تاریخ بروز رسانی: ۰۹:۱۲ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

اولین بازیکن جدا شده تابستانی پرسپولس مشخص شد

با نزدیک شدن به روز‌های پایانی فصل جاری، باز هم شاهد داغ شدن مباحث نقل و انتقالاتی هستم. با پایان فصل جاری، قرارداد بسیاری از بازیکنان پرسپولیس به پایان خواهد رسید.

 بازیکن جدا شده  پرسپولس

اقتصاد۲۴ - با نزدیک شدن به روز‌های پایانی فصل جاری، باز هم شاهد داغ شدن مباحث نقل و انتقالاتی هستم. با پایان فصل جاری، قرارداد بسیاری از بازیکنان پرسپولیس به پایان خواهد رسید و این درحالی است که با توجه به حضور سرخ‌ها در هند و در جریان بودن لیگ قهرمانان آسیا، فعالیت‌های نقل و انتقالاتی این تیم عملا متوقف شده و باید دید مدیران این تیم از چه زمانی وارد کارزار نقل و انتقالاتی تابستانی خواهند شد.

پایان قرارداد ۸ بازیکن در انتهای فصل

قرارداد ۸ بازیکن بزرگسال پرسپولیس در پایان فصل منقضی خواهد شد و این باشگاه برای فصل آینده نیاز به توافق دوباره با این گروه از بازیکنان خواهد داشت. قرارداد سیدجلال حسینی، امید عالیشاه، احمد نوراللهی، وحید امیری، کمال کامیابی‌نیا، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی شیری و شهریار مغانلو در پایان فصل جاری به پایان خواهد رسید که در این میان، مغانلو به‌واسطه قراردادی که با باشگاه سانتاکلارای پرتغال دارد در اختیار این باشگاه خواهد بود و تمدید قرارداد وی، علاوه‌بر توافق شخصی با این بازیکن نیازمند توافق دوباره با باشگاه پرتغالی است.

در میان این گروه از بازیکنان، اسامی بازیکنان باتجربه و کاپیتان‌های پرسپولیس مشاهده می‌شود و شاید همین موضوع منجر به تسهیل روند تمدید قرارداد برخی از این بازیکنان شود. سیامک نعمتی دیگر بازیکنی بود که قرارداد وی در پایان فصل با پرسپولیس به پایان می‌رسید. با این حال او پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا قرارداد خود را تمدید کرد و دو فصل دیگر بازیکن پرسپولیس خواهد بود.

باتجربه‌ها می‌مانند؟

در آستانه چهل سالگی، سیدجلال حسینی یکی از آماده‌ترین بازیکنان پرسپولیس است و قابل پیش‌بینی است که حضور وی در پرسپولیس همچنان ادامه‌دار باشد. رقم قرارداد فعلی سیدجلال طی روز‌های اخیر رسانه‌ای شد و طبق ارقام منتشره، وی جزء بازیکنان ارزان پرسپولیس است.

امید عالیشاه و کمال کامیابی‌نیا دو بازیکن باتجربه دیگر سرخ‌ها در لیگ قهرمانان درخشیده‌اند و با وجود بازی در پست غیرتخصصی در مقطعی از فصل، جزء خوب‌های پرسپولیس بوده‌اند و آن‌طورکه خبر رسیده، تمایلی به جدایی از پرسپولیس ندارند. (درباره کامیابی‌نیا گفته می‌شود حضورش به تمدید یا عدم‌تمدید قرارداد نوراللهی هم مرتبط است!) وحید امیری، ملی‌پوش چپ‌پای پرسپولیس نیز جزء بازیکنانی است که کادرفنی این تیم به تمدیدشدن قراردادش تاکید کرده و گل‌محمدی خواهان حفظ این بازیکن ۳۳ ساله شده است.

نوراللهی؛ دو راهی قطر-پرسپولیس

هافبک ملی‌پوش پرسپولیس وضعیت نامشخصی برای فصل آینده دارد. شماره ۸ سرخ‌ها چندی پیش پیشنهاداتی از قطر دریافت کرد و در همان مقطع مذاکراتی با مدیران باشگاه برای تمدید قرارداد داشت. رقم اولیه نوراللهی برای تمدید قرارداد، ۱۰ میلیارد تومان برای هر فصل بود که این رقم با مخالفت مدیران باشگاه پرسپولیس مواجه شد. ساعاتی پس از جلسه نوراللهی با مدیران باشگاه، مبلغ درخواستی وی رسانه‌ای شد که این موضوع ناراحتی نوراللهی را به‌دنبال داشت.


