تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۹
با حضور مدیر عامل گروه فولاد مبارکه صورت گرفت؛

تدوین اهداف گروه فولاد مبارکه برای سال ۱۴۰۰

استراتژی‌ها و اهداف گروه فولاد مبارکه برای سال ۱۴۰۰ با حضور مدیر عامل، معاونان و مدیران این شرکت به مدت دو روز در مجموعه فرهنگی - ورزشی فردوس تدوین شد.

عظیمیان اقتصاد۲۴ - مهندس حمید رضا عظیمیان در این جلسه ابتدا افتخار آفرینی فولاد مبارکه در بیست و سومین دوره جایزه صد شرکت برتر ایران را تبریک گفت و افزود: کسب عناوین شرکت پیشرو، رتبه اول از نظر شاخص فروش در گروه فلزات اساسی و رتبه دوم در شاخص ارزش افزوده در بین ۱۰۰ شرکت دستاورد مبارکی است که برنامه ریزی کاملا هدفمند و تلاش همه جانبه مدیریت و کارکنان به بارنشسته که شایسته قدردانی است.

وی در ادامه با اشاره به انتخاب و معرفی واحد حراست شرکت فولاد مبارکه به عنوان حراست برتر استان گفت: این موفقیت نیز برای دومین بار پیاپی است که میسر می‌شود از این رو از تلاش همکاران در این حوزه نیز که با تمامی تلاش خود در صیانت از شرکت مجاهدت می‌نمایند، قدردانی می‌نمایم.

مدیر عامل فولاد مبارکه از سال ۱۳۹۹ به عنوان یکی از پرچالش‌ترین سال‌ها برای اقتصاد کشور یاد و تصریح کرد: شدت گرفتن تحریم‌های ظالمانه، شیوع همه جانبه ویروس کرونا و محدودیت‌های زیاد دیگری نظیر کمبود مواد اولیه و انرژی شرایط سختی را برای تولید کنندگان و بنگاه‌های اقتصادی ایجاد کرد؛ اما خوشبختانه شاهد بودیم که با توکل به خداوند و همت همه جانبه همکاران و تامین کنندگان و سازندگان داخلی با سربلندی در حال عبور از این بحران‌ها هستیم.

وی با تاکید بر این که در سال آتی نیز تحریم‌ها شرایط سخت تری را ایجاد خواهد کرد، از وحدت، یکپارچگی و همدلی به عنوان یکی از مهمترین راهکار‌های عبور از این چالش‌ها نام برد.

مهندس عظیمیان با تاکید بر لزوم حفظ سهم ۵۰ درصدی گروه فولاد مبارکه در تولید فولاد کشور خاطرنشان کرد: به همین منظور باید پروژه‌های توسعه‌ای گروه در مجتمع فولاد سبا، فولاد هرمزگان، ورق خودرو، سفید دشت و فولاد سنگان تا پایان سال ۱۴۰۰ به اتمام برسانند.

ترجیح دادن منافع ملی بر منافع بخشی و شخصی

مهندس عظیمیان ترجیح دادن منافع کل سازمان و در نهایت منافع ملی بر منافع بخشی و شخصی را یکی دیگر از مهمترین راهبرد‌های فولاد مبارکه دانست و تصریح کرد: این رویکرد، ضرورتی الزام آور و جدی برای کل گروه است.

وی با اشاره به تحریم‌های خارجی و برخی ناملایمات داخلی علیه شرکت گفت: بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد، اکثر صنایع کشور یک بار در لیست تحریم‌های وزارتخانه‌های خارجه و خزانه داری آمریکا قرار گرفته اند. این درحالی است که فولاد مبارکه تا کنون سه مرتبه مورد تحریم قرار گرفته، ولی خوشبختانه علی رغم همه مشکلات هم اکنون در وضعیت خوبی به سر می‌برد.

مهندس عظیمیان گفت: این که یک بنگاه اقتصادی که رو به جلو در حال حرکت است، به طور مرتب به جامعه امید پمپاژ می‌کند، و با اجرای صد درصدی راهبرد‌های وزارتخانه و ستاد تنظیم بازار دائما به ذینفعان و جامعه پالس‌های مثبت میدهد نباید تا این حد مورد هجمه قرار گیرد. این در حالی است که به اذعان مسئولان مربوطه تنها شرکتی بوده است که در بورس شفافیت صد در صدی داشته و حتی یک کیلو گرم هم تخلف نداشته است.

