تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳ - ۱۹ مهر ۱۳۹۸

ایران 3 – آرژانتین 2؛ برد شیرین با بازگشت معروف

تیم ملی والیبال ایران در یک دیدار سخت و نزدیک توانست آرژانتین را 3 بر 2 از پیش رو بردارد.
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران
اقتصاد24 - بلندقامتان ایرانی که دیروز بعد از تحمل 2 شکست توانستند به راحتی از سد تونس عبور کنند و سومین پیروزی خود را جشن بگیرند، امروز در یک بازی حساس و نزدیک و درشرایطی که 2 بر یک از حریف عقب بودند، در نهایت مقابل آرژانتین 3-2 پیروز شدند و چهارمین برد خود را جشن گرفتند.

نکته متمایز بازی امروز نسبت به چند بازی قبلی ایران در جام جهانی 2019 بازگشت سعید معروف بعد از طی کردن دوران مصدومیت به زمین بود. از سوی دیگر امیر غفور هم در پست پشت خط زن به کار گرفته شد و در ادامه یلی به بازی آمد.

ست اول: ایران 27 – آرژانتین 25


تیم ایران بازی را با ترکیب اولیه سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، امیر غفور، مسعود غلامی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا حضرت پور آغاز کرد.

دو تیم بازی را نزدیک آغاز کردند و حساب کار تا امتیاز ششم برابر بود تا اینکه تیم آرژانتین موفق شد ۸ بر ۶ پیش بیافتد و دو تیم برای وقت استراحت فنی، زمین را ترک کنند. این تیم بعد از وقت استراحت با گرفتن دو امتیاز سرویس به عدد ۱۰ رسید.

در ادامه به اوت رفتن سرویس آرژانتین ایران را به عدد ۷ رساند و هماهنگی خوب مسعود غلامی و سعید معروف باعث شد ایران به امتیاز ۸ برسد و در ادامه معروف با گرفتن یک امتیاز سرویس، اختلاف را به حداقل رساند.

در ادامه این ست هوشمندی غفور باعث شد تا دو تیم در عدد ۱۲ با هم برابر شوند و به اوت رفتن اسپک بازیکن آرژانتین هم منجر به پیش افتادن تیم ایران شد ولی این روند دوباره به سود حریف شد و آن‌ها ۱۹ به ۱۷ از ایران پیش افتادند تا کولاکوویچ در خواست وقت استراحت کند. بعد از وقت استراحت تیم ایران به بازی برگشت و نه تنها بازی را به تساوی کشاند بلکه دفاع عالی غفور و غلامی باعث شد ایران ۲۰ به ۱۹ از حریف پیش بیافتد. بعد از این امتیاز بود که غفور به دلیل احساس درد در پای چپ تعویض شد و به جای او یلی وارد زمین شد.

میلاد عبادی‌پور و اسفندیار موفق شدند دو امتیاز برای ایران کسب کنند تا بازی در عدد ۲۴ مساوی شود.

در ادامه کار خوب غلامی ایران را به امتیاز ۲۶ رساند تا تیم آرژانتین درخواست وقت استراحت کند ولی این وقت استراحت تغییری ایجاد نکرد و ایران با دفاع معروف، ۲۷ به ۲۵ این ست را از آن خود کرد.

ست دوم: ایران 23 – آرژانتین 25


تیم آرژانتین ست را بهتر آغاز کرد و چهار بر یک پیش افتاد تا فیاضی به جای اسفندیار وارد زمین شود. در ادامه آرژانتین ۶ بر ۲ از ایران پیش افتاد ولی تیم ایران کم کم به بازی برگشت و عبادی پور ایران را به امتیاز ۵ رساند ولی این در نهایت آرژانتین بود که ۸ بر ۵ پیش افتاد و دو تیم برای استراحت زمین را ترک کردند.

بعد از وقت‌های استراحت عبادی پور امتیاز ۶ را برای ایرن گرفت و سپس دو توپ آرژانتینی‌ها راهی اوت شد تا بازی ۸ بر ۸ شود.