بیشتر بخوانید: صعود پرسپولیس قطعی شد؛ حذف احتمالی یک مدعی! +عکس


هافبک تدافعی پرسپولیس یک پیشنهاد قطعی از قطر با مبلغی نزدیک به یک میلیون دلار داشت، پیشنهادی که نوراللهی آن را امضا نکرد تا جدایی وی از پرسپولیس هنوز قطعی نشده باشد. در سال‌های اخیر، بازیکنانی که قرارداد‌های خود را زودتر از سایرین با پرسپولیس تمدید کرده بودند مبلغ قرارداد کمتری نسبت به سایر بازیکنان تمدیدی و بازیکنان جدید داشته‌اند و این موضوع در کنار اتفاقات رخ داده در جلسه اولیه تمدید سبب شده تا نوراللهی فعلا تمایلی به تمدید قرارداد نداشته باشد.

کنعانی‌زادگان؛ نخستین جداشده تابستانی پرسپولیس

مدافع ملی‌پوش پرسپولیس یکی از بازیکنانی است که این روز‌ها مورد توجه تیم‌هایی از لیگ ستارگان قطر قرار گرفته است. کنعانی‌زادگان در بازگشت به پرسپولیس روز‌های خوبی را پشت سرگذاشته و در دو فصل اخیر جزء بازیکنان کلیدی در ترکیب این تیم بوده و همین موضوع باعث شده تا وی مورد توجه تیم‌هایی از لیگ ستارگان قطر قرار بگیرد. از ام‌صلال و الاهلی به‌عنوان تیم‌های خواهان کنعانی‌زادگان یادشده که در این میان حتی عنوان شد که این مدافع ۲۷ ساله قرارداد خود با الاهلی قطر را امضا نیز کرده، هرچند برخی بر این باور هستند که وی تنها با باشگاه قطری توافق کرده و هنوز قراردادی امضا نشده است.

شواهد نشان می‌دهد که محمدحسین کنعانی‌زادگان در پایان فصل از پرسپولیس جدا خواهد شد و این مدافع میانی آخرین روز‌های حضور خود در پرسپولیس را سپری می‌کند و این یعنی که قرمز‌ها باید از حالا به فکر مدافع میانی برای فصل بعد باشند.

مغانلو؛ همه چیز به تصمیم سانتاکلارا بستگی دارد

شهریار مغانلو با درخششی که در لیگ قهرمانان آسیا داشته جان تازه‌ای به خط حمله پرسپولیس بخشیده، هرچند حفظ این بازیکن به‌سادگی ممکن نخواهد بود. وضعیت مالی پرسپولیس از یک سو و مبلغی که باید به‌عنوان رضایتنامه به سانتاکلارا پرداخت شود تمدید قرارداد مغانلو را پیچیده خواهد کرد، این بازیکن تمایل به باقی‌ماندن در پرسپولیس دارد، اما با این حال با توجه به درخشش این بازیکن در لیگ قهرمانان آسیا ممکن است پیشنهاداتی از قطر برای جذب این بازیکن به باشگاه پرتغالی برسد و در چنین شرایطی باشگاه سانتاکلارا که با هدف درآمدزایی اقدام به جذب شهریار مغانلو کرده بود به‌سادگی حاضر به صدور رضایتنامه نخواهد شد. پرسپولیسی‌ها فعلا صحبتی با این باشگاه پرتغالی نداشته‌اند و به‌نظر می‌رسد مذاکرات در این زمینه را به پایان فصل موکول کرده‌اند. تصمیم‌گیر نهایی در این مورد باشگاه پرتغالی خواهد بود و باید دید آیا درنهایت حضور مغانلو در پرسپولیس ادامه خواهد داشت یا خیر.

وضعیت بازیکنان قرضی

مدیران باشگاه پرسپولیس طی سال‌های اخیر نسبت به قرض دادن بازیکنان جوان بی‌توجه بودند و به‌ندرت شاهد جدایی قرضی این گروه از بازیکنان بودیم. در فصل جاری این روند تغییر کرده و چهار بازیکن پرسپولیس به‌طور قرضی از این تیم جدا شده اند که این بازیکنان در پایان فصل در اختیار پرسپولیس خواهند بود. امیر روستایی، سعید حسین‌پور، احسان حسینی و آریا برزگر ۴ بازیکن پرسپولیس هستند که در حال حاضر به ترتیب به طور قرضی در پیکان، ماشین‌سازی، پدیده و فجرسپاسی بازی می‌کنند.

