تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵۵ نظر

چرایی کم شدن رانندگان اسنپ

مدیرتجاری اسنپ به تجارت‌نیوز می‌گوید که در این وضعیت اقتصادی برای تعیین نرخ کرایه‌های اسنپ، شرایط هر دو طرف یعنی مسافران و رانندگان در نظر گرفته می‌َ‌شود. اما به نظر می‌رسد مشکلات رانندگان یا مسافران همچنان پابرجاست.

رانندگان اسنپ

اقتصاد۲۴- این روز‌ها کاربران در شبکه‌های اجتماعی گزارش‌هایی درباره افزایش غیرمنطقی کرایه‌های اسنپ و قبول نشدن درخواست‌ها در این پلتفرم تاکسی اینترنتی کشور می‌دهند.

از سوی دیگر نیز رانندگان بسیاری همواره به نرخ کمیسیون و کم بودن کرایه‌های اسنپ؛ اعتراض دارند. آن‌ها معتقدند که با وجود کرایه‌های پایین در این شرایط اقتصادی نابسامان کشور، فعالیت برای آن‌ها در این شرکت‌ها به‌صرفه نیست.

این در حالی است که مسافران تاکسی‌های آنلاین نیز در این موج‌های گرانی و افزایش هزینه‌های زندگی امکان پرداخت کرایه‌های با نرخ‌های بالا را ندارند. در نهایت دخل و خرج مسافران و رانندگان به تناسب وضعیت اقتصادی، با یکدیگر جور در نمی‌آید!


بیشتر بخوانید: نرخ کرایه‌های اسنپ و تپسی افزایش می‌یابد؟


با وجود این تمامی این مشکلات، شرکت اسنپ چه اقداماتی در راستای حمایت از رانندگان و مسافران خود انجام می‌دهد؟

افزایش قیمت‌ها، دلیل کاهش رانندگان

فرید شهابی، مدیر تجاری اسنپ در این باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: «اسنپ سعی می‌کند در قیمت‌گذاری سفر‌های خود وضعیت معیشتی کاربران مسافر و راننده را همزمان در نظر بگیرد. برای اسنپ مهم است که کاربران راننده‌ای که از این سامانه جهت درآمدزایی استفاده می‌کنند بتوانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

او با اشاره به افزایش قیمت‌های اخیر، ادامه می‌دهد: «با افزایش قیمت بسیاری از کالا‌های اساسی در روز‌های اخیر، ممکن است کاربران راننده احساس کنند قیمت سفر‌ها مقرون به صرفه نیست و از انجام سفر خودداری کنند. از سوی دیگر مسافران توقع دارند در شرایط دشوار معیشتی با قیمتی منطقی از اسنپ استفاده کنند.»

شهابی می‌گوید: «بنابراین در روز‌های اخیر تقاضا از عرضه پیشی گرفته‌است. در قیمت‌گذاری پویا با افزایش تقاضا و کاهش عرضه، قیمت‌ها افزایش می‌یابند تا تعداد بیشتری از درخواست‌ها به سفر تبدیل شود. در چنین شرایطی ما سعی می‌کنیم قیمت‌ها به‌گونه‌ای تعیین شود که هم قبول سفر برای کاربر راننده اقتصادی باشد و هم کاربر مسافر بتواند از خدمات حمل‌و‌نقل آنلاین استفاده کند.»
میزان افزایش کرایه‌های اسنپ در چند سال گذشته

مدیرتجاری اسنپ با اشاره به تورم توضیح می‌دهد: «برای اینکه بدانیم در چند سال اخیر اسنپ چقدر کرایه‌ها را افزایش داده و چگونه سعی کرده هر دو گروه کاربران خود یعنی مسافران و رانندگان را راضی نگه دارد بهتر است نرخ تورم را با افزایش قیمت اسنپ در این سال‌ها مقایسه کنیم.»

