تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۳

اجاره آپارتمان در پنج محله تهران چقدر است؟

اجاره آپارتمان در پنج محله شهر قدس، شهرک اندیشه فاز یک، نازی آباد، نسیم شهر و تهرانسر در فایل‌های آگهی فروش مسکن در هفته‌های اخیر محبوب شده است

اجاره آپارتمان در پنج محله تهران چقدر است؟

اقتصاد ۲۴-اجاره آپارتمان در پنج محله تهران در هفته‌های اخیر به گفته مشاوران املاک محبوب شده است. شهر قدس، شهرک اندیشه فاز یک، نازی آباد، نسیم شهر و تهرانسر از جمله این محلات هستند که هرچند گرانی بازار اجاره به آنجا هم سرایت کرده، اما می‌توان واحد‌هایی را یافت که به پول پیش ۱۰۰ میلیون تومانی و اجاره ماهانه ۱۰ میلیون تومانی نیاز دارند. البته برخی از این محلات به دلیل اینکه از شهرت بیشتری برخوردارند، با افزایش قیمت همراه شده‌اند و برای مثال برای تعدادی از واحد‌های مسکونی واقع در نازی آباد و تهرانسر پول پیش یک میلیاردی تعیین شده است.

اجاره آپارتمان در شهر قدس

اجاره آپارتمان در شهر قدس به بودجه‌ای در محدوده ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان برای واحد‌های ۸۰ تا ۱۰۰ متری نیاز دارد؛ با اجاره‌ای حدود شش تا ۱۲ میلیونی. علت اجاره‌بهای کمتر هم شاید بیشتر به موقعیت مکانی این شهرستان غربی استان تهران مربوط می‌شود. شهر قدس که اکثریت آن را به نام قلعه حسن خان می‌شناسند، از جنوب با شهریار و باغستان، از شرق با چیتگر، از غرب با شهرک اندیشه و از شمال با وردآورد همسایه است. بسیاری از مهاجران و کارگران به دلیل داشتن آب‌وهوای مناسب با برخی امکانات رفاهی، آموزشی یا درمانی راهی شهر قدس می‌شوند.

اجاره آپارتمان در شهر قدس، اگر قصد سکونت در یک واحد ۸۰ متری را دارید، ماهانه ۱۱ میلیون تومان هزینه دارد. این واحد مسکونی که چهار سال از زمان ساخت آن می‌گذرد، دوخوابه و فول امکانات است و پول پیش آن ۱۵۰ میلیون تومان تعیین شده. آسانسور، پارکینگ و انباری از جمله ویژگی‌های آن است که در آگهی قید شده. در ضمن، صاحبخانه پارکینگ اختصاصی، نورگیر عالی و بسیار خوش نقشه، موقعیت مکانی عالی و دسترسی آسان به تمام نقاط رفاهی و ... از امکاناتی برشمرده تا مستاجر را برای اجاره این واحد ترغیب کند.

 اگر متراژ آن بزرگتر حدود ۹۰ متر مربع باشد، به پول پیش بیشتری نیاز دارد. اگر از پس پرداخت پول پیش ۴۰۰ میلیونی برمی‌آیید، این واحد دو خوابه اجاره ماهانه‌اش نصف واحد قبلی است؛ شش میلیون تومان. صاحبخانه دیگری واحد ۹۰ متری خود را با امکاناتی مشابه یعنی آسانسور، پارکنیگ و انباری با همان مبلغ شش میلیون تومان اجاره می‌دهد، اما پول پیش کمتری می‌خواهد؛ ۳۰۰ میلیون تومان.

 برای یک واحد ۱۰۰ متری پول پیش بیشتری نیاز ندارد؛ ۳۵۰ میلیون پول پیش و هفت میلیون بابت اجاره ماهانه. مالک از ویژگی‌هایی مثل نورگیر عالی، انباری یا پارکینگ اختصاصی در آگهی اجاره آپارتمان نام برده است.

اجاره آپارتمان در اندیشه فاز یک

اجاره آپارتمان در اندیشه فاز یک به مانند شهر قدس به پول پیش ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی نیاز دارد، البته بررسی برخی آگهی‌های فروش نشان می‌دهد که اجاره ماهانه از حدود دو میلیون تومان شروع و تا ۱۵ میلیون تومان هم تعیین می‌شود.


