تاریخ انتشار: ۱۴:۴۹ - ۲۱ تير ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۲۹ نظر

همه چیز درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به اجرا درآمد و از این پس یک بازنشسته حداقل بگیر بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کند.
همه چیز درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی
اقتصاد۲۴ - به مناسبت آغاز هفته تأمین اجتماعی به یکی از موضوعات مهم این سازمان می‌پردازیم، "همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی" یکی از مهم‌ترین مسائل این سازمان بود که سرانجام پس از سال‌ها انتظار به اجرا درآمد.
 
حال سوالاتی برای بازنشستگان تأمین اجتماعی مطرح است که ماجرای افزایش حقوق مجدد چیست؟ مگر به تازگی اعلام نشد که ۲۶ درصد افزایش حقوق برای سال ۹۹ اجرا می‌شود؟

در جواب این گروه از بازنشستگان باید گفت، افزایش ۲۶ درصدی حقوق که از حدود یک ماه پیش اعمال شد، افزایش حقوق سالیانه است که مانند هر سال بعد از مشخص شدن دستمزد کارگران در جلسه شورای عالی کار، حقوق بازنشستگان نیز بر همان مبنا برای سال جدید محاسبه می‌شود، اما این افزایش مجدد حقوق‌ها و خبر‌هایی که این روز‌ها به گوش می‌رسد، از منابع همسان سازی است.

همسان سازی حقوق یعنی چه؟


حدود ۸ سال پیش مجلس شورای اسلامی قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را تصویب کرد تا حقوق بازنشستگان در بازه‌ای مشخص همسان با حقوق شاغلان شود، اما سال‌ها از تصویب این قانون توسط مجلس می‌گذشت و خبری از اجرای این قانون نبود و قرار بود منابع لازم برای اجرای این قانون توسط دولت تأمین شود، اما کم توجهی هر ساله به این امر در لایحه بودجه یا در حالت خوشبینانه محدودیت منابع دولت، باعث شده است که این موضوع دچار یک عقب ماندگی جدی شود.

اوایل سال جاری بود که سازمان برنامه و بودجه، ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری اختصاص داد و این وسط سر بازنشستگان تأمین اجتماعی بی کلاه ماند و صدایشان بلند شد، به طوری که انجمن‌های صنفی بازنشستگی کارگری نسبت به این بی‌عدالتی اعتراض و تأکید کردند که پیگیر حقوق‌شان هستند.

شهاب نادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم در این باره گفت: مجلس در بودجه سال جدید اعتباری حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان را برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری قرار داد، اما متأسفانه از این میزان بودجه، اعتباری برای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفته نشده است. در این وضعیت نه تنها اعتباری برای صندوق در نظر گرفته نمی‌شود، بلکه طلب‌های به حق آن‌ها نیز تسویه نمی‌شود.

بعد از این صحبت‌ها مدیرعامل تأمین اجتماعی پیگیر پس گرفتن طلب تأمین اجتماعی از دولت شد. بعد از برگزاری جلسات مختلف با مسئولان دولتی و پیگیری‌های مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در نهایت مشخص شد برخی از اموال دولت به عنوان رد دیون به سازمان تأمین اجتماعی واگذار می‌شود تا این سازمان درآمد حاصل از فروش و یا عرضه سهام در بورس را صرف اجرای همسان سازی کند.

حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به اینکه ۵۰ هزار میلیارد تومان منابعی بود که دولت بابت بدهی خود به تأمین اجتماعی را پرداخت کند، ادامه داد: مقرر شد این مبلغ در قالب شرکت‌هایی که قابل عرضه در بورس هستند به تأمین اجتماعی پرداخت شود تا تأمین اجتماعی این شرکت‌ها را در بورس عرضه کند تا از درآمد مستمر این شرکت‌ها همسان سازی را اجرا کند.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره واگذاری شرکت‌های دولتی به سازمان تأمین اجتماعی برای رد دیون، اظهار کرد: لیستی از دارایی‌های قابل واگذاری دولت به سازمان تأمین اجتماعی با همکاری سازمان خصوصی سازی، وزارت اقتصاد، معاونت امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه، ریاست سازمان برنامه و بودجه تهیه شده است و در اولین فرصت در جلسه هیأت دولت مطرح و پیگیری می‌شود تا یک حجم قابل ملاحظه‌ای از دارایی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شود و طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اجرا شود.