در ادامه فیاضی توانست بازی را در عدد ۱۲ به تساوی بکشاند ولی آرژانتینی‌ها در نهایت ۱۶ به ۱۴ دوباره پیش افتادند و بعد از وقت‌های استراحت فنی دوم این تیم روی اشتباه بازیکنان ایران، ۱۸ به ۱۵ پیش افتاد و سانچز هم با زدن یک سرویس خوب، حساب کار را ۱۹ یه ۱۵ کرد ولی او یک سرویس را هم از دست داد تا ایران به امتیاز ۱۶ برسد. تیم ایران در یک رالی جذاب موفق شد به امتیاز ۱۷ برسد.

در ادامه این ست تیم آرژانتین در حفظ نتیجه موفق بود ۲۵ به ۲۳ این ست را به سود خود کرد.

ست سوم: ایران 19 – آرژانتین 25


اشتباهات بازیکنان ایران باعث شد تا آرژانتین ۴ بر ۱ پیش بیفتد ولی تیم ایران کم کم به بازی برگشت و روی دفاع مجرد و فیاضی موفق شد در امتیاز ۴ بازی را به تساوی بکشاند. این روند ادامه داشت و شاگردان کولاکوویچ ۶ بر ۵ از حریف خود پیش افتاد. در ادامه عبادی پور ایران را به عدد ۷ رساند و سرویس خوب فیاضی هم ایران را ۸ بر ۵ پیش انداخت.

بعد از وقت‌های استراحت، تیم آرژانتین بر بازی کم کم مسلط شد و ۱۰ بر ۹ پیش افتاد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کند. بعد از این استراحت، یلی دو امتیاز برای ایران آورد ولی در ادامه بار دیگر آرژانتینی‌ها پیش افتادند. زمانی که بازی ۱۴ به ۱۳ به سود آرژانتین شد، معروف به شدت از داور انتقاد کرد و این امر باعث شد تا داور به تیم ایران کارت زرد بدهد.

بازی در ادامه پایاپای دنبال شد تک دفاع فیاضی باعث شد ایران ۱۵ به ۱۴ پیش بیفتد ولی از دست رفتن سرویس یلی ولی در ادامه دفاع خوب این تیم باعث شد آن‌ها ۱۶ به ۱۵ پیش بیفتند.

بعد از وقت استراحت فنی دوم، مجرد یک دفاع عالی روی تور داشت که باعث شد ایران به امتیاز ۱۶ برسد ولی خوشحالی معروف بابت کسب این امتیاز چون به سمت زمین تیم آرژانتین بود، با واکنش داور همراه شد و داور یک کارت قرمز به تیم ایران داد و یک امتیاز منفی برای ایران ثبت شد. روی توپ بعدی هم آرژانتین به امتیاز رسید که شادی این تیم رو به زمین ایران باعث شد تا با یک کارت زرد روبه رو شوند.

در ادامه آرژانتین بر بازی مسلط بود و اشتباهات تیم ایران منجر به این شد که این ست ۲۵ به ۱۹ به سود آرژانتین شود.

ست چهارم: ایران 25 – آرژانتین 17


اولین و دومین امتیاز این ست را مسعود غلامی و در ادامه فیاضی روی پاس خوب معروف برای ایران بدست آوردند.

تک دفاع عالی غلامی، ایران را ۳ بر صفر از حریفش پیش انداخت. در ادامه تیم ایران توسط معروف ۵ بر یک از حریفش پیش افتاد.

ضربه عالی مجرد باعث شد تا ایران ۸ بر ۴ از حریفش پیش بیافتد و دو تیم برای استراحت، زمین بازی را ترک کنند. بعد از وقت های استراحت، ایران کماکان برتر بود و عبادی پور با یک سرویس عالی، ایران را ۱۱ به ۸ پیش انداخت.

درخشش بازیکنان ایران در اواسط این ست باعث شد تا تیم ایران ۱۶ به ۱۱ از حریفش پیش بیفتد. بعد از این استراحت، تیم ایران فاصله خود را حفظ کرد عبادی پور موفق شد حساب کار را ۱۹ به ۱۲ به سود ایران کند.

امتیاز ۲۲ برای ایران روی پاس معروف و اسپک عالی یلی به دست آمد تا بازی ۲۲ به ۱۵ شود و سرمربی آرژانتین درخواست وقت استراحت کند. با اینحال این استراحت فنی برای آرژانتین کارساز نبود و فیاضی و عبادی پور امتیازات ۲۴ و ۲۵ را بدست آوردند تا در نهایت ایران ۲۵ به ۱۷ این ست را به سود خود کند.