وی در ادامه با اشاره به دستاورد‌های شرکت در ۱۰ ماهه اخیر گفت: آمار و ارقام گویای آن است که بسیاری از بخش‌های شرکت تا پایان سال جاری علی رغم همه محدودیت‌ها به اهداف سالانه خود دست خواهند یافت.

مدیر عامل گروه فولاد مبارکه با اشاره به اهمیت اجرای طرح تحول دیجیتال در شرکت فولاد مبارکه گفت: اگر بخواهیم در بازار بمانیم و یک بنگاه برتر باشیم، لزوما باید توجه جدی به این طرح داشته باشیم و با پشت سر گذاشتن ارزیابی باشگاه فانوس دریایی و افزایش ۶ تا ۸ درصدی بهره وری در کنار شرکت‌های بزرگ دنیا قرار گیریم. از این رو به مناسبت ۲۲ بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به میمنت این عدد شرکت ایریسا و معاونت تکنولوژی باید ۲۲ پروژه طرح تحول دیجیتال را تا پایان ۱۴۰۰ تدوین و ارائه کنند.

به گفته مدیر عامل گروه فولاد مبارکه شرط پویایی و بقای این گروه در گرو دست یابی به دانش فنی تولید محصولات جدید است همچنانکه در سال جاری به دانش و تواتایی تولید اسلب با ضخامت‌های ۲۵۰ و ۳۰۰ میلیمتر دست یافتیم؛ که دستاورد بسیار درخشانی بود.

عظیمیان دربخش دیگری از سخنان خود به موضوع توسعه ناوگان حمل و نقل محصولات و مواد اولیه فولاد مبارکه اشاره کرد گفت: این موضوع باید به عنوان یک پروژه برتر تعریف شود. از این رو انتظار می‌رود طرح جامع حمل و نقل پس از اخذ مصوبات لازم تا اوایل اردیبهشت ۱۴۰۰ به نتیجه برسد.

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه از هلدینگ مالی این شرکت به عنوان نوزادی چند ماهه که در آینده نزدیک می‌تواند به درخت تنومند تبدیل شود، نام برد و گفت: این اقدام یکی از بهترین اقدامات تصمیمات و اقدامات شرکت است که می‌تواند در ابتدا در خدمت فولاد مبارکه و سپس در خدمت صنعت و تولید کشور قرار گیرد.

وی از حاکمیت سیستم بر تمامی فرایند‌های فولاد مبارکه به عنوان یکی از افتخارات شرکت یاد و تصریح کرد: تمامی این سیستم‌ها باید همواره بروز رسانی و اصلاح شوند.

ارتقای ایمنی کارکنان و تجهیزات شرکت فارغ از دستاورد‌های درخشان جهانی یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید مدیر عامل فولاد مبارکه در این جلسه بود.


بیشتربخوانید:فولاد مبارکه حجم بالایی از مبادلات گمرکی را به خود اختصاص داده است


در جریان برگزاری این جلسه معاون تکنولوژی و مسئول کمیته عالی مدیریت شرکت فولاد مبارکه نیز در گفتگو با خبرنگار فولاد گفت: بخشی از فرآیند تدوین استراتژی گروه فولاد مبارکه و شرکت فولاد مبارکه در این جلسات دو روزه صورت می‌گیرد، اما فرآیند طراحی و تدوین استراتژی‌ها تقریبا به طور رسمی از مهرماه آغاز می‌شود که در ۱۲۸ کمیته و زیر کمیته، مسائل استراتژیک سازمان و آن چیزی که تا پایان سال اتفاق افتاده و پیش بینی برای سال آینده مطالعه، چکش کاری و مورد بررسی و تبادل نظر قرار می‌گیرد. همچنین چگونگی اهداف اعم از تحقق یافته و نیافته بررسی می‌شود و بر مبنای یکسری از استاندارد‌هایی که مهمترین آن‌ها بررسی نقاط قوت، ضعف و فرصت‌ها و تهدید‌ها است، توسط مجموعه استراتژی گروه فولاد مبارکه بطور اختصاصی تدوین می‌شوند.

