تاریخ انتشار: ۱۸:۰۵ - ۰۳ مهر ۱۴۰۱

مزایای رتبه‌بندی برای کدام بازنشستگان لحاظ می‌شود؟

افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه‌بندی) به بعد به‌افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند، از مزایای رتبه‌بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار و احکام بازنشستگی آنان برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

رتبه‌بندی بازنشستگان

اقتصاد۲۴- طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تجارب فرهنگیان و بهره‌مندی کامل از مزایای رتبه‌بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحد‌های آموزشی و در پست‌های آموزشی با درنظر گرفتن شرایط و ضوابط مربوط، بلامانع است.

در بخشنامه‌ای که ماه گذشته، عباس نجار رئیس مرکز منابع انسانی و امور اداری به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرده آمده است:

پیرو بخشنامه ۲۴ اسفند ۹۸ و با عنایت به بند «الف» ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند کارمند خود را با حداقل ۳۰ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیرتخصصی و ۳۵ سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بعد از ۳۰ سال بازنشسته کنند، لذا مراتب ذیل جهت اقدام مقتضی ابلاغ می‌شود.

حقوق بازنشستگی فرهنگیان چگونه محاسبه می‌شود؟

۲-به استناد ماده ۷۸ قانون استخدام کشوری، میزان حقوق بازنشستگی عبارت است از؛ میانگین حقوق و مزایای مشمول کسور دو سال آخر خدمت مستخدم که به ازای هرسال خدمت مازاد بر ۳۰ سال نیز ۲.۵ درصد به حقوق بازنشستگی افزوده می‌شود؛ لذا به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تجارب همکاران و بهره‌مندی کامل از مزایای رتبه‌بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحد‌های آموزشی و در پست‌های آموزشی حسب تشخیص و موافقت در کمیته راهبری توسعه مدیریت استان و با در نظر گرفتن شاخص‌ها و ضوابط متعددی از جمله نیاز و ضرورت استان، کارایی، عملکرد و توانایی فرد، عدم وجود مازاد نیرو در رشته شغلی موردنظر و ... بلامانع است.

مزایای رتبه‌بندی برای کدام گروه از بازنشستگان لحاظ می‌شود؟

۲- افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه‌بندی) به بعد به‌افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند، از مزایای رتبه‌بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار و احکام بازنشستگی آنان برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

استمرار خدمت کارکنان مشاغل اداری امکان‌پذیر نیست

٣- به استناد بخشنامه ۲۵ آذر ۹۸ سازمان اداری و استخدامی کشور، استمرار خدمت کارمندان شاغل در مشاغل اداری، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و پایین‌تر در مشاغل تخصصی و غیرتخصصی با ۳۰ سال سابقه خدمت دولتی و با هر سنی و نیز دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر با ۳۰ سال سابقه خدمت دولتی در صورت تقاضای ذی‌نفع و ۳۵ سال سابقه خدمت دولتی و با هر سنی کمافی‌السابق امکان‌پذیر نیست، لذا از هرگونه مکاتبه در خصوص استمرار خدمت کارکنان مشاغل اداری (دارای پست مصوب سازمانی) خودداری کنید.

۴- لازم به یادآوری است از صدور ابلاغ بازنشستگی به تاریخ سی و یکم در شش‌ماهه اول سال خودداری شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

سن بازنشستگی افزایش می‌یابد؟

توضیح عشقی درخصوص استعفای خود از سازمان بورس

قیمت لیر ترکیه امروز + جزئیات

آیا آب در تهران جیره‌بندی خواهد شد؟

مبلغ و زمان واریز سود سهام عدالت مشخص شد

کشف حجاب خواننده خوش صدای ایرانی + عکس

چهارشنبه تعطیل می‌شود؟

فیلم/ مرگ ناگهانی روی آنتن زنده

آخرین وضعیت هوای تهران در روز سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

انتظار برای افزایش گرانی‌ها با رشد پایه پولی و تغییر تورم ماهانه

مهم‌ترین فرصت تیم ملی فوتبال ایران برای تاریخ‌سازی

قصه ادامه دار درگیری باج‌گیر‌ها و دستفروش‌ها در همین حوالی

تامین اراضی برای ساخت مسکن ملی

دست خالی دولت سیزدهم برای بودجه ۱۴۰۲

آژیر قرمز بی آبی سد‌های تهران

شهریما مکانی برای مشارکت جامعه محلی قشم و ۱۵ استان کشور

متقاضیان خرید آپارتمان‌های قدیمی چه کسانی هستند

زنان پا‌ به‌ رکاب شدند

پیش بینی بورس امروز ۸ آذر

بلیت تماشای مسابقه ایران و امریکا در سینما چقدر است؟

افشاگری علی کریمی درباره سفر مهران مدیری به دبی

توقف خدمات‌رسانی به متقاضیان مسکن مهر