تاریخ انتشار: ۰۲:۱۱ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

بلیت کنسرت همایون شجریان در بازار سیاه؛ ۶ صندلی ۹ میلیون!

بیشتر فروشندگان قیمت را توافقی تعیین کرده‌اند و منتظر مزه دهن خریدار هستند. بعضی‌ها با تعارف حال نمی‌کنند و قیمت هر بلیت را ۱.۲ میلیون تا ۱.۵ میلیون تومان اعلام می‌کنند. یکی اصرار دارد شش تا بلیت صندلی‌های بالکن را با هم ۹ میلیون تومان بفروشد.

 همایون شجریان

اقتصاد۲۴- فروش اینترنتی بلیت کنسرت همایون شجریان که قرار بود از ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۲۲ خرداد آغاز شود، به‌علت استقبال زیاد مخاطبان دچار مشکل شد. در توضیح ماجرا گفته‌اند ایراد فنی است و سایت فروش تاب و تحمل حجم بالای مراجعه کاربران را نداشته است. اتفاقی که معمولا در طرح فروش اینترنتی خودرو و موارد مشابهی از این دست رخ می‌دهد و ظاهرا دیگر باید آن را امری طبیعی بدانیم.

صفحه رسمی اینستاگرام همایون شجریان با تایید توقف فروش بلیت کنسرت، اعلام کرد میزان مراجعه ۱۵ برابر پیش‌بینی بوده و همزمان با افزایش توان فنی سایت فروش، قرار است تعداد روز‌های اجرا از پنج به ۱۱ افزایش پیدا کند. به‌این ترتیب بخش دیگری از فروش بلیت کنسرت همایون شجریان در ۲۴ خرداد انجام شد و این‌بار هم خیلی زود علاقمندان بلیت صندلی‌های سالن مرکز همایش‌های وزارت کشور را خریداری کردند.

بعضی از خریداران از همان روز برای فروش بلیت کنسرت همایون شجریان در بازار سیاه اقدام کردند. بیشتر آن‌ها قیمت را توافقی اعلام کرده‌اند و منتظر می‌مانند تا مزه دهن خریدار را بفهمند. بعضی‌ها از همان اول تعارف را کنار گذاشته‌اند و قیمت هر بلیت را ۱.۲ میلیون تا ۱.۵ میلیون تومان اعلام می‌کنند. یک نفر اصرار دارد شش تا بلیت برای بالکن را با هم ۹ میلیون تومان بفروشد.


بیشتر بخوانید: بلیت‌فروشی کنسرت همایون شجریان موقتا متوقف شد


کنسرت همایون شجریان در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار می‌شود. تاریخ اولین اجرا روز چهارشنبه یک تیرماه است و آخرین اجرا روز یکشنبه ۱۹ تیرماه روی صحنه می‌رود. ارزان‌ترین بلیت پس از اضافه شدن ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده ۱۳۱ هزار تومان و قیمت گران‌ترین بلیت ۴۳۰ هزار و ۵۰۰ است. هر شب اجرا روی‌هم‌رفته تقریبا ۹۱۷ میلیون تومان درآمد خواهد داشت که با احتساب ۱۱ شب اجرا می‌شود، ۱۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در طبقه همکف

گران‌ترین بلیت کنسرت همانیون شجریان به جایگاه B اختصاص دارد. این صندلی‌ها درست پشت ردیف VIP قرار گرفته‌اند و با احتساب ۹ درصد مالیات ارزش افزوده، خریداران برای هر صندلی مبلغ ۴۳۰ هزار و ۵۰۰ هزینه پرداخت کرد‌ه‌اند. تعداد صندلی‌های جایگاه B را ۱۷۷ تا عنوان کرده‌اند. یعنی در هر اجرا ۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان توسط این گروه برای خرید بلیت کنسرت همایون شجریان پرداخت شده است.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در جایگاه‌های E و F تقریبا ۴۲۰ هزار تومان است. با توجه به اینکه تقریبا ۴۴۰ صندلی در این دو جایگاه وجود، هزینه بلیت آن‌ها را روی هم باید نزدیک ۱۸۵ میلیون تومان درنظر بگیریم. بلیت کنسرت همایون شجریان در ردیف A و C سالن از ردیف یک تا هفت با قیمت ۳۷۵ هزار تومان و از ردیف هشت تا ۱۱، برابر ۳۶۵ هزار تومان است. با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، بلیت هر کدام از این صندلی‌ها را می‌توانیم تقریبا ۴۰۰ هزار تومان فرض کنیم. با توجه به اینکه ۱۵۰ صندلی برای این ردیف‌ها تعبیه شده، درآمد هر شب اجرا برای برگزار‌کننده در این قسمت به ۶۰ میلیون تومان می‌رسد.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در جایگاه I و J، حدودا ۳۷۵ هزار تومان است. این جایگاه‌ها گنجایش ۵۰۰ نفر را دارند که روی هم‌رفته شبی ۱۸۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمد برای برگزارکننده کنسرت ایجاد می‌کنند. در جایگاه‌های G و D حدود ۲۵۰ صندلی قرار گرفته و بلیت هر کدام آن‌ها به ۳۷۶ هزار تومان می‌رسد. برگزارکننده کنسرت همایون شجریان از این دو جایگاه بابت هر شب اجرا، ۹۴ میلیون تومان درآمد کسب خواهد کرد.

