تاریخ بروز رسانی: ۰۹:۴۲ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

افشاگری مگان مارکل از نژادپرستی خاندان سلطنتی + عکس

مصاحبه‌ی اپرا وینفری با مگان مارکل و پرنس هری ۱۷.۱ میلیون بیننده داشت. این اولین‌بار بود که هری و مگان پس از جدایی از خانواده‌ی سلطنتی بریتانیا به گفتگو می‌نشستند. آن‌ها آمدند تا ناگفته‌ها را بگویند و تجارب ناخوشایند خود از عضویت در خانواده‌ی سلطنتی را افشا کنند.

افشاگری مگان مارکل و پرنس هری

اقتصاد۲۴ - مصاحبه‌ی اپرا وینفری با مگان مارکل ستاره‌ی سابق سریال سوتس (Suits) و پرنس هری یکشنبه شب این هفته از CBS روی ایر رفته و ۱۷.۱ میلیون بیننده داشت. این اولین‌بار بود که هری و مگان پس از جدایی از خانواده‌ی سلطنتی بریتانیا به گفتگو می‌نشستند. آن‌ها آمدند تا ناگفته‌ها را بگویند و تجارب ناخوشایند خود از عضویت در خانواده‌ی سلطنتی را افشا کنند.

این مصاحبه‌ی نزدیک به دو ساعت، مملو از نقل قول‌ها و افشاگری‌های باورنکردنی در مورد خانواده‌ی سلطنتی، آرچی فرزند مگان و هری و بسیاری مسائل دیگر بود. فهرستی از مهم‌ترین این افشاگری‌ها در ادامه می‌آید.

۱. مگان ساده‌لوحانه وارد خانواده‌ی سلطنتی شده است

مارگل می‌گوید: ساده‌لوحانه واردش شدم. در گذشته چیز زیادی از خانواده‌ی سلطنتی نیاموخته بودم. در خانه در این خصوص حرفی زده نمی‌شد. مسئله‌ای نبود که ما دنبال کنیم. او اضافه می‌کند: هیچ تحقیقاتی انجام ندادم. در مورد همسرم پرس‌وجو نکردم چراکه نیازی احساس نمی‌کردم.

۲. رد شایعه‌ای در مورد مارکل و کیت میدلتون

مگان مارکل در این مصاحبه از این شایعه گفت که در سال ۲۰۱۸ و پیش از ازدواجش کیت میدلتون را به گریه انداخته. او می‌گوید: ماجرای کیت که واقعیت نداشت خیلی سخت بود. اپرا می‌پرسد: کاری نکردید که گریه کند؟ مگان پاسخ می‌دهد: نه!

اپرا دوباره می‌پرسد: این ادعا از کجا آمد؟ موقعیتی پیش نیامد که او گریه کند؟ مارکل جواب می‌دهد: نه. به عکس. این را نمی‌گویم تا کسی بی‌اعتبار شود. هفته‌ی ازدواج سختی بود. او در مورد موضوعی ناراحت بود. مسئولیتش را به عهده گرفت. عذرخواهی کرد. برای من گل آورد و یادداشت عذرخواهی. چیزی که بهت‌آور بود… شش یا هفت ماه پس از ازدواج… خلاف آن چیزی که اتفاق افتاده بود به گوش دنیا رسید. هرگز نمی‌خواستم که این موضوع در مورد او فاش شود.

مارکل اضافه می‌کند: چند روز پیش از ازدواج او در مورد موضوعی ناراحت بود… در مورد لباس دخترانی که در مراسم گل‌ها را حمل می‌کردند. باعث شد من گریه کنم… واقعاً ناراحتم کرد. کیت انسان خوبی است. فکر می‌کنم تصور تقابل موجب شد این بحث‌ها شکل بگیرد. اگر او را دوست دارید، نیازی نیست از من متنفر باشید.

مگان مارکل و پرنس هری

۳. مگان و هری پیش از مراسم رسمی ازدواج کرده بودند

مارگل به اپرا می‌گوید: سه روز پیش از مراسم رسمی، ازدواج کرده بودیم. هیچ‌کس این را نمی‌داند. او فاش می‌کند که تمایل داشته پیش از مراسم رسمی ازدواج که به صورت زنده از تلویزیون پخش شد لحظات خصوصی‌تری را تجربه کند. پرنس هری با خنده می‌گوید: فقط ما سه نفر.

