تاریخ انتشار: ۱۵:۲۹ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۹

استراماچونی نمی‌تواند به استقلال بیاید

رییس کمیته نقل و انتقال سازمان لیگ می‌گوید باشگاه‌ها باید بحث بدهی‌های خود را هر چه زودتر حل کنند.

پیوستن استراماچونی به استقلال

اقتصاد۲۴ - فریبرز محمود زاده درباره نقل و انتقالات فوتبال ایران اظهار کرد: بنا به دستور العمل فیفا بازده زمانی نقل و انتقالات فوتبال ایران نباید بیشتر از ۸۴ روز باشد بنابراین در ۲۸ آبان ماه نقل و انتقالات به پایان می‌رسد و باتوجه به این که مبنای شروع نقل وانتقالات را طوری طراحی کردیم که ۴ نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا بتواند بازیکنان جدید را جذب کنند و بعد اسامی را ارسال کنند.

او در ادامه درباره تعداد بازیکنانی که تیم‌ها می‌تواند جذب کنند هم گفت: با توجه به تغییراتی که مصوبه جدید هیات رییسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است اسامی بازیکنان از ۱۸ سهمیه بزرگسال به ۲۰ بازیکن تغییر کرد و تیم‌ها می‌تواند ۴ بازیکن زیر ۲۵ سال هم جذب کنند و ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال نیز داشته باشند. هر تیم می‌تواند ۱۵ بازیکن امید و ۱۵ بازیکن جوانان هم در لیست خود داشته باشد. یعنی در مجموع هر باشگاه می‌تواند ۶۳ بازیکن داشته باشد.

محمودزاده درباره وضعیت باشگاه پرسپولیس و این که اگر توسط فیفا از نقل و انتقالات محروم شود آیا می‌تواند از بازیکنانی که تا به حال جذب کرده استفاده کنند یا خیر؟ گفت: با توجه به مکاتباتی که با فیفا داشته‌ایم باشگاه‌های استقلال تهران، صنعت نفت آبادان، ماشین سازی تبریز، شهر خودروی مشهد، پنجره نقل و انتقالاتی آن‌ها بسته است و نمی‌تواند بازیکن جدید جذب کنند، اما در باره پرسپولیس تا زمانی که مکاتبه جدید فیفا به دست ما نرسد آن‌ها می‌تواند بازیکن خود را به ثبت برساندند هر لحظه ممکن است نامه‌ای به دست ما برسد که براساس آن پنجره نقل وانتقالی پرسپولیس هم بسته شود. قبلا وقتی پنجره نقل و انتقالی بسته می‌شد با پرداخت بدهی هم پنجره باز نمی‌شد، اما الان هر لحظه بدهی را پرداخت می‌کنند پنجره نقل و انتقالی باز می‌شود. اما در مورد باشگاه فولاد هم باید بگویم این باشگاه با توجه به رای کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال ایران از دو پنجره نقل و انتقالی محروم شده است؛ بنابراین تا حل مشکل این باشگاه ما از ثبت قرارداد بازیکنانشان ممانعت به عمل می‌آوریم. نکته دیگری که درباره باشگاه پرسپولیس بگویم این است که تا این لحظه باشگاه پرسپولیس اقدامی برای ثبت قرارداد بازیکنانش در سازمان لیگ نکرده است. اگر هر لحظه این قرارداد‌ها به ثبت برسد و کار‌های قانونی آن انجام شود پرسپولیس مشکلی نخواهد داشت، اما هر لحظه‌ای مکاتبه‌ای از سوی فیفا انجام شود و TMS آن‌ها بسته شود دیگر نمی‌توانند بازیکنی به ثبت برسانند.