شهابی ادامه می‌دهد: «افزایش نرخ تورم در چهار سال گذشته به گزارش مرکز آمار از سال ۹۷ تا ۱۴۰۰ به ترتیب ۲۶.۹٪، ۳۴،۸٪، ۳۶.۴٪ و ۴۰.۲٪ بوده است. نرخ تورم چهار سال گذشته با در نظر گرفتن اعداد رسمی منتشر شده از طرف مرکز آمار برابر با ۲۲۷.۱٪ است.»

او بیان می‌کند: «حالا افزایش قیمت سفر‌های اسنپی را بررسی می‌کنیم. از آنجا که سیستم قیمت‌گذاری اسنپ پویاست و فاکتور‌های مختلفی از جمله نسبت عرضه و تقاضا و همینطور زمان و مسافت سفر روی قیمت نهایی تاثیر می‌گذارند. دقیق‌ترین شاخصی که ما را به عدد واقعی رشد قیمت سفر‌ها در اسنپ می‌رساند، مقایسه میانگین کرایه هر کیلومتر سفر با اسنپ در سال‌های مختلف و اندازه‌گیری میزان رشد آن در این سال‌هاست. مقایسه افزایش میانگین قیمت هر کیلومتر سفر با اسنپ در تهران با توجه به داده‌های ما نشان می‌دهد کرایه هر یک کیلومتر سفر با اسنپ از سال ۹۷ تا پایان سال ۱۴۰۰، ۱۲۴.۴٪ رشد کرده است.»

مدیر تجاری اسنپ با تاکید براینکه سامانه اسنپ از کاربران راننده و مسافر تشکیل می‌شود، اظهار می‌کند: «هر دو گروه نیاز‌ها و درخواست‌های منطقی دارند. با در نظر گرفتن اینکه حمل‌و‌نقل عمومی در کشور همگام با تورم افزایش نمی‌یابد. هر چند شرکت‌های خصوصی به هیچ عنوان از سوبسید‌های حمل‌و‌نقل عمومی برخوردار نیستند. اما ما نیز سعی می‌کنیم کنترل‌شده و متناسب با منافع هر دو گروه کاربران خود پیش برویم. امیدواریم بتوانیم در هر شرایطی کنار مردم بایستیم.»

با وجود اینکه مدیرتجاری اسنپ به تجارت‌نیوز اعلام می‌کند که در این وضعیت اقتصادی برای تعیین نرخ کرایه‌های اسنپ، شرایط هر دو طرف یعنی مسافران و رانندگان در نظر گرفته‌می‌َ‌شود. اما به نظر می‌رسد مشکلات رانندگان یا مسافران همچنان هنوز حل نشده باقی مانده‌است.

