تاریخ انتشار: ۱۴:۵۶ - ۲۳ مهر ۱۳۹۹

ترامپ ماسک خود را به میان مردم پرتاب کرد/اظهارات جنجالی درباره بایدن

دونالد ترامپ شامگاه سه‌شنبه در گردهمایی خود در پنسیلوانیا سخنان خود را با حمله علیه جو بایدن رقیب انتخاباتی دموکرات خود آغاز کرد و افزود: اگر بایدن پیروز شود، پیروزی چین خواهد بود، اما اگر من برنده شوم، آمریکا و همه شما‌ها پیروز شده‌اید.

اظهارات ترانپ درباره بایدن

اقتصاد۲۴ - وب سایت خبرگزاری رویترز گزارش داد ترامپ در گردهمایی پنسیلوانیا شوی تازه‌ای به راه انداخت او با پرتاب ماسک‌ها خود در میان مردم اعلام کرد که دیگر از این بیماری رها شده است و همه آمریکایی‌ها رها خواهند شد. رئیس جمهور آمریکا همچنین در طی سخنرانی انتخاباتی خود به چین و بایدن تاخت و درباره ایران نیز بار دیگر درباره شهید سردار سلیمانی گزافه همیشگی را تکرار کرد.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر دموکرات‌ها را به سوسیالیسم منتسب کرد و گفت در صورت پیروزی بایدن، چین مالک آمریکا خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا در این اظهارات که بخش عمده آن در چند ماه اخیر بار‌ها تکرار شده است، باز هم مدعی شد ابوبکر البغدادی را از بین برده و ۱۰۰ درصد قلمرو خلافت داعش را بازپس گرفته‌اند.

ترامپ همچنین با تکرار اهانت به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس ایران را به دستور وی ترور شد، مدعی شد تروریست شماره یک جهان را حذف کرده‌اند و اکنون او از بین رفته است.

وی که بار‌ها از رسیدن به توافق با ایران سخن گفته است و در عین حال شدیدترین تروریسم اقتصادی را متوجه مردم ایران ساخته است، به اقدام خود در خروج از توافق بین‌المللی هسته‌ای اشاره کرد و افزود: بدترین معامله‌ای که تاکنون دیده‌ام چیست؟ این جان کری است. شخص کاملا بی کفایت بود و نمی‌دانست در چه جهنمی می‌رود. او ۱۵۰ میلیارد دلار که ۱.۸ میلیارد آن پول نقد بود را برای هیچ چیز داد.

ترامپ ادامه داد: من به قول خود عمل کردم و پایتخت واقعی اسرائیل را شناسایی و سفارت آمریکا را در قدس باز کردم. من همچنین حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت شناختم. من ۵۲ سال است که تلاش می‌کنم آن را به دست آورم و به جای جنگ بی‌پایان، ما در حال صلح در خاورمیانه هستیم.

وی با اشاره به توافق موسوم به ابراهیم که بین امارات و بحرین و رژیم صهیونیستی امضا شد، ادعا کرد: من در واقع نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شدم. رسانه‌ها آن را پوشش ندادند، من سه بار نامزد نوبل شدم.


بیشتر بخوانید: پیشتازی چشمگیر بایدن در نظرسنجی‌ها


نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر به رقیب خود اشاره کرد و گفت: طبقه سیاسی خودخواه و فاسد به مردم پنسیلوانیا و مردم کشور ما خیانت کرد، شما این را می‌دانید. سیاستمدارانی، چون جو بایدن به شما دروغ گفتند.

ترامپ افزود: من در مدت ۴۷ ماه بیشتر از ۴۷ سال جو بایدن کار کردم. بایدن نسبت به هر نامزد دیگر ریاست جمهوری، بیشترین گرایش را به دستور کار جناح چپ دارد. او قصد دارد انرژی شما را از بین ببرد و کشور شما را خراب کند.

