تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱۲۱ نظر
اعتراض خریداران خودرو به مقابل وزارتخانه کشید

قرعه کشی پرحاشیه و اعتراض متقاضیان خودرو

قرعه‌کشی، تدبیر دولت برای ساماندهی بازار دونرخی خودرو بود، اما این راهکار گویا نه‌تن‌ها مشکل را حل نکرده، بلکه آن را به کلافی سردرگم تبدیل کرده است که نارضایتی در سطح اجتماع را افزایش می‌دهد. دیروز تجمعی که مقابل وزارت صمت تشکیل شد، نشانه بخشی از این نارضایتی بود.

قرعه کشی

اقتصاد۲۴ - افرادی كه قادر نیستند به دلایل مختلف در سایت ایران‌خودرو برای آزمودن بخت خود ثبت‌نام كنند، مقابل وزارتخانه متولی تولید خودرو تجمع كردند تا اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند. ولع عجیب مردم برای ثبت‌نام و خرید خودرو به مرزهای نگران‌كننده‌ای رسیده است، زیرا به گفته حسن كریمی‌سنجری، كارشناس خودرو، پنج میلیون نفر برای شركت در قرعه‌كشی 25 هزار خودرو ثبت‌نام كرده‌اند. بخت‌آزمایی بزرگی كه شكست در آن زمینه سرخوردگی مردم را فراهم می‌‎كند، می‌توانست با یك راهكار ساده، یعنی تك‌نرخی‌كردن خودرو (آزادسازی قیمت)، سامان یابد، اما متولیان امر بدترین شیوه را برای ساماندهی بازار آشفته كالایی كه در ایران نوعی سرمایه به حساب می‌آید، انتخاب كرده‌اند.

بازار خودروی داخلی پس از صدور دستور توقف واردات خودروی خارجی به سمت دونرخی‌شدن پیش رفت. هرچه دولت بر عدم واردات خودروی خارجی اصرار می‌كرد، شكاف قیمت بین خودروی كارخانه و بازار آزاد هم بیشتر می‌شد. كار به جایی رسید كه در برخی مدل‌ها اختلاف قیمت به بیش از 50 درصد هم می‌رسید، درحالی‌كه حاشیه سود بازار نباید تا این حد بالا می‌رفت. هرچه فاصله قیمت بازار آزاد و كارخانه بیشتر می‌شد، ولع افراد برای بهره‌مندی از این سود هم افزایش می‌یافت؛ در نتیجه صف‌های طولانی مقابل دو كارخانه خودروسازی داخلی شكل گرفت. دولت برای ساماندهی این بازار روش قرعه‌كشی را انتخاب كرد. ضوابط سخت‌گیرانه‌ای گذاشت كه مثلا خودرو به دست متقاضیان واقعی برسد، اما این سیاست، عرضه خودرو به بازار را صرفا به یك لاتاری بزرگ تبدیل كرد.


بیشتر بخوانید: یارانه نقدی، خوان هفتم برندگان قرعه‌کشی خودرو


اعتراض متقاضیان خرید خودرو مقابل وزارت صمت

در قرعه‌كشی خودروسازان هر‌ كس پیروز شود، احساس موفقیت می‌كند، اما شكست‌خوردگان چه حسی دارند؟ احساس باخت و... حاصل اعمال سیاست‌های عجیب‌وغریب در بازار كالایی است كه در ایران یك كالای سرمایه‌ای به حساب می‌آید. گزارش فارس نشان می‌دهد برخی از مردم به‌دلیل موفق‌نشدن در ثبت‌نام خودرو دچار سرخوردگی شده‌اند. دیروز جمعی از متقاضیان خرید خودرو با تجمع مقابل ساختمان وزارت صنعت اعلام کردند که امکان ثبت‌نام در سایت فروش محصولات ایران‌خودرو را ندارند، درحالی‌که اسم آنها هیچ‌گاه به‌عنوان برنده قرعه‌کشی اعلام نشده است.
این متقاضیان اعلام می‌كنند که در مراجعه به سایت پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو، امکان ثبت‌نام ندارند و این در شرایطی است که در هیچ‌کدام از فروش فوق‌العاده یا پیش‌فروش‌های قبلی این شرکت برنده قرعه‌کشی نبوده‌اند.

علی جعفری، یکی از تجمع‌کنندگان می‌گوید: روز گذشته برای ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو به سایت این گروه خودروسازی مراجعه کردم، ولی در سایت با این عنوان که شما قبلا برنده قرعه‌کشی شده‌اید، ثبت‌نام برایم مسدود بود.

او اضافه می‌كند: به این دسته از مراجعه‌کنندگان به سایت فروش ایران‌خودرو دلایل مختلفی ازجمله عدم واریز وجه خودرو اعلام شده است و به برخی افراد نیز اعلام کرده‌اند که نامشان در فهرست تکمیل ظرفیت بوده و آنها وجه خودرو را واریز نکرده‌اند و به همین دلیل از حضور در مراحل بعدی فروش مستقیم خودرو محروم می‌شوند.

به گفته جعفری، معترضان صبح یكشنبه به دفتر فروش ایران‌خودرو و همچنین مرکز ارتباط با مشتریان این گروه خودروسازی نیز مراجعه كرده‌اند و به آنها اعلام شده كه برنده‌شدنشان از طریق پیامک و ایمیل اطلاع‌رسانی شده است، درحالی‌که چنین موضوعی صحت ندارد و پرینت پیامک و ایمیل‌ها نشان‌دهنده کذب‌بودن ادعای این خودروساز است.

او اضافه می‌كند: برخی می‌گویند فهرست برندگان قرعه‌کشی با فهرستی که خودروسازان به مرکز شماره‌گذاری ارسال می‌کنند، متفاوت است و به همین دلیل کد‌ملی‌های درج‌شده در فهرست ارائه‌شده به وزارت صنعت با افرادی که به‌عنوان برنده نهایی موفق به خرید خودرو می‌شوند، فرق دارد.

به گفته این معترض، اگرچه داخل ساختمان وزارت صمت هستند، اما هیچ مسئولی با آنها صحبت نكرده است.

امكان ردیابی اعتراضات خرید خودرو وجود دارد

آیا عدم دسترسی به سایت یك شیوه تقلب است؟ آیا این مسئله ناشی از خطای سیستمی و فردی است یا اینكه باز هم مثل مشكلات رخ‌داده در زمان ثبت سفارش‌ها، دست‌هایی پشت ‌پرده در كار است و مردم نسبت به آن اعتراض دارند؟ روابط‌عمومی وزارت صمت از وجود تجمع دیروز در این وزارتخانه اظهار بی‌اطلاعی می‌كند. كارشناس روابط‌عمومی وزارت صمت به «شرق» می‌گوید: ثبت‌نام برای خودرو در سایت ایران‌خودرو انجام می‌شود و دستگاه‌های ناظر نظیر سازمان بازرسی بر روند آن نظارت كامل دارند، در نتیجه پاسخ‌گویی به اعتراضات هم بر عهده خود ایران‌خودرو است.