جایگاه‌های Q و Z روی هم ۱۸ صندلی دارند که قیمت هرکدام آن‌ها با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، به ۴۲۰ هزار تومان می‌رسد. هفت میلیون و ۵۶۰ هزار تومان هم برای این دو ردیف درنظر می‌گیریم. در جایگاه‌های H و K مجموعا ۱۰۰ صندلی با قیمت ۳۵۴ هزار تومان فروخته شده است. درآمد برگزارکننده کنسرت همان شجریان از این محل به ۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد. بالاخره به ردیف L می‌رسیم که بیشترین فاصله را در طبقه همکف با صحنه اجرا خواهد داشت و شش صندلی را در دل خود جا داده است. تقریبا چیزی شبیه بوفه اتوبوس‌های مسافربری قدیمی است با این تفاوت که برای هر کدام از صندلی‌های سالن مرکز همایش‌های وزارت کشور باید ۲۷۲ هزار تومان پول بدهید تا در هر شب برگزارکننده یک میلیون و ۶۳۲ هزار تومان درآمد داشته باشد.

کنسرت همایون شجریان ۱۱ شب برگزار می‌شود؛ از اول تا ۱۹ تیر ماه و درآمد حاصل از فروش صندلی‌ها در طبقه همکف برای هر اجرا به ۶۴۶ میلیون و ۷۹۲ هزار تومان می‌رسد.
قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در بالکن

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در بالکن مرکز همایش وزارت کشور بین ۱۳۱ هزار تا ۲۴۵ هزار تومان خواهد بود. گران‌ترین بلیت‌ها در جایگاه‌های A و O و B و P فروخته می‌شوند. تعداد صندلی‌های در نظر گرفته شده برای چهار جایگاه به ۳۴۰ می‌رسد و درآمد آن‌ها روی هم رفته در هر شب اجرا معادل ۸۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان، برای ۹۸ صندلی جایگاه C و R معادل ۲۲۹ هزار تومان است. برگزارکننده بابت هر شب اجرا در این بخش ۲۲ میلیون و ۴۴۲ هزار تومان درآمد کسب می‌کند. ۳۸ صندلی در جایگاه‌های D۱، D۲، S۱ و S۲ وجود دارد که با احتساب قیمت بلیت حدود ۲۰۰ هزار تومانی، درآمد آن به هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد رسید. صندلی‌های واقع در جایگاه F و L و J بهترین دید از بالکن به صحنه اجرا را دارد. در آن‌ها ۱۵۶ صندلی وجود دارد که قیمت بلیت آن‌ها با احتساب مالیات بر ارزش افزوده معادل ۳۰۰ هزار تومان است. درآمد برگزارکننده کنسرت همایون شجریان از این محل بابت هر اجرا ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود. ۵۹ صندلی در ردیف I واقع شده که قیمت بلیت هر کدام آن‌ها در شب‌هایی که همایون شجریان کنسرت برگزار می‌کند، ۳۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان است. درآمد این محل روی هم بابت هر شب اجرا ۱۸ میلیون و ۹۶۸ هزار تومان خواهد بود.

