تاریخ انتشار: ۱۶:۴۶ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

آیا سرمایه‌گذاری بر روی PRP خوب است و می‌توان با سرمایه‌گذاری و تحلیل ریپل سود برد؟

معاملات ارز‌های دیجیتال به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است و برای افرادی که تازه وارد فضای معاملاتی می‌شوند و همچنین برای معامله گران نهاد‌های بزرگ، مدیران صندوق‌های تأمینی و حتی بخش‌های وال استریت (Wall Street) بسیار محبوب است.

اقتصاد۲۴- معاملات ارز‌های دیجیتال به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است و برای افرادی که تازه وارد فضای معاملاتی می‌شوند و همچنین برای معامله گران نهاد‌های بزرگ، مدیران صندوق‌های تأمینی و حتی بخش‌های وال استریت (Wall Street) بسیار محبوب است.  

فرصت ارائه شده در معاملات ارز‌های دیجیتال چیز جدیدی است و در عرصه سنتی به سختی می‌توان با آن مطابقت کرد.  این موضوع آن را برای معامله‌گران هیجان‌انگیز می‌کند، اما کمی تردید و احساس عدم اطمینان نیز وجود دارد. اما، می‌توان با کمی تحقیق و درک و مطالعه این راهنما، بر این امر غلبه کرد.  

ما در ادامه در مورد تحلیل ریپل و چگونگی این ارز دیجیتال می‌گوییم و خواهیم گفت که آیا سرمایه‌گذاری در آن منجر به سود می‌شود؟ بخشی از سردرگمی در مورد سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال این است که در کدام ارز سرمایه‌گذاری کنیم. صد‌ها گزینه وجود دارد که همگی متفاوت عمل می‌کنند و همگی بازار‌های متفاوتی دارند که متفاوت از سایرین واکنش نشان می‌دهند. اکثر مردم در مورد بیت کوین می‌دانند و می‌خواهند در آنجا سرمایه‌گذاری کنند، اما برخی به دنبال ایجاد تنوع بوده و به دنبال فرصت‌های بزرگتری مانند XRP هستند.

XRP، توکن ایجاد شده توسط شرکت آمریکایی ریپل، یکی از بزرگترین ارز‌های رمزنگاری شده در بازار است و یک کوین است که در مقایسه با سایر کوین‌ها به روشی بسیار منحصر به فرد عمل می‌کند و فرصت‌های جدید و هیجان‌انگیزی را به همراه دارد.  

1- ریپل چیست؟

سرمایه‌گذاری در ریپل خیلی بی‌شباهت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها نیست. از آنجایی که یک فرصت سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال است، به نوبه خود متفاوت است و این واقعیت که کوین انتخابی در اینجا ریپل است، آن را کمی متفاوت از تجارت  در ارزهای دیگری نظیر بیت‌کوین می‌کند.

سرمایه‌گذاری و تجارت ارز‌های دیجیتال با سرمایه‌گذاری سنتی متفاوت است، زیرا این فضا به گونه‌ای ساخته شده است که بسیار فراگیر باشد و موانع کمی برای ورود داشته باشد. در سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال قبل از اینکه معامله‌گر شروع به کار کند، به یک تلفن هوشمند و معمولاً به یک سپرده حداقلی نیاز دارد.

بنابراین، وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری و تحلیل ریپل به میان می‌آید، مهم است که بدانید چه چیزی این ارز دیجیتال را از سایرین متمایز می‌کند. در حالی که شرکت‌هایی مانند بیت‌کوین و اتریوم و سایر کوین‌های برتر برای تمرکززدایی تلاش می‌کنند، XRP کاملاً متعلق به ریپل است.  

با در نظر گرفتن همه این موارد، سؤال این است که Ripple در سال 2021 چقدر سرمایه‌گذاری خوبی بوده است و تا چه مدت به عنوان یک دارایی برتر ارز دیجیتال باقی می‌ماند و سرمایه‌گذاران را جذب می‌کند. برای پاسخ به این سؤال، باید نگاهی به عملکرد این کوین در سال 2020 و سال‌های قبل از آن بیندازید.