بیشتر بخوانید: بهترین لحظه مربیگری استراماچونی از زبان خودش


رییس کمیته نقل و انتقال سازمان لیگ درباره بالا رفتن قیمت بازیکنان ایرانی در پی ممنوعیت حضور بازیکنان خارجی هم گفت: منبای قوانین برای ایجاد مساوات برای همه تیم‌ها است در این زمینه جلسه‌ای برگزار کردیم و قرار است باز هم صحبت کنیم. متاسفانه باشگاه‌های ما اراده‌ای برای حل مشکلاتشان ندارند. سال‌های قبل قانون سقف قرارداد مطرح شد که منجر به پرداختی‌های زیر میزی شد یعنی این قانون نتوانست قرارداد‌ها را کنترل کند. درباره افزایش قیمت بازیکنان هم باید با کمک خود باشگاه‌ها بحث‌های کارشناسی انجام شود چرا واقعا وحدت رویه‌ای در بین باشگاه‌های ما وجود ندارد؟ وقتی بازیکنی بر مبنای N ریال مذاکره می‌کند چطور باشگاه‌های دیگر مبالغ سنگین‌تر پرداخت می‌کنند؟ ما هم درباره قوانین مربیان و بازیکنان خارجی منافع ملی را دیده‌ایم. شما ببنید الان چه پرونده‌های در عرصه بین‌المللی داریم. ما در حال حاضر دو مصوبه که یکی مربوط به سازمان لیگ و دیگری مربوط به فدراسیون فوتبال است را در اختیار داریم. مطمئنا مربیان و بازیکنان جدید اجازه ورود نخواهند داشت این موضوع را معاونت وزارت ورزش و خود آقای وزیر هم تایید کردند. چون پای منافع ملی در میان است. به خاطر مشکلات ارزی خیلی از مربیان خارجی ایران را ترک کردند، چون برای پرداخت پولشان مشکل وجود داشت.

وی درباره این که آیا سازمان لیگ قرار است درباره انعقاد قرارداد‌های دلاری میان بازیکنان ومربیان ایرانی هم تصمیمی خواهد گرفت یا خیر؟ گفت: بازیکنان و مربیان حق ندارند غیر از واحد پول ملی ایران قرارداد ببند قبلا چنین موضوعی نبود، اما از الان به بعد فقط قرارداد‌های که به ریال یا تومان بسته شده باشد را به ثبت می‌رسانیم.

محمودزاده درباره بحث جدای مربیان و بازیکنان خارجی از تیم‌ها هم گفت: در این زمینه ما دو نوع جدایی داریم یکی توافقی است یعنی دو طرف توافق کرده‌اند و مشکلی وجود ندارد، اما در فسخ یکطرفه دو حالت وجود دارد که یعنی یا مربی قراردادش را فسخ کرده یا باشگاه قرارداد را فسخ کرده است که در هر دو حالت عمل قطع همکاری صورت می‌گیرد. حالا اگر باشگاهی قرارداد مربی را فسخ کرده باشد، اما جایگزینی برای او انتخاب نکرده باشد آن دیگر بحث دیگری است، چون پرونده دیگر مقطوع می‌شود یعنی در بحث جذب مجدد این فرد مساله دیگری مطرح می‌شود. اما درباره باشگاه استقلال و بحث استراماچونی باید بگویم او در بهمن ماه سال گذشته باشگاه استقلال را ترک کرد و در مصاحبه‌های مختلف اعلام کرد که باشگاه استقلال را ترک کرده است این یک عمل فسخ است. یک مربی حتی می‌تواند از طریق یک پیامک هم قرارداد خود را فسخ کند و یا با یک سایت مصاحبه کند و بگوید قراردادش فسخ شده است، اما نکته مهمتر در این میان این است که بعد از جدای استراماچونی فرهاد مجیدی به استقلال آمده است یک باشگاه نمی‌تواند بیشتر از یک سرمربی داشته باشد. سرمربی استقلال اقای استرماچونی بود، اما بعد از جدایش فرهاد مجیدی سرمربی این تیم شد. یعنی ما برای مجیدی کارت سرمربی گری صادر کردیم. یعنی اگر استراماچونی دوباره بخواهد بیاید باید قرارداد جدید امضا کنند و قرارداد قبلی او در باشگاه استقلال مورد قبول نیست، چون هم عمل فسخ صورت گرفته و هم سرمربی جدید به جای او آمده است. در این زمینه آقای نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان ومربیان فدراسیون فوتبال هم صراحتا گفتند که عمل فسخ قرارداد در مورد آقای استراماچونی انجام شده است؛ بنابراین استراماچونی اگر بخواهند بیاید ملزم به امضای قرارداد جدید است که براساس مصوبات ما امکان پذیر نیست.

