تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۱
آمدن تاج و کی‌روش برنامه ریزی شده است

حمله تند و افشاگرانه علی‌اصغر مدیرروستا به تاج و وزیر ورزش

دو ماه پیش اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال اعلام کردند دراگان اسکوچیچ صلاحیت نشستن روی نیمکت تیم ملی را ندارد و باید عوض شود. اما در کمال تعجب اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفتند نظر کمیته فنی مشورتی است و در نهایت اعلام کردند اسکوچیچ سرمربی تیم در جام جهانی خواهد بود.

افشای علی‌اصغر مدیرروستا به تاج و وزیر ورزش

اقتصاد۲۴- این اتفاق حاشیه‌های زیادی به همراه داشت و اعضای کمیته فنی را به شدت عصبانی کرد. یکی از این اعضا علی‌اصغر مدیرروستا بود. مهاجم گلزن تیم ملی ایران در دهه شصت و هفتاد. بعد از گذشت دو ماه و برگزاری انتخابات پر حرف و حدیث فدراسیون در نهایت مهدی تاج به عنوان رییس جدید کارلوس کی‌روش را به نیمکت تیم ملی برگرداند و عذر اسکوچیچ را خواست. آن هم در فاصله ۷۰ روز تا جام جهانی. هیات رییسه‌ای هم که می‌گفت اسکوچیچ حتما سرمربی ایران در قطر خواهد بود پای نامه بازگشت کی‌روش را امضا کرد! همه جز میرشاد ماجدی.

بازگشت کی‌روش و اینکه آیا به درد تیم ملی می‌خورد یا چطور قرار است فضای دوقطبی شکل گرفته در مورد خودش را مدیریت کند بحث‌های زیادی به دنبال داشته. به همین مناسبت با علی‌اصغر مدیرروستا همکلام شدیم تا نظر ایشان را در این رابطه جویا شویم. در نهایت گفت‌وگویی که قرار بود صرفا مباحث فنی را دربربگیرد به سایر مسائل و مشکلات فوتبال هم کشیده شد و عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال علاوه بر انتقادات تند و تیز از شکل مدیریت فوتبال برای نخستین‌بار مسائلی را مطرح کرد که بسیار جالب توجه و در عین حال عجیب است. از جمله برنامه‌ریزی وزارت ورزش برای پیروزی مهدی تاج و گزینه‌هایی که دو ماه پیش قرار بود سرمربی تیم ملی شوند.

آیا برای تغییر سرمربی تیم ملی دیر نبود؟
ما هر کاری که می‌خواستیم انجام دهیم یا هر تغییری که بدهیم باید این را در نظر بگیریم که دو تا شش یا هفت روز بیشتر فرصت نداریم. مثل قدیم نیست و الان فیفادی‌ها مدنظر است و مربی در آن ایام می‌تواند بازیکنانش را در اختیار داشته باشد. به لحاظ اینکه تغییری می‌خواست صورت بگیرد خیلی زودتر از این‌ها باید این کار انجام می‌شد.


نظرتان در مورد بازگشت آقای کی‌روش چیست؟ آیا ایشان می‌تواند از لحاظ فنی به تیم ملی کمک کند؟
برگشت ایشان برگشت به عقب است. به خاطر اینکه ایشان ۸ سال سرمربی تیم ملی بوده و هر آنچه داشته در این ۸ سال رو کرده. با توجه به اینکه مبالغ هنگفتی بابت قراردادش هزینه شده و آن خروجی که ما باید می‌گرفتیم بابت یک مربی با این دستمزد خروجی مثبتی نبوده. ما صرفا در دو جام جهانی بد نباختیم که این اصلا برای فوتبال ما نباید ملاک قرار بگیرد. فوتبال دنیا رو به پیشرفت و انجام بازی تهاجمی و تماشاگرپسند است.

امروز اکثر تیم‌هایی که می‌خواهند امتیازی بگیرند یا مربیان‌شان در معرض خطر هستند، می‌آیند با یک سیستم دفاعی وارد زمین می‌شوند. این سیستم دفاعی یا همان سیستم اتوبوسی را هم قبل از آقای کی‌روش مورینیو داشت توی تیم‌هایش استفاده می‌کرد. برای فوتبال ما هم خوب بود که یاد بگیریم سیستم دفاعی را. ولی باید در فاز بعدی‌اش در حمله توفیق پیدا می‌کردیم. از لحاظ فوتبالی و فنی ما در دو جام ملت‌های آسیا که تمام هم و غم ما این بود که بعد از سال‌ها قهرمان شویم باز موفق نشدیم. مخصوصا با توجه به هزینه‌هایی که برای آقای کی‌روش انجام دادیم.

