تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

با ۲۰ هزار دلار چه خودرو‌های کار کرده‌ای می‌توان وارد کرد؟

سایت‌های خرید و فروش آنلاین در امارات، اولین پیشنهادشان برای بازه ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار، یک نیسان آلتیما مدل ۲۰۲۰ با کارکرد ۵۰ هزار کیلومتر است. آن‌ها قیمت این سدان را ۵۶ هزار درهم، معادل ۱۵ هزار و ۱۳۵ دلار اعلام کرده اند. این سدان یک پیشرانه ۲.۵ لیتری با قدرت ۱۸۸ اسب بخار و گشتاور ۲۴۴ نیوتن متر دارد. قیمت نسخه فول آپشن نیز با ۱۰۹ هزار کیلومتر کارکرد ۱۵ هزار و ۸۱۰ دلار اعلام شده است.

با ۲۰ هزار دلار چه خودرو‌های کار کرده‌ای می‌توان وارد کرد؟

اقتصاد۲۴- جزئیات تازه‌ای از آئین نامه واردات خودرو توسط اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام شده است. در این رابطه جلیل رشیدی کوچی، نایب رئیس این کمیسیون گفته که بازه قیمتی واردات خودرو ۷ هزار تا ۲۰ دلار است. این در حالی است که پیش‌تر سقف ۲۵ هزار دلاری  در نظر گرفته شده بود.

در مورد حجم موتور خودرو‌هایی وارداتی و عوارض و مالیات گمرکی نیز رشیدی کوچکی اعلام کرده که حجم موتور باید تا سقف ۲۵۰۰ سی سی باشد. عوارض و مالیات گمرکی نیز بین ۱۰ تا ۷۰ درصد در نظر گرفته شده است.

به زبان ساده‌تر خودرو‌هایی که قیمت کمتری دارند، کف عوارض و مالیات گمرکی را پرداخت می‌کنند و خودرو‌هایی که قیمت شان به سقف تعیین شده برسد، باید ۷۰ درصد قیمت اصلی خودرو به عنوان عوارض و مالیات تعیین می‌شود. مثلا اگر خودرویی ۷ هزار دلار قیمت داشته باشد، مشمول عوارض و مالیات گمرکی ۱۰ درصدی می‌شود.

اما متن آئین نامه هنوز منتشر نشده و قرار است طی روز‌های آینده دولت متن نهایی را منتشر کند. از طرفی نمایندگان به محدودیتی در رابطه با واردات خودرو‌هایی کارکرده اشاره نکرده اند و تنها بر خدمات پس از فروش تاکید کرده اند. با این اوصاف ما در این گزارش خواهیم گفت که با مبلغ ۲۰ هزار دلار و کمتر از آن چه خودرو‌های کار کرده‌ای را می‌توان از کشور‌های حوزه خلیج فارس وارد کرد.

با ۲۰ هزار دلار چه خودرو‌های کار کرده‌ای می‌توان وارد کرد؟

مزدا ۳ مدل ۲۰۱۶

خودرو‌های کارکرده در بازه قیمتی ۷ تا ۱۰ هزار دلار

مشهورترین پلتفرم خرید و فروش خودرو‌های کارکرده در امارات، ارزان‌ترین پیشنهادش یک تویوتا کمری مدل ۲۰۱۱ است. این سدان یک موتور ۲۳۶۲ سی سی با توان ۱۵۸ اسب بخار و گشتاور ۲۱۸ نیوتن متر دارد. قیمت این خودرو نیز با کارکرد ۱۲۰ هزار کیلومتر، ۲۵ هزار و ۵۰۰ درهم معادل ۶ هزار و ۹۷۰ دلار اعلام شده است.

پیشنهاد بعدی یک مزدا ۳ مدل ۲۰۱۶ است که ۳۲ هزار و ۵۰۰ درهم قیمت خورده است و معادل ۸ هزار و ۸۸۳ دلار است. کارکرد آن نیز ۸۹ هزار کیلومتر اعلام شده است. این سدان یک پیشرانه دو لیتری اسکای اکتیو با توان تولید قدرتی معادل ۱۵۵ اسب بخار دارد. مدل صفر کیلومتر آن نیز در زمان عرضه ۲۰ هزار و ۸۶۵ دلار قیمت داشت.

