تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

اختلال در سامانه دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی

نمرات امتحانات نهایی در تعیین سرنوشت دانش‌آموزان برای قبولی در دانشگاه تاثیر قطعی ۵۰ درصدی دارد که نشان از اهمیت این آزمون‌ها است، اما اختلال در سامانه دریافت کارت ورود به جلسه نشان داد برخلاف دانش‌آموزان که برای این آزمون اماده بودند وزارت آموزش و پرورش آماده برگزاری این آزمون‌های مهم نبود.

امتحانات نهایی

اقتصاد۲۴-درست در سال‌هایی که نمرات امتحانات نهایی برای ورود دانش‌آموزان به دانشگاه‌ها تاثیر زیادی دارد حالا همین امتحانات تبدیل به چالش جدیدی برای آن‌ها شده است، یک‌بار سروصدای تقلب از آن شنیده می‌شود یک‌بار دیگر هم اگر خبری از شایعه و لو رفتن سوالات نیست اختلال در دریافت کارت‌های ورود به جلسه این آزمون‌ها را به حاشیه می‌کشد.

سهم مدرسه در قبولی دانشگاه

یک روز‌هایی که روش سنجش و پذیرش دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه‌ها همان تاثیر صد درصدی کنکور بود خیلی‌ها نقد می‌کردند فشار و استرس آزمون زیاد است و حتی به مدد کلاس‌های تقویتی کنکور ممکن است دست دانش‌آموزان نمونه از رسیدن به رشته‌های پرتقاضا کوتاه شود، چراکه اگر آن‌ها توان مالی لازم برای شرکت در کلاس‌های آماده‌سازی کنکور را نداشته باشند از مهارت‌های تست زدن محرم می‌شوند. همین نقد‌ها سبب شد تا بعد از سال‌ها روش سنجش و پذیرش دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه‌ها تغییر کند، حالا قرار بود نمرات و معدل امتحانات نهایی تاثیر قطعی برای قبولی آن‌ها در دانشگاه داشته باشد، تاثیری که در سال قبل از ۴۰ درصد شروع شد، و قرار است به ۶۰ درصد هم برسد، اما امسال این تاثیر قطعی روی عدد ۵۰ درصد ایستاده است، یعنی ۵۰ درصد معدل و نمرات امتحانات نهایی در قبولی دانشگاه سهم دارد و ۵۰ درصد مابقی به آزمون سراسری می‌رسد، تا مجموع این دو آزمون تکلیف دانش‌آموزان قبولی در دانشگاه را مشخص کند.

سردرگمی دانش‌آموزان قبل از امتحانات نهایی

تغییر روش سنجش و پذیرش دانش‌آموزان در دانشگاه در کنار موافقین مخالفینی هم داشت، یکی از دلایل این گروه برای مخالفت افزایش استرس و نگرانی دانش‌آموزان است آن‌ها معتقدند اگر در سال‌های قبل دانش‌آموزان فقط در سال کنکور با فشار سنگین مطالعه کتاب‌های درسی و کنکوری سروکار داشتند، اما حالا این فشار درسی حداقل در سه سال تحصیلی دهم یازدهم و دوازدهم ادامه دارد که سبب فرسایشی شدن وضعیت مطالعه و افزایش نگرانی‌ها و استرس ازمون می‌شود. حالا در کنار این استرس‌ها امسال یک اتفاق دیگر هم افتاد، کارت‌های ورود به جلسه آزمون نهایی درست در روز‌هایی که باید به دست دانش‌آموزان می‌رسید سامانه انتشار آن با اختلال مواجه شد تا دانش‌اموزان درست چند روز قبل از شروع آزمون‌های نهایی سردرگم شوند.

اختلال در سامانه دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی

از کارت ورود به جلسه خبری نیست با شناسنامه سر جلسه بروید

درحالی‌که دانش‌آموزان دهم یازدهم و دوازدهم روز‌های ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت آزمون داشتند، اما همچنان خبری از کارت‌های ورد به جلسه نبود، در همین خصوص آموزش و پرورش روز ۲۷ اردیبهشت اعلام کرد: صدور کارت امتحانات نهایی دانش آموزان هم‌اکنون به دلیل مشکل فنی سامانه امکان‌پذیر نیست، دانش آموزان از ساعت ۱۸ به بعد برای دریافت کارت ورود به جلسه به سامانه مراجعه کنند.

یک روز بعد آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای نوشت: با تمهیدات اتخاذ شده تمامی داوطلبان کارت ورود به جلسه خود را دریافت و هیچ داوطلبی از آزمون محروم نخواهد ماند، دریافت کارت ورود به جلسه تا یک ساعت قبل از آزمون امکان پذیر است، لذا تمامی شرکت کنندگان با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده، در جلسه آزمون حضور خواهند یافت.


بیشتر بخوانید:برنامه جدید امتحانات پایه ششم و نهم


با این وجود همچنان تعدادی از دانش‌آموزان موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشدند، روز ۲۹ اردیبهشت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای وضعیت دانش‌آموزانی که موفق به دریافت کارت امتحانات نهایی نشدند را تعیین و اعلام کرد: دانش‌آموزانی که موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشده‌اند، از طریق مدرسه محل تحصیل خود از آدرس حوزه آزمون خود مطلع خواهند شد. بدیهی است این گروه از دانش آموزان صرفاً با ارائه شناسنامه می‌توانند در جلسه آزمون حضور یابند.