شریعتمداری با اشاره به اینکه اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به نظر هیأت وزیران بستگی دارد، بیان کرد: تلاش می‌کنیم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد و یک ماهی می‌شود منتظر جواب هیأت وزیران هستیم، چراکه مراحل مختلف در هیأت وزیران باید طی شود، اما با کمک وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه به دنبال آن هستیم این مراحل را تسریع کنیم.


اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان پس از سال‌ها انتظار...


همه در انتظار بودیم که بالاخره هیأت وزیران این مصوبه را به تصویب می‌رساند یا خیر؟ در نهایت روز چهارشنبه (۱۸ تیرماه) این مصوبه در جلسه هیأت وزیران به تصویب رسید و هیأت دولت با واگذاری ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی در تأدیه بدهی اش به سازمان تأمین اجتماعی موافقت کرد. بر اساس مصوبه هیأت دولت، بخشی از سهام دولت در ۹ شرکت مهم دولتی به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد و این سازمان متعهد است با اتکاء به این منابع جدید ظرف مدت کوتاهی طی ماه‌های آتی نسبت به اجرای طرح همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اقدام فوری به عمل آورد.

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره جزئیات همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، گفت: طی جلساتی که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کانون عالی بازنشستگان داشتیم، تعیین شد از ابتدای مرداد ماه حقوق بازنشستگان با احتساب رقم همسان سازی واریز شود.

سالاری با بیان اینکه هر سال بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان هزینه متناسب سازی خواهد شد، افزود: برای حداقل بگیران بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش و غیر حداقل بگیران تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش خواهد داشت که به تناسب سنوات آن‌ها و وصولی فعلی محاسبه می‌شود.
میزان بن خانوار و مسکن چه زمانی افزایش می‌یابد؟

اما بعد از همسان سازی حقوق، بحث دیگر درباره بن خواربار و مسکن مطرح می‌شود که قرار است افزایش پیدا کند. از صحبت‌های مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی این طور مشخص شد که رقم بن خواربار و مسکن افزایش خواهد یافت و حقوق مرداد ماه بازنشستگان تأمین اجتماعی با احتساب رقم همسان سازی و افزایش بن خواربار و مسکن واریز می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره جزئیات رقم دریافتی بازنشستگان حداقل بگیر سازمان تأمین اجتماعی، بیان کرد: فرد حداقل بگیر با ۳۰ سال سابقه، اگر تا اسفند ماه سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرده با اعمال ۲۶ درصد افزایش حقوق سال ۹۹ حدود ۲ میلیون تومان دریافت می‌کند که اکنون با احتساب رقم متناسب سازی و افزایش بن خواربار و حق مسکن بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد.

جزئیات نحوه محاسبه همسان سازی حقوق بازنشستگان


علی‌اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه محاسبه همسان سازی حقوق، گفت: با برگزاری این جلسات نظرات ما و مدیران سازمان تأمین اجتماعی در زمینه فرمول اجرای متناسب سازی بسیار به هم نزدیک است و امیدواریم فرمول قطعی و نهایی متناسب حقوق بازنشستگان طی یکی دو روز آینده اعلام شود.

همچنین اکبر شوکت عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در این باره بیان کرد: محاسبات این موضوع باید انجام شود، در این خصوص بحث‌های حقوقی وجود دارد، هنوز مشخص نیست دقیقا برای چه کسانی قرار است همسان سازی اجرا شود.