2- آیا ریپل سرمایه‌گذاری خوبی است؟ نحوه عملکرد آن در سال 2020 چگونه بود؟

ممکن است غیر قابل درک به نظر برسد، اما مسیر و تحلیل ریپل تا سال 2021 و پس از آن احتمالاً با توجه به اینکه سال 2020 و سال‌های قبل از آن واقعاً بد بوده است، بسیار خوب به نظر می‌رسد. این کوین تا سال 2019 آسیب دید و یکی از دارایی‌های ارز دیجیتال با عملکرد بد بود. اما این بدان معناست که فضای زیادی برای بالا رفتن وجود دارد.

برای درک مسیر عملکرد ERP در سال 2021 و چگونگی شکل‌گیری آن در سال 2020، لازم است چند سال دیگر به عقب برگردیم و امواج XRP را در طول تاریخ آن بررسی کنیم.  

XRP در سال 2012 توسط Ripple با عرضه از پیش استخراج شده 100 میلیارد توکن، ایجاد شد. این رقم بسیار بزرگتر از عرضه مجموعه بیت کوین است که 21 میلیون کوین می‌باشد. علاوه بر این، کوین‌های XRP بیشتری را می‌توان ایجاد کرد در حالی که دیگر بیت کوینی ساخته نخواهد شد.

XRP در زمان راه‌اندازی نزدیک به 0.005 دلار معامله می‌شد و قیمت‌ آن تا سال 2017 که کل صنعت کریپتو از رونق بی‌سابقه‌ای عبور کرد تا حد زیادی ثابت ماند. اکثر مردم در مورد اوج بیت کوین در دسامبر 2017 می‌دانند. اما در‌آوریل و ماه می‌2017، XRP به 0.40 دلار برای هر توکن افزایش یافت و قیمت‌ها در حدود 0.20 دلار در شش ماه بعدش کاهش یافت.

پس از رونق بیت کوین، فصل آلتکوین‌ها آغاز شد و قیمت XRP در اواسط دسامبر 2017 و در یک روز از 0.27 دلار به 0.51 دلار افزایش یافت (84 درصد). دو هفته بعد XRP از مرز 1 دلار عبور کرد و سال را با بالاترین قیمت باورنکردنی 2.30 دلار به پایان رساند که در مقایسه با ابتدای سال 2017، 38000 درصد افزایش داشت.

 

با این حال، آنچه بالا می‌رود باید پایین بیاید و XRP با فرا رسیدن فوریه 2018 به زیر 1 دلار سقوط کرد و در تمام سال 2019 به مبارزه ادامه داد و حتی در حالی که سایر دارایی‌های برتر ارز‌های دیجیتال در سال 2020 سرعت رشد خود را افزایش دادند، XRP همچنان عقب بود.

3- سرمایه‌گذاری در ریپل در سال 2021 چگونه بود؟ آیا برای سال 2022 مناسب است؟

با داشتن درک درستی از پیشینه و تحلیل ریپل در چند سال اخیر، درک اینکه آیا این کوین هنوز یک سرمایه‌گذاری قابل قبول در سال 2021 بوده است و آیا می‌توان آن را برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 دنبال کرد یک امر حیاتی است. اما برای بررسی این ادعا، باید چند مسئله کلیدی را جستجو کرد.  

درک اینکه آیا شما فرد مناسبی برای نگهداری و مبادله XRP هستید یا خیر؟ برای اینکه ببینید آیا کوین با نیاز‌ها و خواسته‌های شما مطابقت دارد یا خیر، بسیار مهم است که بدانید چه چیزی باعث افزایش قیمت XRP می‌شود و نقش آن در صنعت معاملات چگونه خواهد بود؟

XRP برای برخی از معامله گران و سرمایه‌گذاران سبک متفاوت و مناسبی است. این یک کوین خوب برای علاقه مندان به ارز‌های دیجیتال است و یک آلتکوین است و به عبارت دیگر جدا از بیت کوین. اما همچنان به عنوان پنج کوین برتر با یک بازار تثبیت شده مورد احترام است.  

همچنین، XRP سرمایه‌گذاری خوبی برای سرمایه‌گذاران موضوعی در بخش مالی است، زیرا XRP کوین‌ای با هدف نهاد‌های مالی است. این بدان معنی است که افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در آینده تراکنش‌ها و پرداخت‌ها هستند، شانس خوبی برای آنان است که نگاهی به XP بیندازند و آن را امتحان کنند.