وقتی ایشان به ایران آمد جزو سه، چهار مربی دنیا از لحاظ درآمدی بود. ولی ما خروجی نداشتیم. ما برگشتیم به عقب همان‌طور که فدراسیون‌مان برگشت به عقب. در و تخته با هم جور شده. این درست است که آقای کی‌روش شناخت دارد از فوتبال ما، اما باید ببینیم وقتی ایشان از فوتبال ما جدا شد چه توفیقی داشت؟ در کلمبیا و مصر دیدیم که چه اتفاقی افتاد. البته فدراسیون‌های آن دو کشور قوی عمل کردند. مثل فدراسیون ما نبود که همه کاره فوتبال ما آقای کی‌روش بشود.

ممکن است علتش ضعف مدیریت بوده که نباید این مساله وجود می‌داشت. حالا این وسط چه اتفاقاتی افتاده، معلوم نیست. بحث «بگم‌بگم» بوده که آقای کی‌روش با آن توانسته این‌ها را بترساند یا چیز دیگر، در هر صورت باعث شد این‌ها نتوانند به آقای کی‌روش امر و نهی کنند. ایشان بود که به فوتبال ما احاطه داشت و امر و نهی می‌کرد.


بیشتر بخوانید: مربی پرسپولیس دومین دستیار کی‌روش خواهد بود


در مورد دستمزد ایشان چه نظری دارید؟ ماهی ۵۰ هزار یورو...
اگر قرارداد آقای کی‌روش همین ماهی ۵۰ هزار یورو باشد، منطقی است، چون از کیسه مردم هم نباید برود. ولی متوجه شدیم با توجه به اینکه ایشان ۵ دستیار با خودش می‌آورد مجموع قراردادش رسیده به سقف ۹۰۰ هزار یورو. بالاخره همه می‌دانند آقای کی‌روش در مسائل زدوبند و مسائلی که پورسانت می‌گیرند و این‌ها هست و این دیگر یک چیز مشهود است.

من می‌گویم خدای نکرده مثل برخی مربیان داخلی‌مان این کار را نکرده باشد که از کمک‌هایش هم پول بگیرد که همان رقم بالا برایش بیفتد. یعنی یک پکیجی بسته باشد و بگوید من با کمک‌هایم در مجموع ۹۰۰ هزار یورو. به آن‌ها یکی ماهی پنج هزار تا بدهد و بقیه را خودش بردارد. روز پنجشنبه آقای تاج در کنفرانس خبری گفت حتی آن‌ها که مخالف هستند هم در این فاصله تا جام جهانی همدل شوند.
سیستم کار اشتباهی انجام داد؛ آوردن ایشان برای فوتبال ما اشتباه بود. حالا همه می‌گویند ما باید یکدل باشیم و جام جهانی نزدیک است و این حرف‌ها. آقا جام جهانی چیست؟ اصلا نرویم بالا، چه اتفاقی می‌افتد؟ ما بیاییم برای پیشرفت فوتبال‌مان یک کاری کنیم. برای قهرمانی در جام ملت‌ها برنامه بریزیم. این‌ها یک تیم رسانه‌ای هم دارند.

این تیم رسانه‌ای هم دارد فعالیت می‌کند و حکم ستون پنجم را دارد. می‌آید بالانس می‌کند این توقعات را. می‌گوید نزدیک جام جهانی است و بیایید دست به دست هم دهیم. مگر این آخرین جام جهانی فوتبال است؟ سال‌های بعد هم جام جهانی هست. بیاییم برنامه‌ریزی کنیم برای صعود از گروه‌مان در دوره‌های بعدی. مربی بیاوریم که به لحاظ شخصیتی و توان فنی و فاز‌های فوتبال بتواند کارآمد باشد. الان آقای کی‌روش تسویه حساب شخصی مدنظرش است و برخی بچه‌هایی که نبودند را می‌آورد و برخی که بودند را خط می‌زند. این به ضرر فوتبال ماست. نمی‌دانم چه کسی دستور به این کار را داد.


