تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - ۰۵ آذر ۱۳۹۹

دانش آموزان مبتلا به کرونا کمک هزینه درمان می‌گیرند

به گفته مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، درمان بیماری کرونا شامل حال بیمه درمان سرپایی و بیمارستانی دانش آموزان می‌شود.

بیمه کرونا

اقتصاد۲۴ -گودرز کریمی فر، مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: بحث درمان سرپایی و بیمارستانی دانش آموزان در این بیمه مطرح شده است؛ بنابراین بی شک درمان کرونا را هم شامل می‌شود.

وی افزود: این بیمه برای دانش‌آموزان شامل بیماری‌های صعب العلاج نیز می‌شود؛ از این رو، وزارت آموزش و پرورش بیماری کرونا را هم در این گروه قرار داده و از ۵۰۰ هزار تا ۶ میلیون تومان هزینه درمان کرونا را نیز دربرمی‌گیرد.

کریمی فر ادامه داد: هزینه بیماری‌های دانش‌آموزان توسط معاونت منابع و برنامه ریزی آموزش و پرورش تایید می‌شود و سپس دانش آموزان می‌توانند مبلغ متحمل شده را از بیمه دریافت کنند، از این رو این معاونت هزینه بیماری کرونا تا سقف ۶ میلیون تومان را در گروه این بیمه قرار داده است.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: هزینه خرید و پیوند کلیه نیز شامل این بیمه می‌شود. دانش آموزانی داریم که نیاز به کلیه دارند و با همکاری انجمن حمایت از بیماران کلیوی خسارت آن را طبق سقفی که تعریف شده است، برای دانش آموزان در نظر گرفته ایم.

کریمی‌فر گفت: در بیمه نامه حوادث دانش آموزی برابر تعهدات تعریف شده، جبران غرامت ناشی از هرگونه حادثه مانند سیل، صاعقه و زلزله و همچنین غرامت نقص عضو ناشی از حادثه و همینطور هزینه‌های درمان سرپایی و بیمارستانی و هزینه جراحی ناشی از بیماری، مازاد بر سهم بیمه پایه در این بیمه حوادث پیش بینی شده است.

وی درباره دستورالعمل اجرایی بیمه حوادث دانش‌آموزی اظهار داشت: در این بیمه نامه تحت عنوان بیمه نامه دانش‌آموزان، نوآموزان، هنرجویان و دانشجویان مراکز تربیت معلم، دانشجویان متعهد خدمت و کارکنان، خانواده تحت تکفل (غیر دانش‌آموز) در قبال فوت و نقص عضو یا ازکارافتادگی جزئی و کلی دائم بر اثر حوادث و همچنین هزینه‌های پزشکی و اعمال جراحی مستلزم بستری در بیمارستان در طول شبانه‌روز در داخل و خارج از کشور تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: این بیمه نامه برای سال تحصیلی جاری در سه بخش حوادث و درمان، طرح جامع بیمه مسوولیت بیمه شدگان، اردو‌های راهیان نور و پرداخت هزینه‌های درمانی بیماران صعب العلاج و پرهزینه با پرداخت حق بیمه ۵۹ هزار و ۴۰۲ ریال برای هر نفر در طول سال تحصیلی طراحی و قابل ارائه است.

کریمی فر با توجه به ماده ۵۸ آیین نامه اجرایی مدارس شورای عالی آموزش و پرورش یادآور شد: مدیران مدارس باید ترتیبی اتخاذ کنند که همه دانش‌آموزان از طریق سایت همگام تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفته و به نحو شایسته، چگونگی استفاده از مزایای این بیمه نامه را به تمام دانش‌آموزان و اولیای آنان اطلاع رسانی کنند.

بیمه حوادث در طول سال اعتبار دارد

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بیمه حوادث دانش آموزی در ۱۲ ماه سال اعتبار دارد، گفت: در بیمه حوادث دانش آموزی، نفس و شخص دانش آموز و نه صرفا حضور فیزیکی آن‌ها در مدرسه ملاک است.