۴. یکی از اعضای خانواده سلطنتی نگران رنگ پوست فرزند مگان و هری بوده است

مارکل در مورد آرچی که می ۲۰۱۹ متولد شد فاش می‌کند: نگرانی‌ها و بحث‌هایی در مورد اینکه رنگ پوستش چقدر ممکن است تیره باشد وجود داشت. این گفته تعجب اپرا را برمی‌انگیزد: چه؟ با شما در مورد اینکه فرزندتان ممکن است چقدر رنگ پوست تیره‌ای داشته باشد بحث کردند؟ مارکل جواب می‌دهد: به شکل بالقوه، و اینکه چه معنایی خواهد داشت یا به نظر خواهد رسید. اپرا می‌پرسد: به من نمی‌گویید چه کسی نگران بوده؟ مگان پاسخ می‌دهد: فکر می‌کنم به زندگی آن‌ها آسیب زیادی خواهد زد.

مارکل در مورد مخالفت خانواده‌ی سلطنتی با بخشیدن یک عنوان سلطنتی به فرزند او پس از تولد نیز می‌گوید: وقتی که باردار بودم، خانواده‌ی سلطنتی گفتند که می‌خواهند سنت را تغییر دهند و به او عنوان سلطنتی ندهند. به این ترتیب لزومی برای تأمین امنیت آرچی وجود ندارد.

۵. مگان پیش از خروج از خانواده‌ی سلطنتی به خودکشی فکر می‌کرده

افشاگری مگان مارکل و پرنس هری

مگان به اپرا می‌گوید: در آن زمان از گفتن این حرف بسیار شرم‌زده شدم، به ویژه از اعتراف کردنش پیش هری، زیرا می‌دانم که او از فقدان مادرش پرنسس دایانا که اقدام به خودکشی کرد، چقدر رنج برده بود، اما می‌دانستم که اگر این حرف را نزنم، انجامش خواهم داد، اما دیگر نمی‌خواستم زندگی کنم.

مارکل به یاد می‌آورد: اندیشه‌ی ثابت بسیار روشن و واقعی و ترسناکی بود. به یاد می‌آورم که هری چگونه مرا در آغوش گرفت و… به مؤسسه رفتم و گفتم می‌خواهم از کسی کمک بگیرم…، اما به من گفتند که ممکن نیست.

مگان می‌گوید عاجزانه از این مؤسسه که از گروه کوچکی از اعضای خانواده تشکیل شده درخواست کرده به او کمک کنند، اما واکنش آن‌ها این بوده که این کار ممکن نیست. اپرا می‌پرسد: به خودکشی فکر می‌کردید؟ مارکل پاسخ می‌دهد: بله، بسیار بسیار روشن. بسیار روشن و بسیار ترسناک؛ و نمی‌دانستم که به چه کسی رو کنم. یکی از افرادی که به من کمک کرد و از آن پس دوستی و رازداری ما ادامه پیدا کرد یکی از بهترین دوستان مادر همسرم بود، یکی از دوستان پرنسس دایانا.


بیشتر بخوانید: خاندان سلطنتی انگلیس در انتظار یک عضو جدید


۶. مگان و هری جنسیت دومین فرزندشان را افشا کردند

افشاگری مگان مارکل و پرنس هری

هری در این مصاحبه فاش می‌کند: دختر است! داشتن هر فرزندی… شگفت‌انگیز است. اما صاحب یک فرزند پسر و سپس یک دختر شدن… بیش از این چه می‌خواهید؟

۷. مگان هری را به خروج از خانواده سلطنتی وادار نکرده است

مگان در پاسخ به پرسش اپرا می‌گوید: می‌توانید تصور کنید که چقدر غیرمنطقی است؟ شغلم را کنار گذاشتم، زندگی را، برای اینکه عاشق شدم؛ و برنامه این بود که تا ابد به این کار ادامه دهیم. پرنس هری در مورد این شایعه که ملکه الیزابت در مورد مگزیت پیش از وقوعش بی‌اطلاع بوده اضافه می‌کند: نه، هیچ‌گاه مادربزرگم را غافلگیر نکردم. او برای من احترام زیادی قائل شد.