با توجه به اینکه تورم در کشور ما دو رقمی است و هر روز نیز قیمت‌ها افزایش می‌یابد شاید این رقم خیلی در پرداخت هزینه‌ها کمک کننده نباشد، اما این رقم نسبت به دریافتی بازنشستگان در سال گذشته بهتر شده است و کمی در تأمین هزینه‌های امرار معاششان کمک می‌کند.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۹
در انتظار بررسی: ۱
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
1
6
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹
بچه گول میزنین اخه چرا میگین همسان سازی بابا اینکه حق مسکن وخواربار 400000+300000میشه 700000تونمونو میخواین بدین تازه صدتومنش کمتر از حق مونه روگذاشتین همسانسازی برید خجالت بکشین بازنشسته حقش خوردن نداره
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
2
7
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹
ما مستمری بگیران فقط نفسمون می رود ومی آید این مسخره بازی ها وبچه بازی های بی مزه. آخه کدام افزایش حقوق. امروز دومیلیون وششصد هزار تومان وروزان هشتاد وپنج هزار تومان. دو عدد ساندویچ نمیشود
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
5
4
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹
به این میگویند همسان سازی همسان سازی باید همه بازنشسته گان یک حقوقی بگیرن نه یکی کم بگیره یکی زیاد اینها اصلا از عدالت بویی نبردن
United States
حسین
7
6
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹
همه جوره سر مردم کلاه گذاشته بودید ولی با این همسان سازی دیگه حقه بازی خودتون را تکمیل کردید
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
1
6
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹
خدا لعنت کند مسئولین را که عوض اینکه به پایه حقوق مستمری بگیر بیچاره اضافه کنند کلاه سرشان می گذارند واز این را وارد شدن آنهم با چندر غاز
بااینکه بازنشسته کشوری ولشگری از این قشر بیشتر دریافیشان است بازم صداشون درآمده ودولت حق عائله مندی وغیره را در افزایش حقوقشان اعمال کرده ولی این قشر بیچاره تامین اجتماعی همیشه عقب قافله هستند خدا لعنت کند آنهایی که باعث این بی عدالتی ها می شوند
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
1
6
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹
حالا که همسان سازی کرده اند بقول خودشان هاهیانه دو میلیون و ششصد هزار تومان حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تامیین اجتماعی شده است شما باندازه یک خانواده چهار نفره کارگری چهار راس گاو بگیرید و برای مدت یک ماه آن چهار راس گاو را مدیریت کنید یعنی یک طویله کرایه کنید کاه وجو وعلوفه و دارو و کلا برای این چهار راس گاو همه چیز تهیه کنید پس از مدت یک ماه هرچقدر خرج کرده اید را جمع ببندید آن وقت ببینید میشود با این حقوقی که باید یک خانواده چهار نفره را مدیریت کند می تواند در یک ماه چهار راس گاو را زنده نگه دارد آقایان مسولین قطعا نمیشود با دو ونیم میلیون تومان قسم به خدا که نمیشود مرد حسابی فقط دستمزد یک چوپان در ماه شش میلیون تومان است. خیلی خنده دار است شما فکر بکنید ونتیجه می گیرید خیلی خوشگل که با ده میلیون تومان هم نمیشود چهار راس گاو را مدیریت کرد پس ثابت میشود که چه ظلم بزرگی در حق مستمری بگیران کرده اید. آخه روزی چهار دلار مسخره نیست تازه با همسان سازی این مصیبت سر مستمری بگیران می آید با این حقوق اصلا نمیشود مرد واز پس هزینه مرگ ومیر هم بر نمی آید خجالت بکشید این قانون های مسخره ومنحصر بفرد این کشور چه بلایی سر بازنشسته های کشور آورده است پس این وزرا ومسولین چکار می کنند چکسی باید سر وسامان بدهد این اوضاع نکبت بار این حداقل بگیر ان تامیین اجتماعی را. یکی بفریاد برسد
Iran, Islamic Republic of
بازنشسته
2
7
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹
آقای سالار ی. باسلام. وخسته نباشید. بگفته. خودتات سالانه 15هزار ميليارد. لازم است. که ما هي. حدودن. 1300میلیاردمیشود. پس چرا. از. اول. سال. اجرا. نمیکنید و4 ماه میماند. پس پول باقی مانده. کجا. هذینه. میشود. لطفا. 4ماه. عقب افتاده را بعد از اجرا محا سبه و پرداخت. نماید. با تشکر
Iran, Islamic Republic of
زیر آوار مونده مستمری بگیر
4
7
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹
بنده که 31 سال بیمه پرداخت کردم حدودن230میلیون پرداختی من بوده اگه برا خودم پس انداز میکردم الان احتیاج به گدایی شما نداشتم اشتباه کردیم شما یه لطف بکنید سود این همه سال حرام تان باد غارت گران سود بانکی الان پولمو به من بدید چرا کسی که 10سال بیمه داده با من 31سال بیمه باید یه مستمری بگیریم خداییه چه جور حساب میکنید همه کارهاتون همینه
Iran, Islamic Republic of
مستمری بگیر
دهنتو ببند برای ده روز حقوق پایین مستمری بگیر که مبلغ ناچیزی اضافه شده از حسادت دارین میترکین خوبه شماها کاره ای نشدید.خدا جواب کسانی که به حقوق دهسال دیگران اعتراض میکنن توی این شرایط بدجوری بده انشاالله.
Iran, Islamic Republic of
بدبخت وا مونده
خاک بسر تو که موجودی بخیل ونظر تنگی ضعیف کش بد زات تو با حقوق کامل حداقلی تو زندگیت موندی انوقت یه بدبخت با ده روز حقوق که اکسرند هم از کار افتاده کلی بیماری شدید دارن حسودی میکنی انشاالاه خدا به روز همون ده سال سابقه ها بندازدت کا حسر تشونو میخوری
Iran, Islamic Republic of
ف ط
4
6
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹
سلام..خدا کنه دراین رابطه عدالت رو رعایت کنندوگرنه آه مستمری بگیر بدبخت به خاک سیاه میشودنشون...انشاالله...
United States
جواد
1
3
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹
اگه خدایی وجود داره اخر عاقبت کسانی ک میتونن حق واقعی مستمربگیران رو پرداخت کنن اما کوتاهی میکنن مشخصه پول مستمربگیر خوردن نداره سرطانی بر گلوی افرادی ک حق مستمری ها واسشون خیلی مهم نیست میشه صبر خدا زیاده
Iran, Islamic Republic of
م ف
1
3
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹
سلام . کی میتونه بااین حقوق آبرومندانه زندگی کنه،بخون سیدالشهداقسم،داریم خجالت زن وبچه هامون رومیکشیم خداخجالت زده وروسیاه کنه هرکس که کم کاری میکنه
Iran, Islamic Republic of
بازنشسته
0
2
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹
آقای سا لاری. با سلام. لطفا. تکلیف. مزا یا وحق مسکن. را مشخص نماید. ودر مورد. حق زن چرا. افزایش نداریم چون 1000 تومان که اول سال. اضافه شد. بنظر شما. توهین به همسران ما نبود. باتشکر
Iran, Islamic Republic of
بازنشسته
1
2
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹
آقای سالاري باسلام. سهام عدالت که مجلس. میگوید 10میلیون نفر جا. ماندن. شامل. مابازنشستگان. میشود. لطفا. پیگیری نمایدتا ما به حق مان برسیم چون هميشه. ما آخرین. نفرات هستیم که باید. با زور حقمان را بگیریم. باتشکر. از زحمات. شما. مدیردلسوز
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹
درود بر همه ی زحمتکشان و کارگران جامعه .
حق کارگر تو کشور بازم بااین قوانین همسان سازی
پایمال شد ..
مسئول محترم سازمان 2 متر جا میخوابی ..
با تشکر از سایت محترم اقتصاد.
Iran, Islamic Republic of
پر درد و گله مند تورم و گرانی !!!
0
1
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹
این همه مشکلات و تورم
از اول فروردین قرار به ۲۸۰۰ بود
این همه دست دست کردن
پول رو پیش خود نگه داشتن !!!
الان میگین بعد ۴ ماه ۲۸۰۰ ؟
میشه بگین تکلیف اون ۴ ماه بعد دوباره افزایش حقوق چی میشه ؟
این وسط ۴ ماه از سود پول استفاده کردین بسلامتی
کی قراره اون رو تسویه بفرمایین ؟
Iran, Islamic Republic of
امید
0
4
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹
بعداز این ماجرا خواهش تامین اجتماعی دخالت دولت را برسر بازنشستگان برداریدوعیدی ما را همچون کارگری پرداخت کنید وای چند سال نا عدالت نوش جان خانواده مسئولین خواهش عیدی را در حد اندازه خودمان دهید نه کارمندی سی سال بیمه کارگری ریختیم موقع گرفتن خوب بودیم موقع استفاده نا محرم
