تاریخ انتشار: ۱۴:۵۸ - ۱۶ آبان ۱۴۰۰
اکونومیست مصیبت‌های پیش روی بایدن را بررسی کرد

آیا خطر ترامپ برای دموکرات‌ها نزدیک است؟

سیاست آمریکا بیشتر تابع الگو‌هایی شبیه به قوانین فیزیک است. یک موضوع این است که حزب رئیس جمهور احتمالاً کرسی‌های خود را در انتخابات میان دوره‌ای از دست می‌دهد. به این ترتیب، هر کاری که آقای بایدن انجام دهد، باز هم ریاست جمهوری او احتمالاً از حالت قانونگذاری به حالت نظارتی تغییر حالت می‌دهد.

آیا خطر ترامپ برای دموکرات‌ها نزدیک است؟

اقتصاد ۲۴- دو تا از کتاب‌های خوبی که برای جورج واشنگتن منتشر شده‌اند، عنوان مشترک «ریاست غیرممکن» را دارند. جرمی سوری در کتابش می‌نویسد، حتی تواناترین روسای جمهور نیز محکوم به شکست هستند. محدود کردن شکست و دستیابی به برخی نتایج خوب در این مسیر، بهترین چیزی است که می‌توانیم انتظار داشته باشیم.
به گزارش انتخاب؛ در ادامه این مطلب آمده است: حتی با این معیار‌های تیره و تار هم جو بایدن در حال لنگ زدن است. او که بیش از هر نامزدی در تاریخ رای کسب کرده است، شاهد سقوط محبوبیت خود بوده است. در این مرحله و در دوره اول ریاست جمهوری، تنها دونالد ترامپ کمتر از میزان فعلی بایدن محبوبیت داشته است. دموکرات‌ها به تازگی سه دفتر عالی ایالتی در ویرجینیا را از دست داده اند. دفاتری که آقای بایدن یک سال پیش، ۱۰ درصد پیروزی در آن‌ها به دست آورد. این موضوع پیش‌بینی ضعیفی برای انتخابات میان دوره‌ای سال آینده به دست می‌دهد، مبنی بر اینکه حزب او احتمالا اکثریت کنگره خود را از دست خواهد داد.


بیشتر بخوانید: بایدن: همچنان داریم از نتایج تصمیم بسیار بد ترامپ در خروج از برجام رنج می‌بریم


دموکرات‌ها در کنگره به دلیل اختلافات جناحی متفرق شده‌اند. اوایل امسال آن‌ها یک طرح محرک بزرگ را تصویب کردند، اما بقیه برنامه‌های آقای بایدن شامل یک بسته زیرساختی یک تریلیون دلاری دو حزبی و یک طرح ۷/۱ تریلیون دلاری در زمینه‌ی هزینه‌های اجتماعی، متوقف شده است. در صورت تصویب، این قانون تقریباً به طور قطع شامل اختصاص پول بیشتری برای زیرساخت ها، اعتبار مالیاتی برای کودکان در راستای فقرزدایی و بودجه پیش دبستانی‌ها می‌شود و کاهش هزینه دارو‌های تجویزی و افزایش اعتبار مالیاتی بر انرژی پاک را به دنبال دارد که سرمایه گذاری خصوصی در بخش‌های جدید را تشویق می‌کند. ظرفیت تولید این هزینه‌ها احتمالاً با تغییرات مضر مالیاتی تأمین می‌شود، اما رأی دهندگان ممکن است به این موضوع اهمیتی ندهند.

در واقع، روحیه آن‌ها ممکن است در سال آینده بهبود یابد. موارد ابتلا به کووید-۱۹ از سپتامبر به نصف کاهش یافته است. اگر بیکاری بیشتر کاهش یابد، از انسداد‌های زنجیره تامین بیشتر کاسته شود و تورم کاهش یابد، زندگی برای کسانی که احساس می‌کنند بدشانسی آورده اند، آسان‌تر می‌شود. با این حال، برای آقای بایدن، اینجا خبر‌های خوب به پایان می‌رسد.


بیشتر بخوانید: شکست دمکرات‌ها در آزمون ویرجینیا؛ نامزد جمهوریخواهان بعد از ۱۲ سال فرماندار شد


برخی از مشکلات او داخلی است. سیاست آمریکا بیشتر تابع الگو‌هایی شبیه به قوانین فیزیک است. یک موضوع این است که حزب رئیس جمهور احتمالاً کرسی‌های خود را در انتخابات میان دوره‌ای از دست می‌دهد. به این ترتیب، هر کاری که آقای بایدن انجام دهد، باز هم ریاست جمهوری او احتمالاً از حالت قانونگذاری به حالت نظارتی تغییر حالت می‌دهد. با این حال، با وجود اکثریت محافظه کار در دیوان عالی، احتمالاً او تلاش خود را برای تغییر اوضاع به کار خواهد بست.

