تاریخ بروز رسانی: ۱۰:۲۶ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
مرتضی بانک:

رونق اقتصادی امروز در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نتیجه امنیت سرمایه‌گذاری است

با حضور مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، آیین تودیع و معارفه مدیران عامل پیشین و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، برگزار شد.

منطقه آزاد کیش

اقتصاد ۲۴- مرتضی بانک در این مراسم ضمن تقدیر از فعالین اقتصادی مناطق آزاد و غلامحسین مظفری مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش گفت: از جناب آقای دکتر مظفری به خاطر صداقت، پاکی و حمایت همه جانبه از مردم کیش و تلاش برای توسعه اقتصادی منطقه تشکر می‌کنم. خوشبختانه حرکت‌های خوبی در مجموعه مناطق آزاد در جهت سیاست‌های کلان کشور بخصوص سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری (مدظله) ایجاد شده است.

او به افتتاح پروژه‌های عمرانی و سرمایه گذاری مناطق آزاد در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: تعداد زیادی از پروژه‌های عمرانی و سرمایه گذاری که با حضور فعالین اقتصادی انجام شده به بهره برداری رسیده است که با مجموع افتتاح پروژه‌های باقیمانده که در ۲ رویداد دیگر تا پایان دولت به بهره برداری می‌رسند؛ مقدار این پروژه‌ها حدود ۲۵۰ پروژه با عدد سرمایه گذاری ۴۰ هزار میلیارد تومان در مجموع خواهد بود.


بیشتر بخوانید:  آیین تکریم غلامحسین مظفری و معارفه جعفرآهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش


مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حرکت توسعه‌ای جزیره کیش در این چند ساله را رو به جلو خواند و افزود: ایجاد محیطی قابل اعتماد برای حضور سرمایه گذاران در مناطق آزاد، آینده اقتصاد این منطقه و کشور را تقویت کرده است و امیدواریم این روند در دوره مدیرعامل جدید هم تدام داشته باشد.

 لزوم توجه به مزایای سامانه پنجره واحد خدمات مناطق آزاد در منطقه آزاد کیش

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این آیین، نظم در ارائه خدمات گردشگری، انظباط اداری، شفافیت، رونق فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و تکریم فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و ساکنان جزیره کیش، و لزوم توجه به مزایای سامانه پنجره واحد خدمات مناطق آزاد را از محور‌های مهم فعالیت خود در منطقه آزاد کیش برشمرد و تاکید کرد: امروزه مناطق آزاد کشور نمونه موفقی از تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هستند. برای ما نیز در راستای رونق بیشتر این مناطق به سرانجام رساندن طرح‌های عمرانی کیش تا پایان دولت دوازدهم ماموریتی است که به جدیت برای آن تلاش خواهیم کرد.

جعفر آهنگران افزود: توسعه فرودگاه کیش، تکمیل زیر ساخت‌های ضروری در بخش تامین آب و برق، امکانات بندری، ترافیک شهری و توجه به ارتقاء سطح امکانات و تجهیزات در مراکز درمانی از جمله طرح‌هایی است که باید با همراهی همکاران و ساکنان خونگرم کیش و تعامل خوب بخش خصوصی در این جزیره زیبا اجرایی شود.

آهنگران با تاکید بر نقش مهم بخش خصوصی و سرمایه گذاران در رونق اقتصادی و توسعه همه جانبه کیش تصریح کرد: همیشه پذیرای همکاران و هموطنان خوب به ویژه سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی خواهم بود و در هیچ شرایطی از ارائه خدمت به سازندگان کیش و فعالان عرصه رونق و آبادانی این جزیره کوتاهی نخواهیم کرد.

او با اشاره به سوابق بیش از سه دهه فعالیت خود در حیطه مناطق آزاد کشور گفت: خوشحالم که با خدمت در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور خود را در روند توسعه کیش سهیم می‌دانم و به این مهم مباهات می‌کنم.
سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با تجلیل از عملکرد برخی مدیران مردمی سازمان منطقه آزاد کیش در سال‌های گذشته از زحمات غلامحسین مظفری برای رونق و توسعه پایدار کیش تقدیر کرد.

