تاریخ انتشار: ۱۳:۲۷ - ۰۱ مهر ۱۴۰۲

آنچه در مورد خرید جواهرات طلا باید بدانید

چکیده : در این مقاله نکاتی را عنوان می کنیم که رعایت این نکات سبب می‌شود که شما با دانش و اطلاعات سراغ خرید جواهرات بروید و تجربه‌ای خوشایند از خرید طلا داشته باشید. و در ادامه سایت طلا و جواهر زر را به عنوان مرجعی برای خرید طلا و جواهر معرفی می کنیم.

جواهرات طلا

اقتصاد۲۴-  انگشتر طلا زنانه و دیگر زیورآلات یا جواهرات مردانه و زنانه کالاهایی فریبنده و زیبا هستند که قرن‌های متوالی توجه مردم را به سمت خود جلب کرده‌اند. زیبایی و ارزش طلا آن را به انتخابی عالی برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. جواهرات و مصنوعات طلا محبوبیت زیادی دارند و با طرح‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. تنوع بالای طلا و جواهر سبب می‌شود که خریداری محصول مناسب دشوار باشد و امکان فریب خوردن توسط کلاهبرداران وجود داشته باشد. در ادامه نکاتی درباره خرید انواع مصنوعات طلا مطرح می‌کنیم تا شما بتوانید از این نکات برای خرید زیورآلاتی باکیفیت و اصیل استفاده کنید.

بررسی نرخ خرید طلا در بازار

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید که مهم‌ترین نکته برای خرید انواع زیورآلات طلا مانند حلقه نامزدی طلا به‌شمار می‌رود، قیمت طلا است. شما نباید انتظار داشته باشید که زیورآلات و جواهرات با قیمت پایه طلا به فروش برسند؛ زیرا موارد مختلفی مانند اجرت ساخت، سود فروشنده و ... روی قیمت خرید مصنوعات طلا اثر می‌گذارند. بهتر است بدانید قیمت طلا دو بار در روز (صبح و عصر) به‌روز می‌شود؛ بنابراین قدم اول پیش از اقدام به خرید انواع طلا و جواهر، بررسی نرخ آنلاین طلا است.

نحوه محاسبه قیمت زیورآلات طلا

نحوه قیمت‌گذاری انواع مصنوعات طلا و انگشتر مردانه طلا متفاوت است و باتوجه‌به تفاوت‌هایی که میان روش‌های ساخت زیور وجود دارد، تعیین می‌شود. قیمت طلا با این روش محاسبه می‌شود که اجرت ساخت زیور با سود فروشنده که حداکثر 7 درصد است، جمع می‌شود. اجرت ساخت یک زیور طلا می‌توان تا 20 درصد از قیمت محصول تعیین شود و این هزینه به نوع طراحی و ساخت طلا بستگی دارد. مجموع اجرت و سود فروشنده با قیمت پایه طلا جمع می‌شود تا قیمت نهایی زیور طلا به دست بیاید.‌ برای محاسبه قیمت پایه طلا باید وزن زیور را در قیمت لحظه‌ای طلا (طلای 18 عیار) ضرب کنید. فرمول زیر نحوه محاسبه قیمت طلا را به شما نشان می‌دهد.

قیمت طلا = وزن زیور × قیمت لحظه‌ای طلا ۱۸ عیار + سود فروشنده تا سقف 7 درصد+ اجرت ساخت تا سقف 20 درصد

روش محاسبه قیمت زیورآلات جواهر

تعیین قیمت جواهر اندکی متفاوت با طلا است و به‌طورمعمول در صورت هم‌وزن بودن دو قطعه طلا و جواهر، نمونه جواهر قیمت بالاتری خواهد داشت. برای محاسبه قیمت زیورآلات جواهر باید اجرت ساخت و سود فروشنده را جمع ببندید. اجرت ساخت جواهرات نیز می‌تواند تا 20 درصد از قیمت محصول را شامل شود و در بیشتر موارد شامل قیمت جواهر قرارگرفته روی زیور نیز خواهد بود. در فروش جواهرات فروشندگان می‌توانند سودی بالاتر دریافت کنند و سود فروش نیز تا سقف 20 درصد قابل‌تعیین خواهد بود. برای به دست آوردن وزن پایه طلای این محصولات باید وزن قطعه را در قیمت روز طلا ضرب کنید. فرمول زیر را برای محاسبه قیمت انگشتر طلا زنانه یا مردانه استفاده کنید.