علی شكوهی، كارشناس خودرو نیز اگرچه از تجمع مقابل وزارت صمت بی‌اطلاع است، اما در پاسخ به این پرسش كه آیا امكان دخالت در سیستم‌ ثبت‌نام وجود دارد یا نه، می‌گوید: اتفاق رخ‌داده الزاما به معنای كلاهبرداری نیست. بعضی وقت‌ها برخی مشتركان در زمان‌هایی ممكن است پیامك‌های خود را بسته باشند كه از شركت‌ها برای آنها پیامك نیاید و بعد مجددا آن را باز كنند.

به گفته او، همه این مسائل به‌سادگی از طریق اپراتورهای مختلف مثل همراه‌اول، ایرانسل و دیگر اپراتورها قابل پیگیری است. وزارت ارتباطات به‌سادگی می‌تواند این مسئله را بررسی كند.

شكوهی اضافه می‌كند: من در رد یا قبول ادعای افرادی كه اعتراض دارند، نمی‌توانم نظری بدهم اما مسئله ارسال پیامك از طریق اپراتورهای تلفن همراه و پلتفرم ایران‌خودرو قابل پیگیری است و می‌توان صحت گفته‌های دو طرف را بررسی كرد.
او می‌گوید: فرایند راستی‌آزمایی بسیار ساده است و افراد برای پیگیری اعتراض خود می‌توانند به واحد حقوقی ایران‌خودرو و مراجع قانونی دیگر نظیر پلیس فتا مراجعه كنند.

مشكلی كه به‌راحتی قابل حل‌وفصل است

حسن كریمی‌سنجری، كارشناس خودرو نیز اگرچه از وجود تجمع در وزارت صمت بی‌اطلاع است، اما پیگیری و ردیابی ادعای معترضان را كاری ساده توصیف می‌كند.

او می‌گوید: برای حل این مسئله حتی نیاز به مراجعه حضوری نیست و افراد می‌توانند به صورت سیستمی اعتراض خود را اعلام كنند. مثل كاری كه برای یارانه‌ها اتفاق افتاد و با همان شیوه مسئله اعتراض برای ثبت‌نام خودرو هم قابل حل است.

افزایش تقاضا به‌دلیل یارانه خودرو

كریمی‌سنجری سخنان خود را با طرح این پرسش كه آیا خودرو هم یارانه است كه افراد باید برای آن ثبت‌نام كنند، ادامه می‌دهد.

به گفته او درحال‌حاضر برای 25 هزار خودرو، پنج میلیون نفر ثبت‌نام كرده‌اند، درحالی‌كه تا‌كنون در تاریخ سابقه نداشته است كه در یك سال بیش از یك‌میلیون‌و 400 هزار تا یك‌میلیون‌و 500 هزار خودرو فروخته باشیم.

او اضافه می‌كند: بیش از این میزان خودرو را همیشه یا لیزینگ كرده‌اند یا با شرایط مختلف واگذار كرده‌اند، اما اكنون به جایی رسیده‌ایم كه برای 25 هزار خودرو، پنج تا شش میلیون نفر ثبت‌نام كرده‌اند. این افراد دنبال خودرو نیستند، بلكه دنبال یارانه ناشی از خودرو هستند.

افزایش تقاضای كاذب خودرو

به اعتقاد این كارشناس خودرو، سیاست دولت برخلاف شعار سال، یعنی جهش تولید است. این سیاست دولت دارد تقاضای كاذب را افزایش می‌دهد و به عرضه فشار آورده و آن را محدود می‌كند.

او اضافه می‌كند: فشار تقاضا باعث می‌شود فشار روی عرضه هم افزایش یابد. از مكانیسمی استفاده می‌شود كه به‌جای اینكه تقاضا محدود و عرضه را تقویت كند، برعكس عمل می‌كند. بسیاری از افراد كه خودرو ندارند، صرفا برای بهره‌مندشدن از یارانه و كوپنی كه دولت به آنها هبه می‌كند، ثبت‌نام می‌كنند و برعكس كسی كه اسمش در ثبت‌نام درنمی‌آید، اما به خاطر شرایط كاری به یك دستگاه خودرو نیاز دارد، به بازار آزاد مراجعه می‌كند.

او ادامه می‌دهد: این مسئله فشار را روی بازار آزاد بالا می‌برد و قیمت‌ها را افزایش می‌دهد. یكی از دلایلی كه قیمت خودرو بالا رفته، این است كه متقاضی واقعی نمی‌تواند نیاز خود را از بازار تأمین كند.

او می‌گوید: در‌حال‌حاضر فشار نقدینگی و فشار دلالی روی بازار است و تقاضاهای سرخورده پاسخ داده‌نشده از طریق كانترهای فروش شركت‌های خودروساز، به بازار مراجعه می‌كنند و شرایط آن را ملتهب می‌كنند.

به اعتقاد كریمی‌سنجری عرضه خودرو در بورس كالا كه یكی ‌دیگر از راهكارهای دولت برای قیمت خودرو است، راه‌گشای مشكل نیست؛ زیرا وقتی بین عرضه و تقاضای كالا فاصله زیاد می‌شود، بورس مؤثر نیست و دلالی تبدیل به بورس‌بازی می‌شود.

او اضافه می‌كند: اگر خودرو در بورس عرضه شود، گروهی كه نقدینگی دارند، همه خودروها را می‌خرند و هفته بعد آن را با قیمت بالاتر عرضه می‌كنند.

این كارشناس بورس عنوان می‌كند: بورس كالا فقط وقتی مفید است كه عرضه اولیه هستند. مثلا قیمت سراتو برای اولین‌بار كه می‌خواهد مشخص شود، در بورس تعیین شود. در شرایط كنونی عرضه خودرو در بورس مصرف‌كننده را متضرر می‌كند.

او تأكید می‌كند: به نظر من باید قیمت را واقعی كنند و اجازه دهند در بازار رقابت شكل بگیرد. این داستان قیمت‌گذاری دستوری زیانی است كه به شركت‌های خودروساز تحمیل می‌شود و منتی است كه سر مردم گذاشته می‌شود كه هیچ‌وقت به آن نمی‌رسند. مردم فكر می‌كنند می‌توانند خودرو را به قیمت كارخانه‌ای خریداری كنند، اما به نظر می‌رسد قرعه‌كشی هم نتوانست خودرو را به قیمت واقعی برساند.

این كارشناس خودرو می‌گوید: وقتی قیمت تك‌نرخی شد، باید شرایط تولید و عرضه را در خودروسازی‌ها كنترل كنند كه كارخانه‌ها نتوانند عرضه خودرو در بازار را مهندسی كنند.