بیشتر بخوانید:قیمت‌های پرت مسکن مبنای منطقی ندارد


اجاره آپارتمان در اندیشه فاز یک، با متراژ ۸۱ متری، سال ساخت ۱۳۹۹ و دو خوابه به پول پیش ۱۴۰ میلیونی و اجاره ماهانه هشت میلیونی نیاز دارد. حالا اگر بخواهید کمی خانه‌تان بزرگتر باشد، برای مثال یک واحد ۸۴ متری را در نظر داشته باشید، ۱۰ میلیونی باید روی پول پیش بگذارید، اما اجاره همان هشت میلیون تومان است. واحد ۸۴ متری دیگری که سال ساخت آن فقط یک سال قدیمی‌تر یعنی ۱۳۹۸ است، مثل واحد ۸۰ متری به پول پیش ۱۴۰ میلیونی و اتفاقا اجاره هشت میلیونی نیاز دارد. تمام این واحد‌ها دارای امکاناتی از قبیل آسانسور، پارکینگ و انباری هستند.

اگر قصد دارید پول پیش بیشتری برای اجاره آپارتمان در شهرک اندیشه به صاحبخانه تحویل بدهید، پول پیش یک واحد ۹۰ متری دوخوابه ۵۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. البته مبلغ زیادی بابت اجاره ماهانه نباید بپردازید؛ فقط دو میلیون تومان. واحد ۹۵ متری دیگری که دوخوابه و فول امکانات است، پول پیش کمتری حدود ۳۰۰ میلیون تومان نیاز دارد، اما بابت اجاره آن باید ماهی ۹ میلیون تومان به حساب صاحبخانه واریز کنید. با همین پول پیش می‌تواند واحد بزرگتری حدود ۱۰۰ متری داشته باشید، اما اجاره ماهانه آن ۱۵ میلیون تومان است. هرچند این واحد نوساز است، اما از آنجایی که شهرک اندیشه در حومه تهران واقع شده، شاید پرداخت این میزان از اجاره بها برای خیلی‌ها که این محله را برای سکونت انتخاب می‌کنند، آسان نباشد.

اجاره آپارتمان در نازی آباد

از آنجایی که از محلات مهم جنوبی تهران است، برای شما گران‌تر تمام می‌شود. برای مثال، برای یک واحد ۸۰ متری دو خواب که فاقد انباری است، پول پیش ۶۰۰ میلیونی و اجاره ماهانه هشت میلیونی تعیین شده است. واحد ۸۰ متری دیگری که دو خوابه است، اما خبری از آسانسور و پارکینگ در این واحد مسکونی نیست، ۹ میلیون تومان اجاره ماهانه و ۱۸۰ میلیون تومان پول پیش می‌خواهد. اجاره آپارتمان در نازی آباد، اگر یک خانه ۱۰۰ متری بخواهید، پول پیش آن به یک میلیارد تومان هم می‌رسد، البته اجاره آن ماهی یک میلیون تومان تعیین شده است.

 اگر در یکی از شهرک‌های معروف آن به نام شهرک ولیعصر باشد، با متراژ ۹۰ متری، سال ساخت ۹۸ و دو خوابه، توسط صاحبخانه با پول پیش ۳۰۰ میلیونی و اجاره ماهانه ۱۲ میلیونی تعیین شده است.

اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر، اگر قصد اجاره واحد ۹۵ متری را دارید که چهار سال از زمان ساخت آن می‌گذرد، به ۳۵۰ میلیون تومان پول پیش و ماهانه ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره به صورت ماهانه احتیاج دارد. واحد ۹۵ متری دیگری در شهرک ولیعصر که سال ساخت آن ۱۴۰۳ است، به پول پیش بالاتری حدود ۹۵۰ میلیون تومان نیاز دارد. اجاره ماهانه آن ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده، هرچند این واحد مسکونی دارای آسانسور و پارکینگ است، اما انباری ندارد.

