تاریخ انتشار: ۰۰:۴۲ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸

توضیحات بیرانوند درباره پنالتی بازی با کامبوج و بندهای قراردادش با پرسپولیس

دروازه‌بان تیم ملی ایران که روی خط برنام ورزش و مردم آمده بود، می‌گوید در لیست ترکیب تیم ملی ایران هیچ‌کس جای ثابتی ندارد و هر کسی می‌تواند جواب اعتماد ویلمتوس را بدهد.
پنالتی بازی با کامبوج
اقتصاد۲۴ – علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی ایران درباره پیروزی این تیم مقابل کامبوج در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر گفت: خدا را شکر در جام جهانی برای من اتفاقات خوبی رقم خورد و من از موقعی که توانستم پنالتی رونالدو را بگیرم، اعتماد به نفس خوبی گرفتم و توانستم شرایط خود را بهتر کنم. امیدوارم که بتوانم در آینده هم به تیم ملی کمک کنم.

او ادامه داد: شرایط خوبی مقابل کامبوج داشتیم. باید از کادر فنی تشکر کرد که در این بازی از بازیکنان به نحو احسن استفاده شد. بعضی بازیکنان اولین بار بود که توانستند به تیم ملی راه پیدا کنند و گلزنی کنند. مثلا مهرداد محمدی اولین گلش را برای تیم ملی زد. بعضی از بازیکنان تیم ملی جزو پدیده‌های لیگ هستند و این نشان می‌دهد که در لیست تیم ملی هیچ‌کس ثابت نیست و هر کسی می‌تواند جواب اعتماد ویلموتس را بدهد.

بیرانوند درباره تیم کامبوج گفت: کامبوج بازی قبل مقابل بحرین را یک بر صفر باخته بود و ما می‌دانستیم که اگر در دقایق اول نتوانیم مقابل این تیم به گل برسیم، کار سختی در پیش داریم اما خدا را شکر در دقیقه‌های اول به گل رسیدیم و توانستیم این بازی را با پیروزی پشت‌سر بگذاریم. به نظر من شاید اگر در این بازی که 14 گل زدیم، گل می‌خوردیم کار به طور کامل انجام نمی‌شد و آن گل‌ها کارایی خود را از دست می‌داد چون من هم می‌خواستم به نوبه خودم به تیم ملی کمک کنم که خدا را شکر این اتفاق افتاد.

دروازه‌بان تیم ملی ایران در ادامه افزود: ما در حال حاضر شرایط خوب و تمرینات خوبی داریم. قرار است پاداشی که برای بازیکنان تیم ملی در نظر گرفته شده،‌ داده شود تا شرایط بهتر شود. برد ۱۴ بر صفر تیم ملی مقابل کامبوج می‌تواند اتفاق خوبی برای ما باشد چون در بازی بعدی مقابل سختی مقابل بحرین داریم و نباید مقابل این تیم مغرور شویم. ما با تعداد گل‌هایی که به کامبوج زدیم به این تیم احترام گذاشتیم و امیدوارم که در بازی برابر بحرین بتوانیم یک بازی خوب ارائه دهیم و به این تیم هم احترام بگذاریم.

بیرانوند درباره حضورش در بازی مقابل کامبوج گفت: در چنین بازی‌های برای دروازه‌بان موقعیت کم پیش می‌آید و دروازه‌بان باید تمرکز لازم را داشته باشد که در آن تک موقعیت‌ها بتواند عملکرد خوبی از خودش ارائه دهد. در نیمه اول موقعیت‌های بازی در محوطه جریمه تیم ما کم بود اما در نیمه دوم شرایط مقداری فرق کرد. نکته جالب توجه این بود که بازیکنان هنگ کنگ هر چه گل می‌خوردند اعتماد به نفسشان بیشتر می‌شد. انگار آن‌ها آمده بودند که در این بازی یاد بگیرند و ترسشان در چنین بازی‌هایی بریزد. آنها اگر از اول بازی دفاع می‌کردند، شاید کمتر گل می‌خوردند اما چنین کاری نکردند و نتیجه بازی این‌طور رقم خورد.

