تاریخ انتشار: ۲۰:۰۷ - ۲۳ مهر ۱۳۹۹

نقویان: گزینشی که ما درست کرده ایم نامشروع است

کسی کار بلد است و انسان پاکی است و می‌خواهد خدمت کند، تو به او می‌گویی ریش می‌تراشی و آستین کوتاه می‌آیی؟ در ۸۸ طرف چه کسی بودی؟ شما یک میزان فقهی به این شکل نشان من بدهید.

نقویان

اقتصاد۲۴ -  دبیر سابق هیأت عالی گزینش کشور با تأکید بر اینکه گزینشی که ما درست کرده ایم نامشروع است، گفت: کسی کار بلد است و انسان پاکی است و می‌خواهد خدمت کند، تو به او می‌گویی ریش می‌تراشی و آستین کوتاه می‌آیی؟ در ۸۸ طرف چه کسی بودی؟ شما یک میزان فقهی به این شکل نشان من بدهید.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر نقویان در شب اول عزاداری هیأت عشاق الائمه (ع) حزب مردم سالاری با اشاره به غزلی از حافظ، گفت: اگر من و شما دست افتاده‌ای را گرفتیم کار خدایی کرده ایم. در واقع خدا دست گرفتاران را می‌گیرد؛ ولی شانس و بخت و اقبال با یک بنده همراه می‌شود که دستش کار خدایی می‌کند. یعنی با لطف و کرم و تدبیر درست مسئولین و مهربانی مردم با هم، برکات نازل و گرفتاری‌ها برطرف می‌شود. آیه قرآن می‌گوید خدا گواه است که این کار اتفاق می‌افتد.
بیشتر بخوانید:نقویان: از ۳۵ شغلت ۵ تا را به دیگری بده!
دبیر سابق هیأت عالی گزینش کشور افزود: داعش با این استراتژی و خیال و تصور شکل گرفت که طرفداران همه ادیان مشرک هستند و هرکس مثل او فکر نکند باید کشته شود. یک معنای ساده، ابتدایی و کودکانه از تبلیغ و ترویج دین است. اگر پیروان ادیان دیگر از بین رفته بودند، امروز فکس و ایمیل و تکنولوژی وجود نداشت. امروز دانشگاه از نظر حضوری تعطیل است و استاد برای ۱۰۰ نفر دانشجو آنلاین درس می‌دهد. تجارتمان را هم با بیزینس الکترونیک انجام می‌دهیم.

وی تأکید کرد: همچنان که ۱۰۰ سال پیش ما نمی‌دانستیم در زمینه صنعت و تکنولوژی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد، الآن هم نمی‌دانیم خداوند چطور دینش را جهانگیر و جهان شمول می‌کند؛ قدرت نظامی هم لازم نیست. یک فرض این است که بگوییم با توپ و تانک و موشک کاخ سفید را می‌گیریم و تبدیل به حسینیه می‌کنیم؛ و به قول آن‌ها آقا، آنجا نماز جمعه برگزار می‌کنیم. یعنی همان طور که در سر داعش بود در سر خیلی از ما هم هست و فعلا بروز نمی‌دهیم. شاید روز قیامت من را هم به صف اعضای داعش ببرند. چون می‌گویند تو همین فکر را داشتی، ولی زمینه بروزش را پیدا نکردی.

گلایه نقویان از صدا و سیما

نقویات اظهار داشت: گلایه‌ای بکنیم از مسئولین صدا و سیما که اگر تدبیر داشتند گنجینه‌های ادب ما مثل سعدی، مولوی، حافظ، عطار و سنایی را می‌آوردند و هر روز یک حکایت از آن‌ها را می‌خواندند. این گنج‌ها دارد خاک می‌خورد و ما هر روز داریم دست فقر و فلاکت به سمت بیگانگان دراز می‌کنیم. سعدی می‌گوید کسی کرم بودش، ولی چیزی نداشت. کسی زندان افتاده بود و نامه‌ای برای او نوشت. فرد حاضر شد به جای رفیق گرفتارش به زندان برود و او آزاد شود. بعد سعدی می‌گوید عده‌ای زنده دل هستند. یعنی این طرف قضیه هم هست که خدا عده‌ای را به عنوان بزرگ، کریم و ایثارگر می‌نویسد در حالی که محدوده عمل آن‌ها کوچک و کوتاه و دستشان بسته، ولی جوانمرد و فداکار بوده اند. همان طور که یک آدم را در صف فرعون و هیتلر قرار می‌دهد که تو همان خوی ظالمانه را داشته ای، عده‌ای را هم بالا می‌برد.

