تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۱۰ تير ۱۳۹۹

واکنش قلعه‌نویی به شایعه بازگشتش به استقلال

امیر قلعه‌نویی سرمربی سپاهان در مورد شرایط تیمش و کمپین بازگشتی که هواداران استقلال برایش شکل داده‌اند صحبت کرد.
واکنش قلعه‌نویی به شایعه بازگشتش به استقلال
اقتصاد۲۴- امیر قلعه‌نویی در خصوص برتری تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: ابتدا جا دارد بار دیگر بابت وضعیت موجود و بیماری که گریبان جامعه را گرفته ابراز تاسف کنم و امیدوارم هرچه زودتر شرایط به روال عادی برگردد و از کادر درمان هم مثل همیشه به خاطر فداکاری مخلصانه و بی چشمداشتشان ممنونم. از طریق رسانه شما هم که رسانه کارگری است خسته نباشید به کارگران عزیز می‌گویم که چرخ محرک جامعه هستند و با سخت‌ترین شرایط کار و زندگی‌شان را جلو می‌برند. در مورد بازی باید بگویم که بعد از حدود ۱۰۰ روز تعطیلی و آن اتفاقاتی که قبل از تعطیلی مسابقات برای ما رقم خورد این بازی و ۳ امتیازش برای ما حائز اهمیت بود. شرایط جدول کمی پیچیده شده و ما نیاز داشتیم که با دست پر از زمین خارج شویم و خدا را شاکرم که با انجام یک بازی خوب بعد از تعطیلی طولانی مدت توانستیم ۳ امتیاز مهم از تیم خوب گل گهر با مربی خوبش مجید جلالی، پیروز شویم و حتی به آن‌ها موقعیت ۳۰-۴۰ درصد هم ندادیم.

وی افزود: گل‌گهر از زمانی که مجید جلالی هدایتش را بر عهده گرفته اگر بررسی کنید می‌بینید که چقدر تیم خوبی است و در هر بازی مدعی گرفتن امتیاز محسوب می‌شود. آن‌ها یک بازی خوب و تاکتیکی و با برنامه‌ای ارائه دادند و فضا‌ها را خیلی سریع با ایجاد لایه دفاعی برای ما می‌بستند و با عملکرد خوب بازیکنان که از همه آن‌ها تشکر می‌کنم توانستیم پیروز شویم. چند اشکال در تیم ما وجود داشت که یکی از آن‌ها از دست دادن موقعیت‌ها بود و باید روی آن بیشتر کار کنیم. در کل از تک تک بچه‌ها تشکر می‌کنم و ۳ امتیاز مهم به دست آوردیم.

سرمربی سپاهان در مورد عدم حضور تماشاگران در نقش جهان هم گفت: فوتبال به تماشاگرانش زنده است و بدون حضور آن‌ها هیچ معنی و مفهومی ندارد و جای تماشاگران خوب ما هم در بازی با گل‌گهر خالی بود، ولی این را بگویم که اگرچه نبودند، ولی حضورشان و حمایتشان را پشت خودمان احساس کردیم و بعد از بازی هم به سمت جایگاه آن‌ها رفتیم و مثل زمانی که حضور دارند شادی برد را با آن‌ها تقسیم کردیم.

قلعه‌نویی در مورد چند غایب تیمش در این بازی هم توضیح داد: ما به جز دو مدافع مصدوم‌مان چند بازیکن‌مان هم از لحاظ بدنی عقب بودند چرا که یا دیر رسیدند یا به بیماری کرونا گرفتار شده بودند که باعث شد دیر به تمرینات اضافه شوند، ولی خدا را شکر بازیکنانی که بازی کردند عملکرد خوبی داشتند و بازهم تکرار می‌کنم گل‌گهر از تیم‌های خوب لیگ است و بازی‌های قبلی این تیم را بررسی کنید یا بازی‌های آینده‌اش را هم خواهید دید که حرف من را اثبات می‌کند، ولی اجازه ایجاد موقعیت به آن‌ها ندادیم و فقط چند توپ روی دروازه ما آمد که آن را هم پیام به خوبی مدیریت کرد.

وی در مورد اینکه تراکتور و استقلال امتیاز از دست دادند و این در تثبیت جایگاه دومی سپاهان موثر بود هم گفت: البته در جایگاه ما در جدول تاثیری نداشت و ما در صورت پیروزی خودمان در هر شرایط به جایگاه دوم بر می‌گشتیم. در کل باید بگویم با توجه به شرایط جدول ما باید روی بازی‌های خودمان تمرکز کنیم و حداکثر امتیازات را بگیریم و هفته به هفته به فکر بازی بعدی باشیم و تمرکزمان روی نتایج سایر تیم‌ها نباشد. این را هم بگویم که بازی آسان در پیش نداریم و همه بازی‌ها در این مقطع دشوار است.

