تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش:

جزایر هندورابی و کیش بستر اصلی توسعه گردشگری سواحل جنوبی ایران هستند

غلامحسین مظفری هندورابی و کیش را بستر اصلی توسعه گردشگری برای سواحل جنوبی ایران برشمرد و گفت: بر اساس طرح جامع و برنامه ریزی‌های صورت گرفته، به منظور تحقق یافتن بهترین اقدامات زیرساختی و گردشگری، در آینده نزدیک شاهد اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری هندورابی خواهیم بود.

جزیره هندورابی

اقتصاد۲۴ - غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به همراه امیرافشین خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی کشور؛ سه شنبه ۲۵ شهریور، در بازدید از امکانات و زیرساخت‌های باند فرودگاه این جزیره؛ هندورابی و کیش را بستر اصلی توسعه گردشگری برای سواحل جنوبی ایران برشمرد و گفت: با توجه به این که گردشگری به عنوان یک صنعت پر درآمد رونق اقتصادی تمام دنیا را تحت تاثیر قرار داده است، می‌تواند مکمل خوبی در توسعه گردشگری جزیره کیش و کشور باشد و این مهم به دیگر مناطق جنوبی ایران تسری یابد.

مظفری از جزیره هندورابی به عنوان یک سرمایه ارزشمند در سطح کشور یاد کرد و اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های این جزیره برخورداری از سواحل زیبا و آب و هوای متنوع و فراهم شدن امکانات و زیر ساخت‌های ابتدایی در این منطقه است.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس طرح جامع و برنامه ریزی‌های صورت گرفته، به منظور تحقق یافتن بهترین اقدامات زیرساختی و گردشگری، در آینده نزدیک شاهد اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری هندورابی خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که سواحل جنوبی کشور از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است افزود: با اهتمام به کارگیری پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود می‌توانیم گام‌های موثری در حوزه گردشگری برداریم و اقتصاد کشور را متحول کنیم.


بیشتربخوانید: طرح‌ها و پروژه‌های در دست بهره برداری منطقه آزاد کیش کدامند؟/ کیش نوآور می‌شود


غلامحسین مظفری با اشاره به این که طی یک سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه زیرساختی و امکانات این منطقه انجام شده است گفت: طرح جامع هندورابی ظرف ۵ سال آینده عملیاتی و اجرایی خواهد شد و این منطقه می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا کند.

سازمان منطقه آزاد کیش

مظفری با بیان این که رئیس فدراسیون کاراته جهانی در سفر چند روزه خود به ایران فضای جزیره کیش را از نظر هتلینگ و خدمات گردشگری، ترمینال مسافری و حمل و نقل ... مثبت ارزیابی کرد گفت: جزیره کیش از نظر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود یکی از نادر مناطق موجود در دنیا است که ورزشکاران می‌توانند در محیطی سالم و امن به فعالیت‌ها و مسابقات ورزشی بپردازند و همچنین منطقه‌ای مناسب برای برگزاری برنامه‌ها و همایش‌های بین المللی است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش بستر اصلی تحقق یافتن اقدامات مهم در حوزه گردشگری را حمل و نقل مناسب عنوان کرد و اظهار داشت: با فراهم شدن تمام امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز می‌توانیم یک کنسرسیوم برای حمل و نقل با محوریت سه مجموعه تفریحی و گردشگری جزایر کیش، هندورابی و بندر آفتاب در استان هرمزگان تعریف کنیم.

غلامحسین مظفری خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲میلیون مسافر در سال به جزیره کیش سفر می‌کنند که با اتمام پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی کیش، این ظرفیت به شش میلیون نفر در سال افزایش خواهد یافت.

مظفری افزود: ظرفیت هتلینگ جزیره کیش نیز با هتل‌های جدید به دو نیم برابر و بالغ بر ۴ میلیون نفر خواهد رسید.

مظفری در خصوص موضوعات کلان کشور در این منطقه گفت: با فراهم شدن مقدماتی در این منطقه مجموعه‌های اقتصادی کشور از جمله مالی، پولی و زیر ساخت‌ها همه با هم در قالب یک کنسرسیوم با محوریت شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش و با پیش بینی سرمایه اولیه ۱۰ هزار میلیارد تومان، در قالب یک شرکت فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند می‌توانند نسبت به خرید سهام از این شرکت اقدام کنند.

