تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۲۹ مهر ۱۳۹۸

کعبی: باید توهین بحرینی‌ ها را در تهران تلافی کنیم

بازیکن سابق تیم ملی می‌گوید با مارک ویلموتس می‌توان به آینده تیم ملی امیدوار بود.
343901_671
اقتصاد24- حسین کعبی بازیکن سابق تیم ملی کشورمان معتقد است بعضی از برنامه‌های تلویزیونی با کارشناسی‌هایی که می‌کنند تیم ملی را زیر سوال می‌برند و نتیجه آن بی انگیزگی و بی خیالی بازیکنان می‌شود و در نهایت شکست تیم ملی مقابل بحرین رقم می‌خورد، اما با ویلموتس می‌توان به آینده تیم ملی امیدوار بود، چون مربی بزرگی است و تلاش می‌کند تا در آینده نتایج بهتری کسب کنیم.

تیم ملی به بحرین باخت و ۳ امتیاز مهم را از دست داد. در مورد این بازی چه صحبتی دارید؟
بازی جالبی نبود. هم نتیجه را واگذار کردیم و هم خوب بازی نکردیم. توقع مردم از تیم ملی بالا است و وقتی ۱۴ بر صفر کامبوج را بردیم توقعات بالاتر هم رفت، اما در این دیدار هم خوب بازی نکردیم و هم باختیم و هم فحش خوردیم و هم بحرینی‌ها به ما بی احترامی کردند و همه چیز را واگذار کردیم.

چرا تیم ملی در نیمه اول بازی با بحرین اینقدر بد بود؟
دوستانم که در بحرین هستند و با آن‌ها در تماس بودم می‌گفتند هوا خیلی شرجی و گرم بود. البته این شرایط آب و هوایی برای دو تیم بود، اما باید از مربیان و بازیکنان پرسید که چه اتفاقی افتاده بود که تیم ملی خوب نبود. مقابل بحرین در زمین خودش بازی کردن سخت است و تجربه این بازی‌ها را دارم. تیم ما سرتر از تیم‌های آسایی است و تیم‌های آسیایی از ما ترس دارند، اما چرا اینطوری بازی کردیم و نتیجه نگرفتیم طبیعی است، چون در فوتبال این اتفاقات برای هر تیمی می‌افتد.

در مورد توهینی که بحرینی‌ها ابتدای بازی به سرود ملی ما کردند چه نظری دارید؟
در این رابطه نظر خاصی نمیشود داد. ما باید در تهران این کار بحرینی‌ها را تلافی و جبران کنیم. آن‌ها به سرود ملی ما بی ادبی و بی احترامی کردند، اما در بازی برگشت در استادیوم آزادی وقتی سرود ملی بحرین پخش شد همه کسانی که در ورزشگاه هستند باید سکوت کنند تا به آن‌ها درس ادب و مردانگی بدهیم. ما نباید بی ادبی کنیم و به آن‌ها احترام بگذاریم تا درس بگیرند. باید بزرگی و ادب و شعور خودمان را نشان بدهیم. در آن بازی ورزشکاه را پر کنیم و هنگام پخش سرود ملی آن‌ها همه سکوت کنند تا بحرینی‌ها ادب و احترام را از ما یاد بگیرند.

وقتی ۱۴ گل به کامبوج زدیم همه فکر می‌کردند خط حمله تیم ملی بسیار قوی شده، اما چرا نتوانستیم به بحرین گل بزنیم تا حداقل بازی مساوی شود؟
فوتبال ما آنقدر پیشرفت کرده که همه می‌گفتند بحرین را می‌زنیم. متاسفانه قبل از بازی تیم ملی برنامه تلویزیونی می‌سازند و بازیکنان جدید و قدیم تیم ملی را می‌آورند و تیم ملی را زیر سوال می‌برند، چون تیم‌ها را با این کار‌ها و حرف‌ها دست کم می‌گیریم. وقتی کارشناس در برنامه تلویزیونی می‌گوید بحرین را ۳ بر صفر می‌بریم بازیکنان بی خیال بازی می‌کنند. قبل از بازی این کار‌ها را نکنند، چون ملی پوشان ما با این حرف‌ها بی خیال بازی می‌کنند. این اتفاق برای خود من هم در تیم ملی افتاده است. الان بازیکنان تیم ملی ما جوان هستند و چنین حرف‌هایی روی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. بحرین در حد ما نبود که به آن‌ها ببازیم فقط آن روز، روز ما نبود وگرنه بحرین فوتبالی بازی نکرد که ما را ببرد.

