تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۰۴ آبان ۱۴۰۱
تلخ مثل شیرینی، گران مثل زهر!

مقایسه قیمت شیرینی و کیک در چهار قنادی مشهور تهران

خرید یک کیلو شیرینی از نوع «تر» در حال بین ۱۳۰ تا ۲۶۰ هزار تومان هزینه دارد و قیمت کیک تولد با وزن حدود دو کیلوگرم ممکن است به ۵۰۰ هزار تومان برسد

مقایسه قیمت شیرینی و کیک در چهار قنادی مشهور تهران

اقتصاد۲۴ - قیمت شیرینی، سرگردان و تقریبا کاملا بدون اراده، گروگان روغن، آرد، شیر، شکر، تخم مرغ، شکلات و هر چیز دیگری است که در مراحل پخت و فروش شیرینی نقش دارند. از این هفته به آن هفته و از این ماه به آن ماه، تفاوت چشمگیر است.

به گزارش فرارو ، قنادی‌ها علاوه بر امورات روزمره‌شان، باید یک دست‌شان هم به قلم و خودکار باشد تا بتوانند به‌موقع برچسب قیمت شیرینی را تصحیح کنند. در حال حاضر اوضاع این‌شکلی است که باید برای یک کیلو شیرینی «تر» حداقل ۱۳۰ هزار تومان پول پرداخت کنیم. در بعضی مواقع قیمت همین مقدار شیرینی به ۲۵۰ تا ۲۶۰ هزار تومان می‌رسد. کف قیمت شیرینی خشک ۱۰۰ هزار تومان است و برای خرید یک کیک تولد با وزن ۱.۵ تا دو کیلوگرم، از آن‌ها که با فوندانت سرهم شده‌اند، به حدود ۴۰۰، ۵۰۰ هزار تومان پول رایج مملکت نیاز دارید؛ تقریبا نیم میلیون تومان ناقابل!

کافه قنادی ناتلی

به گزارش فرارو، کافه قنادی ناتلی در شعبه مرکزی خود که سمت سهروردی شمالی واقع شده، کیک تولد را به‌قیمت ۳۴۰ تا ۴۱۰ هزار تومان عرضه می‌کند. این کیک‌ها با وزن یک تا ۱.۲ کیلوگرم برای شش تا ۱۰ نفر مناسب هستند و کیک با وزن ۱.۸ تا دو کیلوگرم برای مهمانی با جمعیت ۱۰ تا ۱۴ نفر توصیه می‌شود. بین شیرینی‌های محبوب کافه قنادی ناتلی، نام پای آلبالو به‌چشم می‌خورد. اگر بخواهید برایتان جعبه‌ای یک‌کیلویی بکشند، باید برایش ۲۳۰ هزار تومان پول بدهید. قیمت جعبه یک‌کیلویی ناپلئونی، ۲۶۰ هزار تومان است. طرفداران شیرینی کشمشی برای یک کیلو حدود ۱۹۰ تومان هزینه می‌پرازند.

کافه قنادی ناتلی یک‌کیلو رولت را بین ۲۳۰ تا ۲۸۰ هزار تومان تعییه کرده، ولی رولت شکلات گران‌تر است. قیمت ۲۵۰ گرم آن تقریبا ۷۰ هزار تومان درمی‌آید. همین مقدار رولت وانیل و رولت نسکافه به‌ترتیب ۵۸ هزار تومان و ۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شوند. قیمت ژنوا، دیگر شیرینی پرطرفدار قنادی ناتلی، تقریبا کیلویی ۱۸۸ هزار تومان است. قنادی ناتلی حداقل به اسم کیک یزدی چیزی در منو خود ندارد در عوض محصولی با عنوان کیک نارگیل لقمه دارد که تقریبا همان کیک یزدی است و قیمت آن به ۲۱۲ هزار در هر کیلو می‌رسد. قیمت یک کیلو شرینی نارگیلی در قنادی ناتلی حدود ۱۹۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.