کریمی‌فر پیشتر نیز گفته بود: کریمی‌فر همچنین درباره تعهدات بیمه گر در بخش بیمه حوادث و درمان توضیح داد: بر اثر وقوع هر یک از خطرات مشمول بیمه، بیمه‌گر متعهد است که غرامت‌هایی را در وجه هر یک از بیمه شدگان بپردازد. به طور مثال برای جبران غرامت فوت ناشی از حادثه در شبانه روز و در طول مدت قرارداد مبلغ ۱۰ میلیون تومان و جبران غرامت نقص عضو (دائم، کلی، جزئی) ناشی از حادثه در شبانه روز و در طول مدت قرارداد تا سقف ۱۵ میلیون تومان باید پرداخت شود.

به گفته وی، هزینه‌های درمانی سرپایی و بیمارستانی ناشی از هر حادثه تا سقف چهار میلیون تومان و جبران هزینه‌های اعمال جراحی ناشی از بیماری و به شرط بستری در بیمارستان به استثنای هزینه جراحی عمل لوزه و سایر استثنائات مندرج در شرایط عمومی بیمه گروهی مازاد بر تعهدات بیمه گر پایه تا سقف چهار میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در صورت بستری و جراحی بیمه شدگان تا سقف چهار میلیون تومان از هزینه‌ها پرداخت می‌شود، اظهار داشت: توصیه می‌شود به منظور تسریع در پرداخت هزینه‌ها، بیمه شدگان فرهنگی که تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی هستند، به همراه افراد تحت تکفل خود نسبت به پرداخت حق بیمه حوادث و تحت پوشش قرار دادن خود و افراد تحت تکفل غیر دانش‌آموز خود اقدام کنند.

کریمی‌فر همچنین ادامه داد: بیمه‌گر همچنین متعهد است که برای هزینه خرید و پیوند کلیه مبلغ پنج میلیون تومان، پرداخت هزینه کاشت حلزون گوش برای ۱۰۰ نفر (با هماهنگی این اداره کل و برابر با ضوابط و مقررات انجمن‌های حمایتی مربوط) تا سقف ۱۰ میلیون تومان، جبران کمک هزینه خرید ۲۰۰ دستگاه سمعک به صورت متمرکز در کل کشور یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر نفر، جبران ۱۰۰ مورد غرامت ناشی از بیماری (غیرحادثه) که در مدرسه اتفاق افتاده باشد، به صورت متمرکز در کل کشور هفت میلیون تومان و جبران کمک هزینه خرید ۲۰۰ دستگاه سمعک به صورت متمرکز در کل کشور ۲ میلیون تومان برای هر مورد را به بیمه‌شدگان بپردازد.

بیمه اردوی راهیان نور

وی همچنین درباره تعهدات بیمه‌گر در بخش مسوولیت مدنی گفت: در طرح جامع بیمه مسوولیت مدنی بیمه‌شدگان در قبال یکدیگر و اشخاص ثالث اعلام شده است که پوشش بیمه‌ای جامع مسوولیت مدنی در مقابل خسارات جانی وارده به دانش‌آموزان در داخل مدرسه و خارج از آن شامل اردو‌های درون و برون شهری، کاروان‌های راهیان نور، کارگاه‌های آموزشی و طرح کارورزی دانش‌آموزان هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش، پژوهش‌سرا‌ها و آزمایشگاه‌های نانو و اماکن ورزشی متعلق به آموزش و پرورش، مسابقات ورزشی ادارات آموزش و پرورش و مکان‌هایی که مسوولیت بیمه شدگان از آن به عهده آموزش و پرورش است.

مدیرکل رفاه و پشیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: همچنین به موجب رای مراجع قضایی و در صورتی‌که بیمه گذار مسوول جبران آن شناخته شود، تا حدود تعهدات توافقنامه بر عهده بیمه گر است و ملاک پرداخت خسارت تاریخ صدور و رای مراجع قضایی است.

کریمی فر همچنین درباره بیمه اردوی راهیان نور اظهار داشت: در این بیمه‌نامه تمام دانش‌آموزان که در سال تحصیی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به همراه مربیان و سایر عوامل اجرایی که در قالب اردوی راهیان نور راهی مناطق جنگی می‌شوند، از زمان اعزام از محل سکونت یا محل تحصیل با رعایت موارد مطروحه بیمه‌گر باید غرامت بپردازند.

