تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - ۰۹ مهر ۱۳۹۸

سعید علی‌ حسینی سرانجام لب به سخن گشود

ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران ‌می‌گوید:«با همین پاهای آسیب دیده‌ام در جهانی مدال می‌گرفتم.»
5270771
اقتصاد24- سعید علی حسینی دل پر دردی دارد.دیشب وقتی شنید که اسمش برای مسابقه گزینشی المپیک در سوئیس ارسال نشده دوباره بهم ریخت.مثل همان زمانی که در اوج بود و اعلام شد که نمونه دوپینگش مثبت اعلام شده است.دوپینگی که هنوز هم که هنوز است خیلی ها بر این عقیده هستند توطئه ای بود برای زمین زدن این قهرمان ملی.این بار هم اتفاقی افتاده که دارد علی حسینی را در محاق قرار می دهد.او که به قول خودش انگیزه های زیادی برای مسابقات آتی و البته المپیک داشت حالا همه چیز را از دست رفته می بیند.

سعید چه اتفاقی افتاد؟شب گذشته خبر مثل بمب صدا کرد.

جریان ساده است.اسم من و کیانوش برای مسابقات گزینشی المپیک در سوئیس رد نشده است.نمی دانم چرا اما سوالم از آقایان مسئول این است که آیا رد کردن نام ما هزینه ای برای آنها داشت؟از بین ورزشکاران ما فقط اسم سهراب ارسال شده است.

آنچه که در خیلی از خبرها عنوان شده این است که سعید علی حسینی خودش از مسابقات قبلی(مثل جهانی انصراف داده.)آیا واقعا این طور است؟

کدام انصراف؟من آسیب دیده بودم و نمی توانستم در رکوردگیری شرکت کنم اما سرمربی برای من چه کار کرد؟با دکتر یا فیزیوتراپی حرف زد که ببیند وضعیت من به چه صورت است؟با آنها مشورت کرد که اگر من در رکورد گیری شرکت کنم آسیب دیدگی ام تشدید می شود یا نه؟من قبل از بازی های آسیایی و به دلیل کمر دردی که داشتم در رکوردگیری شرکت نکردم اما رفتم و مدال نقره ام را گرفتم.

پس چرا این اتفاق برای این رقابت ها نیفتاد؟

خودم هم نمی دانم.من را به جهانی نبردند و جانشینم چه کسی بود؟کسی که هم در رکوردگیری داخلی اوت کرد و هم در مسابقات جهانی.اینجا وظیفه سرمربی چه بود؟آیا نباید ورود می کرد؟چرا این کار را نکرد؟دوستان فقط تلاش می کنند تا بگویند من انصراف داده ام.کدام انصراف؟برگه ای به صورت کتبی دارند که من انصرافم را اعلام کرده باشم؟من حتی با اجازه سرپرست رفتم و آقای قاسمی گفتند چند روز دیگر به شما اطلاع می دهیم.اطلاع رسانی هم به این صورت بود که من خط خورده ام و آقای دادرس به جهانی اعزام می شوند.حرف من این است که چرا ماجرا را وارونه جلوه می دهند.من خیلی کم مصاحبه می کنم تا نگویند که فدراسیون را به حاشیه برده ام.

خب چرا هیچ وقت این حرف ها را نزده ای؟

حرف که زیاد است.گفتم به دلیل اینکه نگویند علی حسینی برای تیم ملی حاشیه درست می کند.من تاکید می کنم در این شرایط وظیفه سرمربی چیست؟من مصدوم بودم،نباید با دو تا پزشک مشورت می کردند؟خوب است چند رکورد و مدال بین المللی دارم اما چه کسی جایگزین من شد و به جهانی رفت؟من را حذف کردند بدون اینکه دلیل روشنی برایش داشته باشند.چرا مسئولان ما دلسوز قهرمان های ملی خودشان نیستند؟چرا سرمایه های خودشان را می سوزانند.من خودم چرا باید انصراف بدهم؟اگر انصراف داده بودم چرا تمرین می کردم؟اینجا هیچ کسی دلسوز نیست.

الان ماجرا چه می شود؟شما به فدراسیون جهانی و فدراسیون سوئیس ایمیل زده اید و جواب آنها برای شرکت شما و کیانوش منفی بوده است؟

جواب که منفی بوده اما باز هم امیدواری هایی هست.انشاءالله با تلاش های کمیته ملی المپیک و رایزنی با کمیته المپیک سوئیس و فدراسیون جهانی اتفاق های خوبی بیفتد.کیانوش هم همین مشکل را دارد اما ظاهرا با آیان حرف زده و احتمالا اتفاق های خوبی بیفتد.من و امثال من برای این کشور تلاش می کنیم اما کسی دل نمی سوزاند.سرمربی ما دلسوز نیست،فدراسیون ما دلسوز نیست و کسی حتی از خودش نپرسید که چرا سعید علی حسینی در این مسابقات نیست.اعلام کردن اسم من و کیانوش نه به ضرر کشور است و نه هزینه ای دارد.یکی به من بگوید دلیلش چیست که اسم ما را ارسال نکرده اند؟

یک سوال را به صورت شفاف می پرسم.شایعه شده که این به نوعی تسویه حساب رییس فدراسیون است با شما،کیانوش و ...