منبع: روزنامه شرق
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۲۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
علی
13
11
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
فقط شده دلالی ومردم بگیرن وبفرشند .هرچی فیلترها بیشتر کنند بهتره تا واقعاً به کسی که مصرف کننده هست برسد.
Iran, Islamic Republic of
احمد
واقعا‌مسخرست‌‌ قرعه‌کشی‌ برا ثبت‌نام‌ خودرو‌
Iran, Islamic Republic of
محمود
اقا ۵بار دارم ثبت نام میکنم اما چرا اسم من در نمیاد .؟؟؟؟!!!!! خدا وکیل این چه وضعیه
Iran, Islamic Republic of
ناصر
واقعا مسخره است فکر میکنید ملت نمیفهمند شما چکارها میکنید . به یاد آرید سخنان امام رحمت ا.. را که گفت روزی که ملت پشتیبان شما نیستند مطمعن باشید به روز سیاه مشینید
Iran, Islamic Republic of
jaber
9
55
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خودرو ساز کشور مکار وحیله گر هستند
Iran, Islamic Republic of
بیکار
8
78
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خاک برسرهممون
Iran, Islamic Republic of
مرضیه
9
67
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام من دفعه پنجم که دارم خودرو ثبت نام میکنم. خودم سرپرستم ..یارانه خودم و پسرم تویی حساب خودم .پلاک فعال خودرو ندارم گواهینامه دارم .ولی برنده نمیشم. دایلش چی
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
14
44
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
من برنده نشدم. امیدوارم که قرعه کشی شون درست بوده باشه.
Iran, Islamic Republic of
حجت
سلام عزیز ساده ای خیلی
Iran, Islamic Republic of
غلامرضا
15
30
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
باید مردم خودرو ثبت نام کنند و به ترتیب ثبت نام خودرو تحویل دهند و هر کس زودتر ثبت نام کرده زودتر خودرو تحویل بگیر و پنجاه درصد قیمت خودرو را پرداخت کند آن وقت کسی که قصد سود دارد و نیاز به خودرو ندارد ثبت نام نمیکند چون میترسد ارزان شود .ضمن بگویند خودرو به قیمت الان ثبت نام میشود و اگر ارزان شد. خودرو خرید شده و به قیمت زمان قرداد به فروش میرسد.
Iran, Islamic Republic of
Sina
14
26
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام
واقعا این که دولت ازخانواده های بدون خودروحمایت کرده کاره خوبیه ولی اینکه تقاضا چندین برابر خودروهاباشه چه فایده
5میلیون نفرثبت نام کردند25هزارخودرو موجوداست یعنی ازهر200نفر1برنده!!!!واقعا که جای...
Iran, Islamic Republic of
غضنفر
حاجی چیزی ارزون نمیشه خیال تو و سودجوها راحت. و اینکه اگه 100 درصدش هم اول بگیرن سودجوها بیشتر از مردم عادی دارن که بدن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
3
29
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خیلیها هستن که حتی یک خودرو هم ندارن چه کسی دوست نداره خودرو داشته باشه اون از قیمتهای نجومی و این از ناکام موندن خیلی از ماها ، شنیدم که در المان هر کسی که خودروی المانی بخره پول نصف قیمت خودرو رو میده، اما اینجا باید ده برابر به نسبت درامدهامون پول بدهیم و لگن تحویل بگیریم با کلی دردسر
Iran, Islamic Republic of
چنانی
6
36
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
وجدانن کی اسمش تا حالا در امده ....
Iran, Islamic Republic of
مجتبی
سلام.اسم من در اومده.تازه چندتا ازدوستان وآشنایان هم در اومده.البته توقرعه کشیهایی که تا الان انجام شده.من باموبایل ثبت نام کردم.من به قرعه کشیشون اعتماد دارم.مردم حریصن تقصیر کسی نیست.هست؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
خوب اگه لگنه نخرید
Iran, Islamic Republic of
Mm
15
33
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
ایناهمش دروغه من باامروز۶بارثبت نام کردم کجای دنیابایدبرای خریدخودرومنتظرقرعه مینشیننداونم خودروهای بی کیفیتی مثل ماتاکی بایدبسوزیم وبسازیم خدایاخودت رحم کن به مردم مظلوم ما
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
فقط پوله ثبت ناماتونو که بگیرن بسه لقمه رو دوره مردم میچرخونن من ی بار ثبت نام کردم دیگه نکردم شما هم خودتون میدونید
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
بستگان خوش شانس ما هم از یک خانواده پسر بزرگتر که متاهله و خواهر مجردشون برنده شدن...خیلی خوش شانس
Iran, Islamic Republic of
ارش
3
40
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
اقای کارشناس کریم سنجری که معلومه از کجا اب میخوره و حرف جایی رو میزنه که ازش داره کره میگیره ولی من واقعا به ماشین نیاز دارم . سودش تو...... من دنبال سود نیستم فقط توان خرید ماشین با قیمت بیرون ندارم .
Iran, Islamic Republic of
پریسا
2
36
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
قرعه کشیشون کاملا نمایشی بود ما که اسممون در نیومد
Iran, Islamic Republic of
نام
10
27
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
ای چه وعضشه من همه مراحل قرعه کشی رو ثبت نام کردم چرا انتخاب نمیشم. همش خودشون رو در میارن. همه مردم سرکار.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
چرا اینجوری میگید همسایه ما به اسمش درومد معلمم هست ، بستگانمون هم دو نفر تا الان درومده ماشین یکیشون رو دو هفته پیش تحویلش دادن خوشبحالش ما که نوشتیم درنیومد
Iran, Islamic Republic of
sadegh
1
22
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
قبل از اعلام نتایج قرعه کشی رفتم چک کردم نوشتن برای من برنده نشده اید. خیلی مشکوک میزنن
Iran, Islamic Republic of
ابوالقاسم
4
25
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام
تنها راه برون رفت از این مشکل ورود مجلس به موضوع است. و با وضع قانون صحیح مثلا قیمت بازار باید 5 درصد بیشتر از قیمت کارخانه باشد. یک تیم کارشناسی نیزبه محل کارخانه رفته و صفر تا صد یک خودرو را کارشناسی کرده و با سود شرعی تعیین قیمت نمایند.
Iran, Islamic Republic of
همایون
تنها راه واقعی آزادسازی واردات خودرو با تعرفه منصفانه است. هر راهی به جز این بیراهه است!
Iran, Islamic Republic of
حسین
8
20
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خدا کنه اصلا خودرو بهشون ندن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
با این وضع دلار فرغون خارجی هم گیرمون نمیاد .... بزارن ماشین بیاد؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
5
9
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خیلی چیزها را هم تک نرخی کردند آنقدر تقاضا زیاد بود باز تورم بیداد کرد اما قرعه کشی بهترین کاری که می‌شود انجام داد بازار را به دست تو بدهند بازار را متلاشی میکنی
Iran, Islamic Republic of
حمید
15
11
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام اینا همش یک نمایش هست کل کشور رو رانت گرفته این کشور دیگه درست نمیشه.
Iran, Islamic Republic of
عزیزی
3
35
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
همش دروغه تا ب حال ۶ بار ثبت نام کردم‌ ی بارم تو قرعه کشی برنده نشدم اقاااااای مسول جریاان چیه یکی توضیح بده چرا مارو مسخره کردین فکر میکنین زرنگین
Iran, Islamic Republic of
بهرلم‌
6
22
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
تا حالا پنج بار ثبت نام کردم ولی برنده نشدم
