تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۰۷ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

عاشقانه‌هایی که به جنایت ختم شد

دوستی‌های دختر و پسران جوان همیشه ختم به خیر نمی‌شود و گاهی مانند پرونده آرمان و غزاله می‌شود و پایان سیاهی را به همراه دارد، اما آرمان و غزاله تنها جنایت عاشقانه معروف نیست.

عاشقانه‌هایی که به جنایت ختم شد

جامعه ۲۴- فقط آرمان نبود که به خاطر اختلاف با دختر مورد علاقه اش دست به جنایت زد. در ۲۰ سال گذشته قتل‌های بسیاری رخ داده است که در آن دختران قربانی زیاده خواهی پسران جوان شده و جنایتی هولناک را ثبت کرده اند. دهه هشتاد را به واسطه جوانی دهه شصتی‌ها می‌توان دهه قتل‌های عاشقانه نامید، قتل‌هایی که از مهمترین آن‌ها جنایت فراز و آندیا بود که هنوز هم بسیاری آن را به یاد دارند. به بهانه پرونده آرمان و غزاله مهمترین جنایت‌های عاشقانه از قتل آندیا تا جنایت پل مدیریت را بررسی کردیم.

قتل مهسا روی پل مدیریت

کوشا وقتی جواب منفی مهسا را شنید شوکه شد، ساعتی در خیابان پرسه زد و نمی‌دانست دیگر چکار کند که دل همکلاسی اش را به دست بیاورد. کوشا تمام راه‌ها را رفته بود و حتی همکلاسی هایش را واسطه کرده بود، اما مهسا همیشه به او جواب منفی داده بود. پسر جوان وقتی آخرین تیرش هم به هدف ننشست، تصمیم هولناکی گرفت تا برای همیشه به زندگی خودش و مهسا پایان دهد. او می‌خواست با کشتن دختر دانشجو انتقام «نه» شنیدن هایش را بگیرد.

۱۵ تیر ماه سال ۹۰ بود که رهگذران پل عابر مدیریت، پسر جوانی را دیدند که با چاقو به سمت دو دختر جوان حمله کرد و یکی از آنها را با ضربات بسیار چاقو زد و دوست او را که قصد داشت مانع شود، با چند ضربه مجروح کرد. رهگذران و کسبه محل که شوکه شده بودند جلوی پسر جوان را گرفتند و دختر جوان را به داخل وانتی انداختند تا نجاتش دهند. با دستگیری پسر جوان ساعتی بعد خبر رسید دختر جوان به علت شدت جراحاتش فوت کرده است.

با انتشار فیلم این حادثه در فضای مجازی، این درام جنایی به پرونده‌ای جنجالی تبدیل شد. جو جامعه خواستار محاکمه و قصاص پسر جوان شدند.

جنایت پل مدیریت

در مرداد ماه دادگاه کوشاه تشکیل شد و او با قبول قتل مهسا با ۲۶ ضربه چاقو، ادعا کرد: دیوانه‌وار او را دوست داشتم وقتی جواب منفی به من داد تصمیم گرفتم او را بکشم و بعد هم به زندگی خودم پایان دهم. روز جنایت کمین کرده و وقتی او به دانشگاه آمد تعقیبش کردم. مهسا و دوستش روی پل بودند که تصمیم گرفتم او را بکشم. به او نزدیک شدم و با چاقو چندین ضربه زدم، قصد فرار داشتم که مردم مرا گرفتند.


بیشتر بخوانید: فضولی‌هایی که باعث نجات فردی از مرگ شد


با تکمیل پرونده در کمتر از سه ماه سرانجام کوشا ۲۲ ساله روز بیست و دوم شهریور ماه در محل جنایت و با حضور مردم به دار مجازات آویخته شد تا جنجالی‌ترین پرونده آن سال در کمتر از سه ماه پس از تشکیل، بسته شود.

