تاریخ بروز رسانی: ۱۰:۴۱ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
طی نشستی برگزار شد:

آیین تکریم غلامحسین مظفری و معارفه جعفرآهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش

با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد آیین تکریم غلامحسین مظفری و معارفه جعفرآهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

منطقه آزاد کیشاقتصاد ۲۴- مراسم پاسداشت خدمات غلامحسین مظفری و معارفه جعفرآهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش شامگاه دوشنبه ۱۱ اسفند با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و جمعی از معاونان و مدیران دبیرخانه و همکاران سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه کیش، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن، مسئولان ادارات و نهادها، مسئولان نظامی و انتظامی و اصحاب رسانه در سالن خلیج فارس مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار شد.


بیشتر بخوانید: سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شد


مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور دراین مراسم با اشاره به نقش موثرمناطق آزاد دررونق اقتصادی کشور گفت: ۲۵۰ طرح عمرانی باسرمایه گذاری بیش از ۱۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی تا پایان دولت درمناطق آزادکشورمان به بهره برداری خواهد رسید که نشان دهنده اجرای موفق سیاست‌های کلان کشور برای توسعه و پیشرفت در حوزه‌های تاثیر گذار است.

مشاوررییس جمهورافزود: این حجم سرمایه گذاری درحوزه‌های مختلف نشان می‌دهد که فعالان اقتصادی می‌توانند در آینده اقتصادی کشور تحولات بزرگی ایجادکنند.

بانک با تقدیرازعملکرد خوب غلامحسین مظفری درمنطقه آزاد کیش، ابراز امیدواری کرد با حضور جعفرآهنگران ازمدیران مجرب و توانمند دبیرخانه درکنار سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و ساکنان فهیم و همراه جزیره کیش شاهد توسعه روزافزون این منطقه آزاد تجاری-صنعتی کشورباشیم.

جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این جلسه نظم در ارائه خدمات گردشگری، انظباط اداری، شفافیت، رونق فعالیت‌های فرهنگی واجتماعی و تکریم فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و ساکنان جزیره کیش، و لزوم توجه به مزایای سامانه پنجره واحد خدمات مناطق آزاد را از محور‌های مهم فعالیت خود در منطقه آزاد کیش برشمرد و تاکید کرد: امروزه مناطق آزاد کشورنمونه موفقی از تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هستند. برای ما نیز در راستای رونق بیشتر این مناطق به سرانجام رساندن طرح‌های عمرانی کیش تا پایان دولت دوازدهم ماموریتی است که به جدیت برای آن تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: توسعه فرودگاه کیش، تکمیل زیر ساخت‌های ضروری در بخش تامین آب و برق، امکانات بندری، ترافیک شهری، و توجه به ارتقاء سطح امکانات و تجهیزات در مراکز درمانی از جمله طر ح‌هایی است که باید با همراهی همکاران و ساکنان خونگرم کیش و تعامل خوب بخش خصوصی در این جزیره زیبا اجرایی شود.

جعفرآهنگران با تاکید بر نقش مهم بخش خصوصی و سرمایه گذاران در رونق اقتصادی و توسعه همه جانبه کیش تصریح کرد: همیشه پذیرای همکاران و هموطنان خوب به ویژه سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی خواهم بود و در هیچ شرایطی از ارائه خدمت به سازندگان کیش و فعالان عرصه رونق و آبادانی این جزیره کوتاهی نخواهیم کرد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به سوابق بیش از سه دهه فعالیت خود در حیطه مناطق آزاد کشور گفت: خوشحالم که با خدمت در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور خود را در روند توسعه کیش سهیم می‌دانم و به این مهم مباهات می‌کنم.

وی با تجلیل از عملکرد برخی مدیران مردمی سازمان منطقه آزاد کیش در سال‌های گذشته از زحمات غلامحسین مظفری برای رونق و توسعه پایدار کیش تقدیر کرد.