به آینده تیم ملی با ویلموتس امیدوار هستی؟
صد در صد، چون مربی خیلی خوبی است و کادر فنی خیلی خوبی هم دارد و با یک باخت هیچ اتفاقی نمی‌افتد و در آینده اتفاقات خیلی خوبی می‌افتد. کی روش وقتی با تیم ملی ما می‌باخت طلبکار هم بود و با همه دعوا داشت و هیچ وقت از مردم ما به خاطر باخت تیم ملی عذرخواهی نکرد و در تلویزیون به مردم ما هم توهین و بی احترامی می‌کرد، اما کلمبیا به الجزایر باخت و کی روش از مردم کلمبیا عذرخواهی کرد، ولی هیچ وقت از مردم ما عذرخواهی نکرد، چون او را پررو کرده بودند و پول مفت به کی روش می‌دادند. باخت در فوتبال یک چیز طبیعی است و ویلموتس هم از کسی طلبکار نشد و با کسی دعوا نکرد. از تیم ملی انتقاد نکنیم، چون تیم خیلی خوبی داریم و کادر فنی خوبی هم داریم. وحید هاشمیان کارنامه فوق العاده‌ای دارد و بازی‌های لیگ را از نزدیک می‌بیند و بهترین‌ها را به تیم ملی دعوت می‌کنند. دلیلی ندارد که مثل استاد کی روش هر کسی را که دوست داشته باشد و حتی اگر بازی نکند و ناآماده باشد را به تیم ملی دعوت کند. باید قدر وحید هاشمیان را بدانیم، چون واقعا برای تیم ملی زحمت می‌کشد.

اوضاع پرسپولیس را چطور می‌بینی؟
پرسپولیس وضعیت بدی ندارد و امتیازات در جدول خیلی نزدیک است و با یکی دو تا برد می‌تواند خودش را بالا بکشد. هنوز هیچ اتفاق خاصی نیفتاده و باید تا نیم فصل صبر کنیم و بعد در مورد تیم‌های مدعی و تیم‌هایی که می‌افتند صحبت کنیم. فوتبال پیشرفت کرده و نمی‌شود گفت چه تیمی قهرمان می‌شود. خیلی‌ها می‌گفتند امسال سپاهان یا تراکتور قهرمان می‌شود، اما با این تیمی که پرسپولیس دارد و فوتبالی که بازی می‌کند با احترام به همه تیم‌ها امسال هم پرسپولیس قهرمان می‌شود.

در مورد محرومیت تماشاگران از حضور در استادیوم‌ها چه نظری دارید؟
به نظرم فوتبال بدون تماشاگر هیچ لذتی ندارد. استقلال هم بازی قبلی بدون تماشاگر بود و هیچ لذتی نداشت، چون وقتی هواداران نباشند بازیکنان انگیزه ندارند. فدراسیون و کمیته انضباطی که هواداران محروم نشوند، چون فوتبال بدون تماشاگر هیچ لذتی ندارد. فوتبال با حضور هواداران است که معنی پیدا می‌کند و اگر تماشاگر نباشد لذتی ندارد. بهتر است تیم‌ها را جریمه کنند تا اینکه هواداران را محروم کنند. بانوان که برای بازی تیم ملی به استادیوم آزادی آمدند همه خوشحال شدند، چون حق بانوان است و وقتی خانم‌ها هستند کسی در ورزشگاه توهین و فحاشی نمی‌کند. قبلا هم گفته بودم تا بانوان نیایند من نمی‌توانم به استادیوم بروم و از این اتفاق خیلی خوشحالم.

