیراهن پیراهن دو تیکه سفید و مشکی‌اش بود. با دامن بلند و آهار دار که در یک سمت آن با یک گل بزرگ قرمز با تک برگی سبز زده شده بود.

زیباترین لباس‌های بازیگران زن ایرانی

خلاصه این که می‌نوانیم به بسیاری از لباس‌های و استایل‌های خاص بازیگران خانم ایران اشاره کنیم که در عین اینکه باید موارد زیادی را رعایت کنند و بازهم مورد نقد قرار بگیرند اما همچنان درخشان هستند و می‌شود ساعت‌ها درباره لباس های‌شان حرف زد.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

رستم قاسمی اعلام کرد: بازرس ویژه وزارت راه آزاد شد

رئیس دانشگاه شریف:مسئولان امنیتی قبول کردند کسانی که خطای جدی داشته اند، براساس پروتکل‌های دانشگاه به وضعیت آن‌ها رسیدگی شود

مصاحبه ضرغامی با خبرنگار صداوسیما سوژه شد

پیکر نیکا شاکرمی به خاک سپرده شد

شوک به استقلالی‌ها؛ مصدومیت آرمان رمضانی جدی است؟

بیانیه سید حسن خمینی درباره اعتراضات

سعیدی امام جمعه قم: دشمنان در آشوب‌های اخیر، خود در پشت پرده بودند

سخنگوی وزارت علوم: آماری از دانشجویان بازداشتی و زخمی شب گذشته شریف نداریم

توافق برای انتقال منابع ارزی آزاد شده ایران از کره به یک کشور همسایه

پایان رویاپردازی؛ خداحافظی دو بازیکن با تیم ملی

استوری تازه علی کریمی درباره شعار‌های معترضان

واکنش فردوسی‌پور به اتفاقات دانشگاه شریف

مزایده فروش ویلا‌های منتسب به ریاست جمهوری در قشم

توجه به دانش و ورزش حرفه‌ای از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد انزلی است

گزارشی از درگیری‌های ۱۰ مهرماه در دانشگاه شریف

رئیس قوه قضاییه: اعتراض پذیرفتنی است / پرونده دستگیرشده‌ها سریعتر تکمیل شود

از دست رفتن ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار ردیف شغلی بر اثر قطعی اینترنت

روزنامه تندرو اصولگرا: حوادث تلخ هفته‌های اخیر ، امکان تعامل جامعه با دولت را کاهش داده و حتی مسدود کرد

آشوب‌های خیابانی فشار تحریم را بر مردم ایران بیشتر می‌کند

شعار‌های دانشجویان مجوزی برای ورود به دانشگاه نیست؛ کسی حق خشونت ندارد/ حمله به دانشگاه محکوم است ولو به اسم دفاع از دین و ولایت باشد

علی حدادی: خانواده مهسا امینی حاضر به شرکت در جلسات مجلس نشده‌اند

فیلم/ وعده رئیس قوه قضائیه برای گرفتن انتقام شهدای حوادث اخیر کشور

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری

درگذشت دختر جوان دل ما را هم سوزاند/ ایجاد اغتشاش برنامه ریزی شده بود

توضیح صالح‌آبادی درباره دلار‌های آزاد شده ایران

علت توقف مذاکرات وین چیست؟

شرط وکیل خانواده مهسا امینی برای پذیرش نظریه پزشکی قانونی

اوضاع دریاچه ارومیه بحرانی است

جهش قیمت‌ها در بازار خودرو

جمهوری اسلامی: برفرض که جوان‌های در خیابان را زدیم و بستیم، آیا چاره کار این است؟

حرف‌های جنجالی یحیی گل‌محمدی درباره بازیکنان پرسپولیس

رونمایی از محصول جدید ایران خودرو

اسکایپ تمام تماس‌ها به شماره‌های ایران را رایگان کرد

تشریح محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات پیش‌رو

رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید

بازی بزرگ روسیه و اروپا در زمین انرژی خلیج فارس/ آیا ایران می‌تواند به بازی صادرات گاز بازگردد؟

خبر جدید از تهدید به بمب‌گذاری در پرواز ماهان