خریداران بلیت کنسرت همایون شجریان که صندلی‌های ردیف M و G در بالکن را انتخاب کرده‌اند، ۲۶۷ هزار تومان پرداخت کرده‌اند. این جایگاه‌های روی هم ۱۵۶ صندلی دارند و درآمد آن‌ها به ۴۱ میلیون و ۶۵۲ هزار تومان می‌رسد. در جایگاه N و H با قیمت بلیت ۱۷۰ هزار تومانی و ۱۱۲ صندلی، میزان درآمد برگزار‌کننده را می‌توان معادل ۱۹ میلیون درنظر گرفت. صندلی‌های جایگاه به ۱۰۵ می‌رسد و قیمت هر بلیت معادل ۱۹۱ هزار تومان خواهد بود. افرادی که این صندلی‌ها را خریداری کرده‌اند، بابت هر شب اجرا ۲۰ میلیون تومان درآمد نصیب برگزارکننده کنسرت می‌کنند.

ارزان‌ترین بلیت کنسرت همایون شجریان به صندلی‌های جایگاه E و T اختصاص دارد. در این جایگاه‌ها ۸۴ صندلی وجود دارد و افراد بابت هر صندلی ۱۳۱ هزار تومان پول داده‌اند که روی هم می‌شود شبی ۱۱ میلیون درآمد.

کنسرت همایون شجریان ۱۱ شب برگزار می‌شود؛ از اول تا ۱۹ تیر ماه و درآمد حاصل از فروش صندلی‌ها در طبقه بالکن برای هر اجرا، رقم ۲۷۰ میلیون و ۷۶۲ هزار تومان خواهد بود.

منبع: فرارو
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

وزیر ارشاد: پیش‌نویس مدیریت شبکه خانگی نهایی شد

روایت الجزیره از جزئیات پیش نویس اروپا برای احیای برجام

ستاره استقلالی پشیمانی شد! / وضعیت نامشخص در تیم جدید

کارمند صداوسیما خود را در سازمان به دار آویخت!

فحاشی به خانم ملی‌پوش بابت تبلیغ نوار بهداشتی

گربه‌ای که از شکار کبوتر نابینا صرف نظر می‌کند + فیلم

آخرین آمار بدحجاب‌ها در کشور اعلام شد

سرمربی استقلال نام یک بازیکن را از لیست خروج خط زد

احتمال بروز اختلالات مغزی در مبتلایان کووید تا دو سال

فیلم/ مواجهه خنده‌دار علی شادمان با بچه در مهمونی

اتهامات تند معاون رئیسی علیه دولت روحانی روی آنتن زنده سیما

۶ قانون برای داشتن خوابی خوب و راحت

آن چه برای آمریکا و ایران در آخرین فرصت برای توافق هسته‌ای در خطر است؟

ادعا‌های جدید دختر روس علیه سردار آزمون: کمک‌هایش به نیازمندان نمایشی است!

علت عدم دریافت یارانه خود را ببینید!

از جزئیات وام فرزندآوری مطلع شوید

قالیباف به طرف غربی برجام هشدار داد

قیمت برنج کاهش یافت

فیلم/ جوگیری ساپینتو بعد از اولین برد لیگ

تورم در جهان کوتاه آمد در ایران نه / دولت توان کنترل تورم را دارد؟

کاهش خروج پول از بورس در هفته چهارم مرداد ۱۴۰۱

بازیکن ۶۰ هزار یورویی یک میلیون یورو هزینه روی دست پرسپولیس گذاشت

رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در برخی مناطق کشور

طلای جهانی از پرواز جا ماند!

آیا عرضه خودرو در بورس منافع مردم را تامین میکند؟

نخستین واکنش ضارب سلمان رشدی به ادعاها درباره ارتباطش با ایران

با وام ۴۸۰ میلیون تومانی چند متر خانه می توانید بخرید؟

هوا دارد سرد می شود!/ کنایه معنادار مشاور تیم مذاکره کننده ایران

دولت رییسی قصد دارد با تخریب دولت‌های پیشین خود را بالا ببرد/ اعضای کابینه آموزش ندیده‌اند

جزئیات مطالبات برجامی ایران در پاسخ ارسالی به آمریکا و اروپا

پرداخت حقوق شهریور بازنشستگان براساس احکام جدید صورت می‌گیرد

علی ربیعی: نباید توقعات از برجام را بالا برد

روند نزولی نفت ازسرگرفته شد

واکنش کمیته انضباطی به رفتار جنجالی ساپینتو

پیش بینی بازارهای مالی در هفته آینده

ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر فولاد

قیمت خودرو‌های سایپا + جدول