۸. تایلر پری در ابتدای جدایی مگان و هری به آن‌ها کمک کرده است

هری به یاد می‌آورد: وقتی در کانادا بودیم، در خانه‌ای غیر از خودمان، به من گفتند که تأمین امنیت ما به زودی از بین خواهد رفت. در آن مقطع، به لطف دیلی میل همه از موقعیت دقیق ما اطلاع داشتند.

هری اضافه می‌کند: بنابراین ناگهان به ذهنم خطور کرد: صبر کنید ببینم، مرز‌ها می‌تواند بسته شود، امنیت ما از بین خواهد رفت، کسی چه می‌داند قرنطینه چقدر طول می‌کشد، دنیا می‌داند که ما کجا هستیم، خطرناک است، امن نیست، شاید بهتر باشد که از اینجا برویم.

تایلر پری یکی از دوستان نزدیک هری و مگان در نهایت به آن‌ها اجازه می‌دهد در یکی از خانه‌های او در کالیفرنیا ساکن شوند.

۹. احتمال ماندن در خانواده‌ی سلطنتی در صورت برخورداری از حمایت

افشاگری مگان مارکل و پرنس هری

اپرا می‌پرسد: اگر از حمایت برخوردار می‌شدید، همچنان آن‌جا می‌ماندید؟

هری پاسخ می‌دهد: بدون تردید.

۱۰. پرنسس دایانا ممکن بود در مورد جدایی هری چه فکر کند

هری می‌گوید: فکر می‌کنم از نحوه‌ی اتفاق افتادنش بسیار خشمگین می‌شد، و بسیار ناراحت. اما در نهایت، تنها چیزی که برای ما می‌توانست بخواهد خوشبختی است. او اضافه می‌کند: حضور او را در کل این فرایند احساس کردم. از اینکه اینجا نشسته‌ام و به همراه همسرم با شما گفتگو می‌کنم احساس خوشبختی و آسودگی می‌کنم. زیرا نمی‌توانم تصور کنم که زندگی مادرم چگونه بوده، و چطور تمام آن سال‌ها به تنهایی این فرایند را طی کرده.

در بخش دیگری از این مصاحبه، اپرا از مگان و هری می‌پرسد که آیا سریال جنجالی تاج (The Crown) نت‌فلیکس را دیده‌اند یا نه. آن‌ها لبخندزنان پاسخ می‌دهند که قسمت‌هایی از سریال را دیده‌اند. علاوه بر این، هری فاش می‌کند که تنها دلیل امضای قرارداد با شبکه‌های استرمینگ پس از جدایی از خانواده‌ی سلطنتی این بوده که از آن‌ها هیچ کمک مالی دریافت نمی‌کرده است. هری و مگان با اسپاتیفای قراردادی ۱۵ تا ۱۸ میلیون دلاری و با نت‌فلیکس قراردادی ۱۰۰ میلیون دلاری بسته‌اند.

افشاگری مگان مارکل از نژادپرستی در کاخ باکینگهام

افشاگری مگان مارکل و پرنس هری

روزنامه همشهری نوشت: نژادپرستی در خاندان سلطنتی انگلیس، بدون توجه به صحبت‌های اخیر مارکل، سنتی تاریخی است و مثال‌های زیادی از وجود این فرهنگ قوی در دربار انگلیس وجود دارد. نمونه‌های متاخر این رفتار، علاوه بر مارکل، مادر همسر او یعنی پرنسس دیاناست که به‌عنوان «یکی از عوام»، هرگز نتوانست با خانواده سلطنتی کنار بیاید و مجبور شد از چارلز، پدر هری و ویلیام که ولیعهد انگلیس است جدا شود. زندگی او، بعد از جدایی از همسرش همچنان سوژه رسانه‌ها بود و به‌خاطر آشنا شدن با افراد غیرانگلیسی و سفیدپوست، به‌شدت مورد نکوهش قرار می‌گرفت.