بیشتر بخوانید: چرا قلعه نویی، فردوسی پور را بی وجدان می‌نامد؟
سرمربی سپاهان در مورد تمدید قرارداد طولانی مدت با امید نورافکن هم توضیح داد: سوال خیلی خوبی بود. می‌خواهم کمی به گذشته برگردم تا به نکته‌ای اشاره کنم. من ۴۰ و خورده‌ای سال است که در ورزش هستم و بالا و پایین‌هایش را دیده‌ام، ولی این یک سال و نیم گذشته برایم دوره خاصی محسوب می‌شود. ما تیم خوبی در ذوب آهن ساخته بودیم و در جایگاه دوم جدول قرار گرفتیم برنامه‌هایی برایش داشتیم و می‌توانستیم فصل بعد کار نیمه تمام خودمان را در این تیم تمام کنیم، ولی وقتی هواداران سپاهان درخواست کردند به این تیم بیاییم بر حسب دینی که به این تیم داشتم به این تیم آمدیم و به لطف خدا و اهل بیت و زحمت بازیکنان و همکارانم توانستیم مسیر چند ساله را در یک سال طی کنیم و تیمی که شرایط خوبی نداشت را به جمع مدعیان برگردانیم، اتفاقی که در خیلی از تیم‌های بزرگ مثل منچستر و میلان بعد از چند سال هنوز رخ نداده است. ما در سال دوم چند برنامه دیگر داشتیم که به آن‌ها هم رسیدیم. اول اینکه سپاهان مسیر طلایی خودش را دوباره پیدا کرد و دوم اینکه آرامشی که لازم داشت و از دست داده بود دوباره به مجموعه برگشته و این کار را با بودجه ۷۰ درصدی نسبت به سایر مدعیان انجام دادیم و مرحله بعد همین قرارداد‌هایی است که بسته شده و در حال تمدید است. ما بازیکنان جوان و آینده‌دار مثل نیازمند، کریمی، محبی و نورافکن را اضافه کردیم و نفرات دیگری مثل یاسین سلمانی هم هستند که در آینده بیشتر در موردشان خواهید شنید. با این شرایط فکر می‌کنم سپاهان تا ۴-۵ سال آینده بیمه است و در کنار اینکه به فکر نتیجه‌گیری بودیم این اقدامات را هم انجام دادیم و چنین کاری که من در سپاهان انجام دادم را با این کیفیت پیش از این انجام نداده بودم.

شرایط سپاهان و تیمی که ساخته بودیم به قدری برایم مهم بود که به خاطرش حتی پیشنهاد تیم ملی را رد کردم و این در ایران فکر نمی‌کنم نظیر داشته باشد

قلعه‌نویی در ادامه گفت: شرایط سپاهان و تیمی که ساخته بودیم به قدری برایم مهم بود که به خاطرش حتی پیشنهاد تیم ملی را رد کردم و این در ایران فکر نمی‌کنم نظیر داشته باشد. من به خاطر کم‌لطفی‌هایی که در دوره حضورم در تیم ملی در حقم شد ۱۳ سال تلاش کردم و زحمت کشیدم تا دوباره فرصت حضور در تیم ملی را پیدا کنم و به این فرصت هم رسیدم، ولی به خاطر مجموعه سپاهان و کار نیمه تمامی که داشتیم این پیشنهاد را رد کردم. این را نمی‌گویم که خدای نکرده منتی سر کسی بگذارم فقط میخواهم بگویم که خواسته هواداران و شرایط سپاهان چقدر برایم مهم است. در کل کاری که در چندین سال باید انجام می‌شد را ما در یک سال و نیم انجام دادیم و سپاهان در مسیر پیشرفت و بهتر شدن است و فصل سوم و چهارم می‌تواند فصل نتیجه‌گیری این تیم باشد با توجه به اینکه بازهم تاکید می‌کنم بودجه ما ۳۰ درصد کمتر از سایر مدعیان است. بازهم از بازیکنانم تشکر می‌کنم که بازی خوبی انجام دادند و یک بازی هجومی و شناور را دیدیم و هفته به هفته تیم شرایط بهتری پیدا می‌کند و با بازگشت نورافکن و استنلی و چند بازیکن دیگر می‌توانیم در هفته‌های بعد حتی بهتر هم عمل کنیم.
واکنش قلعه‌نویی به شایعه بازگشتش به استقلال
وی در مورد مشکلی که چند روز قبل برای اصغر حاجیلو پیش آمده بود و برای حل آن مشکل پیش قدم شد هم توضیح داد: در مورد اصغر حاجیلو باید بگویم که به نظر من او نماد باشگاه استقلال است و اگرچه خیلی از فوتبالدوستان این روز‌ها حافظه‌شان ضعیف است، ولی باید بگویم اگر اشتباه نکنم حاجیلو تنها کسی است که در تاج و استقلال فقط با یک پیراهن شروع کرد و با یک پیراهن تمام کرد و پیراهن تیم دیگری را هم نپوشید. افرادی که در حال حاضر مسئولیت باشگاه استقلال را در اختیار دارند باید حاجیلو را تبدیل به نماد باشگاه کنند. از هیات مدیره استقلال و آقای سعادتمتند خواهش می‌کنم حاجیلو را به حال خودش رها نکنند. ما در گذشته او را عمو اصغر صدا می‌زدیم چرا که این لقب را به هرکسی که مرام و معرفتش زبانزد بود می‌گفتند. حاجیلو بیش از ۴۰ سال در استقلال بود و به عنوان بازیکن و کاپیتان و مربی و سرپرست و مدیر و مسئول آکادمی فعالیت کرده و این شرایط حال حاضر او کم لطفی مدیران باشگاه استقلال است. من هم وقتی با خبر شدم چنین مشکلی پیش آمده محسن برادرش تماس گرفت و من در فیزیوتراپی بودم و گفتم اگر لازم است کاری انجام دهم و کار خاصی هم نبود و وظیفه من بود. بازهم از مسئولان استقلال خواهش می‌کنم که حاجیلو را فراموش نکنم.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه هواداران استقلال در فضای مجازی کمپین در خواست بازگشت او را به این تیم راه انداختند هم گفت: من فضای مجازی را زیاد دنبال نمی‌کنم، ولی اگر چنین چیزی وجود دارد از کسانی که لطف دارند ممنون هستم. من در حال حاضر تمام تمرکزم روی سپاهان و بازی‌های باقی مانده است و می‌خواهیم با بهترین شرایط ممکن در ۳ جبهه‌ای که می‌جنگیم کار را به پایان برسانیم. من پیشنهاد تیم ملی را رد کردم چرا که می‌خواستم کارم را در سپاهان به پایان برسانم. امیدوارم در پایان فصل شرایط جوری رقم بخورد که شرمنده مردم اصفهان نشوم.
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
بازار
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