Iran, Islamic Republic of
بنده خدا
4
23
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
واردات خودرو را آزاد کنید تا مردم به قیمت دلار روز بخرند
بعد قیمت خودرو را آزاد بذارید
اونموقع پراید رو بکنید ۱ میلیارد تومن
اصلا صادر کنید
مگر نمیگید میخرند ۶۰۰۰ دلار پس بفروشید به همونایی که میخرند
ما هم به ناچار ماشین های بی کیفیت خارجی رو میخریم
اینها از رقابت میترسند چرا که در حد رقابت با شرکت های خارجی نیستند
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
با سلام.دوستان عزیز تو را خدا اینقدر تهمت نزنید به خدایی خدا قسم به پیر پیغمبر من یه فرد خانه دار هستم که خونمون پایین ترین جای شهره هیچکسم به همون خدا قسم ندارم توی کار دولتی و یا کلا سرکار باشه .ولی خدا قسمت کرد مرحل دوم قرعه کشی اسمم برای قرعه کشی 206صندوق دار دراومد.هیچکار خدا بی حکمت نیس مطمئنا حکمتی هست که اسمتون درنیامده.
Iran, Islamic Republic of
حقیقت
2
52
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
من و پسرم از عید تا حالا 8 بار ثبت نام کردیم برنده یک ماشین که باید کامل و جلو پولش بدیم نشدیم . خدایی دیگه دلسرد و بی اعتماد شدم نسبت به این قرعه کشی . آخه مگه میشه
Iran, Islamic Republic of
حمید
5
20
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
لعنت به صنعتی که جز دزدی و نارضایتی مردم چیزی رو برای کشور به همراه نداشته. این مسئولین چطور خوابشون میبره وقتی حق مردم رو اینطوری پایمال می کنن؟
Iran, Islamic Republic of
سجاد
3
33
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خاک عالم تو سر همه ما!
Iran, Islamic Republic of
محمدرضا
1
21
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خیلی خوب
Iran, Islamic Republic of
علی
3
10
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
همه این قرعه کشیا سرگرم کردن مردمه
فکر میکنن با این فیلما قیمت ماشین کنترل میشه
همه قرعه کشیا ثبت نام کردم
همه شرایطش رو داشتم
اما همیشه می نویسه برنده نشده اید
هیچکدام از اطرافیان هم برنده نشدن
نتیجه این میشه که این یه فیلم مسخره برای سرگرم کردن مردمه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
5
21
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
من تو قرعه کشی قبلی برنده شدم دنا پلاس تحویل بهمن۱۴۰۰ هر کاری کردم پولو واریز نمیکرد نمیدونم این نامردا چکار کرده بودن هسته بانک مشکل داشت پولو تو کارت دیگه ریختم شماره شبا رو تغییر دادم اما نشد برا خودشون گرفتن کذاب ها
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
دقیقابرای من هم همین طور شد
برای شاهین اسمم دراومد موقع واریز وجه پیام خطا میزد عدم همخوانی کد ملی با شماره صاحب حساب
هر کاری کردم نشد
حالا هم اجازه نمیدن دوباره ثبت نام کنم میگن جون اسمت قبلا دراومده
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
1
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
از نظر شما همه قیمت ها کاذب است بیدار شوید بسه دیگه خواب خرگوشی
Iran, Islamic Republic of
اسماعیل نوغانچی صالح
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
دمتان گرم همه ما را سرکار گذاشتید بعد هم اینترنت مخابرات برایماندنظر خواهی گذاشته هم پولمان را هم وقتمان را هم جانمان را
Iran, Islamic Republic of
همایون
0
3
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
ایشون مثلا کارشناس بود ؟! آزادسازی قیمت توی یک بازار انحصاری ؟! ... البته مردم کاملا موافق آزادسازی بازار خودرو هستند .. اما در همه ابعادش!
و با آزادسازی واردات خودرو با تعرفه معقول مثل همه جای دنیا. البته اگر هیولای مافیای خودرو اجازه بده که قطعا نمیده!
Iran, Islamic Republic of
محمد
0
2
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام اگر راست میگن و می خوان خودرو بدست مصرف کننده واقعی برسه چرا کسایی که خودروی مدل پایین دارن و به خرج افتاده و می خوان خودروی مدل بالاتر و بروزتری داشته باشندرو به اونا واگذار نمی کنند مثلا یکی مثل خودمن خودرو پژو ۸۸ دارم اونو به قیمت بردارن و بقیشو از ما بگیرن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
1
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
قرعه کشی و بس بهترین راه کاره
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
وجدانن امریکا کشور تحریم کرده شما خودرو سازهاهم مردم بدبخت رو به مسخره گرفتید . این ۶ بار هستش ثبت نام میکنم اصلا واقعا قرعه کشی هست یا مارو مسخره کردید در اون کارخونه رو گل بگیرید بهترین خودرووارداتی میتونی به قیمت این پژو گرازه بگیری اگه این مافیای خودرو اجازه بدن ماشین وارد بشه واقعا تولید ملی به چه قیمتی؟ مردم خسته شدند بسه بی خیال بشید.
Iran, Islamic Republic of
مهدیار
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خیلی مسخرس با اینکه هنوز ثبت نام های سال قبل رو که یکساله و بیشتر بود تحویل نشده قرعه کشی ۳ ماهه انجام میدین؟ این عدالته که ما اسفند ۹۸ tu5 ثبت نام کردیم اونم با کلی بدبختی شانس ما افتاد دی ۱۴۰۰. خیلی به فکر ماشین دار شدن ملت هستین و دلتون میسوزه تکلیف ماها رو روشن کنین و حداقل نوبتمون رو جلوتر بندازین. با دارایی مردم بدبخت کاسبی راه نندازین
Iran, Islamic Republic of
رجبی
1
2
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
واقعا خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
پیام ها رو که می خونی همه یه جور شاکی اند و طلبکار، ولی تا حالا شده از خودمون بپرسیم که چرا خودرو به این وضع افتاده؟ چرا چند سالِ پیش شرکت های خودرو سازی التماس مردم میکردن برای فروش محصولات شان اما امروز باید در صف پنج میلیونی منتظر بمانی و نذر و نیاز کنیم برای برنده شدن در قرعه کشی!!!
همه چیز از آن روزی شروع شد که در خیابانه جشن گرفتیم و دلار هزارتومن کردیم و پراید رو صادر...
همه میگوییم نباید بخریم تا قیمت ها پایین بیاد ولی زودتر از همه صف خرید تشکیل میدیم
واقع بین باشیم و دنبال مقصر نگردیم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
3
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
اینا سرگرمی مردم هست و الا اگه بخوان مشکلی حل بشه اونایی که تو طرح های پیش فروش قبلی برنده شدن در صورت تمایل پیشنهاد بدن برا تکمیل وجه و دریافت زودتر خودرو ، فقط بلدن بعنوان طرح های مزخرف جیب مردم رو تیغ بزنن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام بنده در قرعه کشی شرکت سایپا برنده شدم ولی زمانی که باید پول میریختم یکی از بستکان درجه یکبنده به رحمت خدا رفت ومن نتوانستم پول واریز کنم وبرایقرعه کشی شرکت ایران خودرو که شرکت کردم بعد از تکمیل اطلاعات زدکه شما در شرکت سایپا ثبت نام داشتین ونمبتوانی شرکت کنید والان ماشین ندارم ونیاز مبرم به اتومبیل دارم حالا از مسولیت میخواهم مشکل بنده وامسال من را حل کنند والان نه ثبت نامی انجام شده نه میتونیم انجام بدیم ممنون صفری از تهران
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
1
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
مردم شده اند موش ازمایشگاهی به نظرم یکی از راههای پول دراوردن دولت این هست که هر کشوری واکسن کرونا را میخاد امتحان کنه یه پولی بده مسئولین ایرانی بیاد مجانی واکسنهاش را امتحان کند