غلامحسین مظفری مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش نیز در تشریح خدمات ارائه شده در دوره مدیریت خود با تاکید بر پاکدستی، شفافیت، تکریم مردم، تعامل خوب با بخش خصوصی و مردم داری گفت: این اصول محورکارمابود که تلاش کردیم با تدوین یک برنامه ۳ ساله هدفمند محقق شود.

مظفری افزود: بیش از ۷۵ جلسه کارشناسی در بدنه سازمان با مطالعه اسناد بالا دستی برگزار و به همت همکاران پرتلاش در مدت ۳ ماه برنامه تنظیم شد تا مطابق آن عمل کنیم، برنامه‌ای که مورد استقبال دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد بود و سرلوحه کار ما قرار گرفت.

وی مسئولیت درنظام اسلامی و فرصت خدمت به مردم راموهبتی بزرگ برشمرد که باید به نحو مطلوب ازآن استفاده کرد.

مظفری با ابراز خرسندی ازتعامل خوب سازمان با بخش خصوصی و مردم تصریح کرد: امروز سازمان منطقه آزاد کیش که دربدو فعالیت مامشکلات عمده مالی داشت به نقطه‌ای رسیده که با استفاده از روش‌های نوین ایجاد درآمد پایدار، تا حداقل ۵ سال آینده در هزینه هایجاری و تامین مالی طرح‌ها با مشکل مواجه نخواهد بود.

وی از همه همکاران سازمان منطقه آزاد کیش و فعالان اقتصادی خواست تابا همدلی و تعامل زمینه پذیرایی شایسته از گردشگران نوروزی رافراهم کنند.

مظفری توسعه گردشگری حلال به عنوان یکی از محور‌های اصلی و مد نظرمنطقه آزاد کیش را نیز از دیگر دستاورد‌ها در این دوران مدیریتی برشمرد و اظهار داشت: در آغاز کار خود پایانه فرودگاه جزیره کیش را با ۴۴ درصد پیشرفت تحویل گرفتیم و اکنون با بیش از ۹۰ درصد تکمیل شده است.

همچنین یاسین مطهری زاده رییس دادگستری کیش با اشاره به شرایط خاص اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح کشور گفت: با هم افزایی فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و حمایت‌های بی دریغ سازمان منطقه آزاد کیش، اقدامات موثر و ارزشمندی برای توسعه و رونق اقتصادی این منطقه انجام شده است.

رییس دادگستری کیش رونق اقتصادی این منطقه آزاد را تحت تاثیر توسعه صنعت گردشگری دانست و افزود: با مدیریت مدبرانه سازمان منطقه آزاد کیش در این منطقه رونق اقتصادی و رشد صنعت گردشگری تحقق یافته است.

وی با تاکید بر این که غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تصمیم گیری‌های اصولی نقش مهمی در توسعه همه جانبه این منطقه داشت افزود: در دوران تحول قضایی جزیره کیش، سازمان منطقه آزاد همواره از نظر معنوی و مادی از این مجموعه حمایت کردند.

ناصر آخوندی عضو هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به کمبود نقدینگی و مشکلات مالی سازمان منطقه آزاد کیش در بدو خدمت دکتر مظفری گفت: با تدوین برنامه ۳ ساله و اجرای کامل آن سازمان منطقه آزاد کیش توانست در برنامه‌های راهبردی و هدف گذاری‌های خود موفق باشد.

وی به تعیین تکلیف ویا فعال سازی بیش از ۱۵۰ طرح نیمه تمام در دو سال گذشته در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: با احیای مجدد این طرح‌های رهاشده که برخی از آن‌ها نیز در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد، هزاران میلیارد ریال سرمایه معوق به چرخه اقتصادی جزیره کیش بازگشت.