روستایی که در نقل و انتقالات تابستانی راهی پیکان شده به‌جز هفته نخست، در سایر دیدار‌های این تیم به میدان رفته (۱۶ بازی در ترکیب اصلی و ۴ بازی به‌عنوان بازیکن ذخیره) و جزء بازیکنان کلیدی این تیم در فصل جاری بوده است. سعید حسین‌پور نیز از زمان انتقال قرضی به ماشین‌سازی در نقل و انتقالات زمستانی، جزء بازیکنان اصلی این تیم بوده و در ۵ بازی با پیراهن این تیم تبریزی بازی کرده است. احسان حسینی هم که به‌عنوان بخشی از مبلغ رضایتنامه فرشاد فرجی به پدیده قرض داده شده تنها در یک بازی در ترکیب اصلی این تیم مشهدی بوده و در دو بازی دیگر شانس بازی پیدا نکرده است.

آریا برزگر مهاجم جوان سرخ‌ها نیز پس از چند بار حضور در زمین به‌عنوان بازیکن تعویضی، در دیدار اخیر این تیم مقابل پارس‌جنوبی‌جم در ترکیب اصلی به میدان رفت. کادرفنی پرسپولیس تصمیم‌گیری در رابطه با بازیکنان قرضی را به پایان فصل موکول کرده است و به‌نظر می‌رسد بازگشت یا جدایی این بازیکنان از پرسپولیس ارتباط مستقیم با جدایی یا تمدید قرارداد برخی نفرات اصلی خواهد داشت.

منبع: روزنامه فرهیختگان
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
.
0
0
سه‌شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
به سلامت
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

حمایت علی مطهری از همتی

رای مهدی کروبی در انتخابات مشخص شد

همتی: منتظر انصراف نامزد‌ها به نفع رئیسی هستیم

علی دایی: نقل قول‌ها از من فراتر از دروغ است

ادعای جنجالی شاهین صمدپور علیه وزارت بهداشت

هزینه تریلیونی تبلیغات نامزدها + فیلم

واکنش یک کاندیدا به ماجرای ردصلاحیت هاشمی

توصیه مهدی کروبی به اصلاح طلبان

ورود ۳میلیون دز واکسن کرونا تا ۲هفته‌ی دیگر

بهزاد نبوی: در هر انتخاباتی که مردم حضور پیدا نکرده‌اند شکست خورده‌ایم

فیلم دیده‌نشده از واکنش هاشمی به ردصلاحیتش

حرکت نمادین مرد زباله‌گرد در میتینگ انتخاباتی

تیپ سبز رنگ بهاره رهنما +عکس

احسان علیخانی کرونا گرفت / دعایش کنید

رشید مظاهری سپاهانی شد، تعجب نکنید

داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری درباره FATF چه گفته‌اند؟ /اینفوگرافی

فیلم/ فرار میلیمتری از چنگال مرگ؛ لحظه سقوط درخت در رستوران

کاهش قیمت طلا تحت تاثیر دلار

قیمت دوج کوین در آینده

پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت گشایش یافت

اگر از لپ تاپ زیاد استفاده می‌کنید؛ بخوانید

نقش تغذیه نامناسب در بروز کبد چرب

استایل جدید و زیبای مهناز افشار +عکس

واکنش عادل فردوسی پور به صحبت‌های همتی

باورهای نادرست و حقایق درباره واکسن کرونا /اینفوگرافی

عراق حکم اعدام مفتی شرعی القاعده را صادر کرد

مصلحی یا کدخدایی؛ چه کسی راست می‌گوید؟

کدام اپراتور بیشترین سهم اینترنت کشور را دارد؟

فیلم/ زاکانی چقدر از کالای ایرانی استفاده می کند؟

داور بازی ایران - عراق مشخص شد

واکنش ظریف به پایان نتانیاهو +عکس

فیلم/ ابر مشکل همتی در مناظرات با رئیسی چه بود؟

جدول قطع برق در مناطق مختلف پایتخت از ساعت ۱۴ تا ۱۶

بازگشت مدافع جنجالی به تمرینات گروهی استقلال

فیلم/ پیام مهم ویدئویی ظریف: ببخشید اما قهر راه حل نیست

پیام انتخاباتی محمدجواد ظریف

تغییر ساعت سخنرانی رهبر انقلاب