منبع: تجارت نیوز
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵۵
در انتظار بررسی: ۱۱۰
غیر قابل انتشار: ۲۷
علی
0
0
پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
مدیریت محترم اسنپ دیگر گزینه عجله دارم اثر ندارد ۳۰۰۰ تومان دردی دوا نمیکنه باید یک گزینه خیلی عجله دارم در برنامه گنجانده بشود که حداقل ۱۵۰۰۰ تومان کرایه افزایش پیدا کنه
رضا
0
0
پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
علت‌کاهش‌رانندگان ‌اسنپ ‌کرایه‌ها واقعا ‌کم‌ناچیز‌‌و‌پشتبانی‌افتضاح هست‌نحوه‌برخورد‌‌اسنپ ‌بارانندگانش‌مانند‌‌برده‌‌است
راننده
0
0
پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
واقعا دیگه نمی ارزه
من که الان سه روزه نرفتم
مجتبی
0
0
جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
راننده ها یکی یکی دارن از اسنپ میرن چون نمیصرفه شما بمونیید و کلی مسافر که ماشین گیرشون نمیاد
مجتبی طبسی
0
0
جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
باید کرایه بره بالا تا بفصرفه ا جواب زندگی روداد
مسعود
0
0
جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
درود به شرف ادمهای با شرفی که درخواست های اسنپ را نمیگیرن. راننده ارزشش خیلی بالاتره که بخواد برا اینجور کرایه ها دست دراز کنه مرد باشید درخواست ها را نگیرین
ناشناس
0
0
جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
واقعا خیانت در حق راننده
ناشناس
0
0
جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
سلام رانندگان اسنپ اول انسان هستند بعدراننده واقعا این گرونی به همه قشراسیب رسانده کارگرروزانه ۲۵تومن دستمزد ولی حال راننده حداقل ماشین ۸۰میلیونی باخودش توی ترافیک کوچه خیابان سیرکنه ۲۵۰نمیرسه کسی که دربستی درخواست داره هزینه اش دربستی باشه حساب میکنید تاکسی از خطی کمتره پس اسنپ اگرراننده برایت ارزش داره کرایه بالا وگرنه دنبال راننده بگردد. جلوبندی لاستیک بنزین ۸۰درصد بالارفته
ایرانی
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
با سلام اولا حمل و نقل عمومی تحت نظارت شهرداری است یعنی ماشین آلات و اتوبوسها و غیره متعلق به دولت و راننده های حقوق بگیر ثابت با تمام مزایای قانون کار ولی ما راننده های اسنپ وسیله از خودمان خرابی بعهده خودمان و راننده خودمان با این حال چطور با این کرایه های پایین همش به ضرر ماست پس در این حالت چطور به ما بصرفه نیست کرایه ها را اصلاح کنید در غیر این صورت همگی راننده ها از اسنپ فراری میشن
ناشناس
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
چند ساله اسنپ موتور کار میکنم بعضی مشتری ها مثه نوکر و برده با آدم برخورد میکنن کرایه ها هم که فاجعه است رفتم نگهبان برج شدم ماهی ۶تومن میگیرم لااقل دیگه باهام مثه نوکر برخورد نمیکنن.
میلام
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
من سالها تو اسنپ بودم الان ماشینم داغون و فرسوده شده . اسنپ فقط فکر خودشه . کمیسیون بالا . راننده بیمه نیست . استعلاک و قطعات ک حرفش نزن .. چند ماهه خاموش کردم حداقل وسیله ام خراب نمیشه . رییس اسنپ‌ بیاد چهار روز کار کنه ببینه صرف میکنه . چیزی ببره خونه . اصلا سودی نداره وسلام
کر بختیاری
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
سلام بنده ۳ سال است که در اسنپ فعالیت میکنم. ولی با شرایط کنونی هزینه مدت ۴۰ روز است که کلا از اسنپ جدا شده و فعالیت نمیکنم. واقعا حیف وقت و حیف ماشین که برای بعضی از مسافرها صرف میشه. یارو معلوم نیست پدرش کیه و اصل و نسبش چیه باید بری ۱۰ دقیقه منتظرش باشی تا بیاد برای ۱۰ الی ۱۵ تومن.
Gasem
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
واقعا شرم آوره آدم از خودش و ماشینش شرمنده میشه یه کرایه ۱۵ هزار تومنی را به ۵ تومن قبول کنی ...التماس تفکر
سالار
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
مشکل مسافر چیه؟ اگر مسافر مشکل داشت تقاضا برای راننده اینقدر زیاد نبود، پس مسافر از این ارزونی سود میبره
امیر
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
با این کرایه ها من رفتم دنبال یه شغل دیگه الانم خیلی هم راضیم تا دیر نشده ماشینتون داغون نکرده خودتون نجات بدین هر روز بهتر از دیروز
ناشناس
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
برای اینکه کرایه هاش خیلی کمه و اصلا نمصرفه .ارزش خراب کردن ماشین رو نداره
مهرداد
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
از صادقیه تا ونک بیست و شش هزار تومن!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟مگه چجوری حساب میکنید!!؟؟؟؟؟بیست و شیش هزار تومن توی ساعت پرترافیک؟؟؟؟؟
محمد
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
واقعا قیمتها با این گرونی اصلا برای راننده نمیصرفه
مسعود
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
سلام
خدایی راننده ها اتحاد داشته باشن و سرویس نزن من الان مدت ۱۰ روز میشه که دیگه اسنپ نمیرم
اسدالله
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
خومعلومه کرایه کم وناچیز
قنبر
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
اسنپ فقط فکر منافع خودشه نه به فکر مسافر نه به فکر راننده

