تاریخ بروز رسانی: ۱۰:۲۴ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
در بیست وسومین آیین پویش ره سلامت انجام شد

تقدیر وزیر بهداشت از حمایت‌های مالی و تجهیزاتی فولاد مبارکه

در بیست وسومین آیین پویش ره سلامت، آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا، وزیر بهداشت و درمان با اهدای لوحی از تلاش‌های شرکت فولاد مبارکه در تأمین رایگان اکسیژن و مجهز کردن مراکز درمانی هنگام شیوع کرونا تقدیر و تشکر کرد.

تقدیراقتصاد۲۴-بیست وسومین آیین پویش ره سلامت، آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا با حضور وزیر بهداشت و درمان، استاندار اصفهان، نماینده، ولی فقیه در استان اصفهان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان، معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه و مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

فولاد مبارکه دغدغه تأمین اکسیژن بیمارستان‌ها را برطرف کرد

طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان، در این مراسم و ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: از شرکت فولاد مبارکه به پاس همراهی یک‌ساله با دانشگاه علوم پزشکی تقدیر می‌کنیم.

وی افزود: آنچه بار‌ها و بار‌ها گفته شده این است که فارغ از کمک‌های ریالی شرکت فولاد مبارکه در مقابله با کرونا، با تأمین رایگان اکسیژن بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توسط این شرکت به آسودگی خاطر در تأمین این ماده حیاتی برای بیماران مبتلا به کرونا رسیدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: اهمیت و ضرورت اقدام شرکت فولاد مبارکه آنجا نمایان می‌شود که مراکز درمانی با محدودیت تأمین اکسیژن و تجهیزات تانک اکسیژن و عدم دسترسی به اکسیژن‌ساز‌ها مواجه بودند که با حمایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان برطرف شد.

چنگیز با بیان اینکه اقدام شرکت فولاد مبارکه در تأمین رایگان اکسیژن موردنیاز مراکز درمانی به دغدغه تأمین اکسیژن برای بیماران کرونایی خاتمه داد، گفت: تأمین اکسیژن رایگان توسط شرکت فولاد مبارکه به نیاز مراکز درمانی استان اصفهان، استان‌های هم‌جوار و حتی برخی بیمارستان‌های شهر تهران پاسخ داد.

وی خاطرنشان کرد: داروی اصلی بیماران مبتلا به کرونا اکسیژن است؛ به بیان دیگر دارویی مهم‌تر از اکسیژن برای این بیماران وجود ندارد. امیدواریم سایر صنایع که به‌نوعی با اکسیژن به‌عنوان یک محصول فرعی سروکار دارند هم به کمک بیمارستان و مراکز درمان بیایند. اگر این اتفاق رخ دهد دیگر لازم نیست بیمارستان‌های کشور با دغدغه تأمین اکسیژن مواجه باشند.

همراهی پیوسته فولاد مبارکه با مردم؛ از مقابله با کرونا تا کمک به تحصیل دانشجویان

سید مهدی نقوی، معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اصفهان، نیز در این حاشیه این جلسه در خصوص اقدامات این شرکت در دوران شیوع کرونا اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا در کشور، فولاد مبارکه به‌عنوان یک شرکت مسئولیت‌پذیر تلاش کرد در کنار مردم قرار بگیرد و در شرایط خاص و ویژه کشور کمک‌های بسیاری را ارائه داد.

وی ادامه داد: اختصاص بودجه قابل‌توجه برای خریداری تجهیزات موردنیاز بیمارستان‌های تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی و ارائه اکسیژن رایگان به بیمارستان‌های کشور ازجمله اقدامات مهم فولاد مبارکه و شرکت‌های تابعه نظیر فولاد هرمزگان، فولاد سنگان، فولاد امیرکبیر کاشان و ... در راستای مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت محسوب می‌شود.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اصفهان با توجه به قرار گرفتن کشور در موج چهارم کرونا عنوان کرد: در حال حاضر و با شروع موج چهارم کرونا همچنان مهم‌ترین نیاز یک بیمار کرونایی اکسیژن است. بر اساس سخن پزشکان زمانی که فردی به بیماری کرونا مبتلا می‌شود، ۷ برابر گذشته به اکسیژن نیاز دارد بنابراین فولاد مبارکه تلاش کرده است مهم‌ترین فاکتور موردنیاز بیمارستان‌ها را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا بیمارستان‌ها دغدغه‌ای در خصوص تأمین اکسیژن نداشته باشند.


بیشتربخوانید:رسالت اجتماعی فولاد مبارکه پاسخ به مهمترین دغدغه کادر درمان در دوران کرونا است


نقوی خاطرنشان کرد: اقدامات حوزه بیماری کرونا تنها یکی از اقدامات مسئولیت‌های اجتماعی فولاد مبارکه به شمار می‌رود. این شرکت در مسائل دیگری مانند آب، محیط زیست، تحصیل دانشجویان در دوران کرونا و ... نیز اقداماتی انجام داده، اما این روز‌ها اقدامات کرونایی با توجه به حساسیت شرایط و خطر پیش روی مردم، به‌صورت خاص از سوی شرکت فولاد مبارکه دنبال می‌شود.