اجاره آپارتمان در نسیم شهر

اجاره آپارتمان در نسیم شهر ماهانه از دو-سه میلیون به بالا هزینه دارد، هرچند پول پیش دو میلیاردی هم در آگهی‌های فروش مسکن دیده می‌شود. نسیم شهر در جنوب غربی تهران قرار دارد، از آنجایی که به پایتخت نزدیک است، از رشد جمعیتی مناسبی برخوردار است و جای خوبی برای آن‌هایی است که آن‌هایی از شلوغی فراری‌اند.


بیشتر بخوانید:بودجه مورد نیاز برای خرید خانه در «جنت‌آباد» + جدول


برای مثال، یک واحد ۸۰ متری در حالی که واحد‌های بزرگتر دارای پول پیش کمتری هستند، به بودجه دو میلیاردی نیاز دارد. اجاره ماهانه آن دو میلیون تومان تعیین شده است. البته می‌توان واحد ۹۰ متری نوسازی در نسیم شهر یافت که هرچند اجاره آن ماهانه هفت میلیون تومان است، اما صاحبخانه پول پیش کمتری از مستاجر درخواست می‌کند؛ ۳۰۰ میلیون تومان. اجاره آپارتمان در نسیم شهر اگر با متراژ ۱۰۰ متری باشد، ۳۰۰ میلیونی پول پیش و ماهانه سه میلیون تومان اجاره می‌‎خواهد. این واحد نوساز و دارای پارکینگ، انباری و آسانسور است.

اجاره آپارتمان در تهرانسر

چند سالی می‌شود که با تقاضای زیادی مواجه شده است. هرچند تهرانسر از محلات واقع در جنوب غرب تهران است و این رفت و آمد را برای آن‌هایی که روزانه ناچارند راهی مرکز شهر شوند، سخت می‌کند، اما انواع و اقسام آپارتمان را با رهنی کمتر از یک میلیارد تومان می‌توان در اینجا پیدا کرد. در بازار اجاره هم می‌توان واحد‌های فراوانی گاهی به قیمت مناسب و گاهی با بهای بالاتر به چشم دید. برای مثال، یک واحد ۸۵ متری نوساز و دو خوابه به پول پیش ۹۰۰ میلیون تومانی و اجاره ۱۰۰ هزار تومانی نیاز دارد. اما می‌توان واحد دیگری با همین متراژ در آگهی‌های اجاره مسکن تهرانسر دید که پول پیش آن ۵۵۰ میلیون تومان و اجاره آن ماهی ۱۰ میلیون تومان است.

برای یک واحد ۹۰ متری به قیمت‌های مختلفی آگهی شده است. برای نمونه، یک واحد مسکونی که از سال ساخت آن چهار سال می‌گذرد، پول پیش ۸۰۰ میلیونی و اجاره شش میلیونی نیاز دارد. مالک دیگری واحد ۹۰ متری خود را که پنج سال از زمان ساختش می‌گذرد، با پول پیش ۴۰۰ میلیون تومانی و اجاره ۱۵ میلیون تومانی آگهی شده است. هر دو این واحد‌ها فول امکانات هستند.

 با متراژ ۱۰۰ متری، ۱۵ میلیون اجاره بها می‌خواهد با ۶۰۰ میلیون پول پیش. واحد ۱۰۰ متری دیگری هم در آگهی‌های اجاره مسکن وجود دارد که در حالی پول پیش آن ۴۰۰ میلیون تومان است، اجاره آن ۱۶ میلیون تومان تعیین شده است.

منبع: فرارو
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

فیلم/اظهارات جنجالی محمود احمدی‌نژاد درباره پهلوی

صفحه اول روزنامه‌های سیاسی امروز

پیش‌بینی هواشناسی تهران و ایران امروز + جدول

قیمت لیر ترکیه امروز در بازار + جزئیات

وضعیت هواشناسی امروز

قیمت دینار عراق امروز در بازار + جزئیات

واکنش‌ها به نخستین مصاحبه تلویزیونی مسعود پزشکیان

قیمت انواع گوشی موبایل سامسونگ، شیائومی و نوکیا + جدول

قیمت سکه و طلا امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

قیمت دلار و یورو امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

درخواست عجیب اسکوچیچ از پرسپولیس

قیمت انواع لپ تاپ ایسر امروز + جدول

معرفی جنگنده J۲۰، اژد‌های رادارگریز چین

عکس/ اقدام ریاکارانه طرفداران جلیلی!

