تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱

تفاوت پرداخت یار با پرداخت ساز چیست؟

شرکت‌های پرداخت‌یار که از نام آن مشخص است، یک یاری‌دهنده در خدمات پرداخت به شمار می‌آیند. طبق مستندات پرداخت یار بانک مرکزی، پرداخت یارها به عنوان یک شخص حقوقی شناخته می‌شوند که بر اساس قرارداد و تفاهم‌نامه منعقده با شرکت شاپرک فعالیت دارند.

اقتصاد۲۴-با توجه به وضعیت اقتصادی امروزی، احتمالا شما هم می‌خواهید برای خودتان کسب‌وکاری راه بیندازید. در این صورت حتما با پرداخت‌های آنلاین و شرکت پرداخت یاری آشنا خواهید شد. شرکت‌هایی که به عنوان واسط ارائه‌دهندگان خدمات پرداختی، یعنی شرکت‌های psp و پذیرنده‌ها قرار می‌گیرند و درگاه پرداخت اینترنتی ارائه می‌دهند. این شرکت‌ها مزایا و فعالیت‌های خاص خود را دارند که زیر نظر بانک مرکزی و سامانه شاپرک فعالیت می‌کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی

پرداخت یار کیست؟

شرکت‌های پرداخت‌یار که از نام آن مشخص است، یک یاری‌دهنده در خدمات پرداخت به شمار می‌آیند. طبق مستندات پرداخت یار بانک مرکزی، پرداخت یارها به عنوان یک شخص حقوقی شناخته می‌شوند که بر اساس قرارداد و تفاهم‌نامه منعقده با شرکت شاپرک فعالیت دارند. هدف اصلی این شرکت‌ها، ارائه درگاه پرداخت اینترنتی و نظارت آن بر عملکردهای پذیرنده‌های پشتیبانی‌شده است. پرداخت‌یارها با ارائه ساده تر و آسان تر درگاه پرداخت به کسب و کارهای اینترنتی، به آنها کمک می‌کنند تا هرچه سریعتر بتوانند فروشگاه اینترنتی خود را به درگاه پرداخت اینترنتی مجهز کرده و فروش اینترنتی خود را آغاز کنند.شرکت‌های رسمی و دارای مجوزی مانند زرین‌پال، از جمله شرکت‌های معتبر در این زمینه هستند.

پرداخت ساز چیست ؟

به طور خلاصه سیستم پرداخت ساز امکان انتقال وجه از طریق کارت به کارت را برای کاربران فراهم می‌کند.این روش انتقال وجه به خصوص برای کسب و کارهای مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی مفید است که بتوانند بدون نیاز به وب‌سایت فروشگاهی، نقل و انتقالات مالی خود را در بستر اینترنت انجام دهند هر چند پرداخت یارها مانند زرین پال با ارائه لینک پرداخت (زرین لینک) این مشکل را برای فروشگاه هایی که در بستر شبکه اجتماعی فعالیت می کنند برطرف کرده اند.اپلیکشن‌های مربوط به انتقال وجه به روش کارت به کارت نمونه‌ای از پرداخت‌سازها هستند. در این نوع انتقال وجه، ابزار پذیرش متعلق به یکی از بانک‌های مبدا یا مقصد تراکنش انتقال وجه خواهد بود. در عین‌ حال شبکه‌ی سراسری شاپرک نیز با تمهیدات کافی، نقش ناظر شبکه‌ی پرداخت را بازی می‌کند‌.

برتری پرداخت یارها نسبت به پرداخت سازها چیست؟

احتمالا تا الان با فعالیت کلی پرداخت یارها  آشنا شده و می‌توانید در سایت شاپرک لیست پرداخت یارهایی که دارای مجوز هستند را مشاهده کنید. اما اگر بخواهید از برتری پرداخت یارها نسبت به پرداخت ساز‌ها اطلاعات کسب کنید، موارد ذکر شده در زیر می‌تواند شما را راهنمایی کند.