برای شناخت بازار و تحلیل ریپل به صورت تخصصی می‎‌توانید از آموزش‌های رایگان گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی شروع کنید. بدین ترتیب شما متوجه برخی از قوانین موجود خواهید شد و بنابراین سود حاصل از خرید و فروش به موقع ریپل خود را افزایش می‌دهید.

 گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی (mahdi rajabi)، بیش از ده سال است که تمرکز خود را بر روی پیش بینی حوزه های مالی، مدیریت ریسک، مدیریت سرمایه و فعالیت در بازارهای سهام بین المللی قرار داده است و در این مسیر پر ریسک می‌تواند به شما کمک کند.

 شما می توانید برای دیدن ویدئوهای آموزشی بیشتر در حوزه های مربوط به سرمایه گذاری و ارز دیجیتال و تحلیل تکنیکال آن به شبکه های اجتماعی گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی سر بزنید:

Aparat: https://www.aparat.com/mahdirajabi.com

Instagram: https://www.instagram.com/mahdirajabi_com

Twitter: https://twitter.com/mahdirajabi_com

Telegram: https://t.me/mahdirajabi_com

همچنین می توانید از طریق شماره ی زیر با آنها در تماس باشید:

021-88684077

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

وزیر خارجه مسقط مذاکرات محرمانه میان ایران آمریکا و عمان درباره احیای برجام را رد کرد

اعتبار کارت‌های هوشمند ملی تمدید می‌شود

رخنه سودجویان به مرمت بنا‌های تاریخی

خرید و فروش ۶۳ گونه از حیات وحش ایران در بازار‌های آنلاین

چرا مذاکرات ایران و عربستان مهم است؟

توافق هسته‌ای، هشدار‌های آمریکا و آرامش ایران

فیلم/ زیرآب‌زنی خنده‌دار بچه از ایرج طهماست مقابل علی نصیریان

برای خرید چادر خودرو چقدر هزینه کنیم؟

ثبات قیمت خودرو در بازار

فیلم/ ازدواج محمدعلی نجفی با میترا استاد عاشقانه بود یا سیاسی؟

واکنش مهدی طارمی به یک خبر جنجالی

چگونه از خود در برابر آبله میمون محافظت کنیم؟

کوپن و یارانه نقدی؛ جراحی بد و بدتر

فیلم/ بایدن در گاف جدید کره شمالی و جنوبی را قاطی کرد

اتفاق تلخ و دردناک برای پلنگ دنا

همراه بانک ملل به روز رسانی شد

ایجاد دیوار مرزی بین ایران و پاکستان

بهزیستی: ۶۱ نوزاد در سال گذشته در سطح شهر رها شده‌اند

مشارکت فعالانه بیمه تجارت‌نو در اجلاس ملی معماری و صنعت ساختمان

پیمان جبلی ؛ مدیری که برای پوشش اخبار یک حادثه هم اختیار ندارد

پفک گران شد

برندگان قرعه‌کشی خودرو چقدر سود می‌کنند؟

قیمت مصوب شکر ۲۰ هزار تومان؛ فروش ۲۵ تا ۳۵

نیم سکه وارد کانال ٨ میلیون تومان شد

قابی تلخ و دردناک از یادبود جانباخته متروپل

فیلم/ چطور از خود مقابل آبله میمون محافظت کنیم؟

پرداخت سود‌های سنواتی شرکت‌های بورسی سرعت گرفت

همسر مهدی طارمی کیست؟

تصمیم روسیه برای استفاده از رمزارز در پرداخت های بین المللی

گزینه غیرمنتظره یحیی برای خط دفاعی پرسپولیس

برای خرید هارد اکسترنال چقدر هزینه کنیم؟

شاخص کل منفی شد

زمان اعلام نتایج قرعه‌کشی سامانه یکپارچه خودرو

ساختمان متروپل آبادان به لرزه افتاد

قیمت دلار صرافی ها در اولین روز هفته

۵۲ میلیون تومان سود برای وام ۱۰۰ میلیونی ودیعه مسکن

فیلم/ چرا هنوز دادستان آبادان دستگیر نشده است؟