پایگاه خبری، تحلیلی اقتصاد24

هیجان نیوتنی در بورس
الگوی رفتاری سهامداران در دوره ۴ ساله بررسی شد

هیجان نیوتنی در بورس

اصلاح بازار سهام ۸ماهه شده و حالا فاصله نماگر اصلی بورس تهران تا اوج سال۹۹ به بیش از ۴۱درصد رسیده است. در این فضا نگاهی گذرا به روند ۴ساله شاخص بورس در سال‌های اخیر ناخودآگاه چرخه کلاسیک شکل‌گیری حباب را به ذهن‌ها متبادر می‌کند.
بورس باید در اولویت برنامه کاری نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری باشد
معاون سازمان بورس:

بورس باید در اولویت برنامه کاری نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری باشد

 معاون نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: نامزد‌هایی که قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران را دارند باید بازار سرمایه را به واسطه تاثیر این بازار بر اقتصاد کشور در اولویت قرار دهند.
کلاهبرداری ۶۰۰ میلیارد تومانی از سهام عدالت!
وزیر اسبق تعاون

کلاهبرداری ۶۰۰ میلیارد تومانی از سهام عدالت!

وزیر اسبق تعاون گفت: سامانه‌هایی به طور غیر قانونی در زمینه سهام عدالت شکل گرفتند که هزینه ساخت آن‌ها از جیب مردم برداشته شد و مبلغ مذکوری که از این مسیر بدست آمده به ۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.
آغاز شوک‌های ارزی با افزایش قیمت بنزین /مقصر ان سقوط بورس
رئیس کل بانک مرکزی مطرح کرد

آغاز شوک‌های ارزی با افزایش قیمت بنزین /مقصر ان سقوط بورس

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین به نرخ ارز شوک وارد کرد، گفت: اعتقادی به سرکوب نرخ ارز ندارم و بانک‌مرکزی برای ثبات در این بازار دخالت می‌کند. نرخ ارز در بازار ثانویه تعیین می‌شود که بازار ثانویه (نیما) به روز و در حال تغییر است و بانک مرکزی در آن دخالتی ندارد و اقدامات بانک مرکزی صرفا برای ثبات و جلوگیری از نوسانات است.
جشن بزرگ بورس‌های جهانی
اطمینان بخشی بیشتر به معامله گران

جشن بزرگ بورس‌های جهانی

شاخص‌های مهم بورسی جهان صعود محسوسی داشتند.
سقوط سراسری بورس‌ها

سقوط سراسری بورس‌ها

به طور کلی هنوز ریسک‌های زیادی در بازار‌های مالی وجود دارند که روند معاملات را دست کم تا نیمه نخست امسال تحت تاثیر خود قرار می‌دهند. وضعیت کرونا هنوز مایه نگرانی بزرگی است به ویژه آن که هنوز نمی‌توانیم با قاطعیت بگوییم که واکسن‌های موجود در برابر گونه‌های جهش یافته ویروس هم کارایی بالای خود را حفظ کرده‌اند.
بورس ایران به شانگهای متصل می‌شود؟

بورس ایران به شانگهای متصل می‌شود؟

به گفته کارشناسان، بازار سرمایه ایران تازه کار است و نیازمند مطابقت با استاندارد‌های جهانی است، بنابراین برا‌ی ارتقای بورس باید زیر ساخت‌های آن فراهم شود.

وزارت اقتصاد: مردم به دلیل فشار معیشتی ۸ میلیارد برگه سهام عدالت خود را فروختند

وزارت اقتصاد می‌گوید ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از سهامداران عدالت، بیش از ۸ میلیارد برگه سهام متعلق به خود به ارزش ۱۳.۶ هزار میلیاردتومان را فروختند تا فشار معیشتی ناشی از کرونا را جبران کنند.

مرحله دوم سود سهام عدالت برای این افراد واریز می‌شود

مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: مرحله دوم سود سهام عدالت در صورتی به حساب سهامداران غیر مستقیم واریز خواهد شد که در تاریخ ۹۹/۱۲/۲۳ سهام خود را حفظ کرده باشند.
یخبندان بورس در آغاز بهار
ارزش معاملات خرد سهام به کف ۱۵ماهه سقوط کرد

یخبندان بورس در آغاز بهار

بورس یک روز منفی دیگر را ثبت کرد و این‌بار ارزش معاملات سهام نیز به کمترین سطح از ۲۱ دی ۹۸ سقوط کرد. شرایطی که سبب شده است نقدشوندگی سهام به رویایی دست‌نیافتنی تبدیل شود. مقصر اصلی این وضعیت نابسامان، اما چیزی نیست جز دامنه نوسان.