او درباره دروازه‌بان تیم کامبوج گفت: ۱۴ گلی که تیم کامبوج خورد به خاطر دروازه‌بان تمیمش بود چون اگر او نبود، کامبوج گل‌های بیشتری دریافت می‌کرد. آرزو می‌کنم که این دروازه‌بان به لحاظ روحی و روانی وضعیت خرابی پیدا نکند چون او موقعیت‌های زیادی در این بازی گرفت.

دروازه‌بان تیم ملی ایران درباره هماهنگی با خط دفاع تفاوت آن در تیم ملی و پرسپولیس گفت: شما خودتان این مساله را می‌دانید که دروازه‌بان شرایطش طوری است که همه بازیکنان را از عقب می‌بیند. من با بازیکنان تیم ملی راحت هستم و دفاع من هم هر کسی باشد، اگر بتواند به وظایف خود عمل کند، اتفاقات خوبی رخ می‌دهد.

دروازه‌بان تیم پرسپولیس درباره تمدید قراردادش با این تیم گفت:‌ من با پرسپولیس قراردارم و قرار است که دو سال دیگر هم تمدید کنم. طبق صحبت‌هایی که با آقای انصاری‌فرد داشتیم، قرار است بعد بازی با بحرین این اتفاق بیفتد. فقط قرار شده که یک بند در متن قرارداد من باقی بماند و آن هم این است که من اگر می‌خواهم لژیونر شوم، بتوانم این کار را انجام دهم و بتوانم به لحاظ مالی به پرسپولیس کمک کنم.

او درباره شرایط پرسپولیس گفت: دوران سختی را آقای کالدرون می‌گذارند. او ۲۲ بازیکن دارد که همه آن‌ها از شرایط بسیار خوبی برخوردار هستند. زمان آقای برانکو ما ۱۴-۱۳ بازیکن داشتیم و حتی در فینال آسیا از چند بازیکن امید استفاده کردیم. امسال اما شرایط برای ما سخت است. ما فصل گذشته از ۶ بازی ۱۰ امتیاز گرفتیم و الان هم از ۶ بازی ۹ امتیاز گرفتیم و در هفته‌های آینده سه بازی مهم در پیش داریم که ۲۹ مهر مقابل پیکان بازی داریم. در کل باید بگویم که تیم خوبی داریم. شاید اگر دست کالدرون خالی‌تر بود، کار راحت‌تری داشت چون من‌ می‌بینم کالدرون تا یک ساعت قبل بازی هم شرایط سختی برای ترکیب بازیکنان دارد.

بیرانوند درباره سید جلال حسینی گفت: سید جلال بازیکنی است که هر وقت سنش بالاتر می‌رود،‌ یک کفش جدید می‌گیرد و ما هر سال می‌گوییم که آیا این کفش آخر اوست یا خیر. سید جلال بعد از بازی برابر صنعت نفت آبادان دچار مصدومیت شد و دو هفته تمرین نکرد و بعد از بازی برابر شهرخودرو، صلاح دیده شد در تمرینات حضور نداشته باشد اما در حال حاضر کاپیتان تیم پرسپولیس با قوت در تمرینات حضور دارد.

دروازه‌بان تیم پرسپولیس افزود: امسال سالی است که ما اگر قهرمان بشویم، بزرگی خودمان را نشان دادیم و می‌توانیم خودمان را ثابت کنیم چون در سه سال گذشته تیم ما با برانکو قهرمان شد و امسال هم اگر بتوانیم با کالدرون قهرمان شویم می‌توانیم ثابت کنیم که بازیکنان هستند که در این مسیر نقش برجسته داشتند. من هیچ وقت حرفی نزدم که به آن نرسم و الان هم می‌گویم که پرسپولیس امسال یک جام خواهد آورد.

بیرانوند در ادامه خاطر نشان کرد: شک نکنید کار ما از هفته هشتم به بعد راحت‌تر خواهد شد چون ما بازی‌های سخت خود را انجام دادیم و می‌توانیم بازی‌های راحت‌تری را برای خود داشته باشیم.

دروازه‌بان تیم پرسپولیس درباره جایزه مرد سال AFC گفت: این مساله صحت دارد. یک جایزه‌ای قرار است تحت عنوان «رویای بزرگ» به مناسبت کارهایی که فرد در قبال مردم کشورش انجام داده، داده شود. این مراسم ۸ آبان ماه برگزار می‌شود و من هم به علت کارهایی که در سیل اخیر انجام دادم و کارهای دیگر به عنوان نامزد این جایزه به این مراسم می‌روم. این را در حقیقت بگویم که این مردم بودند که برای خودشان کار انجام می‌دهند و من نماینده مردم هستم.

