تاریخ انتشار: ۲۳:۳۰ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱

عید امسال، چطور ارزان و کم هزینه سفر کنیم؟

با نزدیک شدن به عید نوروز بازار سفر‌های نوروزی با هزینه‌های بالا بسیار داغ شده است اگر می‌خواهید در این ایام سفری ارزان و خوب داشته باشید به این نکات توجه کنید.

راهنمای کامل سفر ارزان و لذت بخش عید امسال

اقتصاد۲۴- در آستانه عید نوروز بسیاری از افراد دلشان می خواهد به سفر روند و اندکی از شهر و دیار خود دور شوند و از تعطیلات نوروزی استفاده نمایند . مسافرت رفتن خرج دارد و هزینه رفت و برگشت , غذا , جای استراحت و... اندک نخواهد شد.

 

اگر قصد مسافرت در تعطیلات عید را دارید و می خواهید خستگی روحی و جسمی خود را از تن بیرون ببرید ، بهتر است برنامه ریزی کرده و با روش هایی آسان هزینه سفر را کمتر کنید.

چگونه هزینه های سفر را کاهش دهیم؟

برای کاهش هزینه سفر در این مکان اقامت کنید

قبل از سفر برنامه ریزی کنید و اطلاعاتی قبل از سفر درباره مکانی که می خواهید به آنجا بروید ، فراهم کنید. قبل از سفر بررسی کنید که آیا مقصد مسافرت شما هتل ، مسافرخانه یا حتی محل های اسکان عمومی مثل مدارس ارزان قیمت دارد یا خیر.

برای ارزان شدن هزینه سفرتان می توانید در محل های اسکان عمومی یا مسافرخانه ای تمیز اقامت کنید . قبل از سفر لازم است همراه خود ، زیرانداز و پتوی سبک ، پماد مخصوص نیش حشرات و پشه بند برای کودکان خود همراهتان ببرید.

چادر بزنید

اگر هوا در منطق های که به آن می روید خوب باشد می توانید در چادر اقامت کنید پس یک چادر همراه کافی است تا بتوانید در عرض 10 دقیقه در هر شهر و دیاری که خواستید، اقامتگاه داشته باشید. اگر قرار است شب را در چادرتان به سر ببرید، حتما محلی را برای چادر زدن انتخاب کنید که امن باشد.

هواشناس باشید

قبل از رفتن به منطقه ای که قصد سفر به آنجا را دارید ، دمای هوای آنجا را در نظر بگیرید تا غافلگیر نشوید و لباس مناسب همراه خود ببرید . پس اگر می خواهید به جنوب ایران بروید لباس خنک و اگر می خواهید به مناطق شمالی روید ، لباس گرم همراه خود ببرید تا لازم نباشد دوباره هزینه اضافی برای خرید لباس بپردازید.

محلی را انتخاب کنید که خلوت تر باشد

اگر به مناطقی مانند شیراز ، اصفهان و... روید که در تعطیلات نوروزی شلوغ و پر از توریست هستند ، هزینه سفرتان بالاتر خواهد رفت زیرا در این نقاط قیمت مواد غذایی ، هتل و... بیشتر از مناطق خلوت است . پس بهتر است شهری یا روستای خوش آب و هوا و خلوتی را انتخاب کنید تا از آرامش آن لذت ببرید و با بودجه محدود به دیدن محل هایی که کمتر شناخته شده هستند، بروید.

موقعیت خود را بشناسید

اگر کارمند یا بازنشسته شرکت دولتی و یا خصوصی هستید ، ممکن است محل کار و صنف شما با شرکت ها و هتل های سراسر کشور قرارداد داشته باشد بنابراین برای کاهش هزینه سفرتان می توانید از این مکان ها استفاده کنید . همچنین اگر از آشنایان شما کسی در محلی که مسافرت رفته اید ، زندگی می کند ، می توانید به منزل او بروید.

وسایل لازم را با خودتان ببرید

اقلام مورد نیاز خود را بنویسید و آنها را قبل از سفر تهیه کنید و وسایلی را که در خانه دارید با خود به سفر ببرید تا در آنجا به خرج نیفتید . داروها، دستگاه فشارسنج، تست قندخون، وسایل بچه ها ، دمپایی، حتی کبریت و… از وسایل مورد نیازی هستند که بهتر است با خود ببرید تا لازم نباشد کل شهر را به خاطر یک وسیله بگردید و در آخر آن را با قیمت بالاتری بخرید.