ناصرآخوندی تامین منابع مالی و تحقق درآمد‌های پایدار از طریق تغییر سیاست گذاری‌ها با هدف اجتناب از خام فروشی زمین و مشارکت در طرح‌های اقتصادی را یکی از اقدامات ارزشمند مظفری عنوان کرد و گفت: تا پایان دی امسال ارزش افزوده حاصل از مشارکت سازمان در طرح‌های سرمایه گذاری ۹ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی از نقدینگی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: سود حاصل از سپرده گذاری این مبلغ هزینه‌های جاری سازمان را تامین می‌کند و این حجم از منابع مالی حاصل مدیریت هوشمندانه دکتر مظفری در ایجاد درآمد پایدار برای منطقه است.

وی با بیان اینکه آزاد سازی سواحل و درآمدزایی از طریق اجاره محل‌های خدمات گردشگری به بهره برداران را یکی دیگر از راهکار‌های مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش برای ایجاد درآمدپایدار عنوان کرد و گفت: جزیره کیش نخستین منطقه آزاد کشور بود که از طریق اتصال به بازار سرمایه، روش‌های نوین تامین منابع مالی مانند اوراق صکوک، اوراق خرید دین، صندوق‌های زمین و مسکن که مجوز‌های قانونی آن نیز کسب شده است توانست با تامین منابع مالی خود، و جلب اطمینان سرمایه گذاران آنان را به فعالیت گسترده در کیش ترغیب کند.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش بازنگری و اصلاح شیوه عقد قرار داد‌ها در جهت حفظ منافع سازمان، ساماندهی شرکت‌های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش و شفاف سازی سود و درآمد‌ها با تشکیل کمیته‌های حسابرسی در این شرکت‌ها و تعیین تکلیف بدهی‌های معوق مالیاتی و بیمه‌ای، را بخشی از موفقیت‌های تیم مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد و گفت: به مدد درایت غلامحسین مظفری و ایجاد فضای فعالیت دور از استرس و پویا برای همکاران و مدیران سازمان، برخی شرکت‌های زیان ده به سودآوری رسیدند. سود عملکردی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش نیز که از شرکت‌های تابعه سازمان است و در سال ۹۷ حدود ۲۲ میلیارد تومان بود در ۱۱ ماه امسال به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است که این دستاورد بزرگ و قابل تقدیری است.

وی به تعیین تکلیف بخش عمده‌ای از بدهی‌های مالیاتی سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت: بدهی‌های مالیاتی که از سال ۹۳ معوق شده بود تا سال ۹۷ تسویه شده است. همچنین بیش از ۵۰ درصد از مطالبات معوق سازمان نیز وصول شده است.

به گفته ناصر آخوندی ساماندهی پرونده‌های حل نشده حقوقی سازمان با برخی شرکت‌ها و افراد یکی دیگر از خدمات غلامحسین مظفری است.

وی افزود: به دستور دکتر مظفری شورای حقوقی تشکیل شد و با برگزاری جلسات هفتگی و اولویت بندی پرونده‌ها بیش از ۱۲ تا ۱۳ هزا میلیارد تومان منابع مالی تعیین تکلیف شده است.

مطهری زاده با اشاره به حمایت‌های سازمان منطقه آزاد کیش در جهت تسهیل ارائه خدمات به ساکنان کیش با بهره برداری از ساختمان جدید مجموعه قضایی این منطقه، مظفری را مدیری مردمی و متعهد خواند و اظهار داشت: نقش موثر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در شورای تامین ضمن حمایت از حقوق سرمایه گذاران؛ هم افزایی خوبی میان دستگاه‌های اجرایی مستقر در این منطقه ایجاد کرد.

شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن کیش نیز در این مراسم با بیان اینکه جزیره کیش با دارا بودن مواهب طبیعی الهی، امکانات اقامتی و رفاهی مناسب، حضور مردمی مومن و آگاه و برگزاری شایسته آیین‌های ملی و مذهبی از جایگاه و موقعیت مطلوبی در کشور برخوردار است به ورود مستمر گردشگران به این منطقه آزاد اشاره کرد و گفت: محور اصلی فعالیت‌های منطقه آزاد کیش توسعه و رونق صنعت گردشگری است و این جزیره سالانه میزبان صد‌ها هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

وی با بیان اینکه بعد از هر دوره مدیریتی، نتایج تلاش و عملکرد شایسته از مدیران به جا خواهد ماند گفت: دکتر مظفری مدیری لایق، مردمی، مومن و انقلابی است که انگیزه بالا، روحیه پیگیرو عشق به خدمت در منش و عملکرد او مشهود بود.

شیخ یعقوب شمس افزود: بومیان و ساکنان کیش مدیون خدمات دکتر مظفری هستند و دعای خیرشان بدرقه راه او خواهد بود.

منبع: منطقه آزاد کیش
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

تیپ جالب مهناز افشار در دبی سوژه کاربران شد + عکس

فیلم/ پشت صحنه حضور نقی معمولی و هما در زیر آب

فیلم/ مراسم عجیب ترخیص یک سلبریتی از ICU با کیک!

واکنش فرمانده ناجا به کتک زدن یک جانباز توسط مامور پلیس

استقبال رییس‌جمهور از تولید مشترک واکسن اسپوتنیک در ایران

پیام روحانی به سران کشورهای اسلامی

بایدن برای دیدار به پوتین پیشنهاد داد

توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت به روزه‌داران

فیلم/ عذرخواهی نیروی انتظامی از کتک زدن یک جانباز توسط یک مامور

۳ پاسخ ایران به نقش خرابکارانه اسرائیل در حادثه نطنز

اجرای مرحله اول متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

نشانه‌های ثبات بازار خودرو

فیلم/ برنامه حیرت‌انگیز شرکت رولز رویس برای کشتی‌سازی در آینده!

گزارش توئیتری ظریف از دیدار امروز با لاوروف

اثر واکسن کرونا فقط ۶ ماه است

قتل با تبر پسر ۱۷ ساله تبریزی

پاسخ ظریف به دلیل عدم حضورش در انتخابات ریاست جمهوری

گلایه عراقچی از اقدام اخیر اتحادیه اروپا علیه ایران

تعریف و تمجید سرمربی اسبق پاریسن ژرمن از پرسپولیس

فیلم/ حذف صحبت‌های جنجالی گوهر خیراندیش درباره رقص از آپارات

اولین عکس از مهران غفوریان در بیمارستان!

جریمه سنگین برای دو بازیکن استقلال

زمان واریز یارانه ماه رمضان اعلام شد

سود ۲۶۰۰درصدی سهامداران و قول حمایت از بورس /تکذیب ۳هزارمیلیاردی برادرزاده

تشکیل کارگروه شناسایی چالش‌ها و رفع موانع تولید در کیش

فیلم/ فرار بزدلانه یک خرس بزرگ از ۲ توله سگ شجاع

رشد ۱۸ هزار واحدی شاخص کل/ مجوز انتشار ۲۴ هزار میلیارد تومان اوراق برای خرید سهام، بورس را سبزپوش کرد

فیلم/ زد و خورد فروشنده فست فود با مشتری بر سر میزان تخفیف!

فیلم/ نصب دوربین به نخ ماهیگیری برای شکار هوشمندانه!

قیمت ساعت اپل، سامسونگ و شیائومی امروز + جدول

فیلم/ قتل در روز روشن؛ پرتاب مادربزرگ از پنجره!

از سجامی شدن تا مدیریت شرکت‌های ۴۰۰ هزار میلیاردی

قیمت خودرو‌های میتسوبیشی امروز + جدول

راه اندازی نخستین بورس مبتنی بر ارز‌های دیجیتالی در جهان

قاچاق چه تاثیری بر بورس می گذارد؟

فیلم/ ربیعی: بورس جایی نیست که دولت در آن کیسه ای دوخته باشد

بلایی که AFC سر کلاه گل محمدی آورد+ عکس