ست پنجم: ایران 15 – آرژانتین 10


تیم ایران این ست را عالی آغاز کرد و اشتباههات تیم آرژانتین هم به شاگردان کولاکوویچ کمک کرد تا ۴ بر یک از حریفش پیش بیفتد و سرمربی آرژانتین مجبور شد تا درخواست وقت استراحت کند.

پوریا یلی در ادامه موفق شد با یک اسپک، ایران را ۷ به ۴ پیش بیاندازد و مجرد هم با یک دفاع عالی ایران را به امتیاز ۸ رساند.

در ادامه عبادی پور با کوبیدن توپ به دست بازیکن آرژانتین، ایران را ۹ به ۶ پیش انداخت. او توانست امتیاز ۱۰ را هم برای ایران کسب کند.

در ادامه تیم آرژانتین با گرفتن دو امتیاز در آستانه بازگشت به بازی بود ولی غلامی موفق شد با کسب یک امتیاز، حساب کار را ۱۲ به ۹ به سود ایران کرد. عبادی پور با یک سرویس خوب ایران را به عدد ۱۳ رساند و در نهایت تیم ایران با امتیازی که یلی گرفت، ۱۵ به ۱۰ این ست را به سود خود کرد.

 

منبع: خبر ورزشی
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

متهم ردیف اول کبد چرب را بشناسید

برگشت لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس

شرایط دریافت وام بدون ضامن

خواب هولناک آیت الله هاشمی از زبان بغض‌آلود محسن هاشمی + فیلم

سارق موبایل‌قاپ در فردیس اینطور دستگیر شد + فیلم

فیلم/دردِدل‌های تلخ یک بازیگر پیشکسوت مقابل دوربین

فیلم/ نتیجه تماشایی ۹ماه دویدن روی تردمیل

بیانیه شبکه یک درباره سانسور سریال «۸۷ متر»

بازگشت آنفولانزا

تماس‌های رسمی قاآنی در عراق ادامه دارد

هشدار شدید یحیی به مدیران باشگاه پرسپولیس

محمد کاسبی در آی‌سی‌یو بستری شد

صعود بی‌دردسر پرسپولیس در اصفهان

عرضه هفت محصول در طرح پیش فروش یک ساله ایران خودرو/ قرعه‌کشی شنبه دوم بهمن‌ماه

فیلم/ شکار دسته جمعی یوزپلنگ‌ها

چرا خرما در بورس کالا نماند؟

بازگشت ترس به جامعه نروژ؛ بمب‌گذار اسلو از دادگاه درخواست آزادی مشروط کرد

اخترشناسان یک قمر فراخورشیدی به اندازه ۹ برابر کره ماه کشف کردند

آکسفام: دارایی‌۱۰ ثروتمند برتر دنیا از ابتدای همه‌گیری کرونا ۲ برابر شده است

دیلی میل: ترامپ به طرز باورنکردنی یک سرمایه انتخاباتی ۱۱۵ میلیون دلاری کسب کرد

علت گرانی برنج چیست؟

جهان زیر سایه اومیکرون؛ رشد اقتصادی چین به بالاترین سطح در دهه گذشته رسید

عراق: درحال حاضر جایگزینی برای گاز ایران نداریم

فیلم/ بازیگر سرشناس سینما با پیکر پدرش وداع کرد

فرهاد مجیدی هم کرونایی شد

چرا بایدن دیگر نمی‌تواند روابط ایران و چین را نادیده بگیرد؟

نرخ ویزیت پزشکان در سال آینده اعلام شد

اسرائیل و لبنان قرارداد انتقال گاز امضا کردند

فیلم/ کشف بزرگترین شبکه توزیع مشروبات الکلی

جزئیات کشف جسد در زباله‌های جنوب تهران

تأمین منابع مالی برای خرید خانه از دست مردم خارج شد

انفجار ۳ نفتکش در نتیجه حمله انصارالله یمن به امارات با ۲۰ پهپاد و ۱۰ موشک

اما و اگر‌های پالایشگاه‌سازی

پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای ایران +اینفوگرافی

۳ نفر کشته و ۶ مجروح تاکنون نتیجه حملات ساعاتی پیش حوثی‌ها به ابوظبی هستند

جریمه حمل حیوان در خودرو اعلام شد

علائم فشار عصبی شدید در بدن +اینفوگرافی