فراتر از سال آینده، چشم‌انداز دموکرات‌ها حتی تیره‌تر است. عدم محبوبیت آن‌ها در میان سفیدپوستان غیر تحصیلکرده دانشگاهی باعث می‌شود که بخش بزرگی از کشور که در خارج از شهر‌ها زندگی می‌کنند، برای آنان مشکل ساز شوند. دموکرات‌ها برای پیروزی در کالج الکترال، مجلس نمایندگان و سنا نسبت به هر حزب دیگری در تاریخ به سهم بیشتری از آرای خام نیاز دارند. برنده شدن در این شرایط، همزمان با ترمیم نهاد‌های ملی و پیشرفت در حل و فصل مشکلات آمریکا از سلامت عمومی گرفته تا آب و هوا و تحرک اجتماعی، وظیفه یک سیاستمدار با استعداد‌های فوق بشری است.

آقای بایدن آن فرد با استعداد‌های فوق بشری نیست. او به لحاظ شخصیتی توانمندی‌های زیادی دارد و طبق اکثر روایت‌ها مهربان و شایسته است. با این حال، دلیلی وجود دارد که چرا کسب مقام ریاست جمهوری توسط او بیش از ۳۰ سال به طول انجامید. رای دهندگان اولیه دموکرات در واقع به او به عنوان یک اقدام دفاعی برای جلوگیری از روی کار آمدن برنی سندرز، قهرمان ترقی خواهان رأی دادند.
آقای بایدن بر اساس شاخص‌هایی همچون صلاحیت، مرکزگرایی، تجربه در سیاست خارجی و رد ترامپیسم اعصاب خردکن خود به مبارزات انتخاباتی پرداخت. اما عقب نشینی از افغانستان یک شکست بود و جنگ‌های فرهنگی در این کشور مثل همیشه شدید است. با این حال، فقر کودکان به لطف قانون تصویب شده توسط کنگره، یک چهارم کاهش یافته است و این برای اکثر دموکرات‌ها خبری خواهد بود.


بیشتر بخوانید: ایران اطمینان دارد که آمریکا وارد مقابله نظامی با آن نمی‌شود؛ چرا؟


مشکل فقط آقای بایدن نیست. طبقه فعال جناح چپ حزب او که تحصیلات دانشگاهی دارد، دائماً فرض می‌کند که رأی‌دهندگان همان نگرش‌هایی را در مورد نژاد و نقش دولت دارند که آن‌ها دارند. حال آنکه، آمریکا کشوری جوان و متنوع است. میانگین سنی زیر ۴۰ سال است و فقط ۶۰ درصد از مردم این کشور سفیدپوست هستند. رای دهندگان متفاوت هستند. با در نظر گرفتن میانگین شاخص‌های میان دوره‌ای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۴ به عنوان راهنما می‌توان فهمید که ۷۵ درصد از رأی دهندگان سفیدپوست خواهند بود و میانگین سنی آن‌ها در سال آینده ۵۳ سال است. دموکرات‌ها در میان تحصیل کرده‌های دانشگاهی پیشتازی زیادی دارند. اما تنها ۳۶ درصد از آمریکایی‌ها دوران چهار ساله‌ی خود را در دانشگاه به پایان رسانده اند. این پایگاه بسیار کوچک است، به خصوص که جمهوری خواهان در میان رأی دهندگان غیرسفیدپوست محبوب هستند و با آن‌ها به سمت دموکرات‌ها هجوم می‌آورند.

زمانی که ریچارد نیکسون در سال ۱۹۷۲ پیروز شد، دموکرات‌های چپ جدید به عنوان حزب «اسید، عفو عمومی و سقط جنین» معرفی شدند. چپ جدید به همین راحتی به تمسخر گرفته می‌شود. حزب گناه سفید و لغو فرهنگ، افرادی که به جای «مادر» می‌گویند «به دنیا آورنده‌ی فرد» و می‌خواهند اف بی آی را در مقابل والدینی قرار دهند که جرئت انتقاد از معلمان را دارند، حزو همین گروه‌ها هستند.


بیشتر بخوانید: تصور ایران عزم از دست رفته آمریکا برای اقدام نظامی است/ آب و خشکسالی، مسائل اصلی آینده خاورمیانه برای آمریکا


این فعالان پر سر و صدا و تعداد کمی از رادیکال‌هایی که از کرسی‌های امن دموکرات‌ها انتخاب می‌شوند، پیروزی حزب را در مناطق معتدل‌تر دشوار می‌کنند، حتی اگر آن‌ها اکثریت رای دهندگان حزب را نمایندگی نکنند. فعالان مهاجرت در خارج از اقامتگاه معاون رئیس جمهور اردو زده اند و شکایت دارند که آقای بایدن سیاست‌های مرزی آقای ترامپ را تغییر نداده است. در مقابل، رای دهندگان دموکرات در مینیاپولیس، جایی که جورج فلوید در آن کشته شد، به تازگی به جایگزینی اداره پلیس با بخش امنیت عمومی رای منفی داده اند.