او در پایان درباره حقوق و دستمزدش گفت:‌ بازیکنانی هستند که شاید سه سال با تیم قرارداد دارند و سالی ۳- ۲.۵ میلیارد تومان دریافت کنند. بعضی‌ها هم هستند که در متن قراردادشان ۳ میلیارد نوشته می‌شود اما در اصل ۶ میلیارد می‌گیرند که تیم بهتر قوی شود. من شاید از پرسپولیس ۹ میلیارد بگیرم اما نمی‌دانند که من باید ۳ سال در پرسپولیس باشم که آن ۹ میلیارد تومان را دریافت کنم. این را بگویم که کسی در پرسپولیس بیشتر از ۳- ۲.۵ میلیارد تومان نمی‌گیرد و این را می‌دانم که بازیکنان اول به خاطر هواداران و بعد به خاطر پول به تیم می‌آیند.
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

متهم ردیف اول کبد چرب را بشناسید

برگشت لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس

شرایط دریافت وام بدون ضامن

خواب هولناک آیت الله هاشمی از زبان بغض‌آلود محسن هاشمی + فیلم

سارق موبایل‌قاپ در فردیس اینطور دستگیر شد + فیلم

فیلم/دردِدل‌های تلخ یک بازیگر پیشکسوت مقابل دوربین

فیلم/ نتیجه تماشایی ۹ماه دویدن روی تردمیل

بیانیه شبکه یک درباره سانسور سریال «۸۷ متر»

بازگشت آنفولانزا

تماس‌های رسمی قاآنی در عراق ادامه دارد

هشدار شدید یحیی به مدیران باشگاه پرسپولیس

محمد کاسبی در آی‌سی‌یو بستری شد

صعود بی‌دردسر پرسپولیس در اصفهان

عرضه هفت محصول در طرح پیش فروش یک ساله ایران خودرو/ قرعه‌کشی شنبه دوم بهمن‌ماه

فیلم/ شکار دسته جمعی یوزپلنگ‌ها

چرا خرما در بورس کالا نماند؟

بازگشت ترس به جامعه نروژ؛ بمب‌گذار اسلو از دادگاه درخواست آزادی مشروط کرد

اخترشناسان یک قمر فراخورشیدی به اندازه ۹ برابر کره ماه کشف کردند

آکسفام: دارایی‌۱۰ ثروتمند برتر دنیا از ابتدای همه‌گیری کرونا ۲ برابر شده است

دیلی میل: ترامپ به طرز باورنکردنی یک سرمایه انتخاباتی ۱۱۵ میلیون دلاری کسب کرد

علت گرانی برنج چیست؟

جهان زیر سایه اومیکرون؛ رشد اقتصادی چین به بالاترین سطح در دهه گذشته رسید

عراق: درحال حاضر جایگزینی برای گاز ایران نداریم

فیلم/ بازیگر سرشناس سینما با پیکر پدرش وداع کرد

فرهاد مجیدی هم کرونایی شد

چرا بایدن دیگر نمی‌تواند روابط ایران و چین را نادیده بگیرد؟

نرخ ویزیت پزشکان در سال آینده اعلام شد

اسرائیل و لبنان قرارداد انتقال گاز امضا کردند

فیلم/ کشف بزرگترین شبکه توزیع مشروبات الکلی

جزئیات کشف جسد در زباله‌های جنوب تهران

تأمین منابع مالی برای خرید خانه از دست مردم خارج شد

انفجار ۳ نفتکش در نتیجه حمله انصارالله یمن به امارات با ۲۰ پهپاد و ۱۰ موشک

اما و اگر‌های پالایشگاه‌سازی

پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای ایران +اینفوگرافی

۳ نفر کشته و ۶ مجروح تاکنون نتیجه حملات ساعاتی پیش حوثی‌ها به ابوظبی هستند

جریمه حمل حیوان در خودرو اعلام شد

علائم فشار عصبی شدید در بدن +اینفوگرافی