اختلال در سامانه دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی

تغییر تاریخ امتحانات به‌دلیل اختلال در سامانه دریافت کارت ورود به جلسه

اختلال در سامانه دریافت کارت‌های ورد به جلسه آنقدر طولانی شد که بالاخره آموزش و پرورش تصمیم گرفت زمان برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان در روز‌های یکشنبه و دوشنبه ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت را به تاخیر بیاندازد، آن‌ه در اطلاعیه‌ای نوشتند: برای اجرای مطلوب امتحانات نهایی، از ابتدای سال جاری برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفت، اما فرآیند دریافت کارت ورود به جلسه در سامانه با مشکل روبه‌رو شد. ضمن پوزش از یکایک دانش آموزان و اولیاء گرامی آن‌ها زمان آزمون اول پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم از ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت به شرح زیر تغییر می‌کند و زمان و ساعت همه امتحانات دیگر، مطابقِ تقویم اعلامیِ قبلی خواهد بود.

به جای الگو عبرت می‌شویم

تاخیر در برگزاری امتحانات آن هم برای صادر نشدن کارت‌های ورد به جلسه سبب شد برخی به وزارت آموزش و پرورش واکنش نشان دهند، سید منصور موسوی، کارشناس آموزش و پرورش در یادداشتی نوشت: همزمان با آغاز امتحانات نهایی برخی از پایه‌های تحصیلی، کارت ورود به آزمون دانش‌آموزان در تارنمای مای‌مدیو my medu قرار داده شده است؛ با اینحال سامانه مذکور پاسخگوی مراجعه پرتعداد کاربران نبوده است. بسیاری از دانش‌آموزان با پاسخ‌های منفی از این سامانه مواجه شده‌اند و اضطراب کارت ورود به جلسه آزمون به اضطراب آزمون افزوده شده است. از سوی دیگر برخی از فعالیت‌های مربوط به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه‌نهم و مشاوران و دبیران‌شان از طریق همین سامانه قابل انجام است. اختلال در سامانه مذکور، انجام مواردی همچون تکمیل فرم نظرخواهی دانش‌آموزان و دبیران و مشاوران را نیز مختل نموده است. تنها چند روز پس از سخنان رضامراد صحرایی در خصوص الگو شدن برای سایر جوامع جهان، بروز چنین افتضاحی در مجموعه‌ی تحت مدیریت ایشان، اشاره بر این نکته دارد که با همین فرمان به الگویی برای عبرت سایرین مبدل شویم.

اختلال در سامانه دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی

برنامه جدید آزمون‌های نهایی اعلام شد

با این وجود سانحه هوایی منجر به شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و تیم همراه او، سبب شد آزمون نهایی دانش‌آموزان از هفته آینده شروع شود. قبل‌تر سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان طبق برنامه از پیش تعیین شده خبر داد، اما بلافاصله معاون اجرایی رئیس‌جمهور اعلام کرد: با هماهنگی وزیر آموزش‌وپرورش همۀ امتحانات دانش‌آموزان از سه‌شنبه تا پایان هفته لغو شد. زمان برگزاری آزمون‌های جایگزین توسط آموزش‌وپرورش اعلام می‌شود.

درهمین‌باره علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: علی‌رغم برنامه‌ریزی اولیه برای استمرار امتحانات نهایی، به‌منظور رعایت حال دانش‌آموزان، والدین و جامعه فرهنگیان، امتحانات نهایی تا پنجشنبه برگزار نخواهد شد. زمان بعدی آزمون‌های لغو شده اعلام خواهد شد. چهارشنبه نیز در سراسر کشور تعطیل عمومی است.

محسن زارعی، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزشی وزارت آموزش و پرورش ضمن عرض تسلیت شهادت آیت الله رئیسی و همراهان گرانقدر ایشان و نظر به اعلام ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت مقام شامخ شهدای خدمت مبنی بر لغو همه امتحانات دانش‌آموزان تا پایان هفته جاری، برنامه جدید امتحانات نهایی را اعلام کرد.

به گفته زارعی تقویم جدید آزمون‌های نهایی دوره متوسطه دوم مدارس به شرح زیر است:

اختلال در سامانه دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی

اختلال در سامانه دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی

اختلال در سامانه دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی

منبع: خبر آنلاین
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

صفحه اول روزنامه‌های سیاسی امروز

پیش‌بینی هواشناسی تهران و ایران امروز + جدول

قیمت لیر ترکیه امروز در بازار + جزئیات

وضعیت هواشناسی امروز

قیمت دینار عراق امروز در بازار + جزئیات

عکس/تصویری از عراقچی در کنار ظریف و پزشکیان در حال اقامه نماز

قیمت تبلت اپل امروز + جدول

قیمت سکه و طلا امروز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

قیمت انواع زعفران + جدول

قیمت خودرو‌های سایپا امروز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

تیپ مجلسی شبنم قلی‌خانی در یک کنسرت + فیلم

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

قیمت دلار و یورو امروز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

عکس/ ظریف به یاری پزشکیان آمد

عکس/طعنه حسام‌الدین آشنا به زاکانی: اینکه با پول خودمان به خودمان وام بدهند افتخار نیست

عکس/دفتر رهبری نقل‌‌قول‌های زاکانی را تکذیب کرد!

