تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
واکنش‌ها به توزیع بسته حمایتی بازنشستگان تامین اجتماعی

بازنشستگان: پولمان را بدهید، ما فقیر نیستیم!

داستان پیدایش بسته حمایت از بانشستگان تامین اجتماعی از آنجا آغاز شد که کارگران بازنشسته نسبت به نحوه افزایش مستمری‌های سال ۱۴۰۱ معترض شدند. دولت نسبت به این اعتراض واکنش نشان داد. شخص رئیس جمهوری دستور رسیدگی به مشکلات بازنشستگان را صادر کرد و در نهایت حجت‌ا… عبدالملکی، پیش از استعفایش از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد این بسته را داد.

بازنشستگان

اقتصاد۲۴- اعلام آمادگی دولت برای توزیع بسته حمایتی بازنشستگان تامین اجتماعی از مهم‌ترین اخبار هفته اخیر در ارتباط با کارگران بازنشسته بود.
داستان پیدایش این بسته حمایتی از آنجا آغاز شد که کارگران بازنشسته نسبت به نحوه افزایش مستمری‌های سال ۱۴۰۱ معترض شدند. دولت نسبت به این اعتراض واکنش نشان داد. شخص رئیس جمهوری دستور رسیدگی به مشکلات بازنشستگان را صادر کرد و در نهایت حجت‌ا… عبدالملکی، پیش از استعفایش از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد این بسته را داد.

این پیشنهاد از همان ابتدا با واکنش منفی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی مواجه شد. معترضان افزایش واقعی حقوق بازنشستگی خود را خواستار شدند و توزیع این بسته را به مصداق اعانه دهی دولت در تعارض با کرامت بیمه‌شدگان دانستند.

مخاطبان تجارت‌نیوز نیز در همین چارچوب، نظرات خود را در مواجهه با پیشنهاد توزیع بسته حمایتی از بازنشستگان تامین اجتماعی مطرح کردند.

پولمان را بدهید، بسته حمایتی واسه خودتان!

برخلاف سایر موضوعات تنوع نظرات مخاطبان تجارت‌نیوز در رابطه با توزیع بسته حمایتی از بازنشستگان تامین اجتماعی زیاد نیست، تقریبا همه خوانندگان اتفاق نظر دارند که دولت به جای دادن بسته معیشتی باید حقوق بازنشستگی را زیاد کند.

- «بسته حمایتی نمی‌خواهیم اضافه حقوق قانونی ما مستمر بگیران را بدیید بخدا صاحب خونه بیرونمون کرده پول جابجایی نداریم خونه گیر نمیادچرا بفکر ما مستاجران بدبخت نیستن».

- «لطفا این بسته‌ها را بدید به همان مدیرانی که حقوقشان حداقل ۱۰ برابر مستمری بگیران هست آن‌ها به این صدقات بیشتر نیاز دارند بندگان خدا نمیدونن این حقوقای چنده میلیونی رو چطوری خرج کنن».

- «شما هم با گرفتن قدرت خرید مردم مظلوم نمایش وفور کالاتونو تو فروشگاه‌ها بازی کنید وشوی مدیریت بدید شب درازدست قلندر بیدار.»

- «خسته شدیم اصلاباتوجه به جدولی که ارائه دادید حقوق منی که ۴۳۰۰ تومان بود ۲۹‌%افزایش دادید سبد معیشتی هم بدرد خودتون میخوره».

- «کارگر یک عمر زحمت کشیده پول مالیات حق بیمه درطول خدمت کسرشده امسال شما اومدید حداقل حقوقی که شاید یک سال شاید یک ماه حق بیمه داده و به رحمت خود رفته باما بازنشسته‌ای یک عمر تلاش کرده یکی حساب کردید حقوق اونا‌ها روبه مارسیدندید».

- «طرف پا نداره میخوان براش کفش بخرن نقض قانون میکنند حقوق بازنشستگان رو پایمال میکنند وعده بسته معیشتی میدن صدقه سری پیشکش دولت».