در تیرماه اعضای کمیته فنی تصمیم گرفتید اسکوچیچ برکنار شود، اما هیات رییسه قبول نکرد و گفت اسکوچیچ سرمربی ماست. چه شد که به کی‌روش رضایت دادند؟
من از هیات رییسه گله‌مندم، چون هیات رییسه ما یک حرکت به قول معروف از پیش تعیین شده یا به نوعی منافقانه انجام داد. کمیته فنی دو ماه پیش آمد و گفت آقای اسکوچیچ با توجه به این شرایط توانایی هدایت تیم ملی را ندارد. بعد صحبت از کی‌روش شد و ما گفتیم اصلا کی‌روش مدنظر کمیته فنی نیست. مدنظر کمیته فنی آقای دایی بود. با توجه به سابقه و جایگاه ایشان می‌توانست تیم را مدیریت کند. می‌توانست تیم را جمع کند. در غیر این صورت کمیته فنی پیشنهاد آقای پتکوویچ و آقای گونش را داد.

پتکوویچ هم رزومه‌اش مشخص است. آقای گونش هم که با ما هم‌فرهنگ هستند و حتی می‌توانست با برخی بازیکنان ارتباط کلامی بگیرد. آقای کی‌روش را کمیته فنی رد کرد. هیات رییسه آمد گفت نه! آقای اسکوچیچ باید تا جام جهانی بماند. چندین بار هم سخنگو و اعضایش آمدند گفتند. شب قبلش آقای رضاییان در تلویزیون گفت هر تصمیمی کمیته فنی بگیرد هیات رییسه آن را اجرا می‌کند. فردایش آمدیم در جلسه دیدیم همه چیز رنگ داد؛ همه چیز عوض شد. گفتیم اشکال ندارد. اما وقتی خود هیات رییسه گفت آقای اسکوچیچ باید بماند تا جام جهانی پس چه شد که همه‌شان به اتفاق آرا رای دادند که آقای کی‌روش برگردد؟ فقط آقای ماجدی رای نداد. چی شد آقای هیات رییسه؟ والا به قرآن ما چنین چیزی ندیدیم.

دلیلش هم این است که فوتبالی نیستند. به خاطر اینکه میز را از دست ندهند دو دستی به آن چسبیدند. بروید دردودل فوتبالی‌ها را بشنوید از این هیات رییسه. من شنیده بودم بحث‌های مربوط به مردم کوفه و عمروعاص را ولی ما در نزدیکی خودمان دیدیم. ما چرا آن‌ها را مثال بزنیم؟ هیات رییسه کار بسیار فولی انجام داد. اعضای کمیته فنی جز من همه افراد بسیار باصلاحیتی هستند. این‌ها سر ماجرایی که پیش آمد خیلی حرص و جوش خوردند. از هیات رییسه کلا ناراحتند و ناراحتی‌شان را در مصاحبه‌ها هم گاهی بازتاب دادند ولی در مجموع حرف فوتبالی‌ها به جایی نرسید.


حالا که بحث به مسائل مدیریتی کشیده شد بفرمایید نظرتان در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال چه بود؟
به نظرم هم مجمع و هم هیات رییسه اشتباه کرد. خدا عاقبت فوتبال را ختم به خیر کند. به نظرم جام جهانی بسیار سختی داریم. با وجود اینکه آقای کی‌روش آمده. شما رسانه هستید و وظیفه سنگینی دارید و باید این را پیگیری کنید. آقای کی‌روش فردا که تیم نتیجه نگرفت نیاید بگوید من دیر آمدم، من وقت نداشتم یا من بازی تدارکاتی نداشتم. شما آن زمانی که وقت داشتی بازی تدارکاتی‌ات با سیرالئون بوده! چیز دیگری هم نبوده. جای بهانه برای ایشان نگذارید.

ایشان با اطلاعات کامل آمده و باید پاسخگو باشد. رییس فدراسیون و مجمع و هیات رییسه به همراه آقای کی‌روش باید پاسخگو باشند. اگر قرار بود مربیانی که مدنظر کمیته فنی فدراسیون نبودند را بیاورند خب همان آقای اسکوچیچ می‌ماند! یک مدیر فنی می‌گذاشتید کنارش که وضعیت را جمع‌وجور کند. الان بار مالی‌اش را چه کار می‌خواهید بکنید؟ آقای رییس فدراسیون که آمدی گفتی ما تا امروز با ایشان تسویه کردیم. آقای اسکوچیچ تا پایان ۲۰۲۳ قرارداد داشته. باز مصیبت ویلموتس گریبان‌مان را نگیرد یا همین مسائل مالی آقای کی‌روش و دستیارانش.