Iran, Islamic Republic of
سعید
1
2
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
شما چه جور ملتی هستید نخرید هجوم نبرید 2ماهه قیمتهایشان برمیگردد متحد باشیم ماشیعه علی هستیم به خدا نخرید اینه توان رقابت باخودروسازیهای دیگر راندار ند مرزها رامحکم گرفتند فقط پراید به ملت قالب کنند باقیمت گزاف خودروی ارزان وباکیفیت روسی بیارند کشور دوست وبرادر
Iran, Islamic Republic of
احسان
0
2
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
همش دروغه من با ۱۰ تا کد ثبتنام کردم هیچکدوم برنده نشدم نمایشی است اینا
Iran, Islamic Republic of
سمیه
2
3
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
منم برای بار پنجم ثبت نام کردم برنده نشدم واقعا که
Iran, Islamic Republic of
ابوالفضل
0
2
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام بنده در شرکت سایپا شرکت کردم ودر قرعه کشی اسمم درآمد ولی نتونستم پول جور کنم وتاریخ ان گذشت حالا که دوباره میخواهم ثبت نام کنم نه ایران خودرو اجازه میده نه سایپا میگویند قبلا به نام من در اومده درحالی که من هیچ ماشینی نگرفتم بفرمایید الان باید چه کار کنم
با تشکر
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
نیما
1
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
من چهارمین باره ثبت نام کردم برنده نشدم چهارصد هزار بار دیگه هم که ثبت نام کنم برنه نمیشم چون همش دروغه قرعه کشی هاشون هم پارتین بازیه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
این حق الناس نیست که یکی باید یکسال انتظار بکشه وهر سه ماه با افزایش قیمت روبرو بشه و یکی تخویل فوری سه ماهه بگیره.ماشین سه سال کار کردش را بفروشه و با پول خیلی کمتر ماشین صفر بگیره.اگه راست میگین و برای مصرف کننده واقعی هست تا5سال اجازه فروش ندین
Iran, Islamic Republic of
علی
0
2
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام ۱۰ روز دنبال ماشینم با نود میلیون هیچ ماشینی نمیشه گرفت
چرا تمه چی انقد خرابه
Iran, Islamic Republic of
نصیروندمغان گرمی
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام.باید هر فرد ایرانی فاقدخودرو و پلاک فعال امکان ثبت نام میداشت و این شرط پلاک فعال و یارانه خانواده به دور از عدالت اسلامی و قانون اساسی کشور است،برای من که در عمرم هیچ خودرویی نخریدم قبل قرعه کشی و در روز ثبت نام در سایت اعلام شد برنده نشدید،این چه قرعه کشی و عدالتی است.خبرنگاران محترم لطفا پیگیری کنید.باتشکر
Iran, Islamic Republic of
محمود
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام
لطفا واردات خودرو را آزاد بفرمائید
حداقل واردات خودرو های دست دوم را آزاد کنید تحمل این همه دغل بازی ها را ندارم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خدا مرگ بده این خودرو سازهای داخلی باید باز بشه تا خودرو خارجی بیاد پراید نشه صدوبیست تمن
Iran, Islamic Republic of
حمید
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
داداشم ثبت نام کرد و زودتر از موعد هم بهش تحویل دادند،اما ۴بار
Iran, Islamic Republic of
غلام رضا کوهی
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام برنده شدم ولی امکان واریز وجه وجود ندارد رفتم شرکت سایپا جوابگو نیستند . طلاهای بچه هامو فروختم پول ثبت نام را واریز کنم الان نمیتونم
Iran, Islamic Republic of
مریم
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
نا زمانیک مسله قرعه کشی هست وضع بدترمیشه بهتر نمیشه لطفا کسانی ک تا امروز از خودرو سازی داخلی خودرو نگرفتن مثل من را ثبت نام کنید بدون قرعه کشی به جای 3 ماه 6 ماه بعد خودرو بدین خواهشا استرس قرعه کشی را از بین ببرید ...
Iran, Islamic Republic of
زهرا
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
اینکه معترضان میگن اسمشون در نیامده، ولی خودرو ساز میگه، شما در قرعه کشی برنده بودی، یعنی به اسم یکی قرعه زدند، ولی خودرو را به اسم دیگه تحویل دادند!!!! یعنی همش رانت! اگه راست میگن قانون بگذارند، برا قیمت بازار، سقف تعیین کنند! چه معنی داره هر کی هرچی دلش میخواد، بگه؟!! پس دلال بازار هم دست خودشونه.
Iran, Islamic Republic of
احسان
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
آزادسازی قیمت!
تا کی میخواهید این سیاست های لیبرالی روی این ملت پیاده کنید
کدوم استاد دانشگاهی گفته وقتی انحصار دست تولید کننده اس شما میتونید ازادسازی قیمت انجام‌بدید؟
با باز و‌بسته کردن شیر توزیع خودرو پدر ملت رو دربیارن یعنی
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
1
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
منم دوبار ثبت نام کردم متاسفانه برنده نشدم توکل به خدا کاش یه نفر با جنم پیدا بشه همه این .... روجمع کنه . ای کاش دیگه مهدی عج بیاد بخدا دیگه خسته شدیم چقدر تحقییر چقد اخه هر سری یکی میاد میشه رئیس جمهور فقط میان و میرن همیشه ماقشر ضعیف جامعه اسیب میبینیم من ماهی یک ملیونو پانصد کرایه خانه میدم ماهی دو ملیون هشصد حقوق میگیرم اخه بااین همه درد چه کنم ما چشممون به رهبر هستش که کاری برامون بکنه . من هر بار ضعیف تر از قبل میشم چند سال پیش یه پراید داشتم باش مسافر کشی میکردم که اموراتم بگذره متاسفانه اونم فروختم برای پیش خونه واقعا گاهی وقتا برای اینکه پیش خانوادم شرمنده نشم میرم بیرون گوشیمو خاموش میکنم مبادا خانمم چیزی از بیرون بخواد شرمنده بشم به ولله تا حالا ازوقتی میفهمم حرام نخوردم به کسی بدی نکردم بارها تا ساعت نصف شب فکرم مشغول گرفتاری هامه یامهدی عج خودت بیا بخدا فقط جزتو کسی نمیتونه فساد و بدبختی رو از این جامعه بیرون کنه
ببخشید ناراحتتون کردم
France
واقع بین
1
7
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
دلال تر همه دلال ها خود خودرو ساز ها هستند این روش غلط وبی نظمی در فروش خودرو دست خودروساز را باز گذاشته تا با طرفند
هایی هم قیمت هارا بالا ببرند وهم بعلت عدم عرضه مردم را سردرگم کرده ومصرف کننده ومجبوراست دو تا سه برابر گرانتر بخرد
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
ااااااای خاک عالم به سر همشون که با این همه گرونی بازم میرن ثبت نام میکنن از ماست که برماست
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
تاسف فقط در این حد برای این دولت
Iran, Islamic Republic of
ولی
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام واقعأ همگی خسته نباشید من خودم 4 دفعه ثبت‌نام کردم اسمم درنیومد ولی یکی از بستگان سری قبل واسه پیش فروش که میگفتن پلاک فعال داشته باشی نمیتونی ثبت نام کنی واسه خانمش که ماشین هم دارن ثبت نام کرد اسمش دراومد پولم راحت واریز کرد حالا مایی که هیچکدوم ماشین نداریم باید هر سری شرکت کنیم و در نیاد نمیدونم این چه قانونی هست که شرکت میزاره خودش عمل نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
سلام در طرح پیش فروش قبلی با تحویل دو ساله شرط پلاک فعال در خانواده وجود نداشت..فقط در طرح فروش فوق العاده قبلترش که تحویل زودتره این شرط وجود داشت..هر قرعه کشی شرایط خودشو داره..
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
از این وضع بمیریم بهتره!
Iran, Islamic Republic of
Sad
0
3
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام
من‌۸ باره ثبت‌نام کردم وخبری از برنده شدن نیست
تو خانواده من هیچ ماشینی‌به اسمشون‌نیست .اصلا هیچ ماشینی از وقتی که بدنیا امدم‌ وتا حالا‌که ۳۸‌سالمه نداشتیم قبل ازاونم نداشتیم الانم که پدرم ۹۰ سالشه هم نداشتیم که بخوام سوارش بشیم.پول جمع کردم‌از کارگری که بخوام یه پراید ۲۵ میلیونی بخرم وقتی که پول جمع کردم دیگه دیر شده بود والان پراید ۱۰۰ تومانه دیگه بچشم نمیبینم
خداوند ازتون نگذره
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
2
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
ما یه پراید سال 88 داریم 8دفعه اسم نوشتم که شاید اسمم در بیاد این ماشین رده خارج رو عوض کنم که اسمم در نمی یاد توان مالی ام ندارم برم از بازار آزاد بخرم آخه ما ملت بدبخت چکار کنیم یکی محض رضای خدا به داد ما برسه
Iran, Islamic Republic of
رامین
0
2
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
واقعا که چه مردم بدبختی هستیم تو کل دنیا وقتی جنسی گرون میشه هیشکی نمی خره ولی ماها خیلی ... که می ریم واسه دو سال بعد پیش خرید میکنیم اگه فقط دو ماه نخریم قیمت ها واقعی میشه...
Iran, Islamic Republic of
شوکت
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
من خودم همسایه دارم سری قبل برنده پژو 405 شد دروغ که نیست ولی ماشیناشون کمند
Iran, Islamic Republic of
حسین
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
اصلا قیمت گذاری واقعی خودرو برای ایجاد (رقابت) در ایران معنی ندارد ،در شرایط واردات ممنوع و انحصاری چند شرکت بسیار بی کیفیت و سو استفاده گر مگر میشه رقابت ایجاد کرد،این حرف کاملا دروغ.چرا دروغ تحویل مردم می‌دین اسب بخار این چه تحلیلی .همه مردم می‌دونن این شرکتها خودشون تو بازار قیمت سازی کاذب میکنن ،همیشه دروغگویی کردن در همه شرایط
Iran, Islamic Republic of
پوریا
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
من برای بار سوم برنده شدم
برام پیامک و ایمیل هم اومد
حتی بعد ثبت نام هم چندین پیامک اومد
فکر کنم مشکل اونجاست که همه میرن سمت یک خودرو خاص مثل پارس
Iran, Islamic Republic of
تقی معمولی
اتفاقا من برای وانت پراید ثبت نام کردم و واقعا هم برای استفاده میخوام چون کشاورزی دارم مجبورم که یک وانت داشته باشم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
1
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
بابا چرا هرچی اسم مینویسیم در نمیاد
Iran, Islamic Republic of
امین
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خدايا خودت رحم كن
به نظرم بايد در هردو كارخانه خودروساز تخته بشه
چرا دولت كه تو همه زمينه ها واردات داره تو اين زمينه نداره ؟ مگه خودرو از گندم واجب تره يه كم اهميت تر از غذاي سگ و گربه و لوازم آرايشي
Iran, Islamic Republic of
امین
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
اسم من براي سايپا كه تحويل سال بعد به نرخ روز هست در اومد
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خاک بر سر ما چه مدلی شده نمی‌دونم ماشین چهار برابر قیمت پارسال شده باز میگم برنده نشدیم
Iran, Islamic Republic of
اسماعیل
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
الان هر خانواده که ماشین هم داره برای بچه و همسرش ثبت نام میکنه ولی برای من که هیچ ماشینی نداریم دفعه قبل ظهر پنجشنبه پیام اومده به عنوان رزرو سوم انتخاب شدید تا جمعه شب پول رو واریز کنید پول هم جور کردم ولی شصت تومن رو روز تعطیل باید منتقل میکردم به کارت خودم که نتونستم و از دستم رفت الانم از ثبت نام محروم شدم
Iran, Islamic Republic of
مهدی لک زایی
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام من اسمم برای ساینا بالا اومده منتها میخوام پول واریز کنم واریز نمیشه میگا کد ملی با دارنده کارت مطابقت ندارد کارت هم واسه خودمه ماشین هم ب اسم خودم ثبت نام شده با ۳ تا کارت امتحان کردم نشد ک نشد.همش پارتی بازیه
Iran, Islamic Republic of
محمد
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
من اسمم درآمد بصورت سهمیه رزو که دیر متوجه شدم روز آخر هرکارکردم ازطریق کافی نت و.......متاسفانه درواریز مبلغ موفق نشدم پیام می‌آمد شماره همراه با کارت همخوانی ندارد بانک مراجعه کردم گفتند مشکلی ازبانک نیست تایید کردن واس آن مرتب برام میاد نمایندگی رفتم گفتن سایت مشکل داره هرچه تلاش کردم نتیجه نداشت نتوانستم واریز وجه نمایم متاسفانه اسمم جز انصرافی ها شده و نمیتوانم ثبت نام نمایم واقعا بی انصافیه کسی هم پاسخگو نیست لااقل یه فرصت دوباره داده بشه بلکه ثبت نام مجدد داشته یا مجددا به واریز وجه اقدام نمایم ممنون
Iran, Islamic Republic of
سجاد
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
من ۶ مرتبه ثبت نام کردم ولی اسمم در نیومده کدوم ادمه احمقی میاد پولشو بزاره تو حساب که معلوم نیس کی اسمش درمیاد ماشین بخره من الان ماشین لازم دارم مجبورم برم بازار ازاد ماشین بخرم شما که بلد نیستین مدیریت کنین برید کنار تا یه نفر وارد بیاد تو کار ، دولت خیلی عملکرد خیلی ضعیفی داشته کشورای دیگه وام میدن تا ماشین بخری التماست میکنن تا ماشینو هرجور که میخوای اقساطی برداری کشور ایران باید یک سال جلوتر پول بدی ایرانخودرو تا بعد یکسال ماشینو ب نرخ روز باهات حساب کنن تازه چه ماشینی اگه کیفیتم داشت غمی نبود ،فقط ب این فکرن که هرروز یه ایده طراحی میکنن که چطور مردم بدبخت رو بدوشن ،اخه تا کی باید این وضع رو تحمل کنیم.
Iran, Islamic Republic of
علیرضا
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
واقعأ متأسفم برای این مسئولان. شش بارثبت نام کردم،برنده نشده ام
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
خخخخخ شما مردم حقتونه.
Iran, Islamic Republic of
یه ایرانی اصیل
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
این بود اون مقام انسانیت!!! متاسفم
Iran, Islamic Republic of
محسن
1
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
این کارشما فقط دست دلال زیاد کرده دلیل دارم جلوی چشم خودم طرف اسم دویصت نفر داره بعد قرعه کشی میکنین ولی اگر این شرایط پلاک و این چیزها سرجای خود باشه بعد مثل قبل ادم خودش بره ثبت نام کنه که طرف اسم دویصت تا نوشته فقط با ورود یکی ثبتنام کنه اگه توانست اون هم ادمی که فقط خودشه تلاش کنه نه بابا رفته پانصد نفر جمع کرده حداقل اسم ده نفر در میاد جلو دلال گرفتین یا بیشترش کردین
Iran, Islamic Republic of
من
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام خدا کنه خودرو ارزون بشه همه بخرن چرا ما مردم مهربان باید منتظر مشکلی که دولت و خودرو ساز داره اینقدر سختی بکشیم چرا چرا بی رحمید انصاف به خرج بدید شما هر طور شوده به مردم محبت کنید ماشین قسطی بدید بدون بهره انشالله که قبول کنید
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
به نظرم باید پراید یک میلیارد باشه چون خریدار داره
Iran, Islamic Republic of
ناظر
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
بعضی ها نوشتن که من ۶ بار شرکت کردم برنده نشدم وقتی احتمال برنده شدن یک به دویست هست یعنی شاید بعد از دویست بار شرکت برنده بشی البته خوش شانسی باعث میشه زودتر برنده بشی. و چرا ورود ماشین رو آزاد نمیکن چون دلار کمه ماشین رو هم با دلار وارد میکنن. ما تحریم هستیم کلا هرکی هم بخواد به ایران کمک کنه رو هم تحریم میکنند. از هم بدتر تعداد زیادی از خودمون هم بی رحم شدیم و فقط نفع خودمون رو میخوایم .