قیمت جواهر = وزن زیور × قیمت لحظه‌ای طلا ۱۸ عیار + سود فروشنده تا سقف 20 درصد + اجرت ساخت تا سقف 20 درصد + قیمت جواهر (اگر در اجرت ساخت محاسبه نشده است)


بیشتر بخوانید:  آیا سرمایه گذاری با پول کم امکان پذیر است؟


چک کردن خلوص و عیار طلا

عیار واژه‌ای است که برای تعیین مقدار خلوص طلا مورداستفاده قرار می‌گیرد. بیشترین خلوص به طلای 24 عیار تعلق دارد. طلای 24 عیار بسیار نرم و منعطف است؛ به همین دلیل در ساخت زیورآلات کاربرد ندارد و تنها برای ساخت شمش‌ها و سکه‌های طلا مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای ساخت انواع زیورآلات طلا و جواهر یا حلقه نامزدی طلا از طلای 18 عیار یا طلاهایی با عیار کمتر استفاده می‌شود.

طلای 18 عیار مناسب‌ترین طلا برای ساخت زیورآلات و جواهرات زنانه و مردانه است؛ زیرا در کنار داشتن خلوص بالا، شکل‌پذیری مناسبی دارد. در طلای 18 عیار 70 درصد از کل پایه زیور (18 واحد از 24 واحد) را طلا و تنها 30 درصد (6 واحد از 24 واحد) را دیگر فلزاتی مانند مس تشکیل می‌دهد. به بیانی ساده‌تر درصورتی‌که یک انگشتر طلا زنانه 18 عیار با وزن 100 گرم را خریداری کنید، 75 گرم طلا و 25 گرم از دیگر فلزات را دارید.

بااینکه طلای 18 عیار کمترین میزان ناخالصی را دارد و از نرمی و شکل‌پذیری مناسبی برخوردار است؛ ولی برخی سازندگان طلا و جواهر از طلایی با عیار پایین‌تر برای ساخت انگشتر مردانه طلا یا دیگر زیورآلات مردانه و زنانه استفاده می‌کنند. هر چه میزان ناخالصی بیشتر باشد، ظاهر طلا و جواهر کدرتر خواهد بود؛ همین‌طور احتمال حساسیت‌زا بودن زیور بیشتر می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق باید زیورآلات مردانه و زنانه را از فروشگاهی معتبر خریداری کنید که از عیار محصولات آن اطمینان دارید. سایت طلا و جواهر زر زیورآلات را از طلای 18 عیار و با کمترین میزان ناخالصی تولید می‌کند.

اصالت طلا و کدهای درج‌شده روی آن

جواهرات طلا

روی طلاهای ساخته‌شده کدهایی درج می‌شوند که نشان‌دهنده اصالت کالا است. برخی از اعداد حک‌شده روی طلا شهر محل ساخت زیور را نشان می‌دهند. بعضی دیگر تعیین‌کننده عیار طلای استفاده‌شده برای ساخت مصنوعات طلا هستند و در آخر تعدادی از حروف حکاکی‌شده روی زیورآلات نشان می‌دهند که آیا زیور از طلا ساخته شده است یا فقط روکشی از طلا دارد. اگر روی حلقه نامزدی طلا یا سایر زیورآلاتی که خریداری کرده‌اید، هیچ حکاکی وجود نداشته باشد، زیور خریداری‌شده اصل و طلا نیست.