سومین پیشنهاد خرید نیز یک کیا پگاس مدل ۲۰۲۰ با ۷۴ هزار کیلومتر کارکرد است. قیمت اعلام شده نیز حدود ۳۷ هزار درهم معادل ۱۰ هزار دلار است. کیا پگاس به یک موتور ۱.۴ لیتری ۴ سیلندر MPI با ۹۵ اسب بخار خروجی و گشتاور ۱۳۲ نیوتن متر مجهز است.

با ۲۰ هزار دلار چه خودرو‌های کار کرده‌ای می‌توان وارد کرد؟

هیوندای توسان ۲۰۱۸ چهارچرخ متحرک

پیشنهاد‌های ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار دلاری

ارزان‌ترین پیشنهاد از سوی سایت دبی کارز یک هیوندای سوناتا SE مدل ۲۰۱۸ است که ۱۰ هزار و ۱۱۳ دلار فروخته می‌شود. این سدان ۶۰ هزار دلار کارکرد دارد و به یک موتور بنزینی ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری مجهز به GDI پاشش مستقیم سوخت تجهیز شده است.   این مدل جعبه‌دنده خودکار ۶ سرعته دارد که قدرت را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند.


بیشتر بخوانید: چرا واردات خودرو از هند مطرح شد؟


کیا اپتیما مدل ۲۰۱۹ با کارکرد ۴۸ هزار و ۴۰۰ کیلومتر پیشنهاد دیگر سایت‌های خرید و فروش آنلاین در امارات است. این سدان نیز ۳۷ هزار درهم و در حدود ۱۰ هزار دلار قیمت دارد. پیشرانه این کیا اپتیما یک موتور ۲ لیتری با قدرت ۲۴۵ اسب بخار و گشتاور ۳۵۳ نیوتن متر است.

دیگر پیشنهاد دبی کارز، هیوندای کُنا مدل ۲۰۱۸  است که با ۳۶ هزار کیلومتر کارکرد، ۳۹ هزار درهم معادل ۱۰ هزار و ۶۶۰ دلار فروخته می‌شود. این کراس اوور که از یک پیشرانه ۱ لیتری توربوی برخوردار است قادر به تولید قدرتی معادل ۱۲۰ اسب بخار است. البته یک دستگاه هیوندای کُنا مدل ۲۰۱۸ نیز وجود دارد که با ۳۴ هزار کارکرد ۱۰ هزار و ۸۰۰ دلار قابل خرید است.

اما جذاب‌ترین پیشنهاد فروشندگان اماراتی، هیوندای توسان ۲۰۱۸ چهارچرخ متحرک با ۵۲ هزار کیلومتر کارکرد است. آن‌ها برای این کراس اوور پر طرفدار قیمت ۴۳ هزار و ۵۰۰ درهم معادل ۱۱ هزار و ۷۵۶ دلار پیشنهاد کرده اند. هیوندای توسان ۲۰۱۸ از یک پیشرانه قدرتمند ۲.۴ لیتری برخوردار است.

پیشنهادی بعدی هم یک کیا اسپورتیج مدل ۲۰۱۹ با ۲۹ هزار کیلومتر کارکرد است. فروشندگان اماراتی برای این کراس اوور قیمت ۵۳ هزار درهم معادل ۱۴ هزار و ۳۲۴ دلار را داده اند. کیا اسپورتیج مدل ۲۰۱۹ به پیشرانه بنزینی هم ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی مجهز است که قدرت ۱۳۰ اسب بخاری دارد.

با ۲۰ هزار دلار چه خودرو‌های کار کرده‌ای می‌توان وارد کرد؟

فولکس واگن بیتل مدل ۲۰۱۸

کارکرده‌های ۱۵ تا ۲۰ هزار دلاری

سایت‌های خرید و فروش آنلاین در امارات، اولین پیشنهادشان برای بازه ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار، یک نیسان آلتیما مدل ۲۰۲۰ با کارکرد ۵۰ هزار کیلومتر است. آن‌ها قیمت این سدان را ۵۶ هزار درهم، معادل ۱۵ هزار و ۱۳۵ دلار اعلام کرده اند. این سدان یک پیشرانه ۲.۵ لیتری با قدرت ۱۸۸ اسب بخار و گشتاور ۲۴۴ نیوتن متر دارد. قیمت نسخه فول آپشن نیز با ۱۰۹ هزار کیلومتر کارکرد ۱۵ هزار و ۸۱۰ دلار اعلام شده است.