وی ادامه داد: طرح بایدن تامین اجتماعی را از بین می‌برد، زیرا هیچ پولی وجود ندارد که همتای انتخاباتی وی از لایحه بیمه‌های خصوصی غیرقانونی بهداشت حمایت کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با این اتهام علیه بایدن که می‌خواهد تعرفه‌ها را از چین بردارد، اضافه کرد: او اجازه می‌دهد، صنایع فولاد و آلومینیوم و همه چیز را به غارت ببرند. آنچه که برای بایدن ثابت است، تسلیم شدن است. تسلیم می‌شود، چه چین باشد، چه کوبا. چه طور توافقی با کوبا انجام دادند؟

ترامپ اظهار کرد: آن توافق چقدر بد بود؟ من آن را تمام کردم. چرا چین و جناح چپ برای پیروزی بایدن سرسخت هستند، زیرا او مشاغل ما را به چین تسلیم خواهد کرد. چین مالک ایالات متحده خواهد بود. اگر آن شخص خواب‌آلود این جایگاه را به دست آورد، می‌توانید پنسیلوانیا را فراموش کنید و می‌دانید که خیابان‌هایتان هم تسلیم شورشیان خواهد شد.

وی که در فلوریدا گفته بود سیاستمدار نیست، بار دیگر تکرار کرد: من همیشه طبق قوانین نهاد واشنگتن عمل نمی‌کنم. به این دلیل که من برای جنگیدن برای شما انتخاب شدم و برای شما سخت‌ر از هر رئیس جمهوری که در حال حاضر برای مردم جنگیده باشد، جنگیدم.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: من برای ریشه‌کن کردن ویروس، بازسازی اقتصاد و نجات کشورمان از چپ رادیکال می‌جنگم و این یک چیز بزرگی که باعث نجات آن می‌شود، زیرا این افراد، در نهایت نسخه گسترده‌ای از ونزوئلا ارائه خواهند داد.

ترامپ که همواره از جنگ‌های بی‌پایان دولت‌های پیشین آمریکا انتقاد دارد، این بار هم گفت: سربازان به خانه‌های خود در ایالات متحده آمریکا که تقریبا به آن‌ها تعلق دارند، برمی گردند.

وی مدعی شد نیرو‌های آمریکایی از سوریه خارج شده‌اند، اما نفت را نگه داشته‌اند و افزود: ما تعدادی نیرو را هم برای حفظ نفت عراق نگه می‌داریم. ما تقریبا ۱۹ سال در افغانستان هستیم و واقعا به عنوان پلیس خدمت می‌کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: پلیس بودن بسیار خوب است، اما آن‌ها باید پلیس‌های خاص خود را داشته باشند. آن‌ها باید خودشان این کار را انجام دهند، اما ما نیروهایمان را به خانه می‌آوریم.

ترامپ از موضوعی برای استفاده سربازان آمریکایی برای نجات صنایع اتومبیل‌رانی آمریکا خبر داد و اضافه کرد: من از آخرین مشارکت ترانس-پاسفیک فاجعه بار دولت گذشته کناره‌گیری کردم که صنعت خودروی شما را نابود می‌کرد.

وی درباره عملکرد خود برای مهار کرونا هم گفت: من مدتهاست که این حرف را می‌زنم و کار درستی انجام دادیم. ما جان ۲ میلیون نفر را نجات دادیم. به زودی واکسن‌ها را و درمان را داریم. تنها چیزی که می‌دانم این است که به چیزی مبتلا شدم، هر کوفتی که بود، خیلی زود احساس خوبی داشتم.

وی در حالی این حرف را می‌زد که در ابتدای این تجمع انتخاباتی ماسک خود را در آورده و به سوی جمعیت پرتاب کرد. وی از مردم حاضر در این تجمع نیز نخواست که ماسک استفاده کنند و برخی از حاضران ماسک داشته و تعدادی نیز بدون ماسک بودند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: من نمی‌دانم چه آنتی بادی بود. من آن را دریافت کردم و گفتم احساس می‌کنم سوپرمن هستم. من می‌توانستم چهار یا پنج روز پیش اینجا باشم. ما پزشکان بزرگی داریم. من می‌خواهم از پزشکان والتر رید و جان هاپکینز تشکر کنم. این یکی از نکات مهم رئیس جمهوری بودن است.