نقش مهم شرکت فولاد مبارکه در مقابله با شیوع کرونا

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو  با اشاره به اقدامات شرکت‌ها به‌ویژه فولاد مبارکه در مقابله با کرونا اظهار کرد: در مسیر بسیج ملی مقابله با کرونا شاهد مشارکت بخش‌های مختلف اعم از انجمن‌ها و مؤسسات غیردولتی، خیریه‌ها، نهاد‌های مردمی، سازمان‌ها و بخش خصوصی شامل سازمان‌های تجاری و صنعتی بودیم.

وی افزود: در این راستا شرکت‌هایی که سابقه بیشتری در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی داشتند، کمک‌های شایانی کردند که امیدواریم ارتقا پیدا کند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت تصریح کرد: بخشی از این یاری‌رسانی در قالب پویش ره سلامت به فعالیت‌های اطلاع‌رسانی و مشارکت نشان‌های تجاری آغاز شد. شرکت فولاد مبارکه و تعدادی از شرکت‌های بزرگ در استان‌های مختلف، نقش قابل‌توجهی در تأمین اکسیژن موردنیاز و پشتیبانی در حوزه‌های دیگر ایفا کردند که قابل‌تحسین بوده و امیدواریم که در ماه‌های آتی ادامه داشته باشد.

جهانپور ادامه داد: شرکت‌های بسیاری ازجمله فولاد مبارکه در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، نه‌تن‌ها در محدوده جغرافیایی خودشان بلکه به استان‌های دیگر نیز کمک‌های شایانی کردند. حوزه مسئولیت‌های اجتماعی برای برند‌ها و شرکت‌های مختلف، حوزه‌ای است که علاوه بر تعهدات انسانی و اخلاقی در حوزه توسعه سازمان‌ها و مسیری که در آینده پیش رو دارند تسهیلگر خواهد بود.

 در بیست وسومین آیین پویش ره سلامت، آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا، وزیر بهداشت و درمان از حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، به دلیل اقدامات مؤثر این شرکت در مدیریت بحران کرونا اعم از تأمین اکسیژن رایگان بیماران مبتلا به کرونا و تجهیز مراکز درمانی تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: شرکت‌هایی هم در توسعه اکسیژن ساز‌های بیمارستان‌ها مشارکت کردند که شرکت فولاد مبارکه با توجه به توانایی در تولید اکسیژن در این مسیر گام‌های مهمی برداشت.

وی اضافه کرد: اقدامات شرکت فولاد مبارکه به تأمین اکسیژن رایگان مراکز درمانی محدود نمی‌شود بلکه در دیگر حوزه‌های موردنیاز گام‌های مؤثری برداشت. اقدامات مهم شرکت‌ها و برند‌هایی نظیر شرکت فولاد مبارکه در راستای مسئولیت اجتماعی و ارتقاء بسیج ملی مقابله با کرونا فهرست مبسوطی است.

منبع: فولاد مبارکه
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

خیزش گرد و خاک و کاهش دید در سه استان

نحوه برخورد با همسری که دچار بیماری روحی است

فیلم/ کاهش جانباختگان کرونا در تهران

جشن تولد هوتن شکیبا با نوید محمد زاده و بهرام افشاری +عکس

واکنش جهانگیری به ادعای مصلحی

آشنایی با کاربرد و مزایای اجاره اسپیس فریم

فیلم/ شبیخون خرس قطبی به گرازهای دریایی

مجوز مصرف واکسن کووایران برکت صادر شد

جلسه بشار رسن با کریم باقری در بحرین

پاکستان ورود مسافر از ایران را ممنوع کرد

زمان برگزاری دربی حذفی مشخص شد

کدام کشور‌ها بالاترین میزان بهره‌وری را دارند؟

علی مطهری: معمای ردصلاحیت چهره‌های محبوب حل شد

آشا محرابی در نمایی از فیلم جدیدش +عکس

فیلم/ انصراف برخی از نامزدهای اصولگرا تایید شد

قاضی زاده هاشمی: باعث باخت جبهه انقلاب نخواهم شد

قیمت دلار بعد از انتخابات اوج می‌گیرد؟

فیلم/ خبر مهم وزارت خارجه از توافق درباره رفع تمام تحریم‌ها

روحیه خوب مهدی قایدی +عکس

لیست ۱۱ بدهکار بانکی اعلام شد +جزئیات

صادرات الکل آزاد شود

فیلم/ دعوت بازیکن تیم ملی دانمارک به برنامه ماه رمضانی

احتمال ورود واکسن ایرانی به بازار از هفته آتی

تغییر روند قیمت دلار به خاطر این خبر

مرگ روستایی به نام فلورد

فیلم/ ماجرای جالب ازدواج زوج فوتبالی ایران

قیمت تبلت سرفیس و سامسونگ امروز + جدول

احسان علیخانی کرونا گرفت

قیمت قند و شکر امروز

رشد ۱۷ درصدی بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی

فرصت‌های بازار عراق برای فعالان لوازم خانگی

خاموشی‌های جدید در راه است؟

بهترین ماشین ۶۰۰ میلیونی

فیلم/ روحانی: برای نخستین بار در تاریخ غنی‌ سازی ۶۳ درصد انجام دادیم

گمرک یا راهداری کدام حرف آخر را می زنند؟

لیست شورای شهر جبهه پایداری منتشر شد

جزئیات لغو ویزای گروهی ایران و روسیه