خودم هم مانده ام.اگر دلایل فنی است خب بیایند حالا که 11 ماه مانده به المپیک در این مورد توضیح بدهند.من هم مثل بقیه تلاش کرده ام،حالا چه لزومی دارد که من حذف شوم و نفرات دیگر باقی بماند.مگر من هزینه ای برای فدراسیون دارم؟دیشب که فهمیدم اسمم را ارسال نکرده اند تعجب کردم.متاسفانه دیدگاه فدراسیون منفی است و حالا من نمی دانم که دلیلش چیست؟جاهایی شنیدم که گفته اند عملکرد من در بازی های آسیایی بد بوده است.من مصاحبه نمی کنم که حاشیه ساز نشوم اما همه خانواده وزنه برداری می دانند که من به دلیل آسیب دیدگی و برای کسب امتیاز تیمی وزنه زدم.متاسفم که این حرف ها را ندانسته مطرح می کنند.مثلا سهراب در یک مسابقه فقط برای امتیاز تیمی رفت و وزنه هایی پایین تر از رکورد خودش را زد.آیا این ایرادی دارد؟

سعید اگر تو در جهانی شرکت می کردی مدال می گرفتی؟

رکوردی که دوستان در مجموع زدند چند بود؟435 .من با همین پاهای آسیب دیده وزنه می زدم و مدال می گرفتم.اگر می گفتند که بحث جوانگرایی است خب من مشکلی نداشتم اما کسی را به جهانی بردند که اوت کرد.از دوستان می پرسم،اگر یک نفر مثل سعید علی حسینی با این همه تجربه در اردو باشد این اتفاق به نفع چه کسی است؟به نفع علی داوودی و سایرین.شک نکنید که باعث پیشرفت آنها می شود.240 وزنه ای نبود که من نتوانم بزنم.همین وزنه را می زدم و تیم روی سکو می رفت.من باز هم می گویم دوستان دارند فرار رو به جلو می کنند و فقط می خواهند اشتباهات خودشان را گردن دیگران بیاندازند.

نظرت درباره مسابقات جهانی چیست؟رکوردی که شکست و ...

تالاخادزه در حال حاضر بهترین وزنه بردار جهان است.تا چند سال قبل بهتر از رضازاده نداشتیم اما تالاخادزه آمد و همه رکوردها را زد.ما در سنگین وزن علی داوودی را داشتیم.چرا روی او فشار می آوریم؟علی تلاش خودش را کرد اما خب نشد.علی باید در طول سال های متوالی تجربه کسب کند.نباید توقع داشت که او امروز 190 را زد سال آینده 210 و 220 را بزند.هر وزنه زدنی زمان خاص خودش را دارد و وزنه بردار باید به آن پختگی کامل خودش برسد.به شما می گویم اگر داوودی رقیبی در کنار خودش نبیند پیشرفت نمی کند.

یک زمانی می گفتند سعید علی حسینی تنها کسی است که می تواند رکورد رضازاده را بشکند.اما یک سری اتفاق ها افتاد که نشد.

همیشه یکسری اشکالاتی وجود دارد که یکی از مهمترین آنها تغییرات پی در پی سرمربی است.گاهی تفکرات سرمربی روی یک ورزشکار جواب نمی دهد.مثلا تفکرات برخواه روی سعید علی حسینی جواب نمی دهد.تفکرات ایشان به زمان ایوانوف بر می گردد.همان برنامه هایی که تا 25 سالگی فقط جواب می دهد.بیشترین دلیل تغییر سرمربی بود که اعتقادی به ویژگی های یک ورزشکار ندارند.من هر حرفی بزنم می خواهند من را متهم کنند.می خواهند بگوید ورزشکار سالاری باب است.من 230 کیلوگرم را 230 پوش می کردم اما سرمربی اعتقادی نداشت.370 کیلوگرم را لیفت می کردم اما سرمربی اعتقادی نداشت.گناه من چیست که ویژگی های من جایی در بین اعتقادات سرمربی ندارد؟

سعید،این سوال شاید تکراری باشد.اما هیچ وقت به صورت شفاف مطرح نشد.همان زمانی که دوپینگ تو مثبت اعلام شد می گفتند دست هایی پشت پرده بود.از حسین رضازاده گرفته تا...