دنبال چی میگردید
مرتضی
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
اسنپ کمیسیون خودش را کم کند
مهدی
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
کرایه بسیار پایینه چنتا سرویس تو این ترافیک بری تا بتونی خرج خانواده و خرج مریضی و دست مزد تعمیرات سرسام آور ماشین رو تامین کنی ما که خسته و پیر شدیم .
ناشناس
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
کرایه ها خیلی کم اصلا نمیصرفه اگه اینجور باشه دیگه نمیرم البته سه روز نرفتم
حسین
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
باسلام ولا با خرج گرانی ماشین و زندگی نمیصرفه اسنپ بری مثل گدا شدیم من ک نمیرم
با این وضع ۲۰درصدهم خودشون برمیدارن ی دفعه همشو کسر کنید دیگه
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
دارن جیب راننده رو خالی میکنن شما اول ۲۰درصدتونو میگیرید بقیش به جهنم
بهی
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
منکه نزدیک دو هفته است نرفتم.هر کاری انجام بدین بهتره آینده.اسنپ برا شغل دوم خوبه
ناشناس
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
راننده های اسنپ‌ باد هوا میخورن انگار کرایه ها از پارسالم کمتر شده مگه راننده ازمردم نیست خرج ماشینم درنمیاد چ برسه بخوای خرج زنو بچه بدی در اولین فرصت و پیدا کردن کار زدم بیرون تابیشتر ازاین تحقیر نشیم
ناشناس
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
کرایه کم کمسیون زیاد بنده راننده وانت بار هستم شرمنده زن و بچه هستیم کسی هم پیگری نمیکنه
موسی شاهی
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
من الان دو هفتس نرفتم
الان با این تورم خرج ماشین در نمیاد
چه برسه بخوای زندگی بچرخونی با
اسنپ
Pm
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
دوستان اگر یه سری به قیمت قطعات خودرو بزن میدانن می‌فهمند کاریه چقدر ناچیزه از حمالی بدتره
داریوش
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
اسنپ با این کرایه های بدرد نخورش الان هرچی گفته از مسافر و راننده گفته ولی نمیگه که ۱۷ درصد کمیسیون را میگیره وهیچ چیز دیگه هم براش اهمیتی نداره
حرف حق
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
تحریم تحریم تحریم
البته بدشون نمیاد ک همیشه براشون بردگی کنیم
ناشناس
0
0
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
کرایه ها بالاست سواره از پیاده خبرنداره برای مسافرهم دیگه نمیصرفه باید با دوچرخه بریم دیگه
ناشناس
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
سلام واقعا کرایه ها خیلی پایینه همه چی بالا رفته بجز کرایه هد
ناشناس
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
سلام کرایه اسنپ اینقدر کمه که استهلاک ماشین نیست
ناشناس
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
حالا که قیمت همه اقلام ۱۰برابر شده کرایه اسنپ هم باید نسبت به این همه گرانی بالا بره وگرنه راننده اسنپ باید مجانی کار کنه
Mosy
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
سوای افزایش سرسام آور هزینه زندگی هزینه های نگهداری ماشین خیلی افزایش داشته... اصلا به صرفه نیست
سیدمحمودشریفی
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
مرگ بر قانون برده داری.
هیچ جای دنیا چنین برخوردی نمیشه.
شرکت محترم اسنپ کمیسیونش وکم کنه؛مثلا پنج درصد بگیره.
مجتبی
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
سلام
کرایه ها خیلی کم کمسیون هم خیلی زیاد برمی‌دارند فاتح این شرکت رو بخون ابو مفلس بیکار بخوابم خونه بهتر تا صبح تا شب مجانی کار کنم ماشینم هم داغون بشه
ناشناس
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
باسلام واقعا کرایها خیلی کم است من راننده اسنپ هستم رانندها نگفتن صدرصد قیمیت بالا برود ولی هزینه ومخارج زندگی زیاد شده هزینه به حداقل برسد به خدا قسم همه چی گرونه فقط وقت با ارزش ما به حدر میرود راننده هم خانواده داره شما چه فکری میکنید انصاف وجدان خودرامقایسه کنید ....