بیشتر بخوانید: توضیح دقیق در مورد افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۱


- «حق حقوق بازنشستگان را که پولشان را از جیب داده اند و ربطی به آن‌ها نداره پرداخت نمایند. دولتی که تنفیذ مصوبه را با تغییر در مصوبه اجرای عدالت میدونه امیدی نیست».

- «می‌خوان ادای کشور‌های اطراف رو در بیارن. دولت کویت به هر بازنشسته سه هزار دینار برابر تقریبا سیصد میلیون تومان بسته حمایتی نقدی داده هیچ اثری هم بر افزایش تورم نداشته. بسته حمایتی یعنی این».

بسته معیشتی برای فقراست؛ بازنشسته تامین اجتماعی فقیر نیست!

جان کلام دیدگاه مخاطبان در رابطه با توزیع بسته معیشتی میان بازنشستگان تامین اجتماعی این است: بیمه‌شده ۳۰ سال حق بیمه نداده است که بسته معیشتی بگیرد، توزیع بسته مختص فقراست، بیمه شدگان تامین اجتماعی فقیر نیستند، سال‌ها پولی به تامین اجتماعی داده‌اند و حالا طبق قرارداد نوبت دریافت مستمری است.

- «من فقط از رییس جمهورمحترم یه سوال دارم که ایا خودتون می‌تونید با این حقوق کم بازنشتگی ویامثل من از کارافتادگی با ۹۸ درصد از کارافتادگی با شوهر مریض وبچه دانشجو با حقوق ۳میلیون زندگی کنه؟»

- «به خدا ما از زیر خط فقرهم پایینترهستیم اخه به کی بگیم دردمونو من سال‌ها برای این مملکت وبه بیمار‌ها خدمت کردم وتو کادر درمان بودم الان خودم نیاز به نگهداری دارم».

- «بسته فقط مخصوص فقراست ما سی سال کار جان فرسا کردیم بدن ما تو کار خرد شده حق ما بسته نیست این کارا زشته مارا اینقدر کوچک نکنید بی احترامی هم حدی دارد».

- «بجای بسته اگر درست هم باشد،۳۸درصد را اعمال مابقی پیش کش و مبارک خودتان باشد.»

- «آن‌هایی که سایر سطوح هستند و به اصطلاح بالای ۱۰ میلیون حقوق میگیرند اغلب افراد تحصیلکرده و متخصص بوده اند که با صرف استعداد فکری و توان بدنی خود به این مملکت خدمت کرده اند مسلما حقوق بالا داشته اند و میانگین پرداخت بیمه آن‌ها بیشتر بوده است اکنون در دوره بازنشستگی لازم است حقوق آنهابه عدالت پرداخت شود».

فقط افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجنماعی و دیگر هیچ!

- «فقط افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مطابق قانون مصوبه شورای عالی کار ودیگر هیچ».

- «اعضای دولت که افزایش حقوق مصوبه تامین اجتماعی را امضاکردن به امضا خودشون پایبند نبودن حالا بدون امضا وتصویب میگن کمک معیشت این کمگ معیشت ارزونی خودتون ما به همون افزایش حقوق که حق واقعی خودمون هست راضی هستیم ونیازی به صدق این اقایون نداریم».

- «دولت بسته‌های معیشتی و حمایتی رو به اطرافیان خودش ونیازمندانی بده که بیشتراز (بازنشستگان محترم وعزیز) محتاج ترند درضمن ۳۸ درصدبعلاوه مبلغ ثابت ۵۱۵هزارتومن فراموش نشه ضمنا۲۵درصدمتناسب سازی ارسال قبل هم بایداعمال بشه»

- «کسی معیشت نمیخواد اون بدبختی که حقوقش یذره از حداقل بیشتر یعتی بین ۴تا۶ تومن ۱۰ درصد براش میشه یک میلیون ظلم اگه عدالت باید زیر ده تومن همه بشه ده میلیون».