وی با بیان اینکه به نظر ما نه آن است و نه این، تصریح کرد: قرار نیست که خداوند به مسلمانان اجازه جهاد ابتدایی بدهد که با قوه قهریه و سلاح‌های فوق مدرن همه عالم را بترسانند و عده‌ای را بکشند تا بقیه ایمان بیاورند و مسلمان شوند. این حتما مسیر باطلی است؛ همچنان که شما امروز به داعش لعن و نفرین می‌فرستید که جز خودشان و فکر باطلشان، هیچ کس آن‌ها را تأیید نمی‌کند. فکر آن‌ها را شست و شوی مغزی داده اند که هیچ چیزی نمی‌فهمد. در تاریخ هم نمونه‌های این را داشته ایم؛ پیامبر (ص) هرچه محبت و مهربانی می‌کرد در دل آن‌ها هیچ اثری نداشت. قرآن می‌گوید «دلشان مثل سنگ و گاهی بدتر شده است».

این پژوهشگر مسائل دینی ادامه داد: عده‌ای چنین خیالاتی در سرشان هست که خدا معجزه‌ای می‌کند و همه آدم‌ها سر از محراب و مسجد در می‌آورند. اگر خدا می‌خواست این کار را انجام دهد در زمان پیامبر (ص) این کار را می‌کرد که اشرف مخلوقاتش بود. اگر خدا می‌خواست به امام زمان (عج) یک قدرت افسونگری بدهد، این را به پیامبرش می‌داد. خدا در قرآن می‌گوید که این مسیر ما نیست و راه این است که با همین مسیر هدایت جلو بروی.

گزینشی که ما درست کرده ایم نامشروع است

وی با اشاره به دوره حضورش در هیأت عالی گزینش کشور، گفت: من مطمئنم گزینشی که ما درست کرده ایم نامشروع است و با موازین فقهی ثابت می‌کنم که نامشروع است. کسی کار بلد است و انسان پاکی است و می‌خواهد خدمت کند، تو به او می‌گویی ریش می‌تراشی و آستین کوتاه می‌آیی؟ در ۸۸ طرف چه کسی بودی؟ شما یک میزان فقهی به این شکل نشان من بدهید. امیرالمؤمنین (ع) در عهدنامه مالک می‌گوید اگر می‌خواهی کسی را سر کار بیاوری نماز و روزه و ولایت من علی (ع) را از نپرس؛ ببین کار را بلد است و پاکدست و پاکدامن هست، کافی است.

در حقوق شهروندی همه مساوی هستند

نقویان با تأکید بر اینکه در حقوق شهروندی همه مساوی هستند، اظهار داشت: از کجا آورده اند و با چه مبنایی ثابت کرده اند؟ با چه مبنایی عمل می‌کنند؟ این همه آدم را دور کرده ایم و غربی‌ها روی هوا زده اند. معاون بانک مرکزی برای من گفت شخصی را رد کردیم به دلیل اینکه عکسی در خارج از کشور از او دیده بودیم. چند ماه بعد یکی از بانک‌های معتبر انگلیس او را جذب کرد و الآن رئیس آن بانک است. بعد می‌گوییم سیستم اداری ما چرا تنبل و ناکارآمد است. ما اولین شرط کارآمدی که خدمت به مردم است را به او یاد نداده ایم و می‌گوییم آستینت کوتاه نباشد.

وی با اشاره به مطالبی که در خصوص دو تابعیتی بودن افراد مطرح می‌شود، تأکید کرد: پروفسور سمیعی چند تابعیت دارد که الآن بزرگترین بیمارستان مغز را دارد می‌سازد؟ اگر کسی را ندارید که کشاورزی کشور را درست کند، دو تابعیتی بیاورید. اگر کسی را ندارید که صنعت کشور را درست کند، سه تابعیتی بیاورید. اگر نمی‌توانید اقتصاد را درست کنید، پنج تابعیتی بیاورید. مگر هر دو تابعیتی جاسوس است؟! مگر هر دو تابعیتی خائن به این مملکت است؟! چرا فرض را این قرار داده ایم؟ من چقدر آدم در اروپا به شما نشان بدهم که ایرانی، مسلمان و متدیّن هستند و غرب دارد از آن‌ها استفاده می‌کند؟ در اروپا به آن‌ها کار‌های سنگین پیشنهاد داده اند و گاهی مسئولیت‌های سیاسی به آن‌ها می‌دهند. می‌گویند ما این آدم را امتحان کرده ایم؛ هم کار بلد است و هم سالم است و دزد و جاسوس نیست.