یعنی انتخابات فدراسیون فوتبال از نظر شما هم شفاف نبود؟
من با آقای تاج از سال ۷۰ آشنا هستم و ارادت دارم. آن زمان می‌خواست مرا ببرد سپاهان که نشد و قسمت نبود. از همان موقع ایشان را می‌شناسم. ولی می‌خواهم بگویم آقای تاج! خداوکیلی به مسائل قضایی و رای و انتخابات کاری ندارم. شما اصول اخلاقی را رعایت نکردید؛ شما استعفا دادید و گفتید مشکل قلبی دارید. اگر واقعا مشکل داشتید نیازی نبوده برگردید. اگر نبوده هم که اصول اخلاقی را رعایت نکردید. فریب دادید مردم را. الان هم ضرری که متوجه فدراسیون و بیت‌المال کردید سر جایش است.

الان که یک پول مهیا آماده است، همان پول فیفا که خود شما گفتی ۲۰.۶ میلیون یورو است، آمده‌ای بیش از سه میلیون یورویش را بدهی به آقای ویلموتس و خاک روی خاک کنی. در صورتی که شما و هیات رییسه‌ات باید جوابگو باشید. نباید این اتفاقات می‌افتاد. در یک برنامه تلویزیونی شنیدم که آقای تاج گفتند من می‌خواهم بیایم دو تا مساله را حل کنم. اول ورود بانوان و دوم VAR. یک روز بعد گفت من قول هم نمی‌دهم. خب آقای ماجدی قبل از انتخابات هر دو مساله را حل کرده بود. پس چه لزومی داشت شما برگشتید؟ اجازه می‌دادید جا برای جوانان و فوتبالی‌ها باز باشد و بیایند تصمیم فوتبالی بگیرند.

خدا شاهد است الان چند سال می‌شود فوتبال ما درجا می‌زند. بگذارید این جوانان که در فوتبال هستند سکاندار شوند. این اساسنامه را عوض کنیم که فوتبالی‌ها باشند، آن وقت رای‌گیری کنیم ببینیم کی رای می‌آورد. نه اینکه خودتان آدم گذاشتید در آنجا و معلوم است آن شخص به شما رای می‌دهد. به من که رای نمی‌دهد. بیایید اساسنامه را درست کنید که در آن اعضای فوتبالی مجمع به ۲۰۰ نفر برسد، ببینیم شما می‌توانید بالاتر از این ۵۰ تا رای بیاورید یا نه.


آقای تاج گفتند اگر با اسکوچیچ می‌رفتیم جام جهانی آبروریزی می‌شد. موافق هستید؟
از کجا معلوم شود با آقای کی‌روش آبروریزی نشود؟ باید مدنظر داشته باشیم که خدایی بالای سر هست و یک چیز‌هایی را بالاخره می‌بیند. من فکر می‌کنم جام جهانی سختی داشته باشیم نسبت به کل ادوار جام جهانی که رفتیم. جز این آقای تاج! شما رفتی کسی را آوردی که آبرویش را در کلمبیا و مصر نتوانسته حفظ کند. شما ایشان را آوردید که آبروی کی‌روش را حفظ کنید نه آبروی فوتبال ایران را.

کی‌روش را بکنید آدمی که با یک تیم سه بار رفته جام جهانی و خودتان هم به اهداف‌تان برسید و پول فیفا را بگیرید و بدهید به ویلموتس. شما می‌ترسیدی آبروی ما با اسکوچیچ برود؟ باشد! می‌رفتی یک مربی که این کار‌ها را در ایران نکرده بود می‌آوردی. مثال بزنم. برخی بازیکنان ما لژیونر هستند و در اروپا باشگاه نظارت کامل روی بازیکنان‌مان دارد. ۹ شب بیرون نروند. با کی می‌روند؟ کجا می‌روند؟ چه می‌خورند؟ آیا ما در مورد کارلوس کی‌روش در این هشت سال این کار را کردیم؟ اتفاقاتی که در اطرافش افتاده را رصد کردیم؟ نکردیم. پس از آبرو حرف نزنیم. شما یک مربی می‌آوردید که آبرومندانه کار کند.