ناشناس
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
شرایط مسافرم مهمه درست ولی قیمتهارو واقعی بدید.مسیری که ۷۰ دقیقست و ترافیکم داره که قیمتش ۷۰ هزار تومن نمیشه که...باید تدبیره عادلانه انجام بشه
رضاباقری
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
کرایه ها یک سوم کرایه اژانس هم نمیشه تازه اونم یک سومش و اسنپ کم میکنه تهش هیچی نمیمونه .حتی هزینه استعلاک ماشین نمیمونه چه برسه واس خودراننده
ناشناس
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
والا مسافر رو از ۱۲ شب سوار میکنی خیلی هم تشکر میکنه و میگه ماشین نیست تازه کرایه بیشتر هم میده وقتی مسافر راضی هست شما چرا کرایها رو زیاد نمی کنین
ناشناس
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
من یماه هست ک بیکار تو خونم خوابم ولی اسنپ نمیرم اخرش ک حساب میکنی هییچی گیرت نمیاد
M
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
لطفا همه همکاری کنن مبلغ پایین سفر قبول نکنن ما جدا از اینکه ماشینو داریم‌خراب میکنیم وقت خودمون هم بماند تازه (گوشی مبایلمون هم داره خراب میشه با شارژ کردن زیاد) با این کرایه ها ناچیز گرونی لوازم یدکی و بنزین .... یه روغن پراید با لنت جلو میشه ۵۰۰تومان که همه جنسا هم الان ۱بار مصرف شدن برخورد مسافر با راننده هم بماند.برده داری نوین همینه دقیقا
مهدی
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
تاوان مشکل اقتصادی مردم راننده اسنپ نباید بده اگه راننده اسنپ مشکل اقتصادی نداشت این کاررو انتخاب نمیکرد ،اگه قیمت نمیبرن بالا اگه راست میگن پورسانت بیارن پایین به نظر شما این کارو میکنن بهنظر؟من نه دیواری کوتاتر از راننده؟نیست
ناشناس
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
واقعا ارزش نداره کرایه خیلی پایینه
رهگذر
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
حرف اضافه میزنه من خودم راننده موتور تو اسنپم ، قبل از عید کرایه ها تا ۴ برابر افزایش داشت همه مردم هم راضی بودن ، خودم هم وقتی اسنپ ماشین میگیرم حداقل ۱۰ تومن بیشتر پرداخت میکنم چون اصلا قیمت منطقی نیست
مهدی
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
چرا راننده و مسافر هزینه بدن اسنپ چرا از کمیسیون بی رحمانه و بیست درثدی کم نمی کنه
هانی
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
واقعا هم کرایه کم هست و هم درصد کمیسیون با اینکه حقوق پایه کارگران ۵۷ درصد اضافه شد کرایه اسنپ اصلا اضافه نشد که هیچ حتی کمتر هم شده حتی کرایه یه مسیر رو اول با یک مبلغ میزنه بعد از روی همون مبلغ تخفیف هم کم میکنه از راننده در واقع دارن خیانت میکنن نسبت به راننده ها واقعا باید از اسنپ بریم بیرون تا شرکتشون ورشکسته بشه با تشکر راننده دلشکسته اسنپ
ناشناس
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
ببخشید مگه مغز خر خوردم که از تهرانسر تا پرند که 50کیلومتر تا مقصد فاصله داره 4 نفر سوار کنم با 65000 هزار تومن تازه 17 درصد هم از کرایه بدم به اسنپ
کاربر
0
0
يکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
ازاون طرف ۷۰هزار تومان طرح تشویقی میزارید بعد کرایه ۵۰ تومنی رو ۲۰هزارتومن میزنید توقع دارید راننده هم قبول کنه کمیسیون هم که نزدیک ۲۰٪ کم میکنید دیگه برا راننده چی میمونه
محمد
0
0
دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱
به عنوان راننده اسنپ به غير از لزوم بازنگرى قيمت ها و افزايش درآمد رانندگان بايد در اپليكيشن اسنپ تعداد مسافر هم اضافه شود. بايد بين كرايه يك نفر با سه نفر فرق باشه, بطورى كه كرايه يك نفر با سه نفر يكسان نباشه و اينطورى هم به مسافر و هم به راننده كمك ميشه
اریا
0
0
يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱
فقط حمالی الکیه همین
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