وی اظهار داشت: در خصوص زیرساخت ها؛ تقسیم کار اولیه انجام شده است و شرکت‌هایی همچون مپنا انرژی " آب و برق" این منطقه را بر عهده خواهند گرفت و طی مذاکراتی با یک شرکت داخلی در خصوص"تمام زیرساخت‌های فیبر اصلی پشتیبان به جزیره کیش و داخل جزیره، طرح فیبر نوری نهایی شده و این موضوع در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.

امیرافشین خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی کشور با اشاره بر این که این شرکت در زمینه‌های هواپیما سازی مدل های: ایرباس، ام دی، ۳۳۷ و حتی صنعت بدون سرنشین، هلی کوپتر‌ها و ویتور‌ها از برنامه‌های آینده این شرکت است اظهار داشت: در حال تولید ۸ مدل از هواپیما‌ها هستیم و تلاش می‌کنیم در این صنعت به ارائه خدمات پایدار برسیم.

خواجه فرد گفت: این اقدام مهم نیاز به یک پشتیبانی پایدار دارد که پیش بینی‌ها لازم در این خصوص اندیشیده شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی کشور با بیان این که این منطقه از نظر حمل و نقل ترکیبی و ارتباطات سریع با جزایر دیگر زیر ساخت‌هایی دارد که برای تردد مسافران توسط شاتل دو ساعته در نظر گرفته شده است افزود: با توجه به این که در دهه فجر از ترابری سبک قصد رونمایی داریم این مهم می‌تواند برای حمل و نقل ترکیبی سبک در این منطقه کاربردی باشد.


بیشتربخوانید: تاسیس شتابدهنده‌های صادراتی صنایع خلاق در مناطق آزاد/ تشکیل شرکت توسعه گردشگری و صنایع خلاق در هر منطقه


وی با اشاره بر این که نوع و ماهیت صنعت هوایی به گونه‌ای هست که توسعه پایدار ایجاد می‌کند اظهار داشت: تلاش بر این هست تا عید امسال بتوانیم مسیر ترکیبی را ایجاد کنیم و آموزش‌های لازم در این خصوص برای پرسنل برگزار شود.

مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که این جزیره با محوریت گردشگری و بر اساس طرح جامع در نظر گرفته شده است افزود: جزیره هندورابی به عنوان منطقه‌ای که از نظر جذابیت‌های گردشگری منطقه‌ای با طبیعت بکر است، با راهبری مدیریت غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اقدامات زیرساختی و بسته‌های سرمایه گذاری توسط مشاورین مجرب و توانمند تهیه و مورد استقبال بسیار خوب فعالین اقتصادی جهت سرمایه گذاری قرار گرفته است.

خانزادی با بیان این که مساحت این منطقه محدود است و تردد‌های هوایی با محوریت گردشگری عملیاتی خواهد شد؛ فرصت‌های سرمایه گذاری در این منطقه را استثنایی عنوان کرد و گفت: خارج از نگاه‌های اقتصادی کسی که قصد سرمایه‌گذاری دارد می‌تواند از مجوز ساخت سایت هلی کوپتری که بیشتر از ۷ آشیانه طبق طرح جامع دیده نشده است بهره‌مند شوند که تا کنون سه شرکت آمادگی خود را جهت سرمایه گذاری اعلام کرده است.

در این نشست امیر ترکاشوند مدیر جزایر اقماری کیش، با بیان این که این منطقه در طرح جامع به عنوان یک جزیره طبیعت محور تعریف شده است اظهار داشت: ۱۳ بسته سرمایه گذاری در قالب تفریحات دریایی هتلینگ و خدمات گردشکری درنظر گرفته شده است که سالانه به طور متوسط ۲۰۰۰ نفر به صورت خود جوش در ایام نوروز و اواخر سال به این جزیره سفر می‌کنند

ترکاشوند در خصوص اقدامات انجام شده جهت ارائه خدمات تلفن همراه در جزیره هندورابی افزود: اقداماتی در زمینه فیبر نوری صورت گرفته و طی مذاکراتی با مخابرات؛ در آینده نزدیک دکل تلفن همراه در این جزیره نصب و راه اندازی خواهد شد و همچنین آب مورد نیاز این منطقه به میزان ۳۰۰ متر مکعب و بیش از نیاز این منطقه تولید و آبیاری فضای سبز نیز از آب شیرین تامین می‌شود.