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
سلام تو قرعه کشی قبلی سایپا اسم من دراومد اما نتونستم پولی واریز کنم به علت خرابی سایتشون حالا هر وقت میخوام دوباره برای ثبت نام اسم بنویسم( سایپا یا ایران خودرو )پیام میده که چون اسمتون قبلا دراومده نمی تونید ثبت نام کنید
این چه وضعیه
تو رو خدا پیگیری کنید
Iran, Islamic Republic of
فاقد خودرو
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
تنها راه نجات پایین آمدن قیمت خودرو ، آزادساژی واردان خودرو آن هم خودروی دست دوم میباشد وسلام ، ولی دولت برای پرکردن جیب خود و جبران کسری بودجه این کار را نخواهد کرد
Canada
سعید
0
1
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
دوستانی که میگن تقلب نبوده نکردند این سوال منو جواب بدن من به اتفاق 6 تا از دوستانم از ابتدای سال 6 مرتبه ما 7 نفر شرکت کردیم خودرو هم نداریم و 7 تامون هم مهندس هستیم منظورم اینه که مراحل ثبت نام هم درست طی کردیم توضیح دهید چرا یک نفرمان برنده نشدیم من با تمامی فرمول های ریاضی حساب کردم 6 مرحله و 7 نفر میشود 42 هر طوری حساب میکنم باید یک نفر از ما برنده میشد
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
اصلادرست نظارت نمیشه پنج بارثبت نام کردم اصلا قبل ازقرعه کشی داخل سایت میزنه برنده نشده ایدهرساعت یه چیزی براثبت نام اضافه میکنید مردم بدبخت هم بایدباورکنیم که روقرعه کشی نظارت میشه به هرکی دوست دارن چندتاخودرومیدن چندبرابرپولش رامیگیرن مردم هم فعلاسرگرم کردن........
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
فقط دروغ
Iran, Islamic Republic of
احمد
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
من سه بار ثبت نام کردم هر سه بار هم برنده نشدم دراصل برنده ای درکار همشون کلاهبردار هستن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
تنها راهش
۱ افزایش تولید داخلی که نمیشه. چون نه زیر ساخت تولید که جوابگوی جمعیت متقاضی رو داشته باشه داریم و نه دلار که قطعات خاصی که نمیتونیم بسازیم رو بخریم
۲ آزادسازی واردات خودرو وبرداشتن حق گمرک و... که پولادار ها بهتر میدونند، اونم اکان نداره. چون یعنی ارزی نداریم که بدیم پا ماشین خارجی.
پس کلا نمیشه حل شه..‌‌
Iran, Islamic Republic of
یک مصرف کننده خودرو
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
خودرو سازها فقط به دنبال افزایش قیمت هستند. بهترین راه کنترل قیمت خودرو افزایش عرضه هست.
Iran, Islamic Republic of
محمود
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
منم قبل از اینکه نتایج اعلام کنند به سایت ایران خودرو مراجعه کردم اعلام شده بود برنده نشده اید که جای بسیار تعجب است
Iran, Islamic Republic of
علی
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
سلام من پنج بار ثبت نام کردم چهار نفر هم پیدا کردم ثبت نام کردن اگه ماشین برنده شدن بدن به من اماهیچ وقت برنده نشودیم تا ابد تو داشتن یه ماشین میمانیم خدا لعنت شان کند که مسئولین را به زمین گرم بزن تشان که به مردم خودشان هم رحم نمی کنند
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
خدا شاهده لیاقت ایرانی این نیست .خجالت بکشید از شهدا خجات بکشید فردا چطوری میواهید جواب انها را بدید به امید ایران اباد
Iran, Islamic Republic of
نوید
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
او میگوید او میگوید او فقط حرف میزند!!!
Iran, Islamic Republic of
محمد
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
باید واردات با تعرفه ی گمرکی صفر ، آزاد بشه
تمام
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
این وضع جاده ها این وضع کارو کاسبی گرانی وتورم تولید اجناس اشغال این هم از وضع خودروساز وفروش انها
Iran, Islamic Republic of
م
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
سلام من بعد از قرعه کشی و اعلام نتایج وارد سایت شدم کد پیگیری ام نبود اما از طریق نام کاربری و رمزم وارد شدم در قسمت مشاهده وضعیت قرعه کشی نوشته شده بود در حال بررسی تا چند ساعت همین وضعیت تا اینکه نزدیک ساعت ۱۸ دیروز قسمت مشاهده وضعیت زد برنده نشده اید احساس میکنم تقلبی شده باید چطور پیگیری کنم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
دروغه محضه،یه قرعه کشیه نمادین ، ما که ۴ بار ثبتنام کردیم در نیومد، آخه تا کی
Iran, Islamic Republic of
محمد
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
همش الکی فقط حرف در میارن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
1
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
قرعه کشیه کاذب و نمادین ، زجر ملت بدبخت ، خسته شدیم ،چرا باید یه ایرانی واسه داشتن یک خودروی معمولی و به درد نخور کلی زجر بکشه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
قرعه کشی همش فیلمه و یه ترفندی برا کاهش التهاب در بازالر خودرو هست، از هر ثبت نام کننده بپرسی برنده نشده همه اون شماره ملی و اطلاعات برنده شدگان وجود خارجی ندارن، بنابراین کسی ناراحت نباشد که برنده نشده
Iran, Islamic Republic of
@@
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
من خودم یکبار ثبت نام کردم که متاسفانه اسمم درنیومدپول ثبت نام هم ۳۰ تومن ازم گرفتن،حالا با هیچ چیزه این مسئله که دوستان عرض کردن کاری ندارم،فقط مشکل من اون پولهایی هست که موقع ثبت نام از مردم میگیرن،اولش ۳۰ تومن ،بعد۱۵تومن،بعد ۱۰ تومن ،الان ۵میلیون نفر فقط واسه۲۵هزار ماشین ثبت نام کنن،حالا ۲۵هزارنفرش برنده شدن موندم با بقیه پول ادمایی که برنده نشدن چیکار میکنن ،خودتون حساب کنین اگه ۵میلیون نفر هرکدوم ۱۰تومن یا ۱۵ تومن پول ثبت نام بدن حالا چندبار هم ثبت نام کنن ولی اسمشون درنیاد، ببینین چقدر میشه،اون پولا بنظرمن حرومه براشون،حرووووم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
سلام ماهم ثبت نام کردیم درنیومدیم واقعاک
Iran, Islamic Republic of
حميد کنعانیان
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
سلام من الان ده سال هست ماشین ندارم و 64 سالم هست 44 سال هست گواهینامه دارم دوبار ثبت‌نام کردم اسمم در نیومده مشخص هست این قرعه‌کشیها دست کسانی در کار هست مافیای خودرو وگرنه چگونه در عرض 6 ماه اینگونه ماشین قیمتش سر به فلک میکشه بنظرم دستگاه قضایی باید وارد این موضوع بشوند
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند
چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
مشکلی دارم ز دانشمند مجلس باز پُرس
توبه‌فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند؟
گوئیا باور نمی‌دارند روز داوری
کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند
Iran, Islamic Republic of
علیرضا
0
0
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
غیر از تحریم خارجی دولت خودمونم مردمو تحریم کرده چرا در کشور باز نمیکردن قبل تحریم شرکتهای خودروخارجی بیان تو کشور کارخونه بزنن یا خودرو دس دوم خارجی وارد کنن چون میدونن اگ اینکارو کردن کسی دیگه ایرانی نمیخره
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