  • پرداخت یارها به سازماندهی بهتر درگاه پرداخت اینترنتی کمک می‌کنند.
  •   جلوگیری از سواستفاده و تخلف در وبسایت های مختلف
  •  دریافت درصد سود کمتر روی کارمزد، از تراکنش پذیرنده‌ها در برابر خدمات ارائه‌شده
  •  نظارت بهتر بر روی لیست سیاه فروشندگان اینترنتی
  • ارائه کد پذیرندگی برای هر کدام از پذیرنده های درگاه پرداخت اینترنتی 
  •  نظارت دقیق‌تر شاپرک بر روی درگاه پرداخت اینترنتی واسط
  • برخورداری از بخشی با عنوان شناسایی و تایید هویت پذیرندگان

منظور از پذیرنده کلیه افراد و کسب و کارهایی است که دارای درگاه پرداخت ثبت شده هستند.

پرداخت ساز با پرداخت یار چه تفاوتی دارد؟

در حالت کلی پرداخت سازها اپلیکیشن‌هایی همانند آپ هستند که به افراد و کاربران، خدمات پرداختی از جمله انجام انتقال وجه به‌صورت کارت به کارت را ارائه می‌کنند. در این روش از پرداخت، نیازی به انجام اقداماتی خاص و ارائه مدارک نیست و تمامی افراد که دارای کارت‌های بانکی هستند، می‌توانند از آن استفاده کنند. 

اما پرداخت یار مختص به آن دسته از افرادی است که قصد دارند درگاه پرداختی به نام خود یا کسب و کارشان داشته باشند و برای دریافت آن باید مجوزهای مورد نیاز را از بانک مرکزی و سامانه شاپرک دریافت کنند.

درگاه بانک

معرفی درگاه پرداخت اینترنتی زرین پال

درگاه پرداخت زرین‌پال با بیش از ۱۲ سال سابقه فعالیت،یکی از بهترین و مطمئن‌ترین انتخاب ها برای کسب‌و‌کار‌های آنلاین است. زرین پال اولین پرداخت یار پیشگام کشور است که هواره سعی می‌کند تا با توجه به نیاز کاربران و به‌کارگیری روش های جدید پرداخت، سرویس‌های مختلفی به کسب ‌و‌کارهای اینترنتی ارائه کند.

مزایای درگاه پرداخت زرین پال

از مزایای این درگاه پرداخت می‌توان به مواردی مثل امنیت، اعتبار، سوئیچینگ هوشمند (مسیردهی هوشمند) پنل مدیریتی پیشرفته و غیره اشاره کرد. زرین پال همینطور در کنار ارائه خدمات درگاه پرداخت، سرویس های ویژه دیگری نیز مانند: تسهیم فردایی، تسویه پیش از موعد، زرین لینک، پرداخت شناسه دار، استرداد وجه، دریافت شماره شبا و... به کسب و کارها ارائه می دهد که در ادامه به توضیح چند مورد از آن ها می‌پردازیم:

درگاه پرداخت بدون قطعی

درگاه پرداخت زرین ‌پال، با اتصال همزمان به درگاه‌های متنوع و معتبر بانکی و رصد همزمان تراکنش های موفق، کاربران را به سریع‌ترین و مطمئن‌ترین درگاه بانکی منتقل می‌کند تا درصد تراکنش‌های موفق خریداران به بالاترین میزان برسد. پنل مدیریتی زرین پال، امکان مدیریت و نظارت بر تراکنش‌های مالی فروشگاه های اینترنتی را نیز به‌راحتی امکان‌پذیر می‌کند و با پیاده‌سازی و اجراکردن راهکارهایی هوشمندانه، باعث افزایش درصد تراکنش‌های موفق و سود بیشتر می‌شود.

امکان پرداخت در شبکه های اجتماعی 

با توجه به افزایش فروشگاه های مبتنی بر شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام وجود راهکار امن تر و مطمئن تری به جز انتقال وجه به روش کارت به کارت امری ضروری محسوب میشود. این قابلیت به وسیله لینک پرداخت زرین لینک در اختیار کاربران قرار میگیرد. خریداران می‌توانند با کلیک بر روی این لینک پرداخت به راحتی وجه مورد نظر خود را از طریق درگاه پرداخت انتقال دهند. زرین لینک با مدیریت فرایند فروش با روشی هوشمندانه و سریع، باعث افزایش فروش محصولات و خدمات از طریق شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت می‌شود.