اگر مسئولین به جان هم افتادند سود خالص آن به جیب دشمن و دود سیاه آن به چشم این ملت می‌رود

دبیر سابق هیأت عالی گزینش کشور افزود: اگر مسئولین به جان هم افتادند سود خالص آن به جیب دشمن و دود سیاه آن به چشم این ملت می‌رود. اگر عده‌ای واقعا به «مام وطن» اعتقاد داشتند خیلی وقت‌ها کوتاه می‌آمدند و حرف نمی‌زدند. از حق مسلّمشان می‌گذشتند؛ آن سان که علی (ع) ۲۵ سال گذشت و سکوت کرد. نه تنها سکوت کرد، آن‌ها را تأیید و کمک هم کرد و مشورت هم به آن‌ها داد. معلوم است که چرا علی (ع) می‌ماند.

وی در پایان تأکید کرد: خیلی دلمان پر است؛ چون دلمان می‌سوزد. این انقلاب با خون‌های مقدسی به اینجا رسیده و انسان‌های پاکی برای آن تلاش کرده اند و نفس‌های پاکی پای این نخل کشیده شد تا به اینجا رسید و عده‌ای با ناتوانی و بی تدبیری همه چیز را بر باد می‌دهند. امیدوارم آن روز پیش نیاید؛ ولی تاریخ به ما می‌گوید اگر اکثریتی ناراحت بود، باید حاکمان گوششان را بدهکار سخن مردم کنند. مردم ما مردم شریفی هستند. خدا به داد ما برسد و عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

قتل بی رحمانه کودک به خاطر گریه زیاد

آرنولد در چهره‌ای که هرگز ندیده‌اید +عکس

سیگنال های بازگشت قطعی شاخص بورس صادر شد!

فیلم/ فرمانده ناجا: دو بار تا نزدیکی خاوری رفتیم

آخرین قیمت انواع پراید

دومین کارت زرد به مجلس یازدهم

مخالفت جدی رهبر انقلاب با توهین به مقدسات اهل سنت

جدیدترین قیمت انواع خودرو

فیلم/ در تاریکخانه بودجه شرکت‌های دولتی چه می‌گذرد؟

ویدیویی که برخی رسانه‌ها از علت بازداشت جنجالی در مشهد منتشر کردند

الهام علی‌اف: برای مذاکرات آتش‌بس آماده هستیم

مامور متخلف در ماجرای مرگ مهرداد سپهری جوان مشهدی بازداشت شد

فیلم/ اظهارات رئیس انجمن صنفی گاوداران درباره قیمت گوشت

ماجرای درگذشت مهرداد سپهری از زبان فرمانده انتظامی خراسان رضوی

تصادف پژو با تریلر ۲ کشته بر جا گذاشت + عکس

تظاهرات شهروندان آلمانی علیه محدودیت‌های کرونایی

سی‌ان‌ان: کاخ سفید پذیرفته که ترامپ مهار کرونا را رها کرد

بلیت شیخ دیاباته به مقصد تهران رزرو شد

فیلم/ تحلیل تکنیکال در بورس ایران جواب می‌دهد؟

برداشت چای در گیلان

پدر بی رحم پس از مرگ همسرش ۳ فرزندش را به قتل رساند

سبقت خودروسازان در ایران و جهان از ویروس کرونا

۱۰ سال حبس برای مدیرعامل آپارات

بیرانوند از فهرست ۱۸ نفره آنتورپ کنار گذاشته شد

بانک مرکزی به دنبال کاهش فشار تورمی در بازارها

قیمت بلیت هواپیما در تناقض

نرخ سود بانکی افزایش پیدا نخواهد کرد

هالیودی های متنفر از ترامپ چه کسانی هستند؟

طرح جدید معافیت از خدمت سربازی در راه است

بهاره رهنما از بازیگری خداحافظی کرد؟

طرح جاماندگان سهام عدالت در نوبت بررسی است

فیلم/ واکنش مجری تلویزیون به مهاجرت مهراد جم روی آنتن زنده

جزئیات گفته نشده درباره درگذشت مهرداد سپهری از زبان بازپرس پرونده

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز یکشنبه ۴ آبان ۹۹

ارمنستان،روسیه را میانجیگر بی‌طرف خواند

کنایه کواکبیان به قالیباف: کار از دست مجلسی‌ها در رفته

منوچهر ایرانپور درگذشت