شیرینی لادن

شیرینی لادن شعبه ولنجک، ناپلئونی، نان خامه‌ای، شیرینی لطیفه و رولت شکلاتی را به‌عنوان انتخاب‌های محبوب مشتریانش می‌شناسد. هر چهارتا تقریبا هم‌قیمت هستند و با پرداخت ۱۳۰ هزار تومان در پاییز ۱۴۰۱، می‌توان یک‌کیلو از آن‌ها را خرید. یک کیلو ناپلئونی حدود ۲۰ عدد می‌شود. در جعبه یک‌کیلویی، حدود ۲۵ عدد نان خامه‌ای می‌توان جا داد. یک کیلو شیرینی لطیفه، حدود ۳۰ عدد و یک کیلو رولت شکلاتی، حدود ۲۴ عدد است.
شیرینی لادن از مشتری‌های خود بابت یک کیلو شیرینی مخلوط‌تر که تعداد آن را باید حدود ۲۵ عدد فرض کرد، ۱۳۰ هزار تومان دریافت می‌کند. قیمت جعبه یک‌کیلویی شیرینی دانمارکی ساده در قنادی لادن ۱۰۰ هزار تومان است. اگر از پرسنل شیرینی لادن بخواهید برایتان چیز کیک بکشند، داخل جعبه یک‌کیلویی تقریبا هشت عدد جا می‌شود و برای آن‌ها باید ۱۶۰ هزار تومان پرداخت کنید.

قیمت یک کیلو رولت به ۱۳۰ هزار تومان می‌رسد. شیرینی لادن یک‌کیلو نان خامه‌ای که معادل ۱۵ عدد می‌شود را ۱۳۰ هزار تومان می‌فروشد، اما اگر نان خامه‌ای بزرگ (۲۰۰ گرمی) بخواهید، قیمت یک کیلویش ۱۶۰ هزار تومان است. جعبه‌های یک‌کیلویی شیرینی خشک مخلوط قنادی لادن تقریبا گنجایش ۴۵ عدد را دارند و مشتری را ۱۰۰ هزار تومان به‌خرج می‌اندازند. قیمت کیک تولد حدود ۱۷۰ هزار تومان خواهد بود.

شیرینی دانمارکی، کیک یزدی، شرینی کشمشی و پای سیب جزو محبوب‌ترین محصولات شیرینی سولدوش در هستند. برای یک‌کیلو شیرینی دانمارکی که متصدیان سولدوش می‌گویند تقریبا معادل ۲۵ عدد خواهد بود، باید ۱۲۰ هزار تومان پرداخت کنید. نیم کیلو از این شرینی تقریبا ۱۴ عدد می‌شود. ۱۵ عدد کیک یزدی اگر سفارش دهید، جعبه یک‌کیلویی را پر می‌کند. قیمتش هم به ۱۱۰ هزار تومان می‌رسد.

قنادی سولدوش یک‌کیلو شیرینی کشمشی را ۱۴۰ هزار تومان می‌فروشد. با این پول تقریبا ۳۰ عدد شیرینی کشمش خریداری می‌کنید. ۱۲ عدد پای سیب هم داخل جعبه‌های یک‌کیلویی جا می‌شوند و قیمت آن‌ها روی هم می‌شود ۱۶۰ هزار تومان. قیمت یک کیلو شرینی گردویی به ۱۹۰ هزار تومان می‌رسد. تقریبا هم‌قیمت یک کیلو شیرینی نارگیلی. هر دو جعبه تقریبا ۲۰ تا شیرینی در خود جا می‌دهند. مشتریان سولدوش، شرینی آلمانی را هم می‌پسندند. جعبه یک‌کیلویی تقریبا ۴۰ عدد گنجایش دارد و قیمت آن به ۱۶۰ هزار تومان می‌رسد.

قیمت پای آناناس کیلویی ۱۶۰ هزار تومان است و برای یک‌کیلو دسر شکلاتی باید ۲۰۰ هزار تومان پول خرج کنید. قنادی سولدوش بابت کیک نسکافه‌ای یا کیک ساده خامه‌ای با وزن تقریبا یک کیلوگرم ۲۶۰ هزار تومان پول می‌گیرد. کیک موسوم به زانت هم در این قنادی کیلویی ۱۸۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