مظفری خدمات ارائه شده در دوره مدیریت خود را تشریح کرد

مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش نیز در تشریح خدمات ارائه شده در دوره مدیریت خود با تاکید بر پاکدستی، شفافیت، تکریم مردم، تعامل خوب با بخش خصوصی و مردم داری گفت: این اصول محور کار ما بود که تلاش کردیم با تدوین یک برنامه ۳ ساله هدفمند محقق شود.

غلامحسین مظفری افزود: بیش از ۷۵ جلسه کارشناسی در بدنه سازمان با مطالعه اسناد بالا دستی برگزار و به همت همکاران پرتلاش در مدت ۳ ماه برنامه تنظیم شد تا مطابق آن عمل کنیم، برنامه‌ای که مورد استقبال دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد بود و سرلوحه کار ما قرار گرفت.

مظفری، مسئولیت در نظام اسلامی و فرصت خدمت به مردم را موهبتی بزرگ برشمرد که باید به نحو مطلوب از آن استفاده کرد.

او با ابراز خرسندی از تعامل خوب سازمان با بخش خصوصی و مردم تصریح کرد: امروز سازمان منطقه آزاد کیش که در بدو فعالیت ما مشکلات عمده مالی داشت به نقطه‌ای رسیده که با استفاده از روش‌های نوین ایجاد درآمد پایدار، تا حداقل ۵ سال آینده در هزینه‌های جاری و تامین مالی طرح‌ها با مشکل مواجه نخواهد بود.

مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد کیش، از همه همکاران سازمان منطقه آزاد کیش و فعالان اقتصادی خواست تا با همدلی و تعامل زمینه پذیرایی شایسته از گردشگران نوروزی را فراهم کنند.
مظفری، توسعه گردشگری حلال به عنوان یکی از محور‌های اصلی و مد نظر منطقه آزاد کیش را نیز از دیگر دستاورد‌ها در

این دوران مدیریتی برشمرد و اظهار داشت: در آغاز کار خود پایانه فرودگاه جزیره کیش را با ۴۴ درصد پیشرفت تحویل گرفتیم و اکنون با بیش از ۹۰ درصد تکمیل شده است.

عملکرد موفق سازمان در توسعه و رونق اقتصادی کیش

همچنین رییس دادگستری کیش با اشاره به شرایط خاص اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح کشور گفت: با هم افزایی فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و حمایت‌های بی دریغ سازمان منطقه آزاد کیش، اقدامات موثر و ارزشمندی برای توسعه و رونق اقتصادی این منطقه انجام شده است.

یاسین مطهری زاده، رونق اقتصادی این منطقه آزاد را تحت تاثیر توسعه صنعت گردشگری دانست و افزود: با مدیریت مدبرانه سازمان منطقه آزاد کیش در این منطقه رونق اقتصادی و رشد صنعت گردشگری تحقق یافته است.

مطهری زاده با تاکید بر این که غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تصمیم گیری‌های اصولی نقش مهمی در توسعه همه جانبه این منطقه داشت افزود: در دوران تحول قضایی جزیره کیش، سازمان منطقه آزاد همواره از نظر معنوی و مادی از این مجموعه حمایت کردند.

او با اشاره به حمایت‌های سازمان منطقه آزاد کیش در جهت تسهیل ارائه خدمات به ساکنان کیش با بهره برداری از ساختمان جدید مجموعه قضایی این منطقه، مظفری را مدیری مردمی و متعهد خواند و اظهار داشت: نقش موثر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در شورای تامین ضمن حمایت از حقوق سرمایه گذاران؛ هم افزایی خوبی میان دستگاه‌های اجرایی مستقر در این منطقه ایجاد کرد.

