تاریخ انتشار: ۲۰:۱۷ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

قاضی‌زاده هاشمی: دولت من لاکچری نیست

قاضی‌زاده هاشمی داوطلب کاندیداتوری در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد حضور بانوان در کابینه احتمالی خود گفت: نگاه من سهمیه‌بندی جنسیتی نیست و با این نگاه مخالفم.

نظر در مورد حضور بانوان در کابینه احتمالی

اقتصاد۲۴ - «سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی» روز پنجشنبه با تشریح برنامه‌ها و تالیفات خود درباره اداره کشور گفت: در کتاب فصل پروانگی نحوه اداره دولت را بیان نمودم، جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته برای پروانه شدن و پرواز به سمت تمدن نوین اسلامی پیله‌سازی کرده است؛ پیله‌سازی یعنی ظرفیت‌سازی‌های فراوان و ایجاد مؤلفه‌های قدرت در ایران، در کتاب دیگری گفتمان دولت و مردم را تشریح کردم و در کتاب دولت اعتماد برنامه‌های اجرایی دولت را تشریح کردم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طلیعه گام دوم انقلاب نیاز به حرکت جدیدی داریم، گفت: تغییر مسیر مدل حکمرانی و تحول در نظام مدیریت برای دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی یک ضرورت است وگرنه روش اداره کنونی کشور یک روش ۱۰۰ ساله است که قوانین پایه آن مربوط به سال‌های ۱۳۰۴ تا ۱۳۱۰ است. در این فاصله اتفاقات زیادی افتاده و باید به این تغییر و تحولات توجه جدی داشته باشیم.

کارگران ساختمانی را بر اساس هویت شغلی بیمه می‌کنیم

قاضی زاده گفت: اینکه کارگران ساختمانی را بر اساس هویت شغلی و نه براساس رابطه کارگر و کار فرما بیمه می‌کنیم به این علت است که نظام پایه‌ای که در حوزه اشتغال شکل گرفته، بر اساس تفکر ۱۰۰ سال پیش است و ۳۰ میلیون نفر در کشور خارج ازخدمات بیمه‌ای قرار می‌گیرند و یا خدمات بیمه‌ای تامین اجتماعی دریافت نمی‌کنند و این نشان می‌دهد که مدل حکمرانی در کشور نیاز به تغییر جدی دارد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نظام بانکی، مالیات ستانی، آموزش پرورش و دانشگاه‌ها هم نیاز به تغییر دارند و معتقدیم به یک دولت مقتدر، مسئول و اندیشمند نیاز است که با کار جهادی برای حفظ ثبات و آرامش کشور، تغییرات بنیادی و نهادی ایجاد کند.

هدفمندی یارانه‌ها و مسکن مهر نوعی برخورد با بحران است

قاضی‌زاده هاشمی گفت: در۴۰ سال گذشته هیچ استراتژی روشن درازمدتی برای اداره کشور و اقتصاد نداشتیم. دولت‌ها استراتژی پیگیر و مداوم نداشتند و همیشه روش کار آن‌ها برخورد با بحران‌ها بوده است. هدفمندی یارانه‌ها و مسکن مهر نوعی برخورد با بحران است. در واقع اقداماتی که درمقابل سیل و زلزله انجام می‌دهیم، در حوزه اقتصاد و معیشت هم به همین صورت عمل کردیم.

چرا از شرایط حساس کنونی خارج نمی‌شویم

این فعال اصولگرا افزود: ما از شرایط حساس کنونی کشور خارج نمی‌شویم، زیرا همیشه به این شرایط فکر کردیم و فشار‌های امنیتی، سیاسی و بحران‌های اجتماعی ما را به کار‌های اورژانسی وادار کرده است. کسب رضایت سریع مردم برای پیروزی درانتخابات ما را وادار کرده که اقدامات خلاف مصالح عمومی مردم را انجام دهیم. امروز مشکل مسکن را حل می‌کنیم و فردا گرفتار افزایش نرخ تورم می‌شویم.


بیشتر بخوانید: ابهامات انتخابات ۱۴۰۰


داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر بخواهیم عدالت اجتماعی را در جامعه پیاده کنیم باید نحوه اجرای آن از مسیراصلاحات نهادی باشد، مردم از ناکارآمدی دولت ناراضی هستند نه از نظام سیاسی. این باعث شده که مردم تصور کنند نظام سیاسی برای شکل گیری یک دولت مطلوب و کارآمد مشکل دارد، اگر دولت کارآمد باشد مردم با نظام سیاسی مشکلی ندارند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه ۵هزینه اصلی برای هر شهروند وجود دارد خاطرنشان کرد: مسکن، خوراک، حمل و نقل، بهداشت و درمان و پوشاک هزینه‌های اصلی مردم هستند که در کنار این هزینه‌ها، امنیت و آموزش هم وجود دارد.

این فعال سیاسی افزود: در حوزه مسکن علاوه بر کمبود ۴و نیم میلیون واحد مسکونی شاهد رشد بی محابای اجاره‌هاهستیم. برای حل این مشکل در «دولت سلام» یک پروژه تعریف شده که کمبود مسکن را جبران و قیمت اجاره در کشور را سازماندهی کنیم.

تا سال ۱۴۰۳ سوء تغذیه در کشور را برطرف می‌کنیم

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد جمعیت کشور از سوءتغذیه رنج می‌برند، گفت: دولت مسئول است و ما در «دولت سلام» برنامه ریزی کردیم تا سال ۱۴۰۳ این سطح از سوء تغذیه باید از بین برود. در این زمینه از بذر شروع کردیم تا سازمان تولید را تغییر دهیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در «دولت سلام» یک نظام تحول برای اداره کشور پیش بینی کردیم که مدل شهر - کشوری است. هدفم این است که اختیاراتی از هیئت وزیران طبق اصل ۱۲۷ قانون اساسی به فرمانداران شهرستان‌ها واگذار کنیم تا مشکلات منطقه توسط مدیران محلی برطرف شود. ما در کشور حدود۱۳هزار و ۷۰۰ مدیر داریم که نزدیک به ۴۰۰نفر آنان دارای اختیارات هستند و ما با دادن اختیارات به این مدیران آن‌ها را پاسخگوتر خواهیم کرد.