وی گفت: جزیره هندورابی ۱۰۹ نفر جمعیت دارد و دارای ۲ کلاس درس با ظرفیت ۲۰ نفر دانش آموز و ۳۵ نفر نیروی نظامی و انتظامی در این منطقه مستقر است.

شایان ذکر است در این بازدید سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش، علی عرب مدیرعامل شرکت توسعه بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش، فضل الله حیدری و داوود نجفی معاونین سازمان صنایع هوایی، حمیدرضا تاجیک رستمی مسئول دفتر، امیر مجتبی روحانی مدیرعامل شرکت پن‌ها حضور داشتند.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
برچسب منتخب
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

آخرین قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت طلا امروز سه شنبه ۱ مهر ۹۹ +جدول

سانسور صدای مزدک در تلویزیون!

سهامداران ترسیده اند؟

سام درخشانی دوباره پدر شد+عکس

لزوم احراز هویت برای درج آگهی مسکن و خودرو

فیلم/ مصاحبه ای قدیمی از شهاب حسینی و نحوه ورودش به دنیای تصویر

نماینده مجلس: دناپلاس نه، شاسی بلند می‌خواهم

قفل سهام عدالت

سرمایه‌گذارن بورس در التهابات بازار، چگونه ریسک سرمایه‌گذاری را به صفر برسانند؟

چرا آمریکا دست بر ماشه دارد؟

از هومن سیدی تا لیلا حاتمی؛ ستاره‌های موفق و ناکام در گیشه آنلاین

ظرفیت همزمان تعمیرات ۸ فروند شناور در بندرشهیدرجایی در یک ماه

قیمت‌ها در بازار دستوری شده نه واقع‌بینانه/ مشکلات بازار به دلیل حضور کمرنگ اتحادیه‌هاست

دلیل نیمکت نشینی بیرانوند در آنتورپ مشخص شد

ماجرای کتک کاری در شبکه من و تو

مالیات گیری از خانه های خالی شروع شد

بزرگترین شرکت ریلی کشور بزودی در بورس عرضه می‌شود

پرسپولیس تحت چه شرایطی صعود می‌کند؟

حقوقی‌ها متهمان اصلی سقوط بورس/ سفته‌بازانی که در همه بازارها حضور دارند

شاسی بلند لوکس وین فست ساخت ویتنام معرفی شد + عکس

ابعاد تکان‌دهنده پرونده رضا ضراب/ پای احمدی نژاد به پرونده باز شد!

همسان‌سازی به کدام بازنشسته‌ها تعلق می‌گیرد؟

آزمایش توانایی‌های فولکس واگن گلف GTE پلاگین هیبرید در شرایط واقعی

تسلا مدل ایکس با کیت آیرودینامیکی RevoZport معرفی شد+ عکس

کارخانه قهوه و دمنوش در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر احداث می شود

بیش از ۳۳۰ هزار سیم کارت مزاحم قطع شدند

طالبان در افغانستان خون به پا کرد

گوشی تاشدنی شیائومی در پتنتی جدید ظاهر شد

ساعات اجرای طرح ترافیک در پاییز تغییر می‌کند؟

تاریخ رونمایی وان پلاس 8T مشخص شد

هر دهک درآمدی چقدر کارت می‌کشد

تلویزیون های ال جی با کارت های گرافیک RTX 3000 مشکل دارند

آخرین آمار جهانی کرونا امروز سه شنبه ۱ مهر ۹۹

دو فصل متفاوت بازار‌ها در نیم‌سال اول ۹۹

آیا قیمت سکه و طلا امروز و فردا ریزش می‌کند؟

جدیدترین راه حل برای کاهش قیمت خودرو

کدام نماینده‌ها از دریافت دنا پلاس انصراف دادند؟