اینفوگرافی/ حرف‌های داغ نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری درمرحله سوم مناظره

پست عاشقانه فرشته حسینی برای نوید محمدزاده

عکس/ مسعود پزشکیان قبل از مناظره!

عکس/ پاسخ فعال حوزه انرژی به ایده تخیلی سعید جلیلی

خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

عکس/تفریح مهدی پاکدل و همسرش در کافه وریا غفوری

زاکانی فقط یک چیز‌هایی از اقتصاد شنیده و متوجه نیست/ با مدیریت سنتی می‌خواهند یک جامعه صنعتی را اداره کنند!

فیلم/تصمیم سخت برای بنزین!

فیلم/قالیباف مجددا از اموال و دارایی هایش برای مردم نگفت!

این علائم روی پوست یعنی کلسترول‌تان بالاست

 معاوضه اکانت همستر کامبت با اتوبوس‌های اسکانیا!

فیلم/ قالیباف: همۀ فرزندانم در ایران‌اند و در تهران زندگی می‌کنند

فیلم/ دختر قالیباف: ماجرای سیسمونی دروغ بود

پس لرزه‌های اظهارات پزشکیان و ظریف در میزگرد سیاسی

محسن پورقاسمی به خاک سپرده شد

تصاویر پُربازدید از پوشش متفاوت زنان حامیِ جلیلی

واکنش معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور به اظهارات ظریف

علی جنتی: رقابت اصلی در انتخابات بین پزشکیان و قالیباف است

عکسی از مسعود پزشکیان و دخترش در یک همایش بزرگ

عکس/موبایل پرحاشیه زاکانی در مناظره اول

محمدعلی بهمنی از بیمارستان مرخص شد

عکس/بنر تبلیغاتی زاکانی در تهران با استفاده از امکانات شهرداری؟

عکس/ هشدار مهدی رحمتی به مخاطب خاص

عکس/بالاخره پزشکیان با کت‌و‌شلوار جلوی دوربین ظاهر شد

آکسیوس: آمریکا و اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران گفتگو می‌کنند

عکس / بهروز افخمی در مستند انتخاباتی سعید جلیلی

عکسی از تیپ و پوشش متفاوت قالیباف بعد از مناظره اول

عکس/ظریف تصویر نمودارهایش را منتشر کرد

عکس/ آشنا اینگونه از ۸ دقیقه شورانگیز ظریف تجلیل کرد

اولین توئیت ظریف بعد از نطق طوفانی در میزگرد سیاسی پزشکیان

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

پیش بینی قیمت دلار فردا چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

استقلال به دنبال ستاره سابق پرسپولیس!

چطور مبلغ قبض برق خود را پیش بینی کنیم؟

جاساز عجیب تریاک در بدن دو قاچاقچی

عکس/ رونالدو معرفت برای هوادار را معنا کرد

وقوع زمین‌لرزه ۵ ریشتری در کاشمر استان خراسان رضوی/ تا کنون ۴ نفر فوت و ۱۲۰ تن مصدوم شدند

فیلم/ کنایه جالب کارشناس نزدیک به جلیلی به پزشکیان

چگونه مناسب‌ترین روش سرمایه‌گذاری را انتخاب کنیم؟

فیلم/ در سه سال دولت رئیسی چند تحریم اضافه شد؟

فیلم / ۹ دقیقه طلایی ظریف در صداوسیما

حرف های ضد و نقیض یک متهم به قتل در دادگاه

عکس/ زاکانی با هزینه شخصی تبلیغات انجام می‌دهد؟!

فیلم/ زخم کاری ظریف به جلیلی و زاکانی در ۵ دقیقه

فیلم/ ظریف:اسلام مخالفتی با صلح ندارد

فیلم/قطع میکروفون فواد ایزدی به دلیل رعایت قانون در میزگرد

شاسی‌بلند تیگو ۸ به بازار عرضه می‌شود؟

فیلم/ظریف: قدرت به معنای قدرت نظامی نیست

فیلم/ پزشکیان خطاب به ایزدی: برجام اگر بد بود چرا دولت شهید رئیسی آن را پاره نکرد؟

فیلم/اولین تصاویر از خسارات زلزله در کاشمر

فیلم/ پزشکیان: دست از دعوا و اختلاف برداریم

تیپ مجلسی شبنم قلی‌خانی در یک کنسرت + فیلم

فیلم/ پزشکیان: قرار است تا ابد با آمریکا دعوا کنیم ؟

فیلم/ پزشکیان: از بخوربخور‌های تحریم برخی از آقازاده‌ها زندگی اشرافی تهیه کرده‌اند

فیلم/ آیا پزشکیان دولت سوم روحانی است؟