با سهمیه بندی جنسیتی برای حضور زنان درعرصه مدیریت مخالفم

قاضی‌زاده در مورد حضور بانوان در کابینه احتمالی خود گفت: نگاه من سهمیه‌بندی جنسیتی نیست و با این نگاه مخالفم. باید بهترین اشخاص مدیران کشور شوند و این حق مردم است. در بین بانوان ما مدیران فوق‌العاده زیادی پیدا می‌شود و به این معنا نیست که می‌خواهم به بانوان لطفی بکنم، زنان شایستگی فراوانی دارند که در مقایسه با آقایان مدیران قوی‌تری هستند و خود به خود انتخاب می‌شوند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد برنامه‌های خود در حوزه سیاست خارجی گفت: ما به صفر و صدی کردن موضوعات عادت کردیم که هر دو غلط است. با ۱۵ کشور و جمعیتی ۲ میلیارد نفری با نیاز‌های متنوع همسایه هستیم، موقعیت استراتژیک خاص منطقه‌ای داریم و باید روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی خود را با کشور‌های همسایه تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ کشوری نمی‌تواند همه نیاز‌های خود را تولید کند، گفت: باید بتوان با یک بازار متشکل نیاز‌های مردم خود را تامین کنیم. آیا ممکن است کشوری بدون دشمن باشد؟ خیر، زیرا مساله کشور‌ها رقابت و تضاد منافع است. بین آمریکا، چین و روسیه رقابت وجود دارد و در عین حال با هم کار می‌کنند همه کشور‌ها رقبا و دشمنان استراتژیک دارند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: یک کشور هوشمند و انقلابی باید دوستان خود را هم‌پیمان خود کند و روابط خود را توسعه دهد و نسبت به دشمنان خود تهدید زدایی کند. بخشی از این فرایند با ساخت قدرت درونی و بخشی با دیپلماسی اتفاق می‌افتد. وقتی دیپلماسی قدرتمند باشد با توسعه پیمان‌های امنیتی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی می‌توان فشار دشمن را بی‌اثر کرد.

منبع: جماران
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
0
0
پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
تو جناب قاضی زاده قدرت اداره یک روستا را نداری چطور بخودت اجازه کاندید شدن دادی انشااله شورای نگهبان با وسواس و دقت لازم عمل می نماید
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/ هرمزگان بعد از زلزله‌های ۶ ریشتری

فیلم/ زلزله‌های جنوب ایران کار چینی‌هاست؟

قیمت رهن و اجاره خانه در منطقه دیباجی

عکس/ هدیه جالب اصفهانی‌ها به پژمان جمشیدی در اکران علفزار

استقلال ستاره برزیلی را نمی‌خواهد

زمان عرضه خودرو برقی کرمان موتور مشخص شد

بازگشت بورس به زمستان ۱۴۰۰

چرا ایرانیان در ترکیه خانه می‌خرند؟

وریا غفوری از استقلال جدا شد

تدوین یک بسته جدید برای بازار اجاره

زمان فراخوان جاماندگان سهام عدالت

جلودارزاده: رئیسی و قالیباف، روضه مظلومیت کارگران می‌خواندند، اما حالا حق بازنشستگان را نمی‌دهند

پلکانی بیمه‌شدن دارو‌ها با انتقال ارز ترجیحی

تورم وحشتناک ۳۷ قلم خوراکی پرمصرف در کشور!

قیمت انواع رب گوجه فرنگی در بازار

منافقین مسئولیت دو حمله تروریستی تازه در ایران را پذیرفتند

خبر جدید از یارانه جاماندگان/ چند نفر مشمول یارانه‌ ۳۰۰ هزار تومانی شدند؟

نماینده مجلس: بگوییم اینترنت پرسرعت خطر دارد جهان به ما می‌خندد

آخرین تلاش‌های صدا‌ و سیما برای جذب مخاطب/ مستوران روی بیلبوردهای شهری +فیلم

کارشکنی جدید در افزایش حقوق بازنشستگان

تصاویر آتش گرفتن خودروی بنز در بزرگراه امام علی

اردوغان در گرداب تورم

روز‌های مه‌آلود بورس

خط و نشان رئیس صداوسیما برای سریال‌های شبکه نمایش خانگی

ردپای خانه‌های لوکس در بازار مسکن پایتخت

اشک‌های ژان کارلوس پیش از پیوستن به استقلال

تداوم جنجال بین پیکه و شکیرا؛ این‌بار دادگاه رای می‌دهد!

تقلای بیت‌کوین در کف کانال ۱۹ هزار دلار

بیداری سهام عدالت از خواب دوساله

کیفیت هوای تهران ناسالم برای همه

کدام مادران خودرو با قیمت دولتی دریافت کردند؟ +فیلم

افزایش ۳۰ درصدی قیمت لوازم یدکی خودرو/ فروش لوازم یدکی بی کیفیت و تقلبی شدت گرفت

پرداخت سود سهام عدالت از محل شرکت‌های غیربورسی

افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار بی مشتری / قیمت ماشین لباس شویی داخلی گران‌تر از خارجی!

دستگیری میوه فروشان مسلح در پایتخت

پشت پرده افزایش قیمت دلار

یاغی بارسا در آستانه تمدید+عکس