سنگسار زن ۲۴ ساله +عکس

نماینده اردبیل: دولت مردم را به گناه وامی‌دارد

سرمربی شهرخودرو استعفا کرد

احتمال بازگشت محدودیت‌های پایتخت

برگزاری مسابقه انتقال ویروس کرونا در آمریکا

مطالبه ۱۰ ساله بازنشستگان برای متناسب‌سازی حقوق محقق شد

بالاترین تراکم جمعیتی در منطقه ۲ و ۴

بازدید مدیرعامل منطقه آزاد قشم از پروژه‌ها و طرح‌های سطح شهر قشم

موشن گرافیک / عملکرد مدیریت صنعت، معدن و تسهیل تولید منطقه آزاد قشم در سال ۹۸

حمله انتحاری نیکبخت به نفع فرهاد مجیدی!

فلفل قرمز چندین درد را درمان می‌کند؟

اعتراض عروس‌ها به لغو مراسم عروسی‌شان!

آذری جهرمی خانه نشین شد!

عکسی که احتمالا کریس رونالدو از آن خوشش نیاید!

صعود تابستانی به قله بوز سینه

فیلم/ همه آنچه باید درباره قرارداد ایران و چین بدانید

ضرورت دورکاری در مقابله با کرونا در تهران

عکس/ خروج تاجگردون از صحن علنی مجلس بعد از رد اعتبار نامه‌اش

علت اصلی گران شدن لپ‌تاپ چیست؟

عکس/ روحانی در حال زدن ماسک در جلسه هیات دولت

توضیحات نایب رئیس مجلس درباره حق مسکن و حق دفاتر نمایندگان

اهداف پنهان آمریکا و اسراییل در بهره‌برداری از انفجار در سایت نطنز

محکومیت ایران به پرداخت غرامت ۸۷۹ میلیون دلاری

موبایل نخرید، ارزان می‌شود

طلا رکورد ۸ سال اخیر خود را می‌زند؟

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور

قیمت هر پست اینستاگرامی شاخ‌های اینستاگرامی چند میلیون است؟

اعتراض روح‌الله زم به حکم اعدام

فیلم/ رمزگشایی واعظی از خط تخریب روابط ایران و چین

نمایندگان مجلس درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین وارد بازی آمریکا شدند

یک بانک دولتی ۴۸۶ واحد تولیدی را تعطیل کرده است

پرونده واگذاری اموال بانک‌ها در کما

فیلم/واکنش روحانی به حواشی حضور ظریف در مجلس

بورس کمی آرام گرفت

یارانه فردا شب واریز می‌شود/ آغاز کسر اقساط وام یک میلیونی

آخرین قیمت سکه و قیمت دلار امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۹۹ +جدول

۶۰۰ میلیارد یا هزار میلیارد تومان؛ پاداش کادر پرستاری چقدر شد؟/ پولی که معادل یک ماه کارانه پزشکان است!