شیرینی بی بی

کیک شکلاتی بی بی از بیشترین میزان شهرت و محبوبیت در این قنادی برخوردار است. این کیک در دو سایز کوچک و متوسط به‌فروش می‌رسد که اولی ۱۹۰ هزار تومان و دومی ۲۴۵ هزار تومان قیمت دارد. مشتریان کیک نسکافه‌ای برای سایز کوچک ۲۱۰ هزار تومان و برای سایز متوسط ۲۶۰ هزار تومان پول خرج می‌کنند. شیرینی گردویی در جعبه یک‌کیلویی با قیمت ۱۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود. برای شیرینی نارگیلی باید کیلویی ۱۷۰ هزار تومان پول بدهید و قیمت یک کیلو پای سیب ۱۳۰ هزار تومان است. کوکی شکلاتی با قیمت ۱۸۰ هزار تومان در هر کیلو و شیرینی مکزیکی با قیمت ۱۳۰ هزار تومان در هر کیلو، جزو محصولات محبوب شیرینی بی بی قرار می‌گیرند.
قنادی بی بی یک‌کیلو نان خامه‌ای را به مشتریان خود با قیمت ۱۴۰ هزار تومان عرضه می‌کند و اگر یک کیلوگرم شیرینی از نوع «تر» مخلوط سفارش دهید آن را ۱۴۲ هزار تومان حساب می‌کنند. منتها اگر پای صندوق متوجه شدید داخل جعبه ۱.۲ کیلو شیرینی «تر» جا شده و باید ۱۷۰ هزار تومان پول بدهید، زیاد تعجب نکنید. قیمت کیک یزدی در قنادی بی بی با وزن یک کیلوگرم به حدود ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد و برای نیم‌کیلو چیز کیک تنوری باید ۱۲۰ هزار تومان پول بپردازید.

مقایسه قیمت شیرینی و کیک در چهار قنادی مشهور تهران

نوع و نام قنادی هر کیلو‌ شیرینی تر هر کیلو نان خامه‌ای هر کیلو دانمارکی کیک و کیک تولد
قنادی ناتلی ۲۵۶ هزار و ۲۰۰ تومان ۱۸۷ هزار تومان ۱۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان ۲۵۴ هزار تومان
شیرینی بی بی ۱۴۲ هزار تومان ۱۴۰ هزار تومان - ۲۵۰ هزار تومان
شیرینی سولدوش - - ۱۲۰ هزار تومان ۲۶۰ هزار تومان
شیرینی لادن ۱۳۰ هزار تومان ۱۳۰ هزار تومان ۱۰۰ هزار تومان ۱۷۰ هزار تومان

 

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

دلار، سال نو را جهشی آغاز کرد

بالاترین و پایین نرخ سکه در سالی که گذشت

صدای پای تورم ونزوئلایی را می‌شنوید؟

گزارش بورس امروز ۵ فرودین ۱۴۰۲

سال ۱۴۰۲؛ توافق می‌شود؟ جنگ می‌شود؟ یا ایران و روسیه پیمان می‌بندند؟

تیم اقتصادی رییسی هیچ راهبردی برای برون‌رفت از بحران‌ها ندارد

فیلم/ گزارش خبرگزاری فرانسه از زنان ایرانی در آزادی

عکس/ تصویر کمتر دیده شده از فیروزه همسر سابق رجوی

شاخص کل بورس پس از ۳۱ ماه در مرز ۲ میلیون واحد

ویدیو/ متلک تندوتیز میثاقی به تاج روی آنتن زنده

عکس/ تهران عجیب و آلوده در ۵ فروردین ۱۴۰۲

چگونه قیمت‌ها در بازار خودرو دو برابر شد؟

تصاویری جذاب و جدید از پشت‌صحنه جیران

وضعیت چک‌های وصول شده در بهمن ماه ۱۴۰۱

ادعای آمریکا درباره ایران و ترس منطقه از تشنج

آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست

ادعای سخنگوی پنتاگون درباره حمله پهپاد‌ها به دیرالزور

هشدار وزارت به خریداران ویلا در سفر‌های نوروزی

‏فیلم/ شوخی آقای مجری با ارزش واحد پولی

راستی‌آزمایی آمار اشتغال دولت؛ واقعا یک میلیون شغل ایجاد شد؟

کدام خودرو‌ها در بورس پرسرعت پیش رفتند؟

دستمزد‌ها پایین است، کارگران رغبتی به کار در کارخانه‌ها ندارند

کاسبی از رنگ سفید و آبی دلار در بازار ایران

آیا آغاز یک سال عالی برای بورس رقم می خورد؟

ماجرای تخم‌مرع‌های ۳.۵ میلیون تومانی + عکس

تعیین زمان ثبت‌نام مجدد متقاضیان خودرو‌های داخلی

نفت برنت به زیر ۷۰ دلار سقوط می‌کند؟

چگونه کارت سوخت المثنی بگیریم؟