به گزارش گاردین، مشکل دیانا، از همان لحظه ازدواجش شروع شد، چون خاندان سلطنتی، چنان نسبت به ازدواج اعضایش با افرادی که خون معمولی در رگ‌هایشان دارند موضع دارد و حساس است که نمی‌توانست بپذیرد دختر یک عامی، همسر ولیعهد انگلیس شده است. او بعد از چند قرن، نخستین عوامی بود که با وارث تاج و تخت انگلیس ازدواج می‌کرد و به همین‌خاطر، با تردید‌ها و نگاه‌های منفی بسیار زیادی در داخل خانواده سلطنتی مواجه بود. اعضای خانواده سلطنتی، معمولا گزینه‌های اندکی برای ازدواج دارند و همسر خود را از دایره تنگی که اعضای آن همگی یک طبقه، یک مذهب و یک قومیت و نژاد دارند انتخاب می‌کنند. ازدواج چارلز و دیانا به همین‌خاطر بسیار سر و صدا به پا کرد و البته دوام هم پیدا نکرد. مارکل در مصاحبه با وینفری، جواهری را به گردن آویخته بود که متعلق به دیانا بوده است و به نوعی رفتار‌های بی‌رحمانه خاندان سلطنتی با مادر همسرش را به یاد‌ها آورده بود.

 

منبع: روزنامه همشهری

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

تیپ خفن بهاره رهنما و همسرش + عکس

جنجال بازیکن کرونایی پرسپولیس

توسعه زیر ساخت‌های صنعت حمل و نقل هوایی با هدف رونق گردشگری کیش

گل‌محمدی محروم شد!

قیمت زولبیا و بامیه اعلام شد

۱۰ عادت غذایی ویژه ۴۰ ساله‌ها

قیمت کیا اپتیما، اسپورتیج و سراتو + جدول

اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده موجب شفافیت اطلاعات اقتصادی می‌شود

تلاش برای ثبات قیمت لاستیک در ۱۴۰۰/ بگذارید تولید کنندگان راه خود را بروند

سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها در سه ماهه اول ۲۰۲۱ رکورد زد

حداقل میزان تحویل برنج بورسی، ۱۰۰ کیلوگرم است/ برنج چگونه به گواهی سپرده تبدیل می‌شود؟

فیلم/ زنده زنده خوردن مار توسط سنجاب!

پیروزی جدید ریپل در دادگاه

وسواس را چگونه درمان کنیم؟

قیمت مسکن در شرق تهران، فروردین ۱۴۰۰

مهلت ۲۴ ساعته وزارت ارتباطات به اپراتور‌های مختل‌کننده کلاب هاوس

انتقال تخفیفات بیمه‌نامه‌های شخص ثالث و حوادث راننده به مالکان وسایل نقلیه

شاخص بورس باز هم منفی ماند

حضور شرکت‌های دانش بنیان در «چاینا پلاس ۲۰۲۱»

هادی ساعی استعفا کرد

فیلم/ چرا واکسن انگلیسی "آسترازنکا" وارد کشور شد؟

محبوبیت بازی دیجیتال در بین بیش از ۶ میلیون ایرانی

استقلال بدون مجیدی به عربستان می رود

وزیر بهداشت: منتظر سنگین‌ترین خیز کرونا در کشور هستیم

تغییر مالکیت ۵۴۳ میلیون اوراق بهادار مالی

گروه فلزات اساسی در صدر معاملات

ترس از ریزش بزرگ در قیمت سکه

فراخوان ارسال نظرات کارشناسی در مورد مصادیق ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی قانون بازار اوراق بهادار

پارامترهای بازار سرمایه حرفه ای

تمام سرپرستان خانوار باید در سامانه املاک و اسکان ثبت نام کنند

فیلم/ بیمار مشکوک به کرونا در چه صورت باید به بیمارستان مراجعه کند؟

راه‌های خوداظهاری در سامانه املاک و اسکان

تخلفات کرونایی را چگونه گزارش کنیم؟

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

بازار سرمایه تقویت می‌شود؛ بازار ارز در مسیر تعادل

معاون اول رییس جمهور بودجه ۱۴۰۰ مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی را ابلاغ کرد

حمایت از بازار سرمایه به معنی هدایت دستوری نیست