فعال سازی بیش از ۱۵۰ طرح نیمه تمام در دو سال گذشته در جزیره کیش

عضو هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به کمبود نقدینگی و مشکلات مالی سازمان منطقه آزاد کیش در بدو خدمت دکتر مظفری گفت: با تدوین برنامه ۳ ساله و اجرای کامل آن سازمان منطقه آزاد کیش توانست در برنامه‌های راهبردی و هدف گذاری‌های خود موفق باشد.

ناصر آخوندی، به تعیین تکلیف و یا فعال سازی بیش از ۱۵۰ طرح نیمه تمام در دو سال گذشته در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: با احیای مجدد این طرح‌های رهاشده که برخی از آن‌ها نیز در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد، هزاران میلیارد ریال سرمایه معوق به چرخه اقتصادی جزیره کیش بازگشت.

آخوندی، تامین منابع مالی و تحقق درآمد‌های پایدار از طریق تغییر سیاست گذاری‌ها با هدف اجتناب از خام فروشی زمین و مشارکت در طرح‌های اقتصادی را یکی از اقدامات ارزشمند مظفری عنوان کرد و گفت: تا پایان دی امسال ارزش افزوده حاصل از مشارکت سازمان در طرح‌های سرمایه گذاری ۹ هزار میلیارد تومان بوده است.

او از نقدینگی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: سود حاصل از سپرده گذاری این مبلغ هزینه‌های جاری سازمان را تامین می‌کند و این حجم از منابع مالی حاصل مدیریت هوشمندانه دکتر مظفری در ایجاد درآمد پایدار برای منطقه است.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش، با بیان اینکه آزاد سازی سواحل و درآمدزایی از طریق اجاره محل‌های خدمات گردشگری به بهره برداران را یکی دیگر از راهکار‌های مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش برای ایجاد درآمدپایدار عنوان کرد و گفت: جزیره کیش نخستین منطقه آزاد کشور بود که از طریق اتصال به بازار سرمایه، روش‌های نوین تامین منابع مالی مانند اوراق صکوک، اوراق خرید دین، صندوق‌های زمین و مسکن که مجوز‌های قانونی آن نیز کسب شده است توانست با تامین منابع مالی خود، و جلب اطمینان سرمایه گذاران آنان را به فعالیت گسترده در کیش ترغیب کند.

آخوندی، بازنگری و اصلاح شیوه عقد قرار داد‌ها در جهت حفظ منافع سازمان، ساماندهی شرکت‌های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش و شفاف سازی سود و درآمد‌ها با تشکیل کمیته‌های حسابرسی در این شرکت‌ها و تعیین تکلیف بدهی‌های معوق مالیاتی و بیمه‌ای، را بخشی از موفقیت‌های تیم مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد و گفت: به مدد درایت غلامحسین مظفری و ایجاد فضای فعالیت دور از استرس و پویا برای همکاران و مدیران سازمان، برخی شرکت‌های زیان ده به سودآوری رسیدند. سود عملکردی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش نیز که از شرکت‌های تابعه سازمان است و در سال ۹۷ حدود ۲۲ میلیارد تومان بود در ۱۱ ماه امسال به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است که این دستاورد بزرگ و قابل تقدیری است.

او به تعیین تکلیف بخش عمده‌ای از بدهی‌های مالیاتی سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت: بدهی‌های مالیاتی که از سال ۹۳ معوق شده بود تا سال ۹۷ تسویه شده است. همچنین بیش از ۵۰ درصد از مطالبات معوق سازمان نیز وصول شده است.

به گفته معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش، ساماندهی پرونده‌های حل نشده حقوقی سازمان با برخی شرکت‌ها و افراد یکی دیگر از خدمات غلامحسین مظفری است.
آخوندی افزود: به دستور دکتر مظفری شورای حقوقی تشکیل شد و با برگزاری جلسات هفتگی و اولویت بندی پرونده‌ها بیش از ۱۲ تا ۱۳ هزا میلیارد تومان منابع مالی تعیین تکلیف شده است.