هشدار؛ وزش باد شدید در ۱۶ استان کشور

ثبت ۳۹ مورد مشکوک آبله میمونی در کشور

ثبت ۵۰۰ مورد خفگی بر اثر گرد و غبار شدید در عراق

خریداران خودرو چند نوع مالیات باید بپردازند؟

فیلم/ اشتباهات فاحش و عجیب وزیر امور خارجه در مکالمه انگلیسی

خواص شگفت انگیز انجیر

دستگیری عاملان انتشار تصاویر شکار در فضای مجازی

فیلم/ حمله استقلالی‌ جنجالی به ستاره تیم ملی؛ اسمش را جلوی من نیاورید!

مبتلایان کرونا دوباره ۴ رقمی شد / ۸ تن دیگر جان‌باختند

منتظر کاهش قیمت خودرو باشیم؟

هنوز خبری از آیین نامه واردات خودرو نیست

آلودگی شدید هوای پایتخت

بلومبرگ: ایران قیمت نفت خود را پایین‌تر آورده تا با روسیه رقابت کند

قطع دسترسی ایرانیان به سامانه‌های بانکی در خارج از کشور

قیمت انواع سبزیجات در بازار

رمزگشایی از علت بلاتکلیفی افزایش حقوق بازنشستگان

سرانه آب هر ایرانی از ۶۹۰۰ به ۱۲۰۰ متر مکعب رسید

این قرارداد‌های اجاره شما را به دردسر می‌اندازد!

ایجاد محدودیت در رشد ترازنامه بانک‌ها با هدف مهار تورم

مناطق آزاد کشور باید کانونی برای جذب سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات باشد

یکپارچه‌سازی حکمرانی در مناطق آزاد به نفع منافع ملی است/ همه وزارتخانه‌ها باید ماده ۲۷ قانون مناطق آزاد را به رسمیت بشناسند

هزینه رهن و اجاره مسکن در منطقه سبلان تهران

زمان واریز یارانه نقدی دقیقا چه روزی است؟!

رئیسی: افزایش قیمت نان مطرح نبوده و نخواهد بود

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش یافت؟/ بررسی افزایش حقوق

آپارتمان‌های ۱۲۰ متری غرب تهران چند؟

شاخص مثبت اما نگران کننده

ادامه فرآیند واریزی‌ها به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه

اعلام مشمولان، امتیازات و میزان افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی معلمان

صف خرید و فروش سهام در ۱۳ تیر

صعود پرسپولیس در جهان

شهریه ثابت مدارس غیردولتی اعلام شد

نرخ بهره منفی ۳۰ درصدی؛ هجوم برای تبدیل ریال به طلا، دلار و مسکن

احتمال سقوط بیت‌کوین به کانال ۱۰ هزار دلار چقدر است؟ / چند توصیه به سرمایه گذاران در بازار رمزارز‌ها

فیلم/ روایت شایان مصلح از اعتراض به یکی از مقامات اصفهان درباره حجاب

قاب‌های جالب جانی دپ و آل پاچینو در فیلم دنی براسکو

تعیین تکلیف اراضی تمامی واحد‌های نهضت ملی مسکن

فیلم/ فروش دلاری بلیت هواپیما به اتباع خارجی ممنوع شد