مشکل همان موقع هم عدم دلسوزی بود.خیلی از افراد می توانستند به من کمک کنند و نکردند.آن زمان رضازاده بود و الان هم یک نفر دیگر با تفکراتی مخصوص خودش.مگر من کافر هستم که تفکرات من را بر نمی تابید؟من دوست دارم برای کشورم تمرین کنم،برای کشورم وزنه بزنم و برای کشورم مدال بگیرم.گناه من چیست که دیدگاهم با دیدگاه شما فرق می کند؟چرا هر کسی این اخلاقیات را دارد شما حذفش می کنید؟مسی در 20 سالگی بهترین بازیکن جهان بود و 20 کیلومتر می دوید.الان هم بهترین بازیکن جهان است اما 10 کیلومتر می دود.هر زمانی ویژگی های خاص خودش را دارد.مربی باید برنامه ریزی کند و ورزشکار خودش را حفظ کند نه اینکه خودش باعث حذف آن ورزشکار شود.

اگر مشکل حل شود به المپیک بروی آنجا اتفاق های خوبی می افتد؟

شک ندارم.می روم،مدالم را می گیرم و بر می گردم.مدال گرفتن در المپیک یکی از ساده ترین کارها برای من است.

طلا؟

هر کسی،تاکید می کنم هرکسی ادعا کند که در این شرایط و با وجود تالاخادزه می تواند طلا بگیرد دروغ می گوید.دوستان اغراق می کنند که می گویند وزنه برداری را می سازیم که تا یکی دو سال آینده رکورد بزند.تالاخادزه اعجوبه است و تا چند سال دیگر کسی نمی تواند مدال طلا را از او بگیرد.

حرفی مانده که بخواهی بزنی؟

حرفی نیست،چون دیگر حرف زدن من دردی را دوا نمی کند.من تلاش خودم را می کنم اما دوستان قصاص قبل از جنایت نکنند.اجازه بدهند من کار خودم را بکنم و اگر نتوانستم خودم می روم.من سکوت می کنم اما متاسفانه دوستان فکرهای دیگری می کنند.

 

منبع: خبرآنلاین
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/ بو کردن لباس‌های مهراد جم توسط دنیا جهانبخت

فیلم/ کاهش وزن شگفت‌انگیز سلبریتی‌ها؛ از ادل تا بهاره رهنما

فیلم/ فرو ریختن هولناک سکوی مملو از هوادار در هلند

فیلم/ سکته قلبی یک تماشاگر وسط استادیوم

فیلم/ هجوم پسران به سمت سحر قریشی برای امضا گرفتن

احمدی‌نژاد مجبور به ترک امارات شد

فیلم/ کسب درآمد جدید و جنجالی نوید محمدزاده

فیلم/ قالیباف حرف آخر را در خصوص مسدودی شبکه‌های اجتماعی زد!

افزایش بی‌سابقه قیمت برخی کالا‌ها در ایالات متحده

سوشا مکانی ۷ گل خورد!

خودکشی مرد تهرانی مقابل مصلی تهران

فیلم/ کدام مدارس از اول آبان بازگشایی می‌شوند؟

پلمب ۲ قهوه‌خانه که پاتوق قلیان‌باز‌ها شده بود

هشدار درباره کلاهبرداری و شیادی از طریق کارت واکسیناسیون

فیلم/ اجرای آهنگ بهنام بانی توسط مهران رجبی روی آنتن زنده

شرایط ثبت و استعلام چک با پیامک و خودپرداز

تقاضا برای مسکن مهر بالا رفت

تفاوت کیفیت بنزین از پالایشگاه تا جایگاه سوخت

رویکرد دولت و سازمان برنامه و بودجه تغییر ریل اقتصادی کشور است

صالح آبادی: هیچ گونه کمبود ارز نداریم

سقف کارت اعتباری مرابحه به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت

صف کشیدن کشورهای آسیایی برای سفارش قرص کرونا

بیشترین سهم در سبد خرید تهرانی‌ها از میادین میوه و تره‌بار چیست؟

ارتش اسرائیل یک پایگاه اطلاعاتی ویژه برای جاسوسی از برنامه هسته‌ای ایران ایجاد کرده

چرا ایموجی‌ها زردرنگ هستند؟

شکایت ٣٠ زن و مرد از دکتر روانشناس

اعلام موجودیت اولین گروه چریکی علیه طالبان

چرا مردم پس‌انداز ۲ تریلیون یورویی خود را خرج نمی‌کنند؟

فیلم/ بانوان باردار حتما واکسن بزنند

نقطه اوج روند صعودی بزرگ قیمت بیت کوین نزدیک است

قیمت جدیدترین مدل های درب ضد سرقت به همراه مشخصات و معرفی مراکز فروش

بحران انرژی در اروپا چرا و چگونه رخ داد؟

چگونه خوشحال باشیم؟

هنرمندان روس پس از فیلمبرداری نخستین فیلم در فضا به زمین بازگشتند

ماکرون بابت کشتار الجزایری‌ها رسما عذرخواهی نکرد

تاریخ رسیدگی به اموال مسئولان در ایران؛ از پهلوی تا امروز

هزاران ایتالیایی در رم علیه نئوفاشیست‌ها تظاهرات کردند