وی تعهدات بیمه گر و میزان تعهدات وی در اردوی راهیان نور را اینگونه اعلام کرد: پرداخت غرامت فوت بر اثر حادثه برای هر یک از بیمه شدگان در طول سال تحصیلی تا حدود کامل، پرداخت غرامت نقص عضو بر اثر حادثه برای هر یک از بیمه‌شدگان در طول سال تحصیلی تا حدود دیه کامل، پرداخت هزینه پزشکی بر اثر حادثه برای هر یک از بیمه شدگان در طول سال تحصیلی ۱۰ میلیون تومان و پرداخت دیه (تعداد دیات) ۵ نفر.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره هزینه‌ای که باید دانش آموزان بابت بیمه پرداخت کنند، گفت: دانش آموز برای یک سال تحصیلی پنج هزار و ۹۴۰ تومان برای یک سال تحصیلی پرداخت می‌کند.

منبع: چابک آنلاین
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

درخواست فوری دولت بایدن از پوتین

قیمت انواع موبایل امروز سه شنبه ۷ بهمن ۹۹ + جدول

چرا مجلس درباره عملکرد قالیباف و تخلفات عیسی شریفی اظهارنظر نمی‌کند؟

قیمت خودرو‌های سایپا امروز سه شنبه ۷ بهمن ۹۹ + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز سه شنبه ۷ بهمن بهمن ۹۹ +جدول

قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت طلا امروز سه شنبه ۷ بهمن ۹۹ + جدول

قیمت آپارتمان‌های زیر ۱۰۰ متر در نقاط مختلف تهران

اینفوگرافی/ توصیه‌هایی برای افزایش عمر موتور خودرو

جدول خاموشی مناطق مختلف تهران منتشر شد + فایل

عنابستانی: توهین شنیدم و عصبانی شدم / از مردم عذرخواهی می‌کنم، از سرباز تشکر

پشت پرده ارز ۴۲۰۰ فقط رانت و فساد گسترده نهفته است/ اجازه استفاده از ارز ۴۲۰۰ را در بودجه ۱۴۰۰ به دولت نمی‌دهیم

فیلم/ عجیب‌ترین سرقت تاریخ؛ دزدیدن چرخ‌های فراری در پارکینگ

فرصت‌های توسعه شرق کشور از دریچه تنها بندر اقیانوسی کشور/ جزئیات مهم‌ترین زیرساخت‌های منطقه آزاد چابهار

بازیگران زن ایرانی که کشف حجاب کردند

حمله شهره قمر به نیوشا ضیغمی

تیپ جالب و جدید محسن چاوشی + عکس

عکس/ جدول رده‌بندی لیگ برتر

واکنش کاپیتان پرسپولیس به جنجال پایان بازی برابر آلومینیوم

فیلم/ تهرانی‎ها آماده قطعی احتمالی برق باشند

بایدن‌ به زودی طرحی را با وساطت اروپایی‌ها برای مذاکره مستقیم با ایران کلید می‌زند

تجلیل رهبر انقلاب اسلامی از برجستگی‌های علمی و فنی و اخلاص شهید فخری‌زاده

عیدی امسال کارگران بین ۳.۸ تا ۵.۷ میلیون تومان است

مدیریت هوشمندانه سلیمانی بر سایپا در دوران تحریم

گل محمدی: رسول پناه با بولدوزر از روی پرسپولیس رد شد

شمارش معکوس آغاز عملیات اجرایی طرح بلوار کیش در بندر چارک

پاسخ‌های دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی به پرسش‌هایی درباره تزریق واکسن کرونا

عبور ایران‌خودرو از رکورد تولید سال ۹۷

وزیر راه و شهرسازی: از گام‌های توسعه‌ای ایران‌خودرو حمایت می‌کنیم

سندرز با عکس معروف خود درآمدزایی می‌کند

سخنگوی صنعت برق: از فردا برق هر منطقه حداکثر ۲ ساعت قطع می‌شود

توضیحات هواپیمایی کیش ایر در خصوص یک خبر

استاندار تهران: پذیرش بیماران کرونایی افزایش ۶ درصدی داشته

ابطحی: بعید است اصلاح طلبان حضور قدرتمندی در ۱۴۰۰ داشته باشند

«پاییر بی‌تکرار» دانیال شهرتی منتشر شد

فیلم/ برخورد دلخراش درخت با سر یک مرد

شکلات برای کودکان زیر یک سال ممنوع است

فیلم/ شکستن گردن گورخر توسط تمساح