Iran, Islamic Republic of
جلال غفوریان
2
2
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹
سلام
من در طول دوران خدمتم حق بیمه پرداخت کردم وطی این مدت پرداختی من از حداقل حقوق به مراتب بیشتر بوده
حالا چرا در دوران بازنشستگی افزایافزایش حقوقم باید ۱۵درصد باشه ؟
در صورتیکه افرادی که حق بیمه کمتری پرداخت کرده اند حقوقشان ۲۶درصد اضافه شده و حق ما رو به اینها می دین
وباید حقوق همه با درصد یکسان اضافه بشه
Iran, Islamic Republic of
عباس
1
0
پنجشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۹
خواهشا برید جدول همسان سازی حداقلی را ببینید اونیکه ۳۰ سال حق بیمه داده با اونیکه ۱۰ سال پرداختی داشته فرقش چقدره، یعنی خود این مدیران تامین اجتماعی فکر نمیکنند که این خودش عاملی میشه برای مردم که دیگه میل و رمقی نباشه که ۳۰ سال حق بیمه بدن ، طرف ۵۰ سالش که شد تازه میره حق بیمه میده موقعیکه ۶۰ سالش بشه هم بازنشسته میشه به ریش امثال ما هم میخنده که البته بایدم بخنده نوش جونش
Iran, Islamic Republic of
مستمری بگیر
اینقدر چشات دنبال حقوق دهسال نباشه حقوق بالای خودتو نمیبینی فقط چندر غاز دهسال رو میبینی هرچی هم به شما اضافه کنن باز چشم به حقوق دیگران دارید حسود هرگز نیاسود.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
دوشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۹
تامین اجتماعی در عیدی تابع کشوریها ودر حقوق حرف خودش را میزند ومعلوم نیست نقش سازمان بازرسی کل کشور در این وضعیت چیست همسان سازی باید حقوق سقف و کف را متوسط گیری ودر ضریب 90درصد ضرب کنند الان حقوق اکثر شاغلین در سطح بیست ودو میلیون تومان است
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
دوشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۹
چرا میترسید نظرات رو رو کنید
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
پنجشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۹
اقایان خواهشمندم برای یک کارگر که پست مدیریت تولید داشته و 30 سال سابقه با 5خانوار سه جوان بیکار وبیمار روحی روانی سربار پدر اگه به خدا و پیامبر و روز قیامت اعتقاد ندارند حداقل انسانیت و عادل باشند که سطح زندگیشان عکس ان را نشان میدهد و به تمام جا شکایت بردیم متاسفانههیچ جوابی طی 4 ماه گذشته ندادند و فقط هر کس ظاهرا فکر خویشه این که زندگی نمیشه جوانان همه بد بخت شدند مجرد ماندن فاصله طبقاتی چند صد میلیاردی از همین حقوق ما و بچه هایمان در بانکها انباشته شده کسی پیگیر نیست و زودی معترض را انگ میزنند
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
پنجشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۹
سلام ازتون ممنون میشیم اگه واقعا حقوق۱۰سال سابقه اگه انقدر که گفتنی ما از خجالت بچها مونا در مییایم
Iran, Islamic Republic of
علیدوست
0
1
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
خواهان انحلال کانونها حذف حق بیمه تکمیلی سهم بیمه شده کاهش سهم پرداخت دارویی توزیع وام توسط سازمان و حذف اختیارات کانون در این زمینه به دلیل عدم مدیریت و عدالت توزیع واگزاری سهام شستا و عدالت میباشیم با تشکر
Iran, Islamic Republic of
علیدوست
0
1
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
لطفا نظرات منطقی و کارامد بدهید
Iran, Islamic Republic of
مستمری بگیر
0
0
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
بالاخره ده سال چقدر حقوقش میشه ؟
Iran, Islamic Republic of
بازنشسته
0
0
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
اقایان مرداد 99 هم امد یکماه دیگر از اب گل الود ماهی گرفتید خدا لعنت کند ظالم را 65 در صد افزایش را زودتر اجرایی کنید
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