از سالم بودن وسایلتان اطمینان یابید

اگر وسایلتان در مسافرت خراب شود ، ناگزیر هستید که هزینه زیادی برای درست کردن وسایلتان در نظر بگیرید پس برای جلوگیری از مخارج زیاد ، قبل از سفر از سالم بودن هر وسیله ای مانند ماشین ، فلاسک چای ، دوربین، سالم بودن چمدان ها و قفل چمدان و هر چه با آن سروکار دارید ، اطمینان یابید.

از کارت شناسایی های کاربردی استفاده کنید

قبل از سفر کارت شناسایی مثل کارت فرهنگیان، پزشکان، کارمندان، بازنشستگان و دانش آموزی را با خود به همراه ببرید تا بتوانید برای بازدید از موزه ها ، برخی مسافرخانه ها از آنها استفاده کنید و تخفیف بگیرید. اینگونه هزینه سفرتان کاهش می یابد.

غذا نخرید

برای کاهش هزینه سفرتان مجبور نیستید که همیشه برای غذا خوردن به رستوران گرانقیمت بروید بلکه می توانید در رستورانی غذا بخورید که کیفیت غذایش مطلوب است اما قیمت آن ارزان تر است.

حتی می توانید غذای آماده ای تهیه کنید و در دل طبیعت غذای خود را بخورید . خرید کنسرو، همراه داشتن بیسکویت، کیک، پنیر، آب جوش و دم کردن چای، کشمش و… می تواند هزینه شما را بسیار پایین بیاورد.

خودتان آشپزی کنید

می توانید آشپزی را به گردن آقایان بیندازید . مثلا می توانید مواد جوجه کباب را آماده کنید و باقی کارها را به آقایان بسپارید تا شما را به صرف جوجه کباب دعوت کنند.

همچنین می توانید اگر قصد مسافرت با ماشین شخصی یا اتوبوس دارید قبل از سفر مقداری غذا به اندازه خود و خانواده تهیه کرده و در طول مسیر، استفاده از غذاهای رستوران و خرید تنقلات در مجتمع های بین راهی را کاهش دهید.

میان وعده را از سوپرمارکت ها تهیه کنید

به جای سرزدن به کافه ها و پاتوق ها، میان وعده ها را از سوپرمارکت ها تهیه کنید تا در هزینه شما صرفه جویی شود.

زیادی سوغاتی نخرید

از خرید سوغاتی اضافی خودداری کنید . شما برخی از هزینه های خود را حذف کرده اید تا به سفر آیید پس درست نیست در آخر سفر وسایلی را به عنوان سوغاتی بخرید که در شهر خودتان در کیفیت مطلوب نیز پیدا می شود.

از مزایای لحظه آخر استفاده کنید

از خدماتی که لحظه آخر ارائه می شود نهایت استفاده را بکنید تا هزینه سفرتان کاهش یابد . اتاق خالی هتل که امشب خالی است یا صندلی هواپیمایی که امشب پرواز دارد نمی تواند برای روز بعد عرضه شود، قیمت کمتری دارند.

هزینه حمل و نقل را کمتر کنید

اگرمی خواهید هزینه سفرتان کاهش یابد ، به جای بردن خودرو شخصی به مسافرت با اتوبوس یا قطار به سفر بروید ، به خصوص اگر دو نفر هستید زیرا ممکن است خودرو شما به خرج افتد و شما را در راه بگذارد.

اگر چند نفر هستید ، به جای بردن چند خودرو با خود همگی با یک ماشین به مسافرت بروید و پول بنزین و دیگر مخارج را بین خودتان تقسیم کنید. همچنین رفتن به مسافرت با یک ماشین ایمنی بیشتری دارد . اگر تعدادتان بالاست برای کاهش هزینه سفر می توانید ، یک ون کرایه کنید و با آن به سفر بروید تاهم از سفر لذت بیشتری ببرید و هم خستگی رانندگی را متحمل نشوید.

قیمت بلیط ها را مقایسه کنید

قبل از خرید بلیط به سایت های مختلف سر بزنید و لیست قیمت ها را با توجه به خدمات ارائه دهنده مقایسه کنید. برای داشتن سفر کم هزینه از برخی خدمات اضافه چشم پوشی کنید و بلیط ارزان خریداری کنید.

از پیام های تبلیغاتی استفاده کنید

در سایت های مربوط به تورهای مسافرتی ثبت نام کرده و از آخرین قیمت ها و پیشنهادات فوق العاده آنها با خبر شوید . این موسسات آخرین قیمت خود را برای شما ارسال می کنند.