پرداخت شناسه‌دار: پرداخت مبالغ بالای 50 میلیون تومان

با توجه به محدودیت‌های درگاه پرداخت اینترنتی در پرداخت مبالغ بالای 50 میلیون تومان، پرداخت شناسه دار میتواند برای کسب و کارهایی باشد که محصولات باارزشی مانند طلا و جواهر و.. میفروشند راه حل مناسبی باشد.

تسهیم فردایی

امکان واریز وجه به حساب شرکای تجاری و ذی نفعان از طریق پنل کاربری زرین پال، یکی از امکانات جدید زرین پال برای کاربران است که به آنها کمک میکند تا بتوانند به صورت مستقیم موجودی قابل برداشت خود را به حساب سایر افراد واریز کنند.

استرداد وجه

بازگردانی مبلغ سفارشات لغو شده یا واریزی های اشتباه خریداران به کمک سرویس استرداد وجه به آسانی قابل انجام است.

دریافت شماره شبا

در صورتی که کاربران برای دریافت شماره شبا خود از طریق کارت بانکی یا شماره حساب نیاز به مرجع قابل اعتمادی داشته باشند می توانند از طریق صفحه دریافت شماره شبا در زرین پال به راحتی شماره شبای خود را دریافت کنند.

تسویه پیش از موعد (تسویه آنی)

سریع ترین زمان تسویه حساب در درگاه های پرداخت با استفاده از سرویس تسویه آنی زرین‌پال میسر می شود. با استفاده از این سرویس، صاحبان کسب و کارها می‌توانند مبلغ قابل تسویه پنل کاربری که از تراکنش ها و فروش محصولات فروشگاه اینترنتی به دست آمده است را به صورت آنی و لحظه ای تسویه و در حساب بانکی خود دریافت کنند.

کلام آخر

اگر مایل به ایجاد یک کسب‌وکار جدید هستید و به دنبال روش مناسب و امنی برای دریافت مبلغ به صورت اینترنتی از خریداران هستید، می‌توانید به درگاه بانکی زرین پال مراجعه کرده و با خیال راحت با آن‌ها همکاری کنید. هم‌چنین اگر سوال دیگری درباره این مسائل داشتید، می‌توانید از کارشناسان سایت پرس‌و‌جو کنید و در اسرع وقت به جواب برسید.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/ اجرای اختصاصی و زنده آرون افشار برای علی دایی

شکست آذرپیرا در برابر حریف آمریکایی

مقایسه مصرف سالانه گوشت مردم جیبوتی با ایران

فیلم/ در مراسم تشریفات انتقال پیکر عضو سفارت آذربایجان چه گذشت؟

دلایل افزایش قیمت موز

توقف برنامه انگلیس علیه سپاه

طرح مجازات افراد برای اظهارنظر مختص افرادی مانند علی کریمی است

مدال طلای سوادکوهی در تورنمنت کشتی کرواسی

پیشنهاد مجلس برای افزایش حقوق کارمندان

ادامه نگرانی‌ها درمورد مصوبه مولدسازی

سفر به مشهد میلیونی شد

جدول/ استقلال در جمع مدعیان باقی ماند

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده می‌‌شود

گوشت برای از ما بهتران

صدرعاملی: امیدوارم محمد رسول‌اف و جعفر پناهی هر چه زودتر آزاد شوند

آیت‌الله نوری همدانی: اختصاص دو سوم سهم امام به زلزله زدگان خوی مجاز است

رفع مشکل جایگاه‌های سی‌ان‌جی

فیلم/ سیلی ساپینتو زیر گوش مامور امنیتی در کرمان

دردسر آبی‌ها به دلیل حکم استراماچونی و پادوانی

معرفی کتاب کار عمیق

ترکیه سفیران ۹ کشور را احضار کرد

غیبت سرمربی مس در نشست خبری بازی با استقلال

انتقاد همتی به عقب ماندگی ایران از ترکیه

واکنش نماینده قم به مسمومیت دانش‌آموزان در این شهر

کارشناسی داوری دیدار مس کرمان - استقلال

برخی پلتفرم‌ها رفع فیلتر می‌شوند

فیلم/ کتک‌کاری ساپینتو با کادرفنی مس کرمان

فیلم/ رئیسی: در حقوق کارگر کم نگذارید