عامل تیراندازی وردآورد دستگیر شد+ جزئیات

جان بولتون: عراق باید تجزیه شود

تبخال زدن بیش از ۲ بار در سال غیر عادی است!

فیلم/ نجات عجیب زن باردار از انفجار بیروت

با این تست‌ها در ۳۰ ثانیه از سلامت خود باخبر شوید!

فیلم/ چرا امیر آقایی ازدواج نمی‌کند؟

منطقه آزاد ارس بعنوان اولین منطقه آزاد کشور برنده جایزه تعالی صنعت گردشگری شد

معرفی فورد موستانگ شلبی با پکیج سفارشی Shelby American

عامل اصلی انفجار بیروت مشخص شد +عکس

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ در تهران

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز پنجشنبه ۱۶ مرداد ۹۹

آخرین قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت طلا امروز پنجشنبه ۱۶ مرداد ۹۹

تمامی بانک‌ها موظف به ارائه کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت هستند

جریمه ۶۵۰ میلیون تومانی یک خانه ۱۰۰ متری خالی در تهران!

نقش اقتصادی دولت در مواجهه با کرونا/ دولت رویکرد کارل اشمیتی خود را کنار بگذارد/ مانع تراشی‌های داخلی که همچون تحریم‌ها مخرب‌ است

‏اینترنت رایگان، هدیه روحانی به خبرنگاران

فیلم/ ویدئویی وحشتناک از ریزش ساختمان دو طبقه در تهران

پیام تبریک مرتضی بانک به مناسبت «روز خبرنگار»

سلطنت برند‌های داخلی

جانی‌ترین قاتل روس به قتل ۸۳ زن اعتراف کرد! +عکس

جذب ۳۰ درصد نقدینگی توسط بازار سرمایه

توقف ۴ نماد بانکی در بورس

قیمت‌های عجیب بازار لوازم‌ خانگی

فیلم/ مانی رهنما: بخاطر حرف آن خانم مجری رفتم!

سرنوشت صدور کارت‌های سوخت به کجا رسید؟

آمار عجیب کالدرون در تقابل با مدعیان

قلم خبرنگار، نفخ صور برای بیداری جامعه است

اسماعیلی: یکی از محکومان محیط زیستی عفو شد

بازتاب گرانی دلار در بازار‌های موازی/ تردید در ثبات قیمت ارز

اقدام خودجوش مردم لبنان

امکان اجرای اپلیکیشن گوشی‌های سامسونگ در ویندوز ۱۰ با Your Phone فراهم می‌شود

چرایی دپوی کالا در مناطق آزاد

آخرین آمار جهانی بیماری کرونا امروز پنجشنبه ۱۶ مرداد ۹۹

فیلم/ موج انفجار در کلیسایی در ۲ کیلومتری بندر بیروت

قاضی منصوری به خاک سپرده شد؟ + عکس

فاجعه‌ای بدتر از بیروت در کمین تهران

اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد تا اواخر مهر