فاکتور خرید محصول و جزئیات درج‌شده در آن

درخواست فاکتور خرید انگشتر طلا زنانه و مردانه حقایق زیادی را برای شما آشکار می‌کند. در فاکتور باید قیمت طلای پایه، میزان سود فروشنده و میزان اجرت ساخت درج شود. مالیات هزینه دیگری است که هنگام خرید زیورآلات طلا باید بپردازید و میزان آن 5 درصد از قیمت زیور خواهد بود که در فاکتور نوشته می‌شود. در برخی شرایط امکان دارد شما در فاکتور هزینه مالیات را مشاهده نکنید و سود فروشنده را بالاتر از میزان مجاز ببینید. در این شرایط مالیات خرید انگشتر زنانه یا انگشتر مردانه طلا روی سود فروشنده کشیده شده است و بعد توسط فروشنده پرداخت می‌شود.

جواهرات طلا

سخن پایانی

در این مقاله نکاتی را مطرح کردیم که به شما برای خرید انواع زیورآلات طلا و جواهر کمک می‌کند. رعایت این نکات سبب می‌شود که شما با دانش و اطلاعات سراغ خرید جواهرات بروید و تجربه‌ای خوشایند از خرید طلا داشته باشید. در کنار رعایت این نکات شما باید خرید اینترنتی طلا و جواهر را از فروشگاهی معتبر و شناخته‌شده انجام دهید. سایت طلا و جواهر زر شناسنامه کسب‌وکار دارد و شما خریداران ارجمند می‌توانید تمامی اطلاعات لازم را روی سایت این مجموعه مشاهده کنید. نماد تجارت الکترونیک، آدرس مجموعه، شماره‌های تماس، سوابق عملکرد و نظرات مشتریان روی سایت زر قابل‌مشاهده هستند و به شما کمک می‌کنند که به فروشگاه اینترنتی زر اعتماد کنید.

سایت فروشگاه اینترنتی طلا و جواهرات زر انواع زیورآلات زنانه و مردانه را طراحی و تولید می‌کند. جواهرات تولیدشده در مجموعه زر دارای طراحی‌های خاص و منحصربه‌فردی هستند که در دیگر مجموعه‌ها نمی‌توانید نمونه‌هایی با این زیبایی و کیفیت پیدا کنید. این جواهرات و زیورآلات طلا تضمین اصالت و کیفیت دارند؛ همین‌طور امکان سفارشی‌سازی کردن آن‌ها نیز وجود دارد. در سایت طلا و جواهر زر امکان تغییر وزن زیورآلات و کاهش قیمت آن‌ها فراهم است و این تغییر وزن بدون ایجاد تغییر در ظاهر محصول خواهد بود. برای مشاهده محصولات زر به سایت این مجموعه به آدرس zar.ir مراجعه کنید؛ همین‌طور برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خدمات زر می‌توانید با شماره‌ همراه ۰۹۱۲۱۵۹۸۴۱۹ و ۰۹۱۲۲۱۵۷۵۵۹ یا شماره‌ ثابت 88641503-021 تماس بگیرید.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

قیمت ساعت اپل، سامسونگ و شیائومی امروز + جدول

قیمت انواع ماشین بی ام و در بازار امروز + جدول

قیمت سکه و طلا امروز سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ + جدول

صفحه اول روزنامه‌های سیاسی امروز

قیمت انواع گوشی موبایل اپل امروز + جدول

قیمت لیر ترکیه امروز در بازار + جزئیات

پیش‌بینی هواشناسی تهران و ایران امروز /جدول

قیمت دینار عراق امروز در بازار + جزئیات

وضعیت هواشناسی امروز

قیمت انواع زعفران + جدول

قیمت انواع لپ تاپ اچ پی HP امروز + جدول

قیمت خودرو‌های میتسوبیشی اوتلندر، لنسر و میراژ در بازار امروز + جدول

قیمت سکه و طلا امروز چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ + جدول

قیمت خودرو‌های سایپا امروز سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ + جدول

قیمت دلار و یورو امروز سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ + جدول