فراز و آندیا پرونده‌ای که هنوز فراموش نشده است

فراز عاشق آندیا بود و نمی‌خواست او را از دست بدهد. روز ۱۶ بهمن ماه سال ۸۲ بود که فراز برای دیدن آندیا به در خانه مادر بزرگ او رفت و دختر جوان را سوار خودرواش کرد. پسر جوان وقتی به سمت ستارخان حرکت کرد تا آندیا سگش را به دوستش دهد، بار دیگر اختلاف قدیمی پیش کشیده شد و دعوای آن دو شروع شد. فراز با عصبانیت سر آندیا ۱۶ ساله را به شیشه خودرو کوبید. دقایقی بعد آندیا دیگر نفس نمی‌کشید، فراز به شدت ترسیده بود و نمی‌دانست چکار باید کند. فراز از ترس جسد را در اطراف پمپ بنزین وردآورد رها کرد و به سمت تهران راه افتاد، پسر جوان وسط راه متوجه شد جسد را نزدیک مترو رها کرده و صبح با روشن شدن هوا جسد پیدا می‌شود.

فراز و آندیا

فراز سریع به محل رها کردن جسد برگشت و جسد آندیا را لای پتو پیچید و به اشتهارد برد و در آنجا بعد از آتش زدن جسد آن را داخل چاه ۲۲ متری انداخت. چند روز بعد با مشکوک شدن خانواده آندیا به فراز، او دستگیر شد و به این جنایت سیاه اعتراف کرد تا یکی از سیاه‌ترین جنایت‌های سال ۸۲ رخ دهد. دو سال بد فراز در دادگاه به قتل اعتراف کرد و بعد از محاکمه به قصاص محکوم و حکمش اجرا شد.

قتل زن مورد علاقه برای فاش نشدن رابطه پنهانی

۲۱ خرداد سال ۹۲ ماموران پلیس در جریان کشف جسد سوخته زن در جنگل سرخه حصار قرار گرفتند. با بررسی محل کشف جسد مشخص شد جسد متعلق به زن جوانی است که سوخته و در کنار پیکرش چند قطره خون وجود دارد. با بررسی کیف او در محل جنایت مشخص شد او قربانی سرقت شده است. روز بعد هویت زن جوان به اسم الهام ۲۸ ساله کشف شد، ماموران با بررسی روابط الهام رد پای مرد جوانی را در زندگی او پیدا کردند. مادر زن جوان به ماموران گفت دخترم بعد از طلاق با مرد جوانی آشنا شد که زن و بچه داشت، آن‌ها عاشق هم بودند، اما یکباره حسن مدعی شد نمی‌خواهد دخترم را ببیند. حال احتمال می‌دهم او دخترم را کشته است.

چهار روز بعد مرد ۳۰ ساله دستگیر شد و به قتل اعتراف کرد. او در دادگاه در دفاع از خود گفت: ارتباط من و الهام از اول اشتباه بود، اما او نمی‌خواست قبول کند. وقتی او پیشنهاد داد همسرم را طلاق دهم تا با او باشم فهمیدم که زندگی ام در خطر است به همین خاطر از او خواستم از زندگی من فاصله بگیرد، من هم فراموشش کردم، اما زن جوان برای خراب کردن زندگی من با برادرم دوست شد. من عصبانی شدم و زندگی ام را در آستانه فروپاشی می‌دیدم. با الهام قرار گذاشتم و او را به پارک سرخه حصار بردم.

قاتل ادامه داد: در داخل جنگل الهام را با چاقو کشتم و برای اینکه ردی از من برجای نماند، جسدش را آتش زدم. من پشیمانم، اما او زندگی ام را نابود کرد.

پس از محاکمه قاتل، در نهایت حسن به جرم قتل عمد، قصاص شد.

قتل دوست دختر در درکه

مرد ۴۳ ساله وقتی عشق دختر جوان شد همه وقتش را با او گذراند. روابط یوسف و مینا روز به روز بیشتر می‌شد. همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت تا اینکه روز هفت خرداد ماه امسال حادثه‌ای سیاه رقم خورد.