سید مهدی نقوی گفت: در این دو روز استراتژی گروه فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ اعم از استراتژی رشد گروه فولاد مبارکه و همچنین استراتژی سرپرستی فولاد مبارکه در کارگروه‌های متعددی به طور اختصاصی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت؛ و در روز دوم نیز اهداف استراتژیک نه معاونت فولاد مبارکه و روابط عمومی شرکت، مورد برسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: پس از این جلسه دو روزه بلافاصله فعالیت‌های لازم برای تحقق این فرآیند شروع خواهد شد بطوری که استراتژی‌های سطح کلان شرکت که در این جلسات نهایی شده است در کمیته‌های اصلی تحول و زیر کمیته‌ها به یکسری اهداف فرآیندی و وظایف کارکردی مجموعه فولاد مبارکه تبدیل می‌شود.

شایان ذکر است، طبق فرآیندی که هرساله انجام می‌شود بعد از تحلیل‌های استراتژیک شامل تحلیل محیط کلان، تحلیل محیط صنعت و تحلیل محیط درون و شناسایی نیاز‌ها و انتظارات ذینفعان، تدوین اهداف مضمون‌های استراتژیک در معاونت‌های مختلف صورت گرفته و سپس در جلسه ۲ روزه‌ای تدوین استراتژی و اهداف کل شرکت در افق ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ با حضور مدیر عامل، معاونان و تمامی مدیران شرکت نهایی و تصویب می‌شود.

منبع: فولاد مبارکه
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

انتشار گزارش قتل خاشقچی

زمان واریز یارانه معیشتی اسفند اعلام شد

خطر بقای نسل انسان با سقوط تعداد اسپرم‌ها

همتی: قبل از انتصاب، شرطم در هیات دولت واگذاری اعلام سیاست‌ها ارزی به بانک مرکزی بود

۱۰۰ دختر دانش آموز ربوده شدند!

نبش قبر زن ۱۸ ساله برای برملا شدن قاتل!

پشت پرده جدایی مهاجم استقلال

گلایه ستاره سرخ‌ها از کادرفنی

ستاره استقلالی ، کنار گذاشته شد

پیشنهاد عجیب مالی مهدی کیانی به استقلال

اقدام مشمئزکننده مرد قناد روی شیرینی عروسی!

فواد حسین فردا به ایران می‌آید

مرد بد فقط سراغ کودکان می‌رفت / زنش صحنه‌ها را می‌دید

دلیل گرانی مرغ در بازار چیست؟

مهاجم مورد نظر یحیی گل محمدی برای پرسپولیس در تیمش ماندگار شد!

سلول عامل پوکی استخوان در بدن کشف شد

بالاخره باید در شبانه روز چقدر بخوابیم؟

قیمت ساعت اپل، سامسونگ و شیائومی امروز جمعه ۸ اسفند ۹۹ + جدول

۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز درباره سبزیجات

خاصیت‌های باورنکردنی دانه‌های کنجد برای سلامتی!

فیلم/ وقتی که لک لک مادر، فرزند خود را از لانه به بیرون پرتاب می‌کند

۶ درسی که ژاپنی‌ها برای سلامت بیشتر به مردم جهان می‌دهند

ورزش کردن ساعت خاصی دارد؟

اعلام زمان احتمالی برگزاری فینال جام حذفی

فیلم/ آستارا در یک روز برفی

هشدار محرز درباره وضعیت شیوع کرونا در متروها

جزئیات جدید از قرارداد پرسپولیس و کارگزارش

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز جمعه ۸ اسفند ۹۹

جزییات آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

زننده بهترین گل ضربه آزاد لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا +عکس

فیلم/ واعظی: امروز تحریم‌کنندگان به شکست فشار حداکثری اذعان می‌کنند

اعلام زمان پرداخت وام ودیعه مسکن

باید حدود ۲ میلیون تومان به دستمزد آن‌ها اضافه شود

نگرانی از بروز گونه‌های جدید ویروس کرونا در نیویورک و کالیفرنیا

مجلس برای تامین مالی پروژه‌های عمرانی به بورس مجوز داد

ریشه‌های بحران صندوق‌های بازنشستگی