رئیس جمهور آمریکا در این سخنرانی از مردم پرسید که چه تعداد از افراد حاضر کرونا داشتند و بهبود یافتند که عده‌ای به این سوال ترامپ پاسخ مثبت دادند و وی گفت: «به شما تبریک میگویم. شما دیگر ایمن شده اید.»

این ادعای ترامپ در حالی مطرح میشود که سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که امکان ابتلای دوباره و چند باره به ویروس کرونا وجود دارد و هیچ تضمینی وجود ندارد که فردی که یک بار به کرونا مبتلا شده دیگر به آن مبتلا نشود.

رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا در بخشی از سخنرانی خود گفت: «من (از کرونا) مصون شده ام. میتوانم پایین بیایم و شروع به بوسیدن همه کنم. من همه پسران را میبوسم، مرد و زن. به آن پسر بنگرید که چه خوش تیپ است. من او را میبوسم. نه با لذت زیاد، اما اشکالی ندارد.»

ترامپ همچنین خبر داد که تا پایان هفته چند تجمع انتخاباتی دیگر در ایالت‌های مختلف آمریکا خواهد داشت.

منبع: خبر آنلاین
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت طلا امروز جمعه ۲ آبان ۹۹+جدول

چه مقدار آب باید در طول روز بنوشید؟

دولت به جای اجرای سیاست‌های کارآمد اقتصادی، پشت تحریم پنهان شده است/ عدالت اجتماعی را فراموش کرده‌اند

۸ غذایی که بوی بد دهان را کاهش می‌دهند

فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی سیرجان کدامند؟/ معضلی به نام ثبت سفارش

نابودی کرونا با شامپو بچه و دهان شویه!

قد بلندترین کودک جهان نامش وارد گینس شد + عکس

کشف مرگبارترین خطر واکسن کرونا

سلاح ورزی:ادعای وجود ۷۰ کارتن خوابِ ارز برنگرداندهِ همتی بررسی شود! +متن نامه

فیلم/ همه چیز درباره مناظره آخر ترامپ و بایدن

اینفوگرافی/ آخرین آمار کرونا در ایران و جهان در اولین روز آبان‌ماه

جدیدترین قیمت‌ها دربازار خودرو

روحانی به اردوغان: جنگ، راه حل بحران قره باغ نیست

محدودیت‌های کرونایی پایتخت شدیدتر می‌شود

ضربه کاری وزارت اطلاعات به ۴۳ دلال و اخلالگر بازار ارز

لغو مجوز ۲ پرواز توسط رییس سازمان هواپیمایی

ترامپ: حرف‌های اوباما تبلیغ انتخاباتی برای من بود

فیلم /ایزدخواه:در بورس به دلالان خودرو نمی‌فروشیم!

اعتراض وزیر گردشگری به گرانی بلیت هواپیما

افزایش میزان تورم در مهر ماه

اینفوگرافی/ همه‌چیز درباره چالش مومو

نقشه ردیابی بیماران کرونایی استان تهران تهیه می‌شود

فیلم/ سلطانی‌فر: سهام سرخابی‌ها تا پایان آذر بورسی می‌شود!

کرونا آمار دستفروشان تهران را افزایش داد

بازداشت مامور حراست پالایشگاه آبادان به خاطر لمس بدن زن جوان +فیلم

لغو روادید در سفرهای گروهی ایران و روسیه

ریزش بورس استیضاح دژپسند را رقم زد!

حسینعلی شهریاری: روحانی باید پاسخگوی افزایش تلفات کرونا باشد

آخوندی: بیش از هر زمان اقتصاد ایران وابسته به تحول‌های سیاسی بیرون مرزهاست

کاهش ۵۰ درصدی حضور کارکنان دولت در تهران تا پایان آبان

ترامپ: چین بزرگ‌ترین دشمن و رقیب آمریکا است

گل‌محمدی: پرسپولیس دشمنان قسم خورده دارد

۶ تخم مرغی که خوردنش از سم هم مضرتر است

لحظه سقوط پلیس از روی کاپوت خودرو در اتوبان! +فیلم

آنفولانزا چه کسانی را می‌کشد؟

پشت پرده مهاجرت خواننده پاپ ایرانی به ترکیه چیست؟

نحوه جابجایی خودرو میان مناطق آزاد تغییر کرد