ساعت سه عصر هفتم خرداد اهالی درکه متوجه کمک خواهی دختر جوانی شدند. تا مردم خود را به دختر جوان برسانند مرد جوانی او را با چاقو زد و از محل فرار کرد. با رساندن دختر جوان به بیمارستان او به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد زن جوان به اسم مینا به علت اصابت ۸ ضربه چاقو به قتل رسیده است.

هنوز پنج ساعت از قتل مینا نگذشته بود که مرد ۴۳ ساله‌ای به بیمارستان ساسان تهران رفت و ادعا کرد دوست دخترش را با چاقو کشته است. با دستگیری مرد جوان به نام یوسف مشخص شد او ساعتی قبل دوست دخترش را در محله درکه با چاقو در خیابان کشته است. یوسف در بازجویی‌ها اعلام کرد که مینا را به خاطر اینکه فکر می‌کرد به او خیانت می‌کند به قتل رسانده است. این پرونده هنوز در حال رسیدگی است.

نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
Mohammad Reza Hamidi
0
0
يکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰
هر ارتباط دو جنس مخالف خارج از عرف و شرع مقدس محکوم به اتفاقات ناخوشایند است چون ارتباط خلاف شرع نیت طرفین سواستفاده جنسی مالی و لذتهای زودگذر و الوده هست
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

زیر ساخت های راه اندازی رمزارز ملی آماده است؟

ناوگان روسیه و چین وارد آب‌های سرزمینی ایران شدند

صادرات ایران به عراق به چند دلار رسید؟

کارنامه ورود و خروج نقدینگی بورس در دی ماه

برجام احیا می‌شود یا نه؟

ساعت آخرالزمان؛ بشر فقط ۱۰۰ ثانیه تا نیمه‌شب وقت دارد

کوییک به ۲۸۳ میلیون تومان رسید

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰

فیلم/ روباهی که از سرما به منزل یک روستایی پناه برد

تصویری باورنکردنی از ارتفاع برف در گردنه هورامان

فیلم/ خبر مهم مخبر در خصوص کاهش قیمت کالاها

شیردهی مادر به نوزاد باعث انتقال کرونا می‌شود؟

یک استقلالی بمب نقل و انتقالات ایران

فیلم/ افشاگری جنجالی وحید امیری درباره کارلوس کی روش

عبور نمادهای کامودیتی از سقف تاریخی قبل

هشدار یک نماینده درباره حذف ارز ترجیحی

ابعادی جدید از پروژه بلندپروازانه متا

حاشیه‌های حجت عبدالملکی، از بهارستان تا پاستور/ از آرزوی مرگ و عذاب الهی تا انقلاب اقتصادی ۱۴۰۰

آپارتمان ارزان را در کدام مناطق می‌توان خرید؟

بیش از ۶۰ کشته در حمله هوایی ائتلاف سعودی به یک زندان در یمن

دستگیری قاتل دختر عکاس تنگستانی

عرضه یک میلیون تن سیمان فردا در بورس کالا

جزئیات آغاز آموزش حضوری در مدارس تهران

دکل‌های مخابراتی خطر دارند؟

طالبان رهاسازی آب سد کمال‌خان به سمت ایران را تکذیب کرد

جدیدترین پوستر اسپایدرمن ۲۰۲۱ را ببینید

درخواست آرژانتین از اینترپل برای دستگیری محسن رضایی در روسیه

باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک بیش از ایدز و مالاریا قاتل انسان هستند

واکنش دو مدافع پرسپولیس به پیشنهاد جواد نکونام

مذاکرات دوجانبه باقری و مورا در هتل کوبورگ وین آغاز شد

بورس دوباره وارد دوران رکود می‌شود؟

ایران هنوز فقط عضو ناظر پیمان شانگهای است

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت تن ماهی

بوریس جانسون: تهاجم روسیه به اوکراین، یک فاجعه برای جهان خواهد بود

اشک‌های ستاره جوان بارسلونا پس از مصدومیت تلخ +عکس

خطر حمله گرگ‌ها به مناطق مسکونی

بن سلمان و بن زاید؛ رفیق یا رقیب؟