سریال جدید رضا عطاران در شبکه خانگی

۱۱ توصیه طلایی برای زندگی با کرونا

وضعیت تجارت ایران با اروپا در هفت ماهه سال ۲۰۲۰

موافقت با همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها از سوی هیات دولت

برنامه کامل یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان

اظهارات سعید خطیب زاده درباره بیانیه اتحادیه اروپایی در شورای حقوق بشر

آغاز واردات برنج از پاکستان

خدا به کاپیتان سابق استقلال رحم کرد + عکس

راه حل مقابله با کرونا در المپیک

فیلم/ کلاهبرداری با راه اندازی تارنما تقلبی از مشتریان سجام

نابسامانی در قیمت‌گذاری بازار خودرو

تامین پایدار آب برای توسعه صنایع معدنی جنوب شرق

مخالف بزرگ ازدواج ریحانه پارسا و مهدی کوشکی چه کسی بود؟!

فیلم/ کنایه مجری تلویزیونی به رئیس بانک مرکزی

آیا محمدرضا پهلوی؛ برادرش علیرضا را کشت؟

بررسی مشکلات ۵۳ هزار مسکن مهر نیمه تمام

آخرین خبر از وضعیت پروازها به ترکیه

مسی در وداع با سوارز: رفتار بارسا در شان تو نبود

هفت زندانی ایرانی در ایروان به کشور بازگشتند

سفیر تاجیکستان به وزارت امور خارجه احضار شد

تعادل قیمت گوشت با افزایش تولید

نخستین جلسه مشترک ایران خودرو و مپنا تشکیل شد

اینفوگرافی/ روند کرونا در ایران، از ۴ شهریور تا ۴ مهر

بازی مافیایی سارا خوئینی ها و سیما تیرانداز

فیلم/ حواشی دیدارهای مردمی با رئیس دستگاه قضا در اردبیل

فیلم/ وقتی دلالان کشاورزان را با پنبه سر می‌برند

باغ خزندگان اصفهان

جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری رهبر جدید داعش

سندرز: ترامپ اولین رئیس جمهوری است که انتقال قدرت صلح آمیز را رد کرد

هنیه: برای بررسی توافق‌های حاصله با فتح نشست برگزار می‌کنیم

جلالی: ایران قصد دارد با همکاری روسیه واکسن کرونا تولید کند

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز جمعه ۴ مهر ۹۹

فیلم/نخستین بار چه کسی عنوان جعلی «خلیج عربی» را برای خلیج فارس به کار برد؟

اظهارات جدید سردار نقدی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی

آمریکا برای کمک به لبنان شرط گذاشت

آیت‌الله اصطهباناتی درگذشت

واکنش آذری جهرمی به حمایت سلطانی‌فر از پرسپولیس+ عکس