محسن خلیلی از پرسپولیس رفت و افشین پیروانی به جای او مدیر تیم شد. در مورد این تغییر و جا به جایی چه نظری دارید؟
ما در جو پرسپولیس نیستیم و در باشگاه آدم نداریم و نمی‌دانیم چه اتفاقاتی می‌افتد. ما بازیکن قدیمی تیم و هوادار پرسپولیس هستیم و فقط دعا می‌کنیم پرسپولیس نتیجه بگیرد تا هواداران خوشحال شوند. نمی‌توانیم قضاوت کنیم که در باشگاه چه اتفاقاتی می‌افتد و خیلی اتفاقات هم می‌افتد که ما از آن خبر نداریم و نمی‌دانیم پس فقط سکوت می‌کنیم. بهتر است سکوت کنیم تا هواداران و بازیکنان ضرر نکنند، چون آن‌هایی که دنبال صندلی هستند و فوتبالی هم نیستند زود می‌روند، اما پرسپولیس می‌ماند. محسن خلیلی بچه دوست داشتنی است و زحمت خودش را برای تیم کشید و از او به خاطر زحماتش تشکر می‌کنیم. افشین پیروانی هم از دوستان خیلی خوب من است و این تغییر در تیم تصمیم مدیریتی بود و امیدوارم پیروانی هم زحمت بکشد تا پرسپولیس موفق شود.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/ اولین واکنش ایران به پیش شرط جدید آمریکا در مذاکرات وین

همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان محقق می‌شود؟

۳ مشتری لیگ برتری برای بازیکن پرسپولیس

یارانه نقدی و معیشتی این افراد حذف می‌شود

فیلم/ این صحنه زیبا مدیون انفجار یک کامیون است

زنگ خطر سقوط شدید بیت کوین/ ماینر‌ها خاموش می‌شوند؟

مهار رشد اجاره بها در دستور کار دولت

فیلم/ مولودی‌خوانی عجیب در شورای شهر شیراز

بورس باز هم قرمز شد/ افت ۲۱۸۲۵ واحدی شاخص بورس امروز ۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۰

سهامداران بخوانند/انتقاد رییس سازمان بورس به تصمیم جدید مجلس

جزییات از نحوه حضور دانش‌ آموزان در مدارس

فیلم/ پرداخت وام بدون ضامن از شنبه آینده

فیلم/ لحظه نجات مسافران محبوس شده در آتش سوزی میدان راه آهن

مجازات سنگین برای سارق گردنبند علی دایی

تغییر موضع سلتیک در جذب مهدی قایدی+عکس

کلسیم برای سلامت قلب ضروری است

فیلم/ گریه بی‌امان پدیده جوکر برای مادرش را ببینید

فیلم/ حذف بی‌سروصدای وام ازدواج از بودجه؟

تست کرونا یکی دیگر از بازیکنان استقلال منفی شد

عرضه ۴ هزار میلیارد تومان املاک شهرداری تهران از طریق بورس کالا

حداقل حقوق کارکنان در سال آینده مشخص شد

واکنش فدراسیون به دعوت شدن کنعانی‌ زادگان

گریم متفاوت مهتاب کرامتی در آتش سبز+ عکس

پیام تبریک محمدرضا لواسانی به مناسبت گرامی داشت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن

فرم فوق العاده پرسپولیس؛ قهرمان برگشته است؟

تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و صاحب نظران در مناطق آزاد کشور

پایان عجیب سریال جزیره؛ شکست پروژه کارگردان خوش‌سابقه!

فرق سرماخوردگی و امیکرون

آلودگی‌های نفتی از مهمترین منابع آلودگی خاک

هافبک محبوب پرسپولیسی‌ها در راه تهران+عکس

اولین آمار از قربانیان حادثه میدان راه‌آهن

عکس/ میز کار انیشتین، ساعتی پس از درگذشت او

فیلم/ اعتراض به ممنوع‌الورودی نماینده کارگری در پتروشیمی رازی

خبر جدید وزیر ارتباطات درباره همکاری با چین

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس/ بازگشت وشمال به صدر فروش سهامداران

این ویلای لوکس در آمریکا متعلق به روحانی است؟ + عکس

آتش‌سوزی دلهره‌آور در حوالی میدان راه‌آهن تهران +عکس