رییس کمیته نقل و انتقال سازمان لیگ در این پاسخ به این سوال که آیا قوانین ممنوعیت حضور مربیان و بازیکنان خارجی مورد تایید فیفا است یا خیر؟ گفت: تا زمانی که قوانین داخلی با قوانین فیفا مغایرت نداشته باشد فیفا به آن ورود نمی‌کند به طور مثال ما نمی‌توانیم تعداد تعویض‌های بازی را تغییر دهیم تا تغییراتی در دقایق بازی انجام دهیم. چون این قوانین با اصل فوتبال مغایرت دارد، اما در بحث تعداد بازیکن فیفا دخالتی ندارد. در حال حاضر قوانینی که ما تصویب کردیم مغایرتی با قوانین فیفا ندارد.

وی همچنین اضافه کرد: من خواهش می‌کنم همه به این موضوع توجه کنند خیلی از باشگاه‌ها پرونده خارجی و داخلی دارند. همه باشگاه‌ها باید مشکلات خودشان را درباره بدهی‌های مالی برطرف کنند. از مدیران باشگاه استقلال خواهش می‌کنم که سریعا مشکل را حل کند، چون پنجره نقل و انتقالی آن‌ها بسته است و نمی‌تواند بازیکنان جدید را به ثبت برساندند. پنجره نقل و انتقالی استقلال هنوز باز نشده است و TMS این باشگاه بسته است، چون اگر تا چند ساعت دیگر نتواند بازیکنانشان را به ثبت برساندند نمی‌تواند از آن‌ها در آسیا استفاده کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
برچسب منتخب
# اخبار هنرمندان
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

قیمت خودرو در بازار منفجر شد / خیز پراید برای ۱۴۰ میلیون تومان

جزئیات طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا +جدول

گل‌محمدی: حاضر نیستیم از این مرحله راحت بگذریم

بسیج مردمی ارمنستان داوطلب برای جنگ با آذربایجان

۵ هزار نفر واکسن روسی کرونا را دریافت کردند

آخرین قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت طلا امروز سه شنبه ۸ مهر ۹۹ + جدول

حکم زندان ۱۵ ساله برای مدیرکل گمرک غرب تهران

فیلم/ ترامپ یا بایدن؛ کدامیک پیروز مناظره می‌شوند؟

فیلم/ انتقاد امیرمحمد زند از رای جمع کردن باران کوثری

نقض حکم اعدام یک محیط‌بان

«کامبَک» نفسگیر شاخص بورس به یک میلیون ۴۸۳ هزار واحد

تخریبچی‌های بورس چه کسانی هستند؟/ ذی‌نفوذانی که اجازه ورود صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه را نمی‌دهند

پرونده روح الله زم ویژه است/اولین دادگاه‌های جرایم سیاسی در آبان

تجاوز به دختر جوان در خانه دکتر قلابی

فیلم/ سرانجام پرونده "روح الله زم" چه زمانی اعلام می شود؟

دو میلیون تومان شیرینی است ۵۰۰ میلیون تومان، رشوه

دولت نقل قول منتسب به واعظی را رد کرد

سعادتمند: استراماچونی پیشنهاد ما را قبول نکرد

ابلاغ نظام نامه برنامه هفتم (دستورالعمل) سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

ریزش دستوری بورس چقدر واقعیت دارد؟/ برگشت بازار کاری ندارد!

تشریح آخرین وضعیت پرونده روح الله زم

کلیات طرح تأمین کالا‌های اساسی تصویب شد

اولین عکس از زایمان نیوشا ضیغمی لورفت

استراماچونی جواب مدیرعامل استقلال را داد! +عکس

فیلم/ راز خودکشی پدر یکی از متهمان حوادث آبان ماه

بازگشت کوپن تورم زاست؟

واکسن هندی کرونا همه را غافلگیر کرد! /اعلام قیمت واکسن

آنچه از حمید جبلی نمی دانید

چقدر کالای اساسی در انبار‌های بنادر است؟

حاشیه‌های انتقاد شریعتمداری از آیت الله سیستانی

رزم حسینی وزیر صمت شد +سوابق

هواوی پی اسمارت 2021 با باتری ۵٬۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی رونمایی شد + عکس

مقصد بعدی مهدی قایدی مشخص شد؟

فیلم/ روایت غم انگیز شهره سلطانی از بیماری سختش بعد از ازدواج

این افراد واکسن آنفلوآنزای رایگان می‌گیرند

فیلم/ نماینده مجلس: مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟!

فیلم/ شاخ های رکورد دار اینستاگرام