پیشنهاد دوم نیز هیوندای النترا ۲۰۲۱ است که ۹۳۰ کیلومتر کارکرد دارد و به نوعی می‌توان آن را صفر کیلومتر در نظر گرفت. این سدان ۵۹ هزار درهم معادل ۱۵ هزار و ۹۴۵ دلار قیمت خورده است و از یک پیشرانه ۲ لیتری با قدرت ۱۴۷ اسب بخار و گشتاور ۱۷۹ نیوتن متر برخوردار است.

فروشندگان اماراتی در پیشنهاد بعدی خود هیوندای توسان فول آپشن ۲۰۲۰ با کارکرد ۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر را در سبد دارند. این کراس اوور ۶۲ هزار و ۵۰۰ درهمی معادل ۱۶ هزار و ۸۹۱ دلار قیمت دارد و از پیشرانه ۲.۴ لیتری با قدرت ۱۸۱ اسب بخار بهره می‌برد.

جذاب‌ترین پیشنهاد این بازه قیمتی، بدون شک مرسدس بنز E۲۰۰ مدل ۲۰۱۸ است. این سدان پرطرفدار ۱۰۰ هزار کیلومتر کارکرد دارد و به قیمت ۶۹ هزار و ۹۹۹ درهم معادل ۱۸ هزار و ۹۱۸ دلار فروخته می‌شود. مرسدس بنز E۲۰۰ به یک پیشرانه دو لیتری تجهیز شده و قادر به تولید قدرت ۱۸۱ اسب بخار با گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر است.

علاوه بر این‌ها در سبد فروش پلتفرم‌های آنلاین اماراتی، سوزوکی جیمنی مدل ۲۰۱۸ با کارکرد ۷۰ هزار کیلومتر و قیمت ۱۸ هزار و ۹۱۸ دلار، تویوتا RAV ۴ مدل ۲۰۲۰، با کارکرد ۸۰۰ کیلومتر و قیمت ۱۸ هزار و ۹۲۰ دلار و فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ با کارکرد ۶۲ هزار کیلومتر و قیمت ۱۹ هزار و ۴۵۹ دلار نیز وجود دارند.

منبع: فرارو
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

علت حضور خاتمی، سیدحسن خمینی، کروبی در منزل ابطحی چه بود؟

مهریه همسر و دختر رییس‌جمهور چقدر است؟

اعتراض عضو شورای شهر تهران به آسیبی که به مجسمه فردوسی زدند+عکس

کاپیتان پرسپولیس رسما از فوتبال خداحافظی کرد

خبر نگران‌کننده رسانه بلژیکی برای استقلال!

برگزاری دور جدید مذاکرات تهران - ریاض

چه بر سر قیمت دلار خواهد آمد؟ / هیجان‌ زودگذر سینگال‌های سیاسی در بازار ارز

پیش ثبت‌نام اربعین آغاز شد

از فردا کدام کالا‌ها ارزان می‌شوند؟

قیمت برخی از انواع ماست در بازار

پرونده سرقت از بانک ملی به کجا رسید؟

خروج پول حقیقی از بازار سهام

دست رد آسمان‌خراش ایرانی به پیشنهاد استقلال

افزایش حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

قیمت انواع تخم مرغ در بازار

مقصر به نتیجه نرسیدن مذاکرات کیست؟

میرکاظمی در مورد افزایش حقوق بازنشستگان چه گفت؟

وریا غفوری در استقلال ماندنی شد؟ + عکس

طوفان گردوخاک در راه ۸ استان کشور!

ترکیه مایل به همکاری آبی با ایران نیست

قیمت خودرو‌های سایپا + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو + جدول

قیمت سکه پارسیان + جدول

قیمت سکه و طلا + جدول

قیمت بیت کوین و رمزارز‌ها + جدول

قیمت دلار، یورو و سایر ارز‌ها + جدول

شناسایی ۷۰ متخلف کنکور در جلسه امتحان!

گفت‌وگوی تلفنی امیر قطر و رئیسی

عذرخواهی جوکر از معلولان و جامعه کم‌توان جسمی

خانه ‎حسن شماعی‌زاده در تهران ‎تخریب شد + فیلم

روند ابتلا به کرونا در ایران صعودی شد

کاپیتان نساجی از مستطیل سبز خداحافظی کرد

چهارمین خرید استقلال امضا کرد/ مدافع لیگ برتری آبی پوش شد

تهران تا چند روز دیگر گرم است؟

دو اسطوره فوتبال جهان به ایران می‌آیند

تلاش آبی‌ها برای هایجک یک بازیکن

عاطی یاغی کیست و چند ساله است؟