عکس/ جشن تولد بازیگر خردسال افعی تهران با حضور بازیگران سریال

قیمت سکه و طلا امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

قیمت خودرو‌های سایپا امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

عکس/ تکرار تیتر راست از دنده چپ بعد از ۱۹ سال

خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

رشد اقتصادی چین چه میزان است؟

افشاگری تازه مادر یاسین رامین همسر مهناز افشار درباره پرونده پسرش

قیمت همستر کامبت چقدر است؟

فیلم/ اظهارنظر تند مدیر پرسپولیس علیه هاشمی‌نسب

عکس/ علی دایی و کریم باقری در ترکیب برترین گلزنان ملی

شماره ۱۰ سابق گزینه هوادار متمول پرسپولیس

ساعت خاص و یونیک ۱۸۰ میلیونی علی دایی+ عکس

بازار خودرو قفل کرد + جدول

سرنوشت جواد عزتی و رعنا آزادی ور نابود می شود؟+ عکس

تقلید بازار طلا از روند اونس جهانی

تکرار حرکت رفت و برگشتی دلار

ایران یک زندانی فرانسوی را آزاد کرد

سبد داغ رای پزشکیان؛ با کناره‌گیری برخی از نامزد‌های ریاست‌جمهوری سبد رأی آن‌ها به کدام سو می‌رود؟

عکس/ پدر و پسر سریال «لحظه گرگ و میش» در دنیای واقعی

دورهمی با حال آقا تختی، گوگوش و ویگن در خیابان ولیعصر+ عکس

ترمیم شکاف دلار آزاد و مبادله‌ای

عکس/ مسعود پزشکیان برای انتخابات، زنان را سوژه کرد!

فیلم/ مهران غفوریان: دخترم گفت خجالت نمی‌کشی؟

ماجرای وضعیت حقوق کارگران پست

یارانه نقدی خردادماه واریز شد

پایان رسمی همکاری اوسمار با پرسپولیس+ عکس

نامزد‌های ریاست جمهوری برای بحران مسکن رویا فروشی نکنند

کارلوس کیروش سرمربی پرسپولیس می‌شود؟

آغاز مناسک حج تمتع از فردا

ناترازی انرژی، ابرچالش پیش روی دولت آینده

فیلم/ تیپ قناری عمو پورنگ در باشگاه بدنسازی خبر ساز شد

عکس/ سلفی جنجالی هدی زین‌العابدین با یک پسر

عکس/ تصاویر قدیمی از شطرنج بازی در دوران قاجار

سرنوشت قیمت دلار در سایه انتخابات ایران و آمریکا

عکس/ استایل افغانی بازیگر مشهور گاندو در یک کافه

عکس/ ناگفته‌های مازیار لرستانی درباره عمل تغییر جنسیتش

روش فعال سازی اینترنت رایگان دولت

بازی خطرناک ارزی

عکس/ استایل شیک و جذاب نیوشا ضیغمی در شیراز

اقدام ایران علیه قطعنامه شورای حکام آژانس

پیشگویی یک اقتصاددان درباره نرخ ارز در سال ۱۴۰۳

اظهارات اقتصادی ۳ نامزد انتخابات ریاست جمهوری

قیمت زعفران در بازار چند؟

قیمت میلگرد در بازار + جدول

فلاحت پیشه:هدف روسیه اثرگذاری در انتخابات است

فیلم/ برای تامین مالی یا باید در‌های مملکت را باز کنیم یا باید سراغ رمزارز برویم

راهنمای انتخاب سرویس خواب نوزاد و تخت خواب با بهترین کیفیت

عکس/ چهره جذاب سپیده خداوردی سوژه شد

خداحافظی با گاز ارزان

عکس/ تولد خواهرزاده علی ضیا در فضای مجازی پربازدید شد

تصمیمی جدید درباره وام مسکن روستانشینان

تحلیل ابوالفضل فاتح از انتخابات ریاست جمهوری پیش رو

انس جهانی طلا در سراشیبی افتاد

بعد ۴ سال تازه یادتان افتاده برای مهاجران افغان طرح بدهید؟

دولت آینده با خودروسازی چه می‌کند؟