آقای کی‌روش بنا بر آن حس استعماری‌اش در کمپ تیم ملی ساعت ۲ صبح کارگر کمپ را صدا می‌زد که سونا را روشن کنید من می‌خواهم بروم سونا و استخر. اسیری گرفته بود ایرانی‌ها را. مگر داریم چنین چیزی؟ من واقعا نمی‌فهمم آقای تاج بر چه اساسی این موضوع را مطرح می‌کند. در این شش، هفت ماهی که در فدراسیون رفت‌وآمد داشتم کارمندان فدراسیون گفتند آن زمان که آقای تاج رییس بود، در اتاق ایشان باز بود و تا آقای کی‌روش می‌آمد، می‌گفت در اتاق مرا ببندید که او مرا نبیند! شما که اینقدر واهمه دارید از ایشان چرا رفتید او را آوردید؟ این‌ها موثق است! منظور اصلی صاف کردن قرارداد ویلموتس است. از دست ندادن کرسی ای‌اف‌سی است و چیز‌هایی که همه منافع شخصی است. صحبت از آبرو نکنند، بهتر است!

کی‌روش می‌تواند دودستگی بازیکنان را جمع و جور کند؟
به نظرم می‌تواند یکپارچه کند تیم را. آقای کی‌روش قطعا یک‌سری از بچه‌ها را نمی‌برد و یک‌سری را جدید اضافه می‌کند. این می‌تواند تیم را یکپارچه کند. اما تیم ملی ضرر می‌کند اگر سرمربی بخواهد هر بازیکنی را بنا بر مسائل شخصی‌اش خط بزند. من از گفته علی آقای پروین که مصاحبه‌ای را از ایشان دو، سه روز پیش در رادیو شنیدم، استفاده می‌کنم و می‌گویم جایی که بازیکن تیم ملی خط بدهد که کی باشد و کدام مربی بیاید، فاتحه آن تیم را باید خواند. ما نباید می‌گذاشتیم کار به اینجا بکشد. الان هم باز می‌گویم ما سخت‌ترین کار را بین جام جهانی‌های اخیر در این جام جهانی خواهیم داشت.


شما از آقای ماجدی دلخورید؟ برای چه؟
سر همان داستان عوض کردن اسکوچیچ که شما گفتید عوض شود، اما روز بعد همه چیز عکس شد.
من از آقای ماجدی دلخور نیستم؛ از هیات رییسه دلخورم. آن هم نه اینکه دلخوری شخصی داشته باشم. اندازه آن‌ها همین است. اندازه تفکرات فنی‌شان این است. آن‌ها سیاسی برخورد می‌کنند، چون فوتبالی نیستند. دود این هم در چشم فوتبال می‌رود. آقای ماجدی از دوستان خوب من است.

دوست داشتم ایشان توفیقی حاصل می‌کرد در فدراسیون. سوای هر مساله‌ای دوست داشتم یک آدم فوتبالی بیاید فدراسیون تا ببینیم فوتبالی‌ها چه می‌کنند. از ایشان هم تشکر می‌کنم که ما را عضو کمیته فنی کرد. بعد از آن جریان بلافاصله ما تلاش کردیم کلا استعفا بدهیم ولی خود آقای ماجدی درخواست کرد در این برهه که همه چیز اینقدر به هم ریخته است، بمانیم. یک تشکر هم می‌کنم بابت ورود زنان به استادیوم. من می‌دانم ایشان چقدر تلاش کرد که این کار صورت بگیرد. بحث وی‌ای‌آر حل شود.

صندوق فدراسیون پر از پول باشد که آقایان جدید که آمدند فدراسیون بدهکار و نالان نباشد. ولی از وزیر ورزش، آقای سجادی گله‌مندم. ایشان اصلا نظارت درستی نداشت؛ من فکر می‌کنم خط و ربطی داده شد که شما بروید کی‌روش را بیاورید و این‌ها هم تا آخر ایستادند و این کار انجام شد. آقای سجادی باید بیشتر تدبیر می‌کرد و از فنی‌تر‌ها و اساتید بهره می‌برد. به دعوت آقای پولادگر رفتیم پیش آقای سجادی که ایشان نبود و با آقای پولادگر جلسه گذاشتیم. آنجا ما فهمیدیم مساله چیست و اصل داستان را متوجه شدیم.


چه بود؟
دیگر نمی‌خواهم باز کنم؛ فقط در همین حد عرض می‌کنم ما فهمیدیم داستان چیست و چه اتفاقی رخ خواهد داد. منتها، چون با آقای سجادی هم‌دوره هم بودیم و یک‌بار با آقای استیلی رفتیم مسابقه ایشان را دیدیم و تشویق‌شان کردیم، می‌گویم که توقع داشتیم ایشان خیلی قوی‌تر عمل می‌کرد در موضوع فدراسیون.


متوجه شدید آقای تاج آمدنی است؟
بله، هم آقای تاج آمدنی است و هم آقای کی‌روش.


این مال چه زمانی است؟
مال سه ماه پیش؛ این را برای اولین‌بار است که می‌گویم.