 محور اصلی فعالیت‌های منطقه آزاد کیش توسعه و رونق صنعت گردشگری است

امام جمعه اهل تسنن کیش نیز در این مراسم با بیان اینکه جزیره کیش با دارا بودن مواهب طبیعی الهی، امکانات اقامتی و رفاهی مناسب، حضور مردمی مومن و آگاه و برگزاری شایسته آیین‌های ملی و مذهبی از جایگاه و موقعیت مطلوبی در کشور برخوردار است به ورود مستمر گردشگران به این منطقه آزاد اشاره کرد و گفت: محور اصلی فعالیت‌های منطقه آزاد کیش توسعه و رونق صنعت گردشگری است و این جزیره سالانه میزبان صد‌ها هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

شیخ یعقوب شمس با بیان اینکه بعد از هر دوره مدیریتی، نتایج تلاش و عملکرد شایسته از مدیران به جا خواهد ماند گفت: دکتر مظفری مدیری لایق، مردمی، مومن و انقلابی است که انگیزه بالا، روحیه پیگیرو عشق به خدمت در منش و عملکرد او مشهود بود.

او افزود: بومیان و ساکنان کیش مدیون خدمات دکتر مظفری هستند و دعای خیرشان بدرقه راه او خواهد بود.

منبع: منطقه آزاد کیش
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

قیمت خودرو‌های سایپا امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ + جدول

قیمت سکه پارسیان امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ + جدول

قیمت سکه و قیمت طلا امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ + جدول

قیمت بیت کوین و ارز‌های دیجیتال امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ + جدول

قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ + جدول

تیپ کلاسیک بهاره رهنما + عکس

دلیل خودارضایی مردان متاهل چیست؟

عکس‌های زن تهرانی دست به دست شد

هلن مک‌کروری، بازیگر «پیکی بلایندرز»، درگذشت

طرز تهیه بامیه؛ پایه‌ثابت سفره‌ی افطار

پیوستن مونیکا بلوچی به «حافظه»

ایران: حادثه هواپیمای اوکراینی عمدی نبود

اظهارات عجیب احمدی‌نژاد درباره مذاکرات وین

عکس عجیب / دختر ترامپ بالاخره به قولش عمل کرد!

مهران مدیری با ریش و سیبیل + عکس

نوه داریوش ارجمند+عکس

سارا خوئینی‌ها با استایلی متفاوت + عکس

استفاده مدیران و اعضای شورای شهر آبادان از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان

نشست مشترک سه کشور اروپایی با عراقچی در وین

ظاهر جدید الهام پاوه نژاد+ عکس

بازداشت زن بی آبرو در یک بیمارستان تهران

تولید ۱۰۸ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۰

نادر دست‌نشان درگذشت

صنعت برق در تلاش برای مانع‌زدایی از فعالیت استخراج رمزارزهاست

مدعی اول قهرمانی آسیا متوقف شد ؛ شگفتی باورنکردنی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱

مدیران شهرداری آبادان برای تزریق واکسن خود را پاکبان جا زدند

بمب خبری قالیباف/ ایران به اورانیوم با غنای ۶۰ درصد رسید

اجاره‌های میلیاردی خانه‌های تهرانی + جدول

خیابان ولیعصر (عج) پروژه ثبت جهانی می‌شود

واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا چند روز آینده

شبکه‌های اجتماعی در پاکستان فیلترشدند

جزئیات و ضوابط اعمال امتیاز ایثارگری و یک گروه بالاترِ پیش از سال ۱۳۹۶ اعلام شد

پیش بینی قیمت طلا و دلار در هفته آینده پس از سومین نشست اتریش

لحظه‎‌ای می ‎توانیم درصد غنی‎ سازی را زیاد کنیم

واکنش‌ مردم به اعلام « نرخ ایده‌آل دلار»

شمار کشته های کرونا در ایران از ۶۶ هزار نفر گذشت +آخرین آمار