مقابله با پیام جمهوری خواهان مبنی بر اینکه او خواسته‌های چپ رادیکال را برآورده می‌کند، مستلزم آن است که آقای بایدن در حزبش سختگیرتر باشد. این ممکن است به معنای انجام کار‌هایی باشد که از آن‌ها متنفر است. او به طور مثال می‌تواند به استخدام افسران پلیس بیشتر در شهر‌هایی که نرخ قتل در آن‌ها افزایش یافته است، اقدام کند.
اگر دموکرات‌ها بر این باورند که تلاش‌های کثیف برای به دست آوردن قدرت را تحت کنترل دارند، باید به آنچه در حزب جمهوری‌خواه می‌گذرد، نگاه کنند. انتخاب گلن یانکین به‌عنوان فرماندار ویرجینیا نشان می‌دهد که جمهوری‌خواهان می‌توانند در ایالت‌هایی که پایگاه حتمی جمهوری خواهان یا دموکرات‌ها نیستند، پیروز شوند. در رقابت دو نامزدی برای ریاست جمهوری، هر دو تقریبا همیشه شانس واقعی برای برنده شدن دارند. آقای بایدن و حزبش باید به شدت به این موضوع فکر کنند که برای محدود کردن خطر ترامپ در انتخابات آینده چه کاری باید انجام دهند.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

خبر خوش مشاور وزیر ورزش برای هواداران پرسپولیس درباره انتخاب مدیرعامل باشگاه

تصاویر جدید مدونا در جشن روز شکرگزاری

یک حقوقدان: بعد از کشور گینه، بیشترین آمار ازدواج دختران کم سن و سال را داریم

تحول بزرگ در ترکیب استقلال؛ غوغای فرهاد مجیدی در لیگ برتر

سوپرگل تماشایی «پروین» برای انزلی‌چی‌ها

دیپلمات روس: رایزنی‌های غیررسمی دوجانبه در وین آغاز شده است

سورپرایز قلعه نویی از سوی پورحیدری پسر؛ اتفاق ویژه در تیم ژنرال + سند

شاهکار جدید و مرموزِ مرسدس بنز + تصاویر

مدیرعامل دیوار به حبس قطعی محکوم شد

شکستی تلخ برای جوانان استقلالی!

بهاروند رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران شد

حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت در ایران کار اسرائیل بود

اقدام جنجالی بیرانوند؛ آقای لژیونر صفحه تیم ملی را آنفالو کرد!

علی کریمی خواهان مجازات عزیزی‌خادم شد

رسیدن به توافق احیای برجام ممکن است، ولی نه به سادگی و به سرعت

دردسر نعمتی برای ترابی هم تکرار می‌شود؟

اطلاعات یک میلیون و ۲۰۰ هزار خانه خالی به سازمان مالیاتی ارسال شد

اولین مورد ابتلای مشکوک به اومیکرون، گونه جهش‌یافته کرونا در آلمان شناسایی شد

مقابله با چاقی به کمک یک ترکیب گیاهی

تامین مالی استارتاپ‌ها جهانی شد

خوشگذرانی مهدی هاشمی با همسر جدیدش + عکس

ساپورت شیشه ای ماهور الوند در خیابان های تهران +عکس

اختلافات ارمنستان و آذربایجان باید از راه مسالمت‌آمیز حل شود

تراز عملیاتی وملل در آبان ماه مثبت ماند

انگلیس به طور رسمی حماس را سازمان تروریستی اعلام کرد

حزب‌الله لبنان: ۱۰ میلیون دلار برای سوخت وارداتی از ایران هزینه کردیم

بازار‌های صادراتی یکی پس از دیگری از دست می‌رود

پاپ در بازگشت از قبرس تعدادی پناهجو را با خود به ایتالیا می‌آورد

قنادان با کمبود و گرانی روغن مواجهند

توئیت کنایه‌آمیز لاریجانی با هشتگ تناقض‌گویی

ناسا: برای نجات زمین به یک سیارک ضربه بزنیم

پرستو صالحی در ترکیه کشف حجاب کرد+ عکس

ایران به مذاکرات نزدیک، اما از توافق دور می‌شود

فیلم/ همبازی شدن بچه فیل با پرندگان

هریس و میشل اوباما پیشتاز کاندیدا‌های حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۴

منتظر اعلام عمومی حقوق‌ها باشید

فروش خانه‌های لوکس ۲۰ تا ۹۹ میلیارد تومانی در پایتخت