از مزایای تلفن هوشمند استفاده کنید

برای کاهش هزینه مسافرت می توانید از تلفن هوشمند نیز بهره بگیرید . اینگونه که همه برنامه های مرتبط با سفر مانند راهنمای سفر، نقشه ها، بهترین مسیرهای ممکن برای رسیدن به مکان های مشهور را روی تلفن همراه نصب کنید تا مسیرتان را گم نکنید تا زمان و پول و بنزینتان هدر رود.

از امکانات رایگان استفاده کنید.

برخی موسسات تفریحی در بعضی از روزهای ماه یا سال خدمات رایگان ارائه می کنند. پس در مسافرت از این امکانات استفاده کنید تا هزینه سفرتان کاهش یابد مثلا اگر در روزی خاص ورود به اماکنی همچون موزه یا باغ وحش ها رایگان اعلام شود ، در این روزها از این جاها دیدن کنید.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

قیمت ماهی امروز + جدول

قیمت خودرو‌های مدیران خودرو امروز

صفحه اول روزنامه‌های سیاسی امروز

قیمت لیر ترکیه امروز در بازار + جزئیات

پیش‌بینی هواشناسی تهران و ایران امروز /جدول

قیمت پلی استیشن و ایکس باکس امروز + جدول

قیمت دینار عراق امروز در بازار + جزئیات

وضعیت هواشناسی امروز

قیمت سکه و طلا امروز شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ + جدول

خیال‌های شوم باکو و ترکیه؛ نقشه مخوف این دو همسایه علیه ایران

عدم افزایش حقوق کارگران ، استراتژی دولت سیزدهم است/ این افتخار نیست مردم را فقیرتر کنیم تا نشان دهیم در کاهش تورم موفق شده‌ایم

قیمت خودرو‌های سایپا امروز شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ + جدول

قیمت دلار و یورو امروز شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ + جدول

فیلم/ فرار بیش از یکصد هزار ارمنی ساکن قره‌باغ

فیلم/ به جای تجمع به روناک یونسی کمک مالی کنید!

فیلم / جمیله علم الهدی: همسر رهبری بانوی اول هستند

فیلم/ آخرین گل زنده‌یاد هادی نوروزی با لباس پرسپولیس

کاهش ۵۰ میلیونی قیمت این خودرو در روز‌های گذشته

پیش‌‌بینی بورس فردا یک‌شنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

آگهی فروش آپارتمان به بهانه مهاجرت

فیلم/ ویدیویی دیده نشده از عروسی مرگبار در عراق

پیام رهبر انقلاب درپی درگذشت شیخ محمدرضا رضوان‌طلب

تیم فوتبال امید ایران‌ به نیمه نهایی هم نرسید

جزئیات تازه از واردات خودروی دست دوم

فیلم/ چمن ورزشگاه آزادی وصله پینه شد!

فردوس کاویانی درگذشت

کشف جدید دانشمندان: قرص جایگزین ورزش‌های سنگین و مفید شد

فیلم/ دکتر عقاب بازداشت شد

شرایط فروش بلیت دیدار پرسپولیس مقابل الدحیل

فیلم/ وزیر صمت: من وزیر التماسم و هیچ اختیاری ندارم!

عکس/ استایل جذاب بازیگر زخم‌کاری در جشن حافظ

جزئیات تازه از پرونده نیلوفر حامدی و الهه محمدی

جوان‌ترین و سالمندترین استان‌های ایران کدامند؟

اطلاعیه جدید درباره تعلیق محسن برهانی از دانشگاه تهران

تردد موتور سیکلت‌ها در آزادراه تهران - شمال ممنوع شد

عکس/ تصویری از فرزندان رهبر انقلاب و حدادعادل

فیلم/ تاج پاسخگوی خبرنگاران نشد

پلتفرم فضولی در زندگی خصوصی مردم

حقوق‌های نجومی قانونی می‌شود؟

عکس‌/ واکنش نیمار به وضعیت چمن ورزشگاه آزادی

پیش بینی بورس فردا ۱۰ مهر ۱۴۰۲

افزایش آلودگی هوا باعث بروز این بیماری می شود

چرا به فصل پاییز علاقه داریم؟

هر آنچه باید درباره اعتماد به نفس بدانید

فیلم/ رونمایی مارک زاکربرگ از عینک هوشمند ری بن متا

دستگیری دزد بدشانسی که موقع دزدی خوابش برد!

افزایش سودآوری و جلب رضایت سهامداران باید در اولویت برنامه‌های شرکت باشد