هوای تبریز در وضعیت ناسالم

پیش‌بینی بورس فردا چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲

عکس/ کنایه رضا رشیدپور به صحبت‌های اخیر زاکانی در خصوص مسکن

قیمت دلار و یورو امروز چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ + جدول

خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

هافبک استقلال از شرایطش شاکی شد

برانکو جانشین یحیی در پرسپولیس می‌شود؟

جدیدترین قیمت خرید خانه در شرق تهران + جدول

اشتیاق عجیب خودروسازان به تولید وانت! +عکس

خبر مهم نماینده مجلس درباره افزایش حقوق کارگران

فیلم/ تصاویر باورنکردنی از غزه قبل و بعد از جنگ

جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان

میزان افزایش حداقل حقوق کارمندان مشخص شد

هزینه اجاره ۶ خانه فوق لوکس تهران + جدول

فیلم/ از اولین اسکناس طلا در دبی رونمایی شد!

قیمت جدید تخم‌مرغ در بازار+ جدول

فیلم/ ورزش کردن به سبک بهنوش طباطبایی

اولین عکس از امیر تتلو پس از ورود به ایران

توقف انتشار اطلاعات شهروندان در مانیتور مترو مشهد

از انحصار و رانت تا تلاطم ارزی، نتیجه فساد چای گیت/ فساد دبش در جهان بی سابقه است/ بازارها در قبضه رانت خواران و انحصارگرایان

پدر ۷۰ ساله پسر جوانش را کشت و قطعه قطعه کرد!

تداوم وضعیت نارنجی آلودگی هوا در تهران

عکس خاتمی و ظریف در صحن مجلس

امیر تتلو وارد ایران شد

وعده پیش‌بینی‌پذیر شدن نرخ ارز

شکایت زاکانی از انتشار دهندگان خبر در مورد زندگی شخصی اش

فیلم/کاهش فرزند آوری در کره شمالی اشک اون را در آورد!

اجرای حکم ۱۵ سال حبس برای محمد رستمی صفا ابربدهکار بانکی

فیلم/ زندگی در دمای منفی ۵۰ درجه!

حضور ۵۰ میلیون ایرانی در بازار سرمایه

رشد ۲۰ درصدی بیت کوین در یک ماه

اخراج مهاجران افغانستان از پاکستان؛ طالبان با ردمرز‌های تازه چه خواهد کرد؟

ماجرای ۹۰۰ وام ازدواج انتخاباتی؛ آیا نهاد‌های نظارتی به این نوع تخلفات ورود خواهند کرد؟

سرنوشت تلخ درختان در ۵۰ سال اخیر؛ ماجرای قطع درختان در پارک جنگلی چیتگر چه بود؟

فیلم/ سقوط عمدی یوتیوبر آمریکایی از هواپیما برای جذب فالوور!

تناقض بین گفتار و رفتار دولت و مجلس درباره وحدت؛ تعارفات قالیباف و رئیسی در کنار زد و خورد رسانه‌ای!

طلای جهانی روی ریل افزایش قیمت

قیمت نفت در پایین‌ترین رکورد ۵ ماهه ایستاد

فیلم/ واگذاری خودروسازی به بخش خصوصی

۱۲ نفر به دلیل انتشار فیلم رقص در رشت دستگیر شدند

تکاپوی سکه برای افزایش قیمت

فیلم/این دختر جوان قصاب کارشناسی ارشد شیمی دارد!

نوسان محدود دلار ادامه دارد

بازار قطعات یدکی مونتاژی‌ها نرمال است؟

قیمت انواع لپ تاپ اچ پی HP

قیمت گوشی اپل + جدول

راه طلا از سکه جدا شد

سبزپوشی شاخص‌ بورس ادامه دارد؟

قیمت خودرو‌های بی ام و امروز + جدول

قیمت دینار عراق امروز + جزئیات

قیمت لیر ترکیه امروز + جزئیات

قیمت خودرو‌های سایپا + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو + جدول

قیمت سکه پارسیان + جدول

افزایش ۲۱ برابری درآمد مالیات‌ها در ۱۲ سال اخیر