- «اصل قضیه اینه که دولت اصلا به قانونمند نیست اون ۵۷درصد اضافه برای حداقل بگیر‌ها را هم برای خودشون تصویب کردند، چون حقوقشون باید کمتر از ۷برابر حداقل بگیر‌ها باید باشه یعنی حقوق خودشون و مدیران را ۵۷درصد افزایش داده اند وبقیه هیچی به هیچی».

نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بازنشسته بیچاره
0
0
جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱
مابازنشستگان گدانیستیم ۳۵ سال باعذت وزوربازومان کارکرده ایم این بسته معیشت به این ماند که بچه ای راگول بزنید ما۳۸درصدو۵۱۵۰۰۰هزارمیخوایم با۵میلیون و۳۵سال خدنت این عدالت نیست
علی‌رشیدی
0
0
جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱
سلام‌‌درصدافزایش‌حقوق‌حداقلی‌بگیران‌الان‌دراکثرمواردبیشترازسایرسطوح‌گردیده‌‌بنظرم‌این‌بی‌عدالتی‌محض‌برای‌سایرسطوح‌است
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

جزئیات جدید از وام فرزندآوری؛ بیش از ۳۸۳ هزار نفر وام گرفتند

نظم نظامی در تیم ملی فوتبال ایران

مزایای رتبه‌بندی برای کدام بازنشستگان لحاظ می‌شود؟

این ماشین ژاپنی ارزان‌قیمت به ایران برمی‌گردد؟/ عکس

تمرین‌ بدنسازی ملی‌پوشان با نظر کی‌روش

همراه اول هک شد؟/ ماجرای صفر شدن بدهی مشترکان موبایل چه بود؟

روند افزایشی سرطان پستان در کشور/ این ۵ استان در صدر جدول

عکس/ سنگ مزار ملکه الیزابت در قلعه ویندسور

واکنش دیرهنگام احسان علیخانی به مرگ تلخ مهسا امینی

خداحافظی یک ملی‌پوش به خاطر فوت مهسا امینی

صندوق املاک و مستغلات حباب مسکن را کاهش می‌دهد؟

پرسپولیس با عیسی چه می‌کند؟

بازیگرانی که کشف حجاب کردند، تعیین تکلیف شدند

واکنش عماد افروغ به اعتراضات در کشور/ کدام قانون از گشت ارشاد حمایت می کند؟

واکنش یزدانی به شایعه آنفالو کردن علی کریمی

آپارتمان‌های نوساز شرق تهران چند؟

اخراج سفیر ایران در کی یف

علی کریمی بازداشت شد؟

رکوردزنی رشد قیمت گوشت

قیمت این خودرو ۴۰ میلیون تومان ریخت

کمبود آنتی‌بیوتیک برای کودکان در داروخانه‌ها

جمع کردن گشت ارشاد و تغییر در قانون حجاب عقب‌نشینی نیست، پیشرفت در عدالت است

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک چگونه کار می‌کند؟

بارش باران در ۹ استان کشور

قیمت در بازار مسکن بحرانی‌تر می‌شود/ تورم قیمت مسکن در نیمه دوم سال چقدر می‌شود؟

پایانی برای پیامک‌های تبلیغاتی

رکود اقتصادی به نفع بازار نفت است؟

پوکر بایدن و پوتین!

خداحافظی عضو تیم ملی برای حفظ حرمت بانوان

کدام واریزها باعث تجاری شدن یک حساب نمی‌شود؟

تعیین تکلیف رژیم ریاض برای تهران

خبر جدید درباره واریز پاداش پایان خدمات بازنشستگان

تردد دانش‌آموزان با هزینه‌های چندمیلیونی سرویس مدارس

حساب های تجاری و ابهامات یک مصوبه؛ ناهماهنگی یا عقب‌نشینی دولت؟

قیمت خودرو‌های سایپا + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو + جدول

قیمت سکه پارسیان + جدول