این خیلی موضوع مهمی است!
بله! بالاخره دیگر هر چه بود گفتم (با خنده). الان هم یک بحثی هست در مورد آقای استیلی. به هر حال ایشان یکی از مفاخر فوتبال ماست. گل قرن را زده و کل ایرانی‌های دنیا را شاد کرده. اصلا همه این‌ها به کنار. ایشان سرپرست تیم ملی کشورمان بوده. چطور آقای تاج از زمانی که آمد یک تماس با ایشان نگرفت که حالش را بپرسد و بگوید چه کار می‌کند؟ اینکه می‌گویم همه چیز از قبل برنامه‌ریزی شده بود، شک نکنید. من از حمید استیلی تشکر می‌کنم. خیلی زودتر از این‌ها توقع داشتم ایشان استعفا بدهد. منتها بنا بر شرایط جوی تیم و مسافرت پیش روی تیم که باید یک نفر می‌بود کار‌ها را پیگیری کند، آقای ماجدی از ایشان خواهش کرد که بماند و کار را پیش ببرد بعد هر تصمیمی خواست بگیرد. ایشان هم تصمیم گرفتند جدا شوند. به نظرم کار بسیار مثبت و خوبی کرد.

 

منبع: اعتماد

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

نامه فرماندهان نیروهای مسلح به رهبر انقلاب

آمریکا به این بهانه وزیر ارتباطات را تحریم کرد!

عضویت در شانگ‌های می‌تواند تحریم‌های اقتصادی را بی‌اثر کند؟ / ۶۰ درصد مبادلات جهانی همچنان با دلار است

جوادی آملی: جلوی اختلاس مسئولین گرفته شود تا نظام آسیب نبیند

وعده رئیس جمهور برای آزادی اعتراض در دانشگاه ها نقض شد؟

آمریکا وزیران کشور و ارتباطات را تحریم کرد

تورم، کابوس شوم اقتصاد ایران

وجود موش در هواپیما تبریز به تهران صحت دارد؟

شوک بزرگ به فرهاد مجیدی در امارات

دستگیری ۷۰۰ نفر در اعتراضات اخیر همدان

وزیر اقتصاد: ایران با کشورهای حاشیه‌ خزر وارد تبادلات با پول‌های ملی می‌شود

مرحوم آیت الله هاشمی: جایی که مردم و رای آنها نباشد، حکومت اسلامی نیست

رئیسی: هیچ‌کس مجاز به شکستن حرمت دانشگاه نیست

فعالیت مجازی مدافع استقلال دردسرساز شد

ایران به اروپا هشدار داد

واکنش عجیب اپل به انفجار خطرناک اپل‌واچ یکی از کاربران +عکس

حمایت عباس عبدی از پیشنهاد کیهان

واکنش مهتاب کرامتی به انتقاد مردم از سکوت او

پناهیان: چرا در حجاب دو قطبی‌سازی می‌کنید؟

خلف وعده در واریز افزایش حقوق بازنشستگان

وزیر جهاد کشاورزی: ذخایر کالاهای اساسی بی‌سابقه است

محصولات اپل با یک آلیاژ فوق محکم زره‌پوش می‌شوند!

بیشترین سرچ ایرانی‌ها در گوگل طی روزهای اخیر

رییس بنیاد شهید: برخی آزادی را در هوس می‌بینند

ماجرای افزایش تعرفه تلفن ثابت و دستور توقف آن چیست؟

مقایسه افزایش حقوق و دستمزد از ۱۳۵۸ تا ۱۴۰۱

روایت عباس عبدی در مورد پخش زن برهنه از صدا و سیما

بازی استقلال و فولاد در کدام ورزشگاه است؟

اولین واکنش رئیسی به حوادث دانشگاه شریف

تصاویری از نیرو‌های یگان ویژه بانوان

آتش اعتراضات دوباره شعله‌ور می‌شود؟

لیست قیمت‌های عجیب اجاره ویلا در شمال

استقلال - فولاد؛ سرگیجه استقلالی‌ها در عصر جهنمی

درخواست ایرلاین‌ها برای افزایش نرخ بلیت هواپیما‌

فارس در مورد نیکا شاکرمی: شب‌ها به خانه نمی‌آمده، یک هفته بعد از فوتش، خانواده‌اش به پلیس مراجعه کرد

انتقاد تند روزنامه کیهان به مهران مدیری و علی کریمی